Слаби и злояди деца

  • 7 543
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Здравейте отново! Не знам имената на всички хормони, тъй като какато обясних по-рано лекарката каза да изчакаме 3 месеца преди да ги пуснем, но запомних единия - СОМАТОТРОПЕН ХОРМОН.

Правихме снимка на китката, според която лекарите определят дали възрастта на детето отговаря на растежа на костите. При нас поне това отговаря. Сега ще пие Перитол 20 дни, който би трябвало да му повиши апетита, но вече изминаха 8 дни и ефект не виждам.


Едно си знае баба,едно си бае...
Аз съм била "клечка" до навлизането в пубертета.И на мен даваха хапчета от Франция за апетит.А сега?Все съм на диета и все 75 кг си стоя Embarassed
И не тъпчете децата със сладки неща.По-добре ги запишете на спорт.Там ще изградят тела.Като не можах да го направя за себе си,направих го за дъщеря ми-откакто се помни,все спортува.Сега ми е благодарна .Така че не помпайте децата изкуствено с хормони-те съвсем не са безвредни.

# 16
ZDRAVEITE MAIKI,AKO DETSATA VI SA ZDRAVI NE GI VODETE PO LEKARI TE SA ZA BOLNITE .AZ BQX MNOGO ZLOQDA I SLABA KATO DETE.PROSTO MAIKA MI SE BE6E POBURKALA .NO KAKVO SUM VINOVNA,4E NI MI XARESVAXA NEINITE MANDJI.NA 9 god. ZAPO4NAX DA SE PROQVQVAM  KATO GOTVA4KA-NAI VKUSNOTO KARTOFENO PYURE E... NA BUTSI RAZBIRA SE,NO SLED  KATO MAIKA MI NIKOGA NE PRAVE6E MOITO BE6E PREVUZXODNO.MOGA DA KAJA 4E SE OTGLEDAX S DOMATI,LYUTENITZA YAITSA I MLQKO.OPITVA6E SE DA MI DAVA VSQKAKVI ILA4I NO.....NI6TO.SEGA SUM NA 38god. MAIKA NA 2 DETSA OBOJAVAM DA GOTVQ I DA QM, PO4TI NE SPIRAM.VSI4KI ME PITAT KUDE GO SLAGAM(otgovarqm-V DJOBOVETE ZA DA NE ME DUXNE VQTURA xa xa xa )VISOKA SUM 165sm I teja 50 kg.QM  KAKVOTO MI SE QDE I NIKOGA NE SE PRITESNQVAM ZA KALORII. DU6TERI4KATA MI E NA 9god.I E SU6TIQT KAPRIZ KATO MENE ,MOJE DA NE SE SE6TA IZOB6TO ZA QDENE,NO ZA TOVA SUM AZ NALI.KAZVAM XAIDE NA MASATA I ZADULJITELNO QDE KAKVOTO SLOJA.SLAGAM I MALKO AKO I XARESA SI ISKA O6TE(mnogo rqdko )DETSATA SE PLA6AT OT GOLEMITE PORTSII.NE Q NASILVAM DA QDE POVE4E AKO NE I XARESVA CLED TOVA I DAVAM KISELO MLQKO ,QDKI ILI PLODOVE.TAKA SMQTAM 4E SI NABAVQ NEOBXODIMOTO ZA ORGANIZMA.DETSATA SU6TO TAKA OBI4AT DA SI IMAT 4INIIKA,KUPI4KA I 4A6KA S LYUBIMITE GEROI.NEINITE SA S PRINTSESITE NA DISNEY.EEEE MAI4ETA 4AK SEGA RAZBRAX KAK SE E 4UVSTVALA MAIKA MI. 6TE SE RADVAM AKO SUM VI BILA POLEZNA.TSELUVKI

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Като чета такива теми и се питам вие наистина ли мислите, че лекарите ще ви предпишат сиропче и детето ще почне да яде.

Доста усилие се иска да стане едно дете злоядо и това се дължи най-вече на преследването с лъжицата и яденето на неподходяща храна. Омръзна ми да пиша, сигурно съм го написала в поне 10 теми - има няколко прости правила.
Никога не давайте храна насила. Не давайте лекарства за апетит. Не коментирайте колко е изяло и не казвайте "трябвада изядеш цялата храна в чинията"
Сядайте заедно и яжте полезна храна в спокойна обстановка. Много е важно да е яде бавно и атмосферата да е позитивна. Само така ще върнете естественият интерес към храната.
Не купувайте вредни неща, като сладкиши, снаксове, чипсове, всякакви сокове, колбаси.
Не говорете пред детето, че сте дебели и пазите диета.

Детето няма да умре от глад, ако един ден си мълчите и не го предследвате с лъжицата. Ако постои гладно, вкусовите рецептори ще снижат прага на чуствителност и най-прост картоф ще му се види вкусен. Предлагайте плодове половин час преди ядене, плода не е десерт. Ако няма друго за ядене и ги поднесете атрактивно, все ще хапне.
Нека детето участва в приготвянето на яденето, според възрастта си. Не забравяйте да хвалите колко е вкусно.
Не се карайте на малките деца, когато се цапат - така те остават с усещането, че храната е гнусна. Оставяйте ги да се хранят както могат, като станат по-сръчни, ще спрат да се цапат.

Това са тайните - витамините нямат общо, нито медицината. Всичко е възпитание и личен пример.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327


Никога не давайте храна насила. Не давайте лекарства за апетит. Не коментирайте колко е изяло и не казвайте "трябвада изядеш цялата храна в чинията"- никога не я храня насила! Винаги прибирам чинията при първия отказ да яде, не настоявам изобщо за изядено количество.

Много е важно да е яде бавно и атмосферата да е позитивна- никога не я пришпорвам, ако иска и един час да яде.

Не купувайте вредни неща, като сладкиши, снаксове, чипсове, всякакви сокове, колбаси- предполагам, че тук ми е грешката. Купувам такива неща, макар и рядко. Въпреки това не мога да отдам тоталния отказ от храна на тези допълнителни неща  Naughty Когато не иска да яде, не хапва даже и нищо от изброеното, което по принцип обича...

Не говорете пред детето, че сте дебели и пазите диета- зимата, когато бях на диета и това ме беше обсебило изцяло, детето изобщо не разбра за какво иде реч. Интересът й беше само около велоергометъра  Wink


Детето няма да умре от глад, ако един ден си мълчите и не го предследвате с лъжицата. Ако постои гладно, вкусовите рецептори ще снижат прага на чуствителност и най-прост картоф ще му се види вкусен. Предлагайте плодове половин час преди ядене, плода не е десерт. Ако няма друго за ядене и ги поднесете атрактивно, все ще хапне- както става ясно, моето дете е живо и след три дни тотален глад  Rolling Eyes До едно време това действаше- днес е гладна, а на другия ден яде като вълк. Вече изобщо не е така  Confused Какви ли не изобретения създадох, за да изглежда храната й интригуващо, но това не я засяга  Whistling

Нека детето участва в приготвянето на яденето, според възрастта си. Не забравяйте да хвалите колко е вкусно.- Прави с мен доста неща- от сандвичи и баница, до яхния и супа. Харесва й, когато баща й одобри ядене, направено уж от нея, но това по никакъв начин не я блазни и тя да яде...

Не се карайте на малките деца, когато се цапат - така те остават с усещането, че храната е гнусна. Оставяйте ги да се хранят както могат, като станат по-сръчни, ще спрат да се цапат.- от бебе дъщеря ми яде изключително чисто. Това не е на дневен ред при нас  Peace


Дайте ми други причини! Постоянно търся грешки и се упреквам за злоядото си дете. Доскоро твърдях, че злояди деца няма, но истината е друга явно...

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сигурно има и други причини... но като не виждам детето - не мога да разбера.
Изброявам най-често срещаните.
Може да има натиск от детската градина - не зная ходи детето ти.
Може да не дъвче добре и това да го кара да мрази някои храни (като пилешко бяло месо)
Мен у дома ме хранеха, не съм яла сама, в детската не ме хранеха, а ме наказваха и ме тормозеха, заключваха ме с недоядената порция, или ме тъпчеха грубо и насила, повръщах... нещата с мен се оправиха, като ме оставиха у дома (освен това боледувах непрекъснато)
Причината за злоядството човек най-често не си я признава. Майка ми напр. винаги е била по-скоро горда, че не съм посягала към храната и не съм се цапала, ядяла съм колкото ми дава, и съм ходела с дантелени роклички като кукла, чистичка. Без да си дава сметка, че с това ми е объркала представите и навиците за хранене.

А какво предлагаш за ядене?
И като казвам сядайте заедно - значи да се храните заедно. Много семейства гледат да нахранят детето и после да ядат без него "на спокойствие". Със сина ми минах през ада на храненето - имаше вродена аномалия, хранен е през тръбичка в стомаха, има операция на небцето и куп други причини да се ужасява от слагане на нещо в уста - и въпреки това той сега яде, ама като казвам яде - значи налага ми се да укривам кофички кисело мляко, ако ми трябва за нещо, за да не ги изпие, защото той отваря хладилника и каквото намери, не прощава. Не пие сокове обаче, не яде бонбони, солети и тн.  Не е дебел, не е и слаб, само мускули е.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не ходи на ясли и градина. В периодите, когато ходеше на ясли, това й се отразяваше веднага. Казваха ми, че всичко си изяжда и аз вярвах, понеже виждах резултат по външния вид на детето.
Убедена съм, че с дъвкането също няма проблем. Когато поиска, яде и пържола без затруднение  Rolling Eyes
За ядене предлагам това, което ядем и ние. Гледам всеки ден да има готвено или супа( дори ние да ядем нещо различно от това). Но язък ми за усилията  Mr. Green Храним се заедно, да. Не съм привърженик да храня детето отделно- не за друго, ами така си създавам повече работа  Laughing Слагам масата, сядаме тримата и вечеряме.
Не знам. Преди беше на периоди- няколко дни отказва да се храни, после е направо като невидяла. За моя радост знам какво е да криеш кисело мляко  Laughing Обаче не и напоследък  Tired
Въпреки това успявам да остана вярна на себе си и не я преследвам денонощно с лъжицата  Simple Smile

Извинявам се на авторката, че поизместих фокуса на темата   bouquet

# 21
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Хм, ако в яслите е яла, може пък да е имало благотворно влияние на другите деца.
Относно супите и готвеното - не точно това е идеята за най-полезно хранене.
В този сезон моите ядат основно таратор, плодове, салата с домати и сирене, картофи задушени, месото - пилешки пържоли или нещо подобно, между храненията малкия пийва по някое кисело мляко и гризе краставици като зайче. Супа готвихме преди 2 дни, той не поиска, основно сестра му я изяде. През зимата обаче яде - сарми, месо с ориз, мусака и подобни.
Щях да кажа - давам много плодове - но като се замисля, аз не давам, той си взема. Има стремеж да яде разделно, понякога яде много краставица и не иска месо, друг път яде само месото, хлябът го яде сух, когато се присети. Като цяло гледам, че си спретва доста балансирано меню.

# 22
  • Мнения: 39
Както каза една майка по нагоре ако не беше грозно хич нямаше да ме притеснява. За мен не проблем че е 14 вместо 16 кг, съгласна съм кантара да показва и 10 кг, но визуално да е по добре. Интересно е че познавам и други деца с неговото тегло, но не изглеждат така. И не си измислям проблеми, както ме обвиниха някои, а  по скоро не искам да възникнат такива в бъдеще и като майка ми се иска ако мога да направя нещо, за да променя нещата. Иначе да съгласна съм, че повечето от децата стават злояди от грешки в храненето. Мислила съм и върху това чудила съм се къде ли сбърках. Но едва ли всички деца са захранени правилно пък са си ОК. Наистина моето дете се е наслушало на приказки за ядене и може и да му е втръснало. Особено като се видим с родителите на баща му това е основна тема на разговор. Няколко пъти казах, че искам тази тема вече въобще да не се обсъжда особено пред него. Но май ще стигна до там, че аз ще прекратя контакти със свекито то така или иначе за събеседник не става щото само за ядене опява.
Но работата е там че и аз съм притеснена. Мисля си че положението се влоши от както родих второто си дете, защото баткото оттогава стана и по плачлив и само сладко му се яде, а преди не обичаше толко сладки неща. Но като цяло винаги е бил слаб. И ако някоя от вас има желание пък било то и от любопитство да ми пусне E-mail, ще изпратя снимка и после ще чакам да чуя дали си измислям проблеми.

# 23
  • Мнения: 1 819
Напълно те разбирам,аз съм в същото положение.Откакто се е родил,това че не яде ми е най-големия проблем.Пробвала съм всичко вече,все за яденето му говорим с майка ми,ама то няма и как де е иначе.Много е слаб,а е и висок за възрастта си и изглежда още по-слаб.Плодове и зеленчуци не яде,може и да е генетично,защото аз като малка не ядях никакви,но пък си бях доста пълничко дете...Все се надявам като порастне да се храни повече baby_neutralМного е трудно да имаш злоядо дете,кото гледам другите деца как ядат всичко,все си мисля-аз ли някъде бъркам?

# 24
Имам същите проблеми с големият ми син - на 10 години е а е много слаб и на ръст е в долната граница за годините си. В петък го водих на детски ендокринолог, но тя каза че само ще го наблюдаваме 3 месеца. Изписа ни да пие 3 пъти дневно бирена мая. Нормата за ръст е била 6см. годишно.В момента е 138 см. Иначе е много подвижен и енергичен- дори на моменти бих казала доста палав - катири се непрекъснато по огради, гаражи и дървета, кара колело. Колкото за апетита-какво ли ние съм му давала- пчелно млечице с жен-шен, Киди, Мултисаностол, Апетон, но ефект не виждам. Понякога се плаша - такова злоядо дете не знам дали има някъде - ако е възможно ще пропусне ядене , само и само за да играе.

Всъщност, заведох го на прегледа с надеждата, че лекарката ще му пусне изследване на хормони, но та каза - не. И сега не знам - дали пък да не му пусна сама, за да се успокоя, макар че без направление ще струват около 120 лв.

Аз имам същя проблем с синът ми но е на 12години той също се катери навсякаде скача от високо кара колело също като твоето и мисля че проблема не е в яденето найстина е много слаб дори часовниците му стават когато се закопчят на първото !!!!!!!!!!!!!!Plesase Help........ Praynig Praynig Praynig

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 zayobayo - може ли пак данните на момчето ти или пък обещаната снимка.
И болнав ли е? Има ли сила и енергия? Или ли жар в него?

Щот' не мисля, че ако детето си е жизнено и здраво имаш място за притеснение  Naughty

firebird - колко злояди деца изгледа?

Общи условия

Активация на акаунт