дъщеря ми прави "чеши"

  • 20 504
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 991
Щом имаш чувството, че мастурбира, най-вероятно това прави. Само гледай да не й насадиш чувство за вина, че го прави. Ще има проблеми по-късно със сексуалността си. Казвам го от личен опит. Приеми го за нещо нормално и се дръж с нея по съответния начин. Знам, че е шокиращо, че децата не са асексуални. Е - не са...

# 16
  • Мнения: 199
причетох и тази тема.. ето и други майки си признават, че са го правили  Rolling Eyes  не мисля, че мехлемче ще помогне.   Mr. Green   няма нужда и от псохолози или невролози ако питаш мен, освен ако ти за себе си не искаш да се убедиш, че няма нищо притеснително.  само  не и се карай! потиснатата сексуалност в детска възраст по-скоро може да доведе до отклонения в бъдеще (така поне твърди чичко Фройд, но при него всечко опира до секс  ooooh! ). 

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На 2.4 е проблем, че мастурбира, а на 24, че не го прави.

Постът на Anette е доста изчерпателен.

# 18
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Дано намериш правилния подход към дъщеря ти! Praynig

# 19
  • Мнения: 9 776
Аз лично смятам, че детето не е вече толкова малко, че да не може да му се поиска първо обяснение защо прави това и после да му се каже, че не е нормално да го прави. А може детето просто да има сърбеж или ако не е много добра хигиената и нещо да му дразни. Вярвам, че майката се грижи за това, но може би трябва и по-често да се мие. Има хора, които имат нужда след всяко ходене до тоалетна да минат после през душа. Може би момиченцето е от тях. Убедете се, че няма дразнение най-напред.

# 20
  • Мнения: 2 524
Изписват ми мехлемчета,но тя си продължава.Казва,че и било хубаво. Мисля към невролог да се обърна.Имам чувство,че мастурбира.

А някой да се сети да ти даде направление за детско-юношески гинеколог? А пък ако си посетила такъв, той взе ли секрет за микробиология? Мехлемчета от сорта на Канестен не винаги са упсешната комбинация.
За мен проблема не е психиатричен /щото ранната маструбация е от този род/, а чисто физиологичен - я гъби, я гуарднерела, я трихомони, я друга гадинка.
Зависи и каква хигиена си спазвала на бебето , разбери ме правилно, не те упреквам ...

От позицията на жена, която три години съм си чакала сина, те съветвам ако не си посетила да посетиш с детето детско-юношески гинеколог и то свестен. Дъщеря имаш, все си мисля, че искаш да се радваш някой ден на внуци.

# 21
  • Мнения: 1 896
Абе какви са тези хора, които плашат майката или я съжаляват, направо не разбирам. А на синовете си сигурно казвате, че ще им поникнат косми между пръстите, ако мастурбират.
Съмсем нормално и дори полезно е детето да си изследва тялото - ако му обяснявате че не бива или пък че не било нормално, само ще го му насадите вина и кофти отношение към тялото, а може и още повече да му се засили интересът.
За протокола моят син на 3 и половина също обича да си изследва пишката и през последната една година често ръцете му са там. Не виждам проблем, очевидно му е приятно, казвали сме му понякога, че не е прието това да се прави пред хора. Но иначе пишката си е негова и той разполага с нея, не може ние да му казваме какво да прави и какво не, особено щом му е приятно.
Предполагам, че и дъщеря ми ще има подобен период и не виждам причина да се води на невролог или какъвто и да било друг специалист. На гинеколог също не, щом няма други симптоми и казва, че й е приятно.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
На гинеколог също не, щом няма други симптоми и казва, че й е приятно.

като те сърби някъде неистово и се почешеш - също ти става приятно.
не бих омаловажила съвета на storm76 да се потърси и гинекологична консултация. стига с тия "нормалности". може да е нормално да се пробва, но не и да се фиксира върху това, както твърди майката - при това, още от бебе. не пречи да се провери за инфекция, пък тълкуването на нормалностите - отделно и после.

# 23
  • Мнения: 2 807
Но иначе пишката си е негова и той разполага с нея, не може ние да му казваме какво да прави и какво не, особено щом му е приятно.
basilisk, не съм особено съгласна с това, което си написала по-горе (иначе "Близо до бебето", както и авторът й, е една от любимите ми книги  Wink)

Според мен в такива случаи би трябвало да се направи това:
Дайте му играчки за да отвлечете и насочете вниманието му другаде.

Съгласна съм и с другата част на цитата, който Anette е използвала  Wink

# 24
  • Мнения: 1 896
E, не съм казала, че е лошо да му се намират други занимания на детето. Но чак да се заплашва майката, че нямало да гледа внуци и други подобни, ми се струва грубичко. Разбира се, че бих погледнала как изглеждат нещата и бих питала детето за болка или сърбеж. Само едно пипане за мен не е причина за водене на детски гинеколог. Все пак много по-добре да погледне мама, отколкото чужд човек. Ако изглежда да има проблем, чак тогава бих търсила лекар.
За мен детето трябва да се научи, че разполага с тялото си и че околните трябва да уважават правото му върху него. Струва ми се, че научавайки го на това ще направя много по-важно нещо за сексуалното му възпитание, отколкото ако му казвам да не пипа определени части от себе си.
Maminka,
Благодаря ти за комплиментите, а по темата, според това, което съм чела, не само не е вредно, но е полезно да се мастурбира. Децата също имат сексуалност, макар да не е като при възрастните. Аз често казано не успях да разбера с кое не си съгласна.

p.s. Хм, малко се поразрових, понеже темата е интересна и ме предизвикахте. Научни изследвания показват, че мастурбация се наблюдава още на 26-седмична възраст при момчетата и на 32-седмична възраст при момичетата. Сред изследвани деца на 5 години от някаква детска градина, най-често срещаната сексуална проява е докосването на собствените гениталии, като 39% го практикуват редовно. Авторите на изследването предупреждават, че вероятно реалният процент е доста по-висок, защото с децата не може да се говори директно по тези въпроси и изследването е проведено чрез анкетиране на родителите, а се предполага, че доста повече са децата, които гледат мама и татко да не ги виждат като правят тези неща.
Общо взето всичко, което намерих по въпроса от лекари и специалисти, е горе-долу в духа че мастурбацията при децата не е по-тревожна от бъркането в носа, основната ви грижа евентуално е да ги научите да не го правят пред свекърва ви и пред непознати.
На английски може да прочетете повече например тук, но ако искате ще дам още линкове.

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 01:43 от basilisk

# 25
  • Мнения: 2 807

За заплахите и аз не съм съгласна  Peace
За това, че детето разполага с тялото си и че трябва да се уважава мнението му, съм съгласна, но не в този случай (детенцето на автора на темата) - наистина не ми се струва нормално на 2-3 години детето постоянно да мастурбира, и всъщност това е, с което не съм съгласна  Peace
 
Познавам вече 2 дечица, които почти постоянно мастурбират - в къщи и пред хора - гледката не ми харесва...  Confused Все пак става въпрос за съвсем малки деца...

Би ли споделила, моля те, за какво всъщност е полезна мастурбацията в тази възраст?
Питам не просто от любопитство, а и защото нито едно от трите ми деца, досега не са мастурбирали - не съм давала забрани за това, разбира се  Wink
Благодаря предварително! Hug 

# 26
  • Мнения: 433
Като очакваща вече внуци майка на дъщеря, бих казала, че постоянната мастурбация наистина не е в рамките на нормалното. Аз лично бих заподозряла упорита инфекция на пикочните пътища. В този смисъл тълкувам и съветът на storm76
А иначе постът на Anette наистина изчерпва темата.

# 27
  • Мнения: 3 376
Е,хайде защо не попитате вашите родители дали не сте го правили и вие като малки Rolling Eyes
Не намирам нищо притеснително в това,а и авторката казва,че детето само е казало,че му е хубаво.Ще отмине този период и друг подобен ще дойде.

Няма как да се избегне и не е хубаво да се насажда чувство на вина в детето,все едно прави нещо нередно.Наистина може да причини сескуални проблеми и смущения по-нататък,детската психика е доста крехка и много трябва да се внимава.

# 28
  • Мнения: 2 755
Жената казва, че е така от бебе, защо си правите изводи, че е маструбация? Според мен има медицински проблем.

# 29
  • Мнения: 2 524
Като очакваща вече внуци майка на дъщеря, бих казала, че постоянната мастурбация наистина не е в рамките на нормалното. Аз лично бих заподозряла упорита инфекция на пикочните пътища. В този смисъл тълкувам и съветът на storm76
А иначе постът на Anette наистина изчерпва темата.
Точно това имах предвид. Извинявам се, ако съм била по-рязка в изказа. Според мен става въпрос тук за адекватни медицински мерки. Изкази от сорта "Ау, горката" и "Нормално е да маструбира" са съвсем ненамясто според мен.
Колкото до това:

Цитат
Само едно пипане за мен не е причина за водене на детски гинеколог. Все пак много по-добре да погледне мама, отколкото чужд човек. Ако изглежда да има проблем, чак тогава бих търсила лекар.

Мама и да гледа и да не гледа, не може да направи една МБ на влагалищен секрет, нали? И как точно трябва да изглеждат нещата, че да представлява проблем?

Общи условия

Активация на акаунт