Гастроезофагеален рефлукс

  • 273 895
  • 780
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 3 189
Астмата много често провокира рефлукс. А рефлуксът от своя страна може да предизвика бронхоспазъм. Затова наред с при лечението на астматичния пристъп се дава и лечение на рефлукса.
Вие сте на най-подходящото място. Поискайте от д-р Памукова консултация с доц.Шивачев.

# 391
  • София
  • Мнения: 3 189
Благодаря ви доктор Бранков за отговора! Вече ходихме на гастроентеролог но той ни предписа Лапразол fast tab но като го дадох започна да хълца и не можа да спи следобед! ........
И до ден днешен гласа си му е прегракнал и ме е страх да го оставя да заплаче да не го изгуби. Казват ми че и рефлукс влияе но другия ми син никога не е бил така. Моля насочете ме какво да правим! Благодаря!

Всички имат рефлукс до някаква степен. Не върви да го приписваме към всяка болестна проява. Лапразолът намалява киселинността на стомаха, възможно е хълцането да е поради факта, че това са разтворими таблетки. Поискайте твърда форма. Що се касае до прегракналия глас, точно ушният лекар може да ви отговори, просто трябва да направи ларингоскопия.

# 392
  • Мнения: 125
Астмата много често провокира рефлукс. А рефлуксът от своя страна може да предизвика бронхоспазъм. Затова наред с при лечението на астматичния пристъп се дава и лечение на рефлукса.
Вие сте на най-подходящото място. Поискайте от д-р Памукова консултация с доц.Шивачев.

Бяхме при личната лекарка и тя смята, че в момента кара вирус и оттам кашлицата и температурата. Моля ви да ми отговорите дали рефлукса може да предизвика такова шумно преглъщане, което наблюдавам от седмица при детето ми? Явява се основно, когато не яде и не пие. Звучи все едно преглъща огромни глътки вода. Понякога е доста интензивно. Особено преди сън. Какви са възможните причини за това често и шумно преглъщане?

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 16:51 от iida

# 393
  • София
  • Мнения: 3 189
Това не мога да обясня. Потърсете детски невролог.

# 394
  • Мнения: 2 645
Здравейте. Детето ми е на 2г и 3м. и имаше рефлукс, който израстна. Сега въпроса ми е с малко по различна насоченост :
Детето не може да дъвче и му давах пасирано. От 1 седмица насам му давам намачката с вилица храна  (Без миксер) и я яде. Само че в изпражненията му виждам парчета морков и др, т.е. несмлени зеленчуци; изкарва ги непреработени от стомаха, така, както ги е глътнал. Нормално ли е това?

# 395
  • София
  • Мнения: 3 189
Това не е нормално. Отговорът на този въпрос е сложен и изисква различни изследвания. Трябва да потърсите добър специалист- гастроентеролог, за предпочитане в държавна клиника. Например д-р Янева от Педиатрията на бул.Иван Гешов, след Военна болница.

# 396
  • Мнения: 14
Здравейте, доктор Оги! Моето бебче е на почти 7 месеца. Повръщанията започнаха когато беше на един месец. Започнахме да се храним с Аптамил АР, отрази му се добре, спря дори и да връща, но за съжаление само месец, месец е половина. После отново започна, като сега вместо да израства рефлукса повръща дори повече. Започна да се движи повече, да се обръща... и естествено след това повръща. Последните два месеца качва по около 250-300 гр, което е малко за неговата възраст. Понякога повръща дори малко от пюретата. Посетихме детски гастроентеролог, погледна го на ехографа,каза, че всичко е наред и тъй като не се повлиява от АР млякото се съмнява за АБКМ,пихме Аптамил АДЦ 4 дена, но от него повръща буквално през минута. Изписа Ранитидин и Гасротус Бейби и каза ТАКА ЩЕ Е, ще повръща до годинката! Не се повлиява от тези лекарства и по препоръка на педиатърката ни след няколко дни ще постъпим в болница в Пловдив за изследвания. До колкото разбрах във ВМА Пловдив. И тъй като вече сме си напатили от няколко доктори и не знам какви изследвания ще ни назначат искам да ви попитам за какви изследвания да настоявам? Какво е нужно да се направи? Страх ме е да не само да си лежим без особена полза. Извинявам се за дългия пост и благодаря!

# 397
  • Мнения: 2
Здравейте доктор Оги,

Миналата седмица дъщеря ми на четири годинки беше няколко дни с температура, за което изписаха изопринозин. Пет дни го взима, три пъти по половин таблетка. След като го спря на другият ден през ноща повърна. Два дни нямаше проблеми и пак вечерта повърна. Не се оплаква преди това.
Като бебе имаше рефлукс, лекуваща и е доктор Лазарова, при Вас също сме били. До сега дори след боледувания не е имало такива повръщания.
Не успях да запиша час при д-р Лазарова, според доктор Панталеева може да е от вируса и изопринозин.През деня не се оплаква, жизнена е и играе.В пкк също няма нищо, црп е в норма.

# 398
  • София
  • Мнения: 3 189
..........Не се повлиява от тези лекарства и по препоръка на педиатърката ни след няколко дни ще постъпим в болница в Пловдив за изследвания. До колкото разбрах във ВМА Пловдив. И тъй като вече сме си напатили от няколко доктори и не знам какви изследвания ще ни назначат искам да ви попитам за какви изследвания да настоявам? Какво е нужно да се направи? Страх ме е да не само да си лежим без особена полза. Извинявам се за дългия пост и благодаря!

Според мен пловдивските педиатри си знаят работата и ще направят нужните изследвания. Не знам дали имат апарат за изследване на киселинността на хранопровода. Такъв има във Варна, а също и в детската хирургия на Пирогов. Пишете ми след като ви изпишат от болницата, искам да разбера какво са открили.

# 399
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте доктор Оги,

Миналата седмица дъщеря ми на четири годинки беше няколко дни с температура, за което изписаха изопринозин. Пет дни го взима, три пъти по половин таблетка. След като го спря на другият ден през ноща повърна. Два дни нямаше проблеми и пак вечерта повърна. Не се оплаква преди това.
Като бебе имаше рефлукс, лекуваща и е доктор Лазарова, при Вас също сме били. До сега дори след боледувания не е имало такива повръщания.
Не успях да запиша час при д-р Лазарова, според доктор Панталеева може да е от вируса и изопринозин.През деня не се оплаква, жизнена е и играе.В пкк също няма нищо, црп е в норма.

Еднократно повръщане не е непременно рефлуксна болест. Може да е раздразнен стомах, "опашката" на вируса, а също и стрес. Може би Вие трябва да се успокоите.

# 400
  • Мнения: 14
Здравейте отново, доктор Бранков! Изписаха ни вече от болницата в Пловдив. Изследванията, които ни направиха бяха следните: рутинните кръв и урина и изпражнения, някакъв генетичен тест, кожен тест за АБКМ, потен тест, гледаха му очните дъна за нещо си на мозъка, така и не разбрах какво. До тук всички изследвания са нормални.Накрая му направиха и рентген с бариева каша. Още докато му я правиха казаха на място, че всичко им изглежда нормално, слиза си кашата до тънките черва и не се връща обратно. На снимките доктора каза, че явно са му дали малко каша и не са качествени, изключи пилорна стеноза и херния, каза, че от това, което вижда всичко му изглежда нормално. Заключи или АБКМ или явно по-тежък рефлукс. От утре минаваме на Аптамил АДЦ. Изписа Мотилиум, давам му го вече втори ден. Колко време е нужно да приема прахчетата, за да вземат да му действат?

# 401
  • София
  • Мнения: 3 189
За да подейства трябва да давате Мотилиум поне 2 седмици. В случая вие излизате извън границите на хирургичната патология, така че следвайте съветите на педиатрите.

# 402
  • Мнения: 14
Благодаря ви! Ще чакам и ще се надявам да спре да повръща. Дано Мотилиума или Аптамил АДЦ / в случай, че наистина сме с алергия / започнат по-бързичко да действат. Още веднъж благодаря!

# 403
  • Мнения: 304
Д-р Бранков, здравейте. Имам нужда от Вашият съвет, когато имате време. Дъщеря ми получи бронхоспазъм след прекарана инфекция, който лекувахме повече от месец и понеже така и не се излекува напълно, лекуващият лекар ни вкара в болницата, където направиха няколко изследвания. Изписаха ни с две диагнози  Shocked бронхиална астма с преобладаващ алергичен компонент, защото показа алергия на кожния тест към два вида акари в домашен прах и ГЕРБ II степен, това го установиха с водно сифонен тест. Назначиха първо лечение за рефлукса: Нексиум и Мотилиум, защото в момента спазъм няма, гърдите са чисти но продължава да кашля- суха кашлица. Вчера сутринта дадох и двете 1 ч преди храна, само че получи страшен обрив по краката - пъпка до пъпка със силен сърбеж. Звъннах на лекаря и той каза да спра и двете лекарства и да давам ериус два дена. Това, което се чудя е с какво ще лекувам рефлукса  newsm78 Той каза да му се обадя след два дена да му кажа как е детето, а детето все повече кашля, започна да се оплаква от лош вкус в гърлото.
Като бебе имаше рефлукс и тогава пи 1 месец омепразол и мотилиум - не направи никаква реакция тогава, според Вас дали това означава че този обрив е от Нексиума и бих могла да го сменя с Омепразол за да мога да продължа с лечението. Когато се появи такава алергична реакция категорично ли се спира лечение с лекарството, което го е предизвикало или може да се продължи с едновременен прием на противоалергично средство?
Благодаря предварително bouquet

# 404
  • София
  • Мнения: 3 189
Здравейте, тези неща консултирайте с алерголог. Например д-р Мустаков, или д-р Димитров от Детската клиника на Токуда. Все пак мисля че трябва да спрете лекарствата.
Рентгенологичната класификация рефлукс 2 степен не съвпада с клиничната. Но явно има дразнене от връщане на стомашно съдържимо, което се провокира от астматичната кашлица. Проблемът е сложен, едните симптоми се влияят от другите и обратно. Аз лично не мога да Ви бъда много от полза.

Общи условия

Активация на акаунт