Как се пазите?

  • 4 849
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
Да и мен ме вълнува тоzи въпрос zа след като родя.Надявам се да кърмя,но zная,че това,че кърменето паzи е пълна глупост.А на прекъсването на половия акт имах доверие около 10г.(от толкова сме с мъжа ми),преz тоzи период не е имало нежелани емоций.Синът ми е zаченат съzнателно.Е,доверието ми свърши с началото на лентичката долу  Joy .Макар че още не съм убедена,че е станало съвсем случайно,но както и да е,сега сме щастливи и довиóлни от факта.Мисля си да сложа спирала,веднага,щом може.И аz не обичам преzервативите...

# 16
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И аз ще повторя - кърменето не пази  Naughty

Ние се пазихме предимно с презервативи и прекъсвания Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
С презервативи се пазихме, колкото и да са ми неприятни. На прекъснат полов акт не мога да разчитам.

# 18
  • Мнения: 1 671
Не се лъжи, че кърменето пази, хич даже не е така - справка - личен опит  Wink. Един месец след раждането, докато кърмех изключително и на поискване, доктор по време на преглед с ултразвук ми каза, че съм в овулация!
С мъжа ми сме заедно от 2001 г. и винаги сме се пазили с прекъснат акт. И двете ни деца са планирани и не сме имали никога пропуск. Но явно си зависи от мъжа.

# 19
  • Мнения: 1 121
Много ми е странно като напишете, че се пазите с прекъснат полов акт. Това пази точно толкова, колкото и кърменето Wink Направо е шокирващо колко жени разчитат на това Shocked

И все пак да отговоря по темата: с презервативи. Много по-нормално и нестранно ми се вижда да ползвам кондоми със собственият ми мъж, отколкото да се пазя с кърмене или още по-зле с хапчета по време на кърмене Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 671
Ами 8 години правим секс и не сме имали гафове - имам му доверие на мъжа ми, че знае какво прави. Но си зависи от мъжа, имам приятелки, при които този начин не върши работа. Всъщност предпазването с прекъснат акт е доста сигурно, стига да се спазват всички правила (да не се прави повторно секс веднага и най-вече - мъжът да умее да се контролира). Майка ми се пази така 28 години без нито един пропуск - каза ми го когато аз се колебаех дали да се "доверя" на този метод  Wink.

# 21
  • Мнения: 1 372
Аз си сложих спирала. Доки каза че не е проблем и на втория ми цикъл след раждането ми сложи. Не успях да кърмя много време, но не съм имала идеята че това пази. С мъжа ми имахме период в който се пазехме с "прекъснат полов акт" и не е имало гафове, но въпреки това не го оценявам като особено благонадежден пък каквото и доверие да имам на мъжа си. Все пак е въпрос на личен избор. Надявам се да нямам проблеми със забременяване с второ дете /когато му дойде времето/. Ужасявам се при мисълта за аборт. Хапчетата не ми понасят, а презервативите хич не ми е странно да ги използвам със собствения си мъж, обаче за жалост имам алергия към всички видове. Така удоволствието се превръща в мъчение и затова с мъжа ми не ги ползвам. Преди когато ми се налагаше ги изтрайвах някак си.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Кърменето не пази от забременяване!
Ние се пазехме с презервативи. Спирала не съм ползвала никога.Дъщеря ми и второто бебе, което абортирах станаха по този начин. Изобщо не разчитай на това.
Peace

# 23
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
И в крайна сметка май изводът е презервативи като най-сигурно?!  Thinking Хмм, и аз така си мислех, но се надявах да може "без нищо" поне известно време след раждането - както е по време на самата бременност.... Blush Blush

# 24
  • Мнения: 571
Ние се пазехме с години с прекъснат акт Peace"Гафове" не са ставали!Беба е съвсем съзнателно направена Laughing
След раждането-може пак така но може и с презервативи че се зародиха разни инфекцийки и се налагаше и преди да забременея известно време да се пазим така!!!На мъжа си имам доверие че ще ме опази Mr. Green но ще преценим като му дойде времето!

# 25
  • Мнения: 718
Аз не съм от вече родилите, но преди да забременея 4 години сме се пазили единствено с прекъснат акт, а когато поискахме бебе стана веднага, та при нас се оказа доста успешен "контрацептив", не харесваме презервативите.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 766
Не бих разчитала на "кърменето пази от забременяване".
Ние все още сме въздържатели Simple Smile Смятам на 1во време да се доверя на Дюрекс. След това ще мисля вариант или за спирала или за противозачатъчни.

# 27
  • Мнения: 2 804
Има шапчици , дамски презерватив  попитай гинеколога ти .

# 28
  • Мнения: 2 807
Ами след раждането на Мони вече сме с Durex.  Peace
Все още съм само с 3, значи пазят  Laughing

Преди аз не ги понасях (миризмата на латекса), но след трите раждания нито аз, нито мъжът ми ги усещаме  Mr. Green
Едно друго приятелско многодетно семейство пак така - преди не са "уважавали" Durex-ите, а сега не могат без тях  Wink

Противозачатъчните не ми понасят - нискохормонални пих няколко месеца след раждането на Дани; после пък кърмачка, т.е. не съм пробвала други...
Спирала пак не става при нас - гинекологът ми твърди, че ще забременявам и с нея; на мъжа ми дори препоръча да не ме гледа толкова влюбено, току виж и така съм забременяла  Laughing
Отхвърли и връзването на тръби - мои или негови.
Вазектомията (мъжът ми сам изяви желание за нея, да не ме мъчели мен само  Blush) пак не беше одобрена - както от гинелога ми, така и от педиатъра на децата (изключително уважаван лекар и човек).
Остана май само хистеректомията (махане на матката) - не успях да навия гинеколога си по време на третото раждане да я махне... Ще видим занапред  Wink

# 29
  • Мнения: 221
Аз не съм от вече родилите, но преди да забременея 4 години сме се пазили единствено с прекъснат акт, а когато поискахме бебе стана веднага, та при нас се оказа доста успешен "контрацептив", не харесваме презервативите.
 
  Само, че аз вече родих и все така продължаваме да се пазим.

Общи условия

Активация на акаунт