Разлика във възрастта- 24 години

  • 18 406
  • 176
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 916
... и съпругът ми е по-малък с 2 години Peace

А замисляла ли си се, че има хора, които не приемат това жената да е по-голяма от мъжа? Също както ти не приемаш връзката на това момиче.

Сетих се за мои познати - момчето е бивш наркоман, след комуна в Испания се запознава с приятелката си, която е 4-5 г. по-голяма от него. Връзката е сериозна, противно на всички очаквания той влиза в правия път, и решава да запознае семейството си в Бг с нея. И настъпва шок и ужас! Бабата не може да допусне такова нещо (сигурно е очаквала снахата да е девствена), започва да кълне момичето, майката на момчето се свива пред бабата, испанката не разбира какво става, защо се отнасят така лошо с нея... както и да е, те имат предимството да живеят извън България все пак. Та думата ми беше, че нетолерантността е във всички посоки  Wink

# 46
  • Мнения: 625
Замисляла съм се ,но не може да поставим на кантар 2 и 20 Peaceне приемам изобщо такава разлика, независимо мъже или жени HugИ не изтъквам причини-смърт,развод...а като цяло не ми се  връзват нещата.Познавам такива двойки и много им се разминават житейските нужди. Винаги единият от двамата прави компромиси,за да са щастливи.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 14:15 от smiled_

# 47
  • Мнения: 139
Доста си е. Емоционалните и физическите потребности са трудно (не невъзможно) съвместими.
За себе си бих приела подобна връзка или за найстина много кратко време, или ако господинът е много добре финансово реализиран. Защото черешката на несбъднатите ми еротични фантазии не е на 40 години да купувам лекарства и (евнтуално) памперси + да плащам издръжка за 2 чужди деца, докато спътникът ми в живота е на доизживяване на една българска пенсийка.
Ако обаче има пари и няма деца - може и 40 години да ни е разликата.

# 48
  • София
  • Мнения: 11 741
Не приемам такава разлика!

# 49
  • Мнения: 22 466
Според мен е твърде голяма разлика.
Имала съм връзка, ако може така да се нарече с мъж с около 25г по-голям от мен. Е, мога да кажа, че беше доста абсурдно. Аз абсолютна хлапачка, той възрастен мъж, коренно различно мислене, разбирания и т.н.
Става, но ако е за малко. При перспективата да създаваш семейство с такава разлика, нещо не ми се нрави. Освен ако не е някой милионер и да не се засичате особено често в къщи. )))

# 50
  • Мнения: 4 916
Замисляла съм се ,но не може да поставим на кантар 2 и 20 Peace...

Дали?
Пак ти казвам - нетолерантността е във всички посоки.
Леля ми е малко по-голяма от чичо ми, но и след повече от 30 години брак все се намира по някоя селянка, която да й каже, че две години за жената са като двайсет при мъжа, преди години го бяха казали дори на братовчедка ми в училището.

# 51
  • Мнения: 780
Нещо не ми се връзва темата ти с ето това от твоя, друга тема:

"Искам бебе, а няма кандидат баща.Знае ли някой за доброволно изкуствено забременяване?Къде се предлага?Има ли някой, който е минал по този път?"

Уж сте заедно от дълги години,любовта ви е силна.... пък нямаш кандидат баща/!?!/ и искаш дете от ..."анонимен медицински донор"...Той /възлюбеният ти/ негоден ли е за това?Би трябвало да си имаш едно наум....Той съгласен ли е с такъв вариянт?


Въобще, много въпроси ми хрумнаха....

# 52
Това е безумиеказва Разумът.
Това е каквото е
казва Любовта.
Това е нещастие
казва преценката.
Това е нищо повече от болка
казва страхът.
Това е безисходица
казва разбирането.
Това е каквото е
казва Любовта.
Това е смешно
казва гордостта.
Това е лекомислено
 казва предпазливостта,
това е невъзможно
казва Опитът.
Това е каквото е
казва Любовта.[b

    -Erich Fried-



# 53
  • Мнения: 473
Щом си щастлива, другото няма значение. Всеки има право на избор и околните са длъжни да зачитат правото на личен живот на всеки човек. По принцип завистта и омразата в Бг са доста често срещани, навирането в личния живот на хората у нас се смята за нещо съвсем нормално. Явно простотията взима превес. Лично аз не изпитвам привличане към по-възрастни мъже, затова се омъжих за мой връстник, но има жени, които харесват по-големи мъже. В това няма нищо лошо. Живота си е твой, не мисли какво говорят хората. Те няма да спрат да обсъждат живота ти, дори да влезеш в манастир!

# 54
  • Мнения: 2 388
Те няма да спрат да обсъждат живота ти, дори да влезеш в манастир!

Повярвай ми, тогава го обсъждат още повече. bowuu Joy

# 55
  • Мнения: 1 726
Това което не разбирам аз в подобни връзки е какво намира един мъж на 45 в едно момиче на 20 (освен секс , разбира се), общи интереси, общи теми на разговор???. Това си е един вид педофилия. newsm78

# 56
  • Мнения: 604
Това което не разбирам аз в подобни връзки е какво намира един мъж на 45 в едно момиче на 20 (освен секс , разбира се), общи интереси, общи теми на разговор???. Това си е един вид педофилия. newsm78

Хм, може би въпроса е какво намира едно момиче на 20г ,в един мъж на 45г който може да и бъде баща newsm78·
Разликата наистина е огромна·

# 57
За любовта граници няма.Приемате ли такава разлика между партньорите?Аз съм с 24 години по-млада от него, но любовта ни е много силна и това не ни пречи да бъдем щастливи дълги години досега, а надявам се и занапред.Не знам, обаче как се възприема нашето съжителство от околните.

някак това ти мнение не ми се връзва с този твой постинг:
    
[/quote]Искам бебе, а няма кандидат баща.Знае ли някой за доброволно изкуствено забременяване?Къде се предлага?има ли някой , които е минал по този път?[/quote]

# 58
  • Мнения: 581
 За себе си не приемам чак такава разлика.За другите не ми пука- всеки сам си избира с какъв човек ще бъде.

# 59
  • Мнения: 231
Незнам какво толкова сте се заяли с мен,нали това беше целта на авторката да чуе различни гледни точки.Както виждам има и много други които са на моето мнение и да крайна съм,но много пъти съм виждала реалността от такива връзки( изключения винаги има,пожелавам го на момичето),но само едно ще кажа за тези които ме осъждат - моля се това един ден да не се случва на моето дете Praynig

Общи условия

Активация на акаунт