Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 5

  • 37 046
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 375
zdraveite na vsichki.za purvi put se vkliuchvam i za tova molia da me izvinite ,che pisha na latinica.az sum maika na dete s autizum koeto e na 5g.do sega ne sum obshtuvala s mnogo maiki na takiva deca.prochetoh mimoza kakvo e napisala za neinoto dete kogato izliza na vun .pri men stava sushtoto.vinagi izliza po sredata na platnoto.ako jelaete moje da obmenim opit.

# 256
  • Мнения: 214
shefcheto. здравей! Ти от кой град си . Работите ли със някакви специалисти . Как се развива детето ти .Тук е мястото където споделяме опит и успехите на нашите дечица.

# 257
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
според Фроид децата то 3-6 възраст откриват разликата в пола. мом4етата развиват едипов комплекс а моми4етата комплекса на електра. детето е несъзнателно привързано/влюбено в родителя от срещуположния пол. сравнява се с родителя от същия пол и имитира на4ина на държание.

# 258
  • Мнения: 37
Момичета ,много ви моля ,ако знаета цената за консултация при Моралес ,да ми я изпратите на лични.Благодаря предварително.

# 259
  • Мнения: 5 698
Надявам се да не прозвуча заядливо, но прочете ли достатъчно информация за него  newsm78. А иначе преди две години разговора с него и "изследването" на кичур от косата струваше 150 лева  Rolling Eyes

# 260
  • Мнения: 37
Много ти благодаря.Може би не е лошо да се поровя малко.Хубав ден!

# 261
  • Центъра на Вселената...
  • Мнения: 97
Здравейте мили мами, аз съм от една от вас. Синът ми е на 3,5г. и все още няма поставена диагноза. До сега са ни дали две предположения - моторна алалия или аутизъм.  Следя темата от много време, но все не се престрашавах да пиша. Е, вече съм на такъв етап, че имам нужда да комуникирам със сродни души. Като начало искам да попитам къде трябва да отидем, за да ни поставят диагноза, какви изследвания ще са ни необходими, колко време трае прегледа??? До сега сме направили аудиограма при доц.Спиридонова и имаме епикриза от клиничен психолог, не сме изследвали мозъка обаче. Чудя се дали има начин да съчетаем изследванията с прегледа, защото не сме от СФ, а всеки престой в болница ни се отразява зле? Също исках да попитам ЕЕГ и ЯМР с упойка ли се правят или в будно състояние?
 

# 262
  • София
  • Мнения: 2 351
Здравей Lacio.Диагноза се поставя офциално само в клиника св. Никола.Ето информация къде се намира.В сайта има и тел. за записване за час за преглед.

http://www.alexandrovska-hospital.org/show_page.php?menu_id=6&am … menu_order_id=230.
Ако си чела интензивно вече си наясно, че самото поставяне на диагнозата няма да ти излекува детето.Изследване със скенер или ЯМР не е необходимо, тъй като, ако е тази диагноза най вероятно няма да има изменения в мозъка.Но самите изследвания биха отхвърлили вероятен тумор не дай боже или нещо подобно.Това е причината някои от нас да са ги направили.
За клиника св. Никола е необходимо единствено талон № 7 от личен лекар, и записан час при тях.Те ще ти обяснят по тел. Ще ти обяснят и за колко време ще са готови с диагнозата и за самия ви престой там.

Това което трябва да направиш докато ви диагностицират е на първо време да прочетеш всички теми за аутизма.Почти във всеки пост има информация.Постепенно ще се научиш да я четеш правилно между редовете.Задавай ни конкретни въпроси свързани сас притесненията си за детето и максимално точно го опиши за да получиш адекватна информация.Този форум не е състезание кой повече може.Тук споделяме болките и тревогите си - всичките играем в един безкраен сериал и говорим общ език непознат за другите.Ако четеш, а ти трябва да четеш скоро ще го заговориш и ти, и ще го разбираш.Най доброто за детето ти е да си информирана.Потърси добри психолози и логопеди в твоя град и почвайте да работите според възможностите ти.Но вече си прочела, че без помощ от терапевт нищо не правиш.
Хубаво направи, че се престраши да пишеш.Късмет ви желая  Hug

# 263
  • Мнения: 5 698
Катина ти е отговорила много хубаво. Аз само ще допълня за последната ти питанка - ЕЕГ и ЯМР се правят с упойка, тъй като детето трябва да е спокойно, което за нашите деца е невъзможно да стане без нея.

# 264
  • София
  • Мнения: 2 351
Почнах да чета тази книга.Впечатли ме твърдението на авторката, че всички деца от 0 до 9г. чуват по добре, когато не гледат очи в очи.Също така те по добре учат или четат когато има музика като фон.След 9 год. възраст това се променя и става обратното.Вече чуват и възприемат с очен контакт и без шум.На нас възрастните ни е трудно да разберем това, тъй като отдавна сме го израснали и забравили тези неща - над 9 год. сме все пак  Laughing.Има много интересни примери.
Прави ми впечатление, че Мишо определено чува въпреки, че ние все още си шляпаме пред него каквото ни дойде на уста без да се съобразяваме  Embarassed.Говорим си за диагнози, за трудностите му в комуникации,, за спецификата му.Той си е около нас и ние продължаваме да не се съобразяваме кой знае колко с присъствието му /по навик/.Все повече ме изненадва с някоя и друга реплика от която ми става ясно, че твърдението в книгата е вярно малко или много.Авторката на книгата навлиза още по дълбоко като предполага - даже твърди, че децата с ментални увреждания са в техния си свят поради усещането им, че не ги приемаме в нашия твърде охотно.Казват си - "Ами те като не ме искат - тогава ще си живея в мой си свят, за да не им преча".Твърди, че това тяхно бягство може да се получи от чута реплика или дори свръсетивното им усещане за това дори още когато са били в утробата.Изхода е според авторката да почувстват - не само да чуят, ами да го усетят, че ги искаме и са добре дошли при нас.

Сега си казвате сигурно - тая па къде изби вече  Joy.Ама да си кажа де, може още на някой да му е избил натам баланса  Mr. Green

# 265
  • Мнения: 3 479
Здравейте,
ние се върнахме от морска почивка. На Криси много му хареса морето, едва го изкарвахме от там - премръзнал, подгизнал и ухилен. Пускахме го да плува с плувки на ръчичките. Даже го пускахме на дълбочина по-голяма от ръста му и той се научи да се държи над водата без да търси дъното. За съжаление не можах да го снимам, защото трябваше да влизам много навътре с фотоапарата. 

Искам да ви питам дали сте чували за книгата Son-Rise: The Miracle Continues, автор е Barry Neil Kaufman? Това е книга за методика за работа с деца-аутисти. Ето и сайт на организация, която работи по тази методика http://www.option.org/about_us/atca.php Най-общо казано това е система за лечение, която помага на децата сериозно да се подобрят във всички сфери на обучение, развитие, комуникация и придобиване на умения, предлага високоефективни обучителни техники за създаване на домашно базирано обучение на детето. Програмата поставя родителите като основни учители.
Извинявам се, ако сте говорили вече за тази методика, обаче още не съм изчела всички предишни теми, в които сте писали. Книгата може да се поръча в амазон.ком на английски. За жалост мъжът ми не успя да я намери качена в интернет за теглене, а и на български не е преведена доколкото разбирам.

# 266
  • Мнения: 4 586
Дали е обемиста, не знаеш.

# 267
  • Мнения: 3 479
Според Амазон - 372 стр., цена 10.17 долара.

# 268
  • Мнения: 460
Авиком беше писала за нея. А какво мислите да варианта да я купим и преведем, разделяйки си страниците. Планирам да поръчвам няколко книги от Амазон, мога да я сканирам, да я обработим и преведем. Англоговорящият у дома каза, че ще участва активно, какво мислите за това?
Лацио, Шефчето добре дошли в темата, има възможности за децата и те не са малко.
Мишон, за кого се интересуваш- за себе си или за децата?
Много ви благодаря за пожелания за рд на Роско Hug
Прекарахме си чудесно на морето, дребосъците се забавляваха много, възползвахме се от всички екстри, които ни предложи рибарското селище, единствено скачането от буната не беше по вкуса на Йони, но се престраши да "плува" на гърба ми там.

# 269
  • Центъра на Вселената...
  • Мнения: 97
Много ви благодаря за топлото посрещане и за изчерпателната информация. По-късно ще се включа пак и ще ви разкажа за мето дете,  сега бързам да го заведа на градина.

Общи условия

Активация на акаунт