"Какъвто умът ти - такъв и домът ти"

  • 5 534
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Да, мисля, че има връзка. Не я бях чувала тази мъдрост, но много пъти съм го наблюдавала - понякога подреден и спокоен, понякога - хаотичен и много често - резултат от начина, по който се чувствам. Но може би зависимостта е двупосочна, т.е. може да се твърди и обратното, ако ме разбирате.
Само сега се замислих..., ако домът ми, например, не е мой, умът ми и той ли така  ? newsm78  Laughing


Аз разбирам. Когато съм притеснена и в душата ми е хаос, в който не мога в момента да въведа ред, започвам да подреждам дома си и всичко светва, за да компенсирам. Когато ми е супер готино на душата - ми е все едно какво е около мен. Като цяло обичам "организирания хаос".

# 16
  • Мнения: 5 103
В нас е разхвърляно дали и в главата ми е така?

# 17
  • Мнения: 606
А защо първосигнално реши, че си  говоря за дизайн? Познаваме ли се?
Ти се сърдиш, но така прозвуча. Наистина темата е в друга насока. Забелязвам как бях претоварен, безцелен и объркан, и дворът ни постепенно се запревръща в джунгла, зарязах някои ремонти на средата, сега съм се постегнал и поосъзнал и почнах да оправям наред със себе си и къщата. И днес чух тази поговорка от една бабка и се замислих колко свързани са вътрешното състояние и изобщо мироглед с това как изглежда домът.

# 18
  • Мнения: 606
Когато съм притеснена и в душата ми е хаос, в който не мога в момента да въведа ред, започвам да подреждам дома си и всичко светва, за да компенсирам. Когато ми е супер готино на душата - ми е все едно какво е около мен. Като цяло обичам "организирания хаос".
Всички наопаки - ти на терсене.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 5 940
Топли цветове, непретенциозен, недовършен.Дърво.  Светъл. Много цветя, дървета. Големи тераси. Лек хаос. Ако имах повече пари, щях да го доближа повече до ума ми Laughing

# 20
  • Мнения: 3 634
Да разбирам ли, че след чистене/подреждане настроението ви се подобрява?  Laughing

# 21
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
ами ако домът е на двамата със съпруга ми ,на кой ума отразява  newsm78

обичам в къщи да е светло и просторно ,стените са светли и празни ,не харесвам украшения и разни предмети навсякъде , имам много цветя мъжът ми казва че е като джунгла ,обичам  всичко да е подредено ,но в момента имам един малък разбойник ,който е на мнение ,че в къщи трябва да цари хаус  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 317
Вкъщи нямам нито едно цвете в саксия, не ги обичам.
От известно време винаги е разхвърляно, нямам желание и да подреждам, определено и в главата ми е хаос и май  там не смея да сложа ред  Thinking

# 23
  • Мнения: 139
Чух тази "бабешка мъдрост" и се замислих...
Мислите ли, че домът е отражение на умът?
Мислите ли, че вашият дом разкрива що за човек сте?

Не, не мисля.
Някои хора живеят на две места, и в къща, и в апартамент примерно.
Това да не са шизофреници случайно.

# 24
  • Мнения: 606
Не, не мисля.
Някои хора живеят на две места, и в къща, и в апартамент примерно.
Това да не са шизофреници случайно.
Шизофрения е ако къщата ти е бърдак, а апартамента чист, спретнат и подреден. 

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Да разбирам ли, че след чистене/подреждане настроението ви се подобрява?  Laughing
Не се подобрява, но поне се успокоявам, че в известен смисъл съм въвела ред Laughing

# 26
  • Мнения: 4 292
Не бях чувала тази мъдрост, но сега като се замисля, има нещо много вярно в нея. Имам приятелки, които са много неорганизирани, често си променят мнението и никога не знам какво ще ми сервират. Домовете им са пълен хаос, а на тях не им прави впечатление.  Grinning
Аз самата съм на другия полюс. Обичам да премислям нещата, мразя да действам спонтанно (не, че не ми се е случвало, но мразя) и обичам да ми е подредено вкъщи. Харесвам простора, светлите стени и слънчеви стаи. Не харесвам да ми е претрупано с мебели, не си падам по остъклени тераси, мразя теракот и гранитогрес... Не събирам стари дрехи, но пък трупам всякакви сувенири.  Thinking

# 27
  • Мнения: 139
Не, не мисля.
Някои хора живеят на две места, и в къща, и в апартамент примерно.
Това да не са шизофреници случайно.
Шизофрения е ако къщата ти е бърдак, а апартамента чист, спретнат и подреден. 

Ха-ха Joy
Това беше много остроумно Grinning
Ами ако и двата са бърдаци?
Собственика трябва да е в манийно-депресивно състояние? Wink
Или ако са перфектни и двата Thinking
Хванала го е склерозата Laughing

# 28
  • Мнения: 3 423
Вярно е.

# 29
  • Мнения: 4 753
Аз пък съм чула обратното - трябва умът ти да е много подреден, за да си позволиш вкъщи/в офиса да ти е пълен хаос... в смисъл за да успееш в хаоса да си намираш вещите и да знаеш кое къде е във всеки момент...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт