Патладжанена тема

  • 27 499
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А дали ще стане и с тиквички? 

t_ilieva , няма причина да не стане.
аз бих ги настъргала сурови, слагаш малко сол, за да си пуснат водата и изстискваш (няма нужда да се варят, според мен).
Мерси много! Ще се пробвам в скоро време!  Peace

# 61
  • Мнения: 795
Най-често ги пържа и заливам с кисело мляко+чесън+магданоз.
Другото любимо ястие в къщи е имамбаялдъ.
Ще пробвам и от предложените тук рецепти  Peace

# 62
  • Мнения: 800
сега се сетих друго лесно, вкусно и бързо с патладжани. 3-4 патладжана се изпичат цели (надупчени с вилица, за  да не гърмят) във фурна, не отнема мн време. Белят се, мачкат се да стане каша, добавя се нарязан чесън, копър, магданоз и опаковка майонеза.  Мн е вкусно на филийка  като салата и т.н   bowuu

# 63
  • Мнения: 774
сега се сетих друго лесно, вкусно и бързо с патладжани. 3-4 патладжана се изпичат цели (надупчени с вилица, за  да не гърмят) във фурна, не отнема мн време. Белят се, мачкат се да стане каша, добавя се нарязан чесън, копър, магданоз и опаковка майонеза.  Мн е вкусно на филийка  като салата и т.н   bowuu

О, абсолютно! Много вкусно става! Правя я много често тази разядка. Поздарави!  bouquet

Става и в микровълновата. Патладжаните се обелват и нарязват на кубчета (може да се обработят предварително), слагат се в йена с капак и се пекат на максимална мощност(при мен 850 W) 20 мин.

# 64
  • Мнения: 408
пълнени с яйца и сирене...

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 590
Така ми се е приял патладжан, на всичкото отгоре попаднах и на темата  eat Отивам на пазар като стане детето. Ще правя май патладжанени пици  Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 1 341
Привет! Ето още една рецепта и от мен :
 3 опечени,обелени и  пасирани  патладжани се  смесват с 200-250 гр. натрошено сирене,2 с.л олио,сол,черен пипер,магданоз, 3 разбити жълтъка. Белътците се разбиват на сняг и се прибавят към сместа с леко объркване.Изсипва се в намаслена тавичка и се запича до зачервяване  chef

# 67
  • София
  • Мнения: 4 294
Ето моя експеримент - пилешки филенца с патладжани и тиквички, заляти с пасирани домати и настъргани моркови и всичко във фурната Laughing

# 68
  • Мнения: 1 283
Днес на обяд правих патладжан бюрек-

# 69
  • Мнения: 5 713
Много обичам патладжан. Най- често го приготвям задушен с лук, чесън и домати. После го поръсвам обилно с магданоз. Вчера така приготвен го прибавих към  предварително сварен марокански кус кус.
Пускала съм тук във форума и други рецепти с патладжан. Исках да дам линкове към тях, но явно са в архива, който засега нещо не работи.

# 70
  • сред люляците
  • Мнения: 767
И аз много обичам патладжан, макар и да не го приготвям често, защото на домашните не им допада много. Обаче съм голям фен на Ветрилото на Пепчо  bouquet  и на една моя любима Топла салата с патладжани

# 71
# 72
  • Мнения: 2 199
Пържен патладжан със сирене

Продукти:
2 патладжана
2 домата
босилек
сирене моцарелла

Сместа за пържене:
1 яйце
1 водна чаша прясно мляко(200мл.)
брашно колкото поеме
1 ч.л мая(суха)
сол
 
Приготовление:
Патладжана се нарязва на ленти и се пържи. Приготвя се сос: Доматите се настъргват и се запържват в олио до готовност след това се мажат патладжаните със соса. Посипва се с босилек и сирене, завива се и се прихваща с клечка за зъби. Отделно се приготвя сместа за пържене докато се получи кексово тесто. Потапят се рулцата и се пържат отново. Поднася се посипано със зеленина   Peace

Пробвано е вече става  Heart Eyes


# 73
  • Мнения: 5 713
Много странно...рецептите за патладжан, които съм поствала тук не мога да ги намеря. Съсипах се да ги търся и тук и в архива, а съм ги писала не един път.

Ето 2 от тях отново:

Бърза гръцка мусака

Нарязват се на колелца 2-3 патладжана, осоляват се и стоят 1-2 часа, отцеждат се, ипържват се леко, изваждат се и се слагат в/у кухн. хартия да се отцедят от олиото. В същата мазнина се задушава нарязан кром. лук, прибавят се настъргани домати, 4есън, магданоз, малко захар, сол. черен пипер. В йена се настъргва кашкавал или се нарязват тънки филийки от него, отгоре изпържения патладжан, а в/у него дом. смес. В/у нея се изсипва сирене разбито с 1-2 яйца. Пе4е се като преди поднасяне се поръсва с магданоз.

Също така можеш да си направиш и мусака патладжан с кайма / задушаваш с лук, домати и подправки/. Заливката е като при обикновената мусака.

Патладжани с шунка

2 големи патладжана, олио, шунка, моцарела или кашкавал
Сос: малко домати, олио, босилек, 4-5 с.л. пармезан, 3 скилидки 4есън, 3с.л. кедрови ядки, сол, 4ерен пипер

Патладжанът се нарязва на средни по дебелина кръг4ета и се пържат по на4ина по-горе. Приготвя се и соса. Правят се сандви4и: патладжан, шунка, моцарела, патладжан; пе4ат се в слаба фурна до лекото стопяване на моцарелата/ кашкавала. Изваждат се, поставят се в 4иния и се заливат със соса. Украсяват се с лист4ета босилек.

Кедровите ядки може да се заменят със сурови слън4огледови семки.

# 74
  • Мнения: 1 277
сега се сетих друго лесно, вкусно и бързо с патладжани. 3-4 патладжана се изпичат цели (надупчени с вилица, за  да не гърмят) във фурна, не отнема мн време. Белят се, мачкат се да стане каша, добавя се нарязан чесън, копър, магданоз и опаковка майонеза.  Мн е вкусно на филийка  като салата и т.н   bowuu

И аз го правя същото, само че добавям и извара. 

Общи условия

Активация на акаунт