Смятате ли, че бяхте достатъчно подготвени за кърменето преди раждането?

  • 9 282
  • 242
  •   1
Отговори
# 75
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
..и аз така , учех се в крачка тъй да се каже  Crazy

# 76
  • София
  • Мнения: 1 230
Гласувах друго. Бях подкована откъм теория, благодарение на библиотеката в Кърмаческия, но откъм практика въобще. Например, знаех как трябва бебето правилно да засуче зърното, но за малко да "умра" от страх, когато за първи път дадох на Ани да яде. Добре че детето беше по-подготвено от мен Wink така хубаво го пое, че останах втрещена. Докато други майки получаваха рагади още в болницата, аз я кърмех с огромно удоволствие и само веднъж /или два/ пъти ми се наложи да се намажа с крем /подготвен в багажа и който не беше нужно да се измива преди кърмене/. Мажех зърната си с коластрата, която изстисквах съвсем по мъничко. Но като цяло, практиката е коренно различна от теорията. Затова гласувах с Друго.

# 77
  • Мнения: 2 658
Категорично не.Първия път не успях,zатова сега ме е страх.И четенето е само теория,на практика е друго.Много искам да се справя обаче.

# 78
  • Мнения: 645
Не бях. Много исках да кърмя. Но не се справих. Кърмата ми беше в много малко количество, а около месец и половина след раждането спря съвсем.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 011
Бях абсолютно неподготвена и резултата беше плачевен, а детето ми хранено изцяло с АМ, за което съм си виновна само аз.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 269
Не бях подготвена, даже се страхувах ужасно много. В началото кърменето ми беше много по-тежко от раждането (защото се появиха запушени канали, опити за цедене, разранени зърна), първите 1-2 месеца ужасно ми беше тегаво, но после открих хубавото на това, та до сега.

# 81
  • Мнения: 468
И аз бях съвсем неподготвена, пък и не особено зряла, за да има откъде да натрупм информация. Баба ми с нищо не ми помогна като съвети, нищо, че някога е кърмила, а лекарите в болницата изобщо не си направиха труда да ми обяснят как е правилния начин. Като резлутат получих ужасни рагади, зърната ми цъфнаха като рози, едната ми гърда се отпуши впоследствие, другата така и не можа независимо от комперси, помпи и т.н., получих мастит и само след 10 дни вече бебето ядеше АМ. Сега искам да мога да кърмя, но пак незнам как, нито как да се предпазя от предишните мъчения и болки. Ако някоя мама знае как и има желание нека ми обясни на лични или тук.  Hug

# 82
  • Мнения: 298
Не, не бях подготвена. Мислех, че след като знам "теорията", бях изчела всичко де що имаше из форума, ще ми е много лесно, но...не беше така. Благодарение обаче на прочетеното тук, бях твърдо решена да кърмя, на цената на всичко. И успях да кърмя 10 месеца, искаше ми се и още, но бебока не мислеше така. Е, и на това съм доволна  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 12
Не, не бях подготвена. Бях изчела всички материали тук и се чувствах психически подготвена, но детето отказа да засуче, първите три дни бяха много трудни и ако не бяха акушерките просто нямаше да се справя сама (това ми е първо раждане).

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Първия път не бях подготвена изобщо Tired
Сега си мислех, че съм много добре подготвена. Справих се успешно с плоските си зърна и кошмарните рагади, бебето не се отби въпреки цеденето и храненето от шише, но никой, дори и форумът, не успя да ми даде отговор как да се справя с рефлукса Sad Наложи се да отбия след 40 дни, не помогна абсолютно нищо от съветите на лекарите и прочетеното тук, единствено лечебно АМ беше решението за моето бебе Confused

# 85
  • София
  • Мнения: 1 883
Бях изчела доста за кърменето и се чувствах добре подготвена на теория. Практиката показа че се справихме за известно време добре с кърменето, но по независещи от мен обстоятелства се кърмихме само 2 месеца и още 1 месец давах изцедена кърма и в добавка АМ. Форума и една от Дългокърмещите мами ми помогнаха.  Peace

# 86
  • Мнения: 5 391
Първият път не бях, втория нямах тайни Grinning

# 87
  • Мнения: 3 595
Преди да родя първия път бях изчела доста, закърмих я без проблем, но с препълнените гърди вкъщи се видях в чудо и доста рев, изревах 2-3 дни, докато се нормализира ситуацията. Спомням си, че нямаше кой да ми покаже как да я сложа на гърда без да ме боли и да ми покаже различните позиции за кърмене на новородено и се ядосвах как може да няма такива специалисти, към които да се обърнеш при нужда. Всичко мина за 2-3 дни и се кърмихме прекрасно 1г и 3м.
Втория път всичко си беше ок.

# 88
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Отговорих с друго. Сега ще поясня..
Първият път нямаше форум..и не бях подготвена а си мислех че съм подготвена. Резултата - късно слагане за пурви път на гърда, по идея на акушерка си цедях коластрата и я хвърлях, за да дойде качествената кърма  Embarassed Embarassed Embarassed(безкрайна идиотка съм била), от 3 часовото миене на гърдите със сапун и вода си докарах рагади, давах вода на детето си за да спазя 3 часовия режим, а то ревеше гладно..., цедях след кърмене гърдите за да не получа мастит - резултата хипер лактация и кошмарно цедене до безкрай.... и така успях да кърмя само 10 месеца.
Имах поправителен изпит обаче - тогава закърмих горе долу след 4 часа, кърмех на 3 само в болницата, после на поискване, не се миех и нямах рагади, захраних късно....и резултата - кърмене до 2 години и 3 месеца. Отбито - естесвено!
Тук е мястото да балгодаря на Бу, на Хедра и на всички в този форум които ми помогнаха поне втрия път да кърмя без болка и това да е едно удоволствие и за мен и за детето!

# 89
  • Мнения: 991
Бях подготвена - четох, ходих на курс даже. В болницата три пъти виках консултанти за да се уверя, че правя всичко правилно и че детето суче правилно. След като ни изписаха три пъти ходих на консултации със специалист по лактация, взимах билки, даже ми предписаха някакво лекарство, което е всъщност за стомах, но като страничен ефект повишавало пролактина. Уви всичко беше напразно - кърмата ми беше крайно недостатъчно. До края на втория месец слагах беба да суче, дохранвах с АМ от шише и изпомпана кърма със спринцовка. Едно хранене отнемаше около час и се смеехме, че нашата госпожица от малка яде първо, второ и десерт. Изпомпвах кърма на три часа (събираха се 100-150 мл на денонощие). После бебка започна да отказва да суче и и давах само изпомпана кърма от шише. Като стана на три месеца спрях и да помпя, защото бях вече много уморена. Разказвам цялата тая история, за да отбележа, че моето желание, многото информация, която имах и добрите грижи от страна на медицински персонал не можаха да ми помогнат за успешно кърмене. Просто като няма кърма - няма и това е.

С което не искам да кажа, че майките в БГ не би трябвало да получават по-добри грижи и информация в тая насока.

Общи условия

Активация на акаунт