Яде ли хляб?

  • 5 362
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 941
каката яде хляб на периоди, по едно време ядеше само хляб, отказваше всякакви други храни и си хапваше само хляб, после спря да го яде и ядеше всичко без хляб, изобщо не искаше да опита, сега яде хляб но самостоятелно, или яде на някое ядене само хляб или го отказва и хапва само яденето, странна работа  newsm78
малката ако види хляб спира да яде всичко останало и си хапва само хляб, затова го крия от нея първо си яде яденето и после и давам ако иска хляб

# 16
  • Мнения: 5 940
Ако детето яде зърнени култури под различна форма, хлябът въобще не е задължителен. Синът ми яде хляб като види, че някой друг хапва , понякога му давам сухар между храненията, вместо така разпространените бисквити сред бебетата. Определено няма да откаже хляб, ако му предлагам.
С яденето никога не давам хляб, смятам го за ненужно.

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дъщеря ми е на 4г., от доста време хляб със супата или манджата не яде, не е любител и на сандвичи. Но пък ако купим топъл хляб - ела да видиш какво става  Crazy 

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми и преди си хапваше хляб,но откакто си купихме хлебопекарна набляга основно на него.Едва изчаква да поизстине и се почва,ей така,без нищо.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да яде хляб, дори много и харесва да си хапва тестено даже я ограничавам малко.

# 20
  • Мнения: 3 376
Не яде изобщо,не го обича.

Иначе хлабя е полезен само ако е пълнозърнест или ръжен и най-добре домашно приготвен.Иначе го правят с консерванти,стабилизатори,оцветители и набухватели и нищо полезно не виждам в това.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
На хляба май започнах да му хващам цаката с консервантите като си правя малки експерименти. Като купя някакъв вид нов хляб гледам да оставя 1-2 филийки и да следя за колко време ще мухлясат. Имало е случаи, при които на стайна температура в найлонов плик на хляба му нямаше нищо повече от седмица. Обаче има и един заводски хляб, който още на третия ден беше тръгнал. Така си избралх няколко вида хляб, които са с поне минимално количество консерванти. Не виждам как мога да ги избягвам изцяло, освен ако си купя малка пекарна. Но няма да устоя на изкушението да ям винаги топъл хляб.  Confused

# 22
  • Мнения: 402
И двете ми деца много обичат да ядат хляб, може и от мен да са го прихванали Rolling Eyes. Това ни е и основен спор с баща им, полезен ли е и трябва ли да ядат често хляб.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не виждам как мога да ги избягвам изцяло, освен ако си купя малка пекарна. Но няма да устоя на изкушението да ям винаги топъл хляб.  Confused
Да и това е причината поради, която не съм си купила пекарна.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 294
Голямата яде хляб само на сандвичи, иначе с манджа, готвено - не хапва Naughty
Малката си похапва, малко повече от сетра си, ама и ние у дома не сме големи почитатели на хляба де.
Откакто сме на разделно с мъжа ми, хляб купуваме заради децата, гледаме да е пълнозърнест,
е има моменти и на нас да ни се прияде, организма си иска, но това е рядко.

# 25
  • Мнения: 8 229
Синът ми сега в жегите съвсем отказа да яде каквито и да били манджи. Е това само вечер, в яслата през деня си хапва и супа и манджа. Обаче хлябът му харесва. Вече няма значение дали го е видял. Когато иска, просто си казва "хляб" и аз му давам. Сандвичи понякога отказва, но обикновено парче хляб без нищо си хапва.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми яде хляб само ако е филия намазана с нещо или когато купя топъл хляб.
Никога не съм й слагала хляб в супите или бебешките манджи, каквато е масовата практика в БГ... Направо се потрисам като го видя.  Sick Резултатът е, че не яде хляб с обяда или вечерята си сега. 

При всеобщото затлъстяване на младите, смятам неяденето на хляб за по-скоро положително.  Peace

# 27
  • Мнения: 3 886
КОнсерванти или не  хляба не можем без него.То по тази л огика трябва да мреме.ВСИЧКО Е НИТРАТИ И КОНСЕРВАНТИ.Тук в Бг имам чувството че се пращат отпадъците от всички други страни ooooh! Whistling Crossing Arms Thinking Naughty

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Като цяло не яде хляб. Аз и не копувам хляб.
Яде сутрин сухари на попара или кърнени закуски, рядко сандвич.
В супи или яхнии не слагам хляб.

# 29
  • Мнения: 1 731
Така само хляб или във вид на сандвичи -ядат и двамата ама с ядене -не.Не ги и насилвам вече.Колкото искат ,толкова да ядат.

Общи условия

Активация на акаунт