Юлски бебета 81

  • 14 295
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 195
Честит син на мама Ronky! Да е здрав, засмян и много послушен! smile3525
Tanita стискам палци!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Всичко ще мине бързо, леко и безпроблемно, сигурна съм  Hug

# 61
  • Мнения: 9 913
Румито2008, запълнена ти е пощенската кутия и не мога да ти отговоря на лични,
но понеже не обсъждаме някаква тайна - сега ще впиша в списъка името на дъщеря ти КАРИНА  Wink да ви е жива и здрава,
и каквито данни още актуални трябват.
А ти можеш спокойно да се разпишеш в темата и да покажеш снимки на бебката - влез в албумчето от първия пост с име и парола и качи снимките й в албума с нашите бебчета.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Според мен нямате нужда нито от добавката, нито от кантара, само от спокойствие, силна храна и достатъчно течности Peace Но крайното решение, разбира се, си е твое Peace

И аз ще наблегна на спокойствието и храната. Той много спи, сигурно от жълтеницата и ще го будя по-често да суче. Нямам желание да давам добавки, но от друга страна се притеснявам- ако действително има проблем детето дали няма да го пропусна? Да не стане така, че в отлагане на проблема (ако има такъв) да се влошат нещата?
При кои признаци изобщо трябва да се притесня, щом акането и сънливостта не са проблем newsm78

Между другото днес дадох 50мл АМ и детето веднага беше напълнило памперса. Сега се чудя това какво ли значи - не е усвоило нищо от АМ или най-после се е нахранило Rolling Eyes
Ама че пъзел е това хранене Confused

И аз забравих да честитя на новите мами, да са им живи и здрави бебоците Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 123
Няма никой   Thinking Grinning ,къде сте вси4ки тази сутрин?

# 64
  • непостоянно
  • Мнения: 981
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ИНЕ, РОНКИ И РУМИТО 2008  bouquet  bouquet  bouquet
ДА СА ЗДРАВИ, НЕРЕВЛИВИ, ПАПКАЩИ И ПОСПАЛИВИ Hug Wink Heart Eyes
НА МАМИТЕ - БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ  bouquet

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 337
NBM сега ще ти кажа моето мнение,което сигурно ще е разли4но от останалите ..

Прави вси4ко,което ти самата мислиш,че можеш относно кърменето- цеди се,пии чайчета,яж полезните за лактация храни и т.н.Кърми си детето,ако виждаш,4е въпреки вси4ко е гладно- давай му АМ.Има хиляди деца ,хранени нацяло с АМ, а ти само додаваш- недай си боже да се наложи на някоя от нас да дава само АМ- детенце пак ще е напапкано и здраво...

АЗ не съм противни4ка на АМ- все пак са го измислили именно за деца,които са злояди или пък не им достига кърма...Не се вманиачавай до толкова,4е детето ти от много чакане за кърма да стой гладно...давай си му АМ ,както и педи ти е казала- а памперсите са най-вярното доказателство,4е беб4о се развива добре и 4е яде пълноценно..

И Ани като имаше още жълтеница първите дни след като я родих спеше много- това е нормално,но не бива да преспива яденията си и аз си я надигах през около 3 4аса (не точно) и си й давах да суче и тя после пак си заспиваше...

Като отмине жълтеницата ще е значително по-буден...
Изчетох почти целия кърмачески (силно казано) и видях много мнения- е някой от тях за мен са много пресилени...И аз кърмя и искам да кърмя,но не до вманиачаване Naughty  АКо ми намелее след време кърмата да не дава Господ ще си й додавам,за да расте...

АКо бях на твое място щях да си кърмя детето и да си додавам...Ако успеех да увелича кърмата и да му стига щях да намаля или евентуално спра добавката,но не и да рискувам да измъчвам детето да стой гладно...Все пак погледнато отстрани най-голямото желание е да растат де4ицата и да са здравички- а само храната прави борбата Simple Smile

А и ти няма да престанеш да кърмиш- по-добре някаква кърма,отколкото никаква...така 4е мотивирай се относно кърменето,но в рамките на нормалното...

Мисля,че се справяш много добре!!!!!! Не се притеснявай беб4о ще е ок...

Пробвай да си свариш жито,че е чудо- аз ти писах и преди Peace

# 66
 kyllmgДобро утро мами, аз съм тук, за пореден път се събуждам с надеждата "може пък да е днес", но май няма да родя до петък и ще се наложи да стегна багажчето понеделник.
Честит син на Ронки, да и е живо и здраво синчето smile3525
Танита успех ти пожелавам нека всичко мине леко и безпроблемно thumbsup и скоро да ни радваш с добри новини.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 337
Честито на новите мами..Да са много засмени и здравички малките чудеса!! smile3525 newsm51

# 68
  • София
  • Мнения: 1 098
Да са ни живи и здрави всички бебовци, а на мамите бързо възстановяване желая

Бухтичка, и при нас казаха секцио. Оказа се че бебата е с доста голяма глава,
а аз съм с по-тесен таз, та назначиха дата за секцио, и сега съм в очакване на събитието.

# 69
  • Мнения: 1 427
Добро утро! Днес е толкова приятно и прохладно навън! За първи път се радвам на хладно време през лятото,ако задържи още седмица така,направо ще е супер! Mr. Green Все още нямам признаци за скорошно раждане,така че чакам мъжа ми да се прибере и да ме изведе на разходка край морето 261uu Леко раждане на тези който са на дневен ред.
Имам едно питане- до колко см се води "тесен" таза? Сега си гледах мерките в направлението- има три цифри- 27,31,21 newsm78

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 11:07 от eli-pate

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 337
гледай последната 21- в нормата ти е таза...

Моят беше 18 Embarassed

Казаха ми 4е нормален таз е 20-21,нагоре е широк...надолу по-тесен...затова и малката се роди със секцио...но не съжалявам Hug

Успех.. Hug

# 71
  • Мнения: 235
Честито на всички нови маменца! Здрави и послушни да са бебетата!

Една виртуална почерпка от мен! Днес ставам на 28 Crazy

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Маймунка, в никакъв случай не съм от вманиачаващите се. Ако детето е гладно ще яде АМ и точка.
А също съм спорила понякога в кърмаческия с крайните мнения. Имаше една мама, която се възмути, че педиатърката изписала АМ на бебе, което не е наддало и грам за 1 месец и сума народ се беше изсипал да оплюва педиатърката, а аз направо се изумих от това отношение- еми какво да направи жената, да остави детето гладно ли още месец Rolling Eyes

При нас нещата изглеждат по-добре днес. Вчера след 50мл АМ еднократно бебо си изака, жълтеницата излежда понамаляла и е по-активен. Мама също се успокои от тези неща и кърмата пак потече Laughing
Така че дори и само психически да ми е помогнала мисълта, че детето не е гладно пак е добре, защото сега си папка кърма и си спи сладко. Sunglasses

Пенелопе, да си жива и здрава! newsm59 newsm67
Ама нямаш милост с тея картинки, добре че имам торта в хладилника и няма да те бия Mr. Green

# 73
  • Мнения: 9
Добро утро мацки!

Душичката беше казала, че под 20см. се води тесен таз, после някой друг (извинете, че не помня кой) каза, че при таз 18см. може да излезе бебе до 3200 или 3300г.
Моя таз е 18 см - не е мръднал през бременността, а бебето ми е около 3кг и доки каза, че мога да родя нормално.

Ели, тези цифри къде са написани? срещу какви съкращения?
На моя документ пише:
D. sp. - 22
D. tr.  - 24
C. ext. - 28
C. diag. - 17
C. vera - тук нищо не е отбелязано  newsm78

Ще станем половин професори, докато родим bowuu
А има и бъдещи майки, които изобщо не се замислят за такива неща, нито за плаценти, нито за размери, нито какво им изписват да пият  #Crazy Лесно си живеят.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 337
да права си Миленка цели проферки станахме Crazy

Моят беше 18,както казах, бебка беше над 3500 по ехоград и се роди 3520 -о4удващо то4ен излезе,а не им се доверявах преди...

Та и в картона ми написаха секциото по лекарски при4ини, а не по желание...

Под 20 си е тесен таз.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт