Йордания - разкази, съвети

  • 72 541
  • 334
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 100
Здравейте,
QR за влизане в Йордания трябва ли да се разпечатва или може от телефона?

# 301
  • Мнения: 2 957
Октомври и ноември как е времето? Гледам две екскурзии - на Аполо и на Абах - припокриват се като програма,  но искам по-добър  екскурзовод - някакви мнения за организацията?

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Ако става дума за екскурзията, не се припокриват програмите. Родителите ми бяха с Абакс и сравнено с Аполо се въртеше на обратно. Като недостатък на Аполо приемам 2 ношувки на Мъртво море, което за мен е загуба на време. Като недостатък на Абакс пък е, че от пустинята се пътува сутринта и тогава се влиза в Петра, но за млади издръжливи хора едва ли е особен проблем. Като цяло бяха доволни от настаняване и екскурзовод.
Няма как с организирана екскурзия на всеки всичко да се хареса.
Времето би трябвало да е добро, ние ходихме март и предполагам е подобно.

# 303
  • Мнения: 2 957
Благодаря, Jul! И на мен не ми харесват тези 2 нощувки на Мъртво море, видяла съм го вече...Бях чела някъде мнение, че на Аполо  екскурзоводите били добри. Екскурзията на Абакс от коя фирма взехте?

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Не помня как се казваше, някоя местна за града.
От екскурзовода конкретно бяха очаровани.
Но никой не ги беше предупредил, че няма да ги изпратят, нито придружават до Акаба, а ще ги чакат след паспортен контрол. И беше доста смущаващо да не знаем какво се случва. Но след кацането всичко е било по план.

# 305
  • София
  • Мнения: 178
Като недостатък на Абакс пък е, че от пустинята се пътува сутринта и тогава се влиза в Петра, но за млади издръжливи хора едва ли е особен проблем. Като цяло бяха доволни от настаняване и екскурзовод.
Ние бяхме с Абакс но програмата за Петра не беше такава. Пристигнахме в хотела от Wadi rum и на следващия ден ни беше посещението на Петра. Явно зависи от това коя програма сте избрали. Ние бяхме на от А до Я.

# 306
  • Мнения: 1 902
И аз имам оферта от приятелка за Йордания, за октомври или ноември. С опериран крак съм и не съм сигурна дали ще оздравея дотогава. Но, моля, запознатите да кажат колко време или в разстояние са преходите до забележителностите, за да преценя дали въобще да се наемам. Ще е организирана екскурзия.

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Maksimix, не знам какво ти е на крака, ти ще си прецениш възстановяването и състоянието най-добре.
Ако това те ориентира, аз бях с армирана наколенка, със силно разтегнати кръстни връзки на коляното. Буквално свалих шината и тръгнах. Разликата е, че бяхме самоорганизирано и с кола, като прецених, че ще вървя, колкото мога, а другото време ще съм в колата/хотела.
Най-голямото предизвикателство е Петра. Там се върви дълго, но основният маршрут е изцяло равен. В последния участък изкачването до Манастира го пропуснах, там са много стъпала. Все пак за времето от 7 до 16ч. успях да отида до края и да се върна, без да ползвам никакви трнспорти, които се предлагат там /магаре,камила, кон, електричка/.
Следващото е Уади Рум. Там в част от местата слизах от колата и ходех, но в друга част гидът ме предупреждаваше, че не е за мен и оставах с него. Трябва да кажа, че местните са изключително добронамерени към инвалиди и хора с проблеми - получих такова отношение /и то без да го търся/, каквото не си бях и помисляла, че е възможно.
Прегледай програмата - какво включва, имаш ли къде да чакаш, ако не можеш да продължиш.
Аз носех туристически щеки и ми бяха от изключителна помощ.
Задължително сериозни туристически обувки! В този момент с проблемния крак осъзнах колко важни са те. До тогава си мислех, че са просто скъпа приумица.
Края на октомври-началото на ноември сигурно ще е чудесно.
Ако нещо друго се сетиш, питай.

# 308
  • Мнения: 131
Здравейте, много ми се иска да отидем до Йордания за три нощувки през ноември или декември 22г. Циелта е да посетим Петра и пустинята Вади Рум. Мисля да пътуваме с Ryanair с кацане в Акаба. Имам нужда от съветити - има ли как без кола да си организираме придвижване от Акаба- Петра/ първа нощувка/-Вади Рум/втора нощувка/-Акаба/трета нощувка/? Няма да се осмеля да взема кола под наем по ред причини и ще бъда само с дъщеря ми. Приемам всякакви съвети и напътствия.

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Можете да се обърнете към местен гид/туристическа фирма, която да ви осигури превозите. Обаче цената е минимум двойна на кола под наем. Ако сте резервирали хотел, може чрез тях да търсите. В Акаба всеки организира всичко Simple Smile И не се притеснявайте, в Йордания е безопасно.
Може да поразгледате и тук - https://www.facebook.com/groups/2611070839220435

# 310
  • Мнения: 131
Аз не се притеснявам, знам, че там всеки организира всичко, но зависи на каква цена:laughing:
Надявам се, ако някой е ползвал местен гид и е доволен да ми го препоръча.

# 311
  • Мнения: 1 988
Има една група във фейсбук, където основно пише един местен гид, който организира всичко, НО...той събира група от по 10-15 човека, цената за около 3 нощувки е приблизително 550$ и като се замислиш, то си става като организирана екскурзия. И аз искам да посетя Петра и Вади Рум, с една нощувка в така популярния Камп с кръгли къщурки, та ще чета с интерес как ще се развие дискусията ✌️

# 312
  • Мнения: 16
Здравейте,
организираме сами екскурзията си до Йордания. Резервирахме кола под наем за обиколката ни. Искаме да запазим две нощувки във Вади Рум. Виждам, че доста от къмпингите предлагат организирани от тях обиколки с джипове. Търся препоръка за къмпинг среден клас, ако мога така да се изразя - самостоятелна палатка с баня, но да не е от луксозните скъпи "марсиански" тип. Намирам адски много къмпинги в букинг на съмнително ниски цени и високи рейтинги, но няма никаква информация за екскурзиите им с жипове, а повечето нямат сайтове, имейл, нищо..

Успях да се свържа с 4-5 къмпинга, за да ги разпитам, но те ми казват цена само ако им преведа пари директно на тях и за палатката, което мен не ме устройва. Предпочитам да запазя през букинг за по-сигурно. А и цените, които ми казват за главозамайващи. Head Band

Ще се радвам да ми дадете вашите препоръки и съвети за конкретни къмпинги, в които сте отсядали и са предлагали обиколки с джип на нормални цени. Всякакви препоръки ще са ми от помощ.
Благодаря много Bowtie

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Разгледай в трипадвайзър- или има сайтове, или телефони /всички цъкат WhatsApp в пустинята/. Ние така се уговорихме и всичко беше точно, като плащахме на място.

# 314
  • София
  • Мнения: 101
Здравейте, планирам ходене до Йордания и реших да разровя тук за съвети. Агенциите предлагат едни и същи оферти, очевидно се комбинират по няколко за едно пътуване. Аз гледах тези на Екватор БГ коит оса от А до Я, изглеждат най-изгодно. Някой който е ходил може ли да сподели горе-долу какви пари да се обменят. За джобни, леко похапване и сувенири. Видях че е по-скъпо от БГ, но не намирам някакъв ориентир +/-. Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт