Вдигате ли по-голямото си дете?

  • 2 370
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 375
И аз го имам същия проблем,и доскоро я вдигах без много да му мисля,но ми изостриха вниманието ,че не трябва и вече само ако пишка навън я вдигам-гушкането когато съм седнала или легнала.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Ох, вдигам го и си го нося като куцо пили домат-дето имаше една реплика...Знае, че в на мама коремчето има бебе, но не може да разбере, защо не мога да го нося. Все още не ми тежи-да видим до кога...

# 17
  • Мнения: 2 849
Пази се ,говори и ,че не можеш да я вдигаш.Клякай до нея и я прегръщай и целувай,така пак  ще усеща любовта ти .Явно в тази възраст си искат голямо гушкане ,аз все още го нося при всеки удобен случай .

Тук масово виждам бремени майки да носят по-големите деца Rolling Eyes

# 18
  • Канада
  • Мнения: 494
Болната ми тема SadВдигам го и го нося,че и играчките му с нас.Тичам след него с тумбака,катеря се по пързалки,спускам се.До преди две седмици и колело карах,а той беше вързан отзад в едно фургонче и го теглех.....Знам че не трябва,ама не иска и да чуе дори.Такова тръшкане и рев настават,че съседите полиция ще ми извикат някой път EmbarassedВече е над 15 кг и само се моля всичко с мен и бебето да е наред до края!

# 19
  • Мнения: 2 910
Вдигала съм я само, когато се наложи, напр., за да я изпишкам и, ако няма кой друг да го направи. Дъщеря ми е по- голяма и разбираше, че не можех да я вдигам.

# 20
  • Мнения: 96
 Носих го почти постоянно до края на бременността, тежеше малко над 15кг. Просто не можех да му откажа, някак си ми беше мъчно, че ще дойде ден, в който няма да мога да му посвещавам изцяло вниманието си и да бъда постоянно до него. Имах и безброй контракции на ден, но докторът ме успокои, че не са опасни (не водят до изглаждане на шийката). Ако не ти тежи и бременността ти е без усложнения, не виждам причина защо да не го вдигаш.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
При мен се налага, я памперс, я хранене, я тичане без посока, я носене ...
Мъничка ми е още и не разбира. Засега слава Богу бебчо е добре Grinning

# 22
  • Мнения: 399
Забременях,когато дъщеря ми беше на 1г и 3м и аз като теб чакам бебе през декември!  Wink Опитвам се да не я вдигам често,но няма начин съвсем да избегна това,като я вадя от леглото например или да сменя памперс... Гушкаме се седнали,легнали,но не я вдигам ей,така за да я понося...свива ми се сърцето,но...това е положението!  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами наложи ми се не само да го вдигна, но и да го нося доста, бях бременна в 6-7-ми месец, сама, а той спешно имаше нужда от лекарска помощ Sad Тежи 20 килограма....Честно казано после такива контракции имах, че направо не ми се сеща...Но по-скоро от притеснение, отколкото от носенето. След това се е случвало да го вдигам ей така спонтанно, забравила, че съм бременна Laughing Нищо ми нямаше Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 72
Да, вдигах го, носих го.  Той протягаше към мен ръчички и казваше "мамо, гуши". Какво да го правя? На тръгване към родилното с изтекли води пак го носих (раждането на дъщеричката ми мина леко).  В началото и аз се притеснявах. Според мен трябва сама да прецениш дали можеш. На мен ми беше по-трудно да нося  1-2 кг торба от магазина, отколкото 10-11 кг ми син.  Лека бременност   bouquet!

# 25
  • Мнения: 2 807

Вдигала съм ги и двамата. Но бременностите ми не бяха проблемни, при все че и трите ми деца са породени.

Дани беше само на годинка, когато забременях с Ива.
Ива беше на 6 месеца, когато забременях с Мони.
Тя пък направо върху корема ми порасна... Искаше само аз да я нося, само аз да я държа за ръка, докато прохожда (заради което и Мони беше се разположил седалищно, добре че се обърна 2 дни преди да родя) и така...
Помощ нямах, така че нямаше кой да ги носи освен мен.

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да. Дъщеря ми беше на 1г и 6м., когато разбрах, че съм бременна.
Нямах никакъв проблем с бременността, до последно я вдигах и гушках. Родих лесно и без усложнения.

# 27
  • Мнения: 4 292
Синът ми е на възраст в която вече мога да му обяснявам и той да разбира какво му се говори. Знае, че не мога да го вдигам и не проявява желание за това. Но той си е любвеобилен и през ум не ми е минавало да го лиша от гушкане и прегръдки. Гледам да компенсирам това, което не мога да му дам в момента.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
И аз избягвам да го вдигам моят син макар, че тежи 13 кг но понякога като го вдигна и започва да ме боли коремът, та му обясних и сега ме разбира и само ме пита мамо боли ли те коремчето..........  Wink

# 29
  • Мнения: 2 804
Зависи от теб самата , но не е много добре да се натоварваш излишно .
Аз имам три деца и докато бях бременна си ги оправях без много да съм му мислела , още повече , че съм сама в къщи и нямах избор .

Общи условия

Активация на акаунт