Какво ще стнае с кредита ми, ако умра?

  • 8 879
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Кредита се онаследява. И потребителският (ако не се лъжа). Друг е въпроса, ако наследниците се откажат от наследството пред нотариус  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 604
Ако умреш,едва ли ще те вълнува  ooooh!

Да така е!Да му мислят роднините ти·

Ами, ако той е въпросната роднина  Simple Smile
Ако е той се отърва от задължението Peace·

# 17
  • на пистата
  • Мнения: 5 845
близка почина преди години  и и опростиха кредита,беше към дск

# 18
  • София
  • Мнения: 1 890
 Наследниците поемат и активите, и пасивите.   Wink

# 19
  • Мнения: 1 775
близка почина преди години  и и опростиха кредита,беше към дск
Няма такова нещо, като опрощаване, имало е застраховка или друго обезпечение, от което банката си е удволетворила вземането.

# 20
  • Мнения: 3 634
Наследниците поемат и активите, и пасивите.   Wink

Ами, ако не искам да изплащам кредит на роднина?  Laughing
Моите кредити са обезпечени със застраховка, не търся съвет. 100% женско любопитство е това!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 741
Съпругата на мой близик почина,преди да си изплати кредита и имаше застраховка" Живот".Но тя не и покри кредита,защото жената е починала от заболяване,което е имала преди да сключи застраховката.Кредита бе прехвърлен на съпруга и.При сключване на застраховката не са я питали за заболявания.

# 22
  • Мнения: 3 634
Съпругата на мой близик почина,преди да си изплати кредита и имаше застраховка" Живот".Но тя не и покри кредита,защото жената е починала от заболяване,което е имала преди да сключи застраховката.Кредита бе прехвърлен на съпруга и.При сключване на застраховката не са я питали за заболявания.

Обаче съпрузите са съкредитоискатели, ако е ипотечен. Обаче, ако леля ми си тегли кредит, а аз съм единствен наследник на лоша инвестиция? Банката ще ме съди ли, ако официално откажа да плащам вноски и ползвам имот?  Thinking

# 23
  • София
  • Мнения: 1 741
Кредита беше потребителски. с поръчители.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 890
Наследниците поемат и активите, и пасивите.   Wink

Ами, ако не искам да изплащам кредит на роднина?  Laughing

Подписваш се, че отказваш - никой не може да те накара насила. Но в такъв случай нямаш право и на наследство.   Flutter
 

# 25
  • Мнения: 4 195
скоро четох във вестник някой отговор на адвокат на подобен въпрос.
Човека обясни, че ако например почине баща ти, но той е имал дългове - банка, към хора със Запис на заповед и тн и т н, наследниците му имат право да откажат да му връщат дълговете с подписване на някакъв документ.
За съжаление забравих терминологията, но беше нещо за неоналседяване и тн.
добре де, авторката ша ма извинява, ама щом само от  любопитство пита, да питам и аз - ако някой изтегли голям заем, примерно някоя фирма, и после фалира, или просто спре да си го плаща - какво става
Съд, затвор, глоба или newsm78
защото в нашата фирма имаме няколко запора на заплати, заради неплащане на кредити от банки, удържат им по 100-на лв и на пичовете не им пука. Теглили по 20-30 000 лв, сега вместо 10 години по 300 лв, ще внасят намсиколко години по 100 лв, така ли излиза newsm78

# 26
  • Мнения: 223
скоро четох във вестник някой отговор на адвокат на подобен въпрос.
Човека обясни, че ако например почине баща ти, но той е имал дългове - банка, към хора със Запис на заповед и тн и т н, наследниците му имат право да откажат да му връщат дълговете с подписване на някакъв документ.
За съжаление забравих терминологията, но беше нещо за неоналседяване и тн.
добре де, авторката ша ма извинява, ама щом само от  любопитство пита, да питам и аз - ако някой изтегли голям заем, примерно някоя фирма, и после фалира, или просто спре да си го плаща - какво става
Съд, затвор, глоба или newsm78
защото в нашата фирма имаме няколко запора на заплати, заради неплащане на кредити от банки, удържат им по 100-на лв и на пичовете не им пука. Теглили по 20-30 000 лв, сега вместо 10 години по 300 лв, ще внасят намсиколко години по 100 лв, така ли излиза newsm78



това май се наричаше "ЛОШ КРЕДИТ" за банката- т.е. такъв, от който не може да си върне обратно парите....
а лошите кредити са май най-голямата им болка на банките...  newsm78
това по спомени...не претендирам за изчерпателност newsm78

# 27
  • Мнения: 2 199
Зависи как "умреш".
Има "смърт" която се покрива от застрахователя има и такава която не се покрива.
Например смърт при СПИН не се покрива....  Tired

# 28
  • Мнения: 350
добре де, авторката ша ма извинява, ама щом само от  любопитство пита, да питам и аз - ако някой изтегли голям заем, примерно някоя фирма, и после фалира, или просто спре да си го плаща - какво става
Съд, затвор, глоба или newsm78
защото в нашата фирма имаме няколко запора на заплати, заради неплащане на кредити от банки, удържат им по 100-на лв и на пичовете не им пука. Теглили по 20-30 000 лв, сега вместо 10 години по 300 лв, ще внасят намсиколко години по 100 лв, така ли излиза newsm78

 Mr. Green Заповядай в офиса на частен съдебен изпълнител, кадето помагам в момента. Може едновременно да се изпълнява върху трудови доходи, дв.и недв. имущество, дружествени дялове и всичко придобито за в бъдеще, повечето изпълнителни дела нямат давност, тоест докато умреш ще дължиш с лихвите. Общо взето стига взискателя да е "читав" може сравнитено бързо да се събере вземането.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ако няма застраховка "Трайна нетрудоспособност и смърт" кредита се поема от наследниците. Няма такъв филм "банката опрощава". Аз плащах кредита на майка ми след като почина. Търсеха парите първо от баща ми. Нямаше застраховка. После по един негов кредит му направиха.

Общи условия

Активация на акаунт