Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Виждала съм и друг път това дете по - мръсно от нормално , но не съм обръщала внимание , защото е било следобед - в смисъл играли са , цапали са се - ОК !
Но прекалено много ми се вижда и вечерта и сутринта да не успееш да си измиеш детето , а и да не намериш едни изпрани дрехи ... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 45
Пак питам - след като са се успали и не е успял да го измие и преоблече , това не значи ли , че си е легнало мръсно ?


Според мен, не!  Peace Причини детето да изглежда "намацано" може да има дузина, да не изброяваме сега.  Grinning Но не мога да разбера, все още, едно нещо. Защо ти, от едно такова - явно единично - сутрешно наблюдение се впечатли толкова?  newsm78 Сигурна ли си, че за теб има нещо по-важно от това, какво впечатление правиш във всеки един момент на околните, в случая детето ти, и какво си мислят те за условията в които живее? Не че ми е важно, но нещо ме "смущава" в отношението ти към случката и изводите, които правиш.  Hug

# 17
  • Мнения: 9 814
Личната хигиена е още една от темите, по които уж всички сме на едно мнение и пишем ли пишем тук, пък често като се видим установяваме точно обратното.
Неприятно е, когато видиш мръсно, разчорлено и раздърпано дете.
Наистина и това е въпрос на личен избор- дали ще си миеш ръцете преди и след всяко хранене или по едни път на ден.
Лошото е, че спазването на добра хигиена се възпитава още от ранна детска възраст.

# 18
  • Мнения: 1 731
Неприятно е ама незнаеш кой каква треска го тресе.Така че не се сърдя на такива родители.Ако децата си играят добре ,няма да преча. Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 205
Когато аз бях някъде около 7 годишна, бе истинско мъчение да ме въведад в приличен вид.Не исках да нося хубави дрехи, исках едни скъсани,не се решех, не давах да ме мият....Нашите в чудо се бяха видели с мен и сигурно в доста ситуации са се чувствали неудобно.Мина ми този период, така или иначе. Наистина едно мърляво дете е неприятна гледка, но чак пък да се правят такива драми...пък и разговор с директорката чак-прекалено е.

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Ми май е присъщо на татковците да не забелязват сутрин подобни подробности. Моят мъж ония ден без да му мигне окото изпратил сина ни на детска (частна градина) с дрехите от предишния ден, които забележи, беше взел от земята.
Друг път пък го беше завел на детска без да го измие и аз като си прибрах детето следобеда си помислих, че прави конюктивит, защото имаше много гурли. После проведох разследване и установих причината  Laughing
Едно лице много лесно може да стане черно. Достатъчно е да се разплачеш и да си избършеш очите с ръцете, с които малко преди това си пипал колите на паркинга.

Не се опитвам да те убеждавам в нищо. Просто си свиркай. Свят пъстър и шарен.

# 21
  • Мнения: 45
Ми май е присъщо на татковците да не забелязват сутрин подобни подробности. Моят мъж ония ден без да му мигне окото изпратил сина ни на детска (частна градина) с дрехите от предишния ден, които забележи, беше взел от земята.
Друг път пък го беше завел на детска без да го измие и аз като си прибрах детето следобеда си помислих, че прави конюктивит, защото имаше много гурли. После проведох разследване и установих причината  Laughing
Едно лице много лесно може да стане черно. Достатъчно е да се разплачеш и да си избършеш очите с ръцете, с които малко преди това си пипал колите на паркинга.

 Joy Joy Joy Добре, че имаш син, и си в Бургас. Иначе щях да се обзаложа, че става въпрос за вас.  Hug А обяснението за черниклата е страхотно попадение.  Peace Мен лично мръсотията наоколо би ме стресирала много повече, отколкото лекето на бузката или бЛузката. Защото ако искам детето ми винаги да е като току-що извадено от пералнята или изпод душа, то трябва да стана робиня на собствената си хиго-манящина, с всички последствия от това, за мен и детето.  Stop

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
Ти ела да видиш сина ми след като е ял бисквита. А ако е бил и на балкона (още лази, а балкона няма опция "чист" - 5 минути след като е бил мит вече се почернява при ходене бос там), ще се закълнеш, че не е бил мит и преобличан една седмица. Пък от преобличането му (и миенето) може да са минали таман 3 минути.

# 23
  • Мнения: 14 133
Не може от първи поглед така де се правят изводи за хората.  Crossing Arms  Naughty
Аз лично съм си водила няколко пъти на градина сина с изцапани колене или панталони, защото се е "простирал" в цял ръст в двора на градината. Единият път до вечерта си бе спретнал и дупчици на коленете.  hahaha

# 24
  • Мнения: 1 671
Недей да прибързваш със заключения.
Голяма работа, че детето било изцапано, нали не мислиш, че на тази възраст на детето му пука. Синът ми остава чист средно... около 2 минути. Има винаги прекрасни възможности да се рие в калта, да подскача в локвите, да се омаже с шоколад или сладолед, да забърше някоя кола с дрехите...  Позволявам му и хич не се впрягам толкова, че е мърляв. Като се прибера у дома му мия лицето и ръцете и след малко той е на балкона - пак мръсен. Оправия няма. Сега му е времето да се цапа и мърля. Мъжът ми пък съвсем ларж го дава - той взима детето и го кара където трябва без да обръща кой знае колко внимание дори дали не е по пижамка.
Приела съм, че ще е така докато порастне. Къпя го вечер преди сън и му мия ръцете преди хранене. Вече едва и толкова ми позволява. Дрехите му са едни за цял ден освен ако не ги намокри. Не ми пука дали ще са петньосани. Детето ми е щастливо когато си играе и доста здраво. Не искам да възпитавам децата си в стерилна среда, нека се цапат и мърлят като малки, няма на 20 години да ми скачат в локвите.  Wink Hug

# 25
  • Мнения: 4 668
Имам някакво странно чувство , че всеки си пише ей - така  Confused
 Много ясно , че децата се цапат . Синът ми е № 1 в това отношение  Simple Smile
Любимата ми поговорка е : " Има два вида деца - едните са чисти , другите са щастливи "
Но пак казвам - едно е да разрешиш на детето си да скача в локвите или да се влачи по корем като гущер / пресен пример от миналият ден / , а съвсем друго детето ти да е със мръсна коса и лице и много мръсни дрехи , които не са от просване на земята преди 1 минута ...
Но ... както виждам , доста хора не ги притеснява това и намират съвсем в реда на нещата да оставят децата си да изглеждат като клошарчета  Sick
Днешното изглеждаше така .
Нали не мислите , че би ме впечатлило толкова , ако не изглеждаше много зле  Confused

Дрехите му са едни за цял ден освен ако не ги намокри.
Аз пък не мога да го гледам , мръсен и с лекета по дрехите . Преобличам го ако трябва и по пет пъти на ден . Това не му пречи да е нон - стоп навън и да му е разрешено доста повече от децата , които посещават специално нашата площадка ...

# 26
  • Мнения: 105
Хлапето излиза излъскано и изгладено и продължава да е такова точно 2 минути и 30 секунди. Градината в която се надявам да ходим някой ден, се намира на 3 минути от нас. Ако много внимавам , вървим бързо, не цопаме в локвите, не пипаме колите, не събираме боклуци от земята и не сядаме по тротоара имаме реален шанс поне веднъж да стигнем чисти до градината.
Извън кръга на шегата - направо ме хваща срам, като го гледам колко е мръсен. От входа влизаме в банята където изхвърлям дрехите за пране и го къпя. Сигурна съм , че хора които не са виждали как се мърси, мислят че е дете с ниска хигиена.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Имам приятелка, която е госпожа в детска градина и ми е разказвала какви мърляви деца водят и то все родители с претенции. За моя изненада тогава, това за което пишеш не се оказва частен случай.
Под "мърляви" имам предвид мръсно бельо, коса и т.н., не само дрешки.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 704
макар че просто звучи смехотворно да задължиш някой да си води детето си чисто и изкъпано и с изпрани дрешки  ooooh!

В нашата ЦДГ има изискване децата да бъдат в чист и спретнат вид (нещо такова беше)

# 29
  • Мнения: 1 671
Преобличам го ако трябва и по пет пъти на ден .
Моето дете пък смята преобличането за нещо по-зловещо от наказание  Mr. Green. Хубаво е, че детето ти позволява, моето не е такова и не го насилвам. Ще дойде време и сам ще иска да го преобличам.

Недей да съдиш родителите на това дете, утре ти може да си на тяхно място. Преди да родя и аз бях много изненададна като виждах мърляви деца, сега вече не ми прави никакво впечатление. На моя рожден ден, както се бях нагласила хубаво и себе си, и него, той се тръшна в калта (беше май и доста валеше) и след като се овъргаля хубаво - пожела да го понося. Прибрахме се целите в кал. Всичко стана за 2-3 минути. Ако някоя майка ми беше казала, че детето или аз сме мърляви съвсем откровено бих й казала да си гледа работата.

Както не е твоя работа да говориш нито с директорката, нито с възпитателките, нито с родителите. Не знаеш каква е причината детето да е било в такова състояние сутринта. Все още не е противозаконно едно дете да е мръсно  Wink. И едва ли някога ще стане  hahaha Joy. Всяко нормално дете ще се справи с чистите дрехи, ръце, лице и коса за секунди - дай му само пясъчник или малко шоколад  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт