КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС - РАВНОСМЕТКА

  • 41 943
  • 322
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 377
 newsm10  Честито на всички и браво!
Крисче, аз съм фен на 73-то (да не се разсърдят приетите в Немската  smile3501)! Ако моят син не беше от тези, които не искат и да чуят за немски със сигурност това щеше да е нашата цел, обаче човека каза (цитирам дословно - Няма да уча език, на който за да кажа "обичам те" трябва да кажа "Ich liebe dich!"! Интонацията няма как да ви я предам! Joy
Сигурно на японски ще звучи по-по приемлив начин!  ooooh!

Така а за пътуването - от опит с дъщеря ми - намират начин да се приберат по най-дългия път независимо, къде е училището!
Давам пример - от нас (Павлово) до Пиротска (18-то) най-удобния транспорт е автобус 260 до Руски паметник и тролей за 2 спирки. В действителност пътя за прибиране е - тролей до 5-те кьошета и от там тролей до Борово и после пеша! Thinking
Не го мисли, имам чувството, че колкото повече пътуват, толкова им е по-забавно. Нали се хилят и подбутват по превозните средства (за ужас на бабите Joy)!
Успех на всички дечица в изучаването на новите езици и специалности! Hug

# 76
  • Мнения: 3 216
... , обаче човека каза (цитирам дословно - Няма да уча език, на който за да кажа "обичам те" трябва да кажа "Ich liebe dich!"! Интонацията няма как да ви я предам! Joy
Сигурно на японски ще звучи по-по приемлив начин!  ooooh!
Ох, ще падна от смях.  Joy
Това ме подсети за един коментар на голямата ми дъщеря, когато беше 6 клас.
Учеха руски при нова учителка - луда рускиня на 58 г.
Още първия час решила да им възхвалява руския език, плюейки английския.
И казала: "Какво предпочитате да чуете Я люблюююю тебяя (напевно) или I love you (грубичко и дрезгаво)".  (да можех физиономията и интонацията на детенце да предам...  Joy)
За неин ужас класът в един глас извикал: I love you

# 77
  • Мнения: 191
Роси, поздравления за близнаците, още веднъж от мен през форума!!!! newsm10

Много се радвам, че се сбъдна желанието на децата... пък и не само на децата  family Безкрайното изтезание в очакване на резултатите вече е в миналото! Сега вече остава да почерпите с таткото  newsm47
Желая на близнаците много успехи в новото училище!!! Аз съм сигурна в това - те са добри деца!!! smile3501

Браво и на всички останали дечица от 2ро клсиране!!!!
 smile3501 smile3501 smile3501

# 78
  • Мнения: 182
Didkapitka благодаря, че си се сетила за нас. Ние бяхме приети в 18-то, но ходихме на второ класиране и се изместихме за 31-во / аз го предпочитам, защото е по -близо до вкъщи, а и аз от там се прибирам след работа така, че контрола ще е засилен.  Wink
 В началото се ядосвах, че не успя за НТБГ, но мисля, че със собствените си усилия и без уроци, се е справила добре.
Съчувствам си за ремонта, много добре знам какво е, особено ако ремонтираш банята и тя ти е единствена ooooh!, но мисли после колко щастлив и довелен се чувства човек, когато му е ремонтирано, свежичко и т.н.  Flutter
Утре имам рожденник и въобще този месец е пълен екшън  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 191
Ето тук е публикувана събраната информация от нас, майките, в този форум, споделили желанията, мечтите, тревогите, притесненията, молбите, успехите и всичко останало по темата КАНДИДАТГИМНАЗИСТ'2008:

http://julialexpetkova.blog.bg/

Ако някой нов иска да сподели преживяното или някой иска да редактира нещо от казаното - Няма проблем! Моля само за ЛС!

# 80
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Юлка,страхотна работа си свършила,дано помогнеш на следващите...

# 81
  • Мнения: 191
Юлка,страхотна работа си свършила,дано помогнеш на следващите...

Мила Svetlaem, няма за какво... Laughing
Както се вижда, много са майките от форума, готови да подкрепят и помогнат на следващите, споделяйки опита си! Да благодарим на тях!  bowuu bowuu bowuu


 wavey wavey wavey http://julialexpetkova.blog.bg/

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 08:58 от julialexpetkova

# 82
  • Мнения: 3 216
Браво, Юлия!  smile3501

# 83
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Браво и от мен. Хубаво е хората да си помагат. Лошото е, че управниците ни правят всичко сякаш "напук". Информацията, която даваме върши работа ако се запази формата на изпита и начина на провеждане. За съжаление, има индикации, че може да се променят и тогава нашите данни, може би няма да са полезни. А този набор, който идва сега е най- добре подготвен за тестовата форма.
Дано да не съм права!  Thinking

# 84
  • Мнения: 4 447
Юлия, прекрасна работа!
Поклон! smile3525

# 85
  • Мнения: 3 216
... За съжаление, има индикации, че може да се променят и тогава нашите данни, може би няма да са полезни. А този набор, който идва сега е най- добре подготвен за тестовата форма.

Ха! Това е нещо ново. И как да ги променят?
Не ми се вярва - тестовите форми се наложиха и заради членството ни в ЕС, едва ли ще се осмелят да върнат старата форма.  newsm78

# 86
  • Мнения: 191
... За съжаление, има индикации, че може да се променят и тогава нашите данни, може би няма да са полезни. А този набор, който идва сега е най- добре подготвен за тестовата форма.

Ха! Това е нещо ново. И как да ги променят?
Не ми се вярва - тестовите форми се наложиха и заради членството ни в ЕС, едва ли ще се осмелят да върнат старата форма.  "newsm78

Нататък все тестове ще се използват, в това спор няма. Само че през 1-2 години ще променят образователната система и това е истина! Абсолютно нахалство! Наскоро една майка на дете за 6 клас ми се оплака, че в осми клас за сега се предвижда през цялата година да изучават 2 предмета: компютърни науки (или грамотност, не помня точно) и чужд език. БРАВО, Г-н Вълчев! Много полезно предложение, да ме прощавате за иронията!!!
Защо се смята, че на децата им липсва компютърна грамотност... а откъде ще набавят по-грамотни учители от самите деца да им преподават компютри! Има ли някое дете, което не е направило поне един проект (биология, химия, история, че и английски език) на Power Point, доклад на MS Word и прочие?! Не вярвам! Разбират както от софтуер, така и от хардуер. Да се изучава като СИП, разбирам, но да се замени математика и български език, това ме втрещява!!!

"Планът "Вълчев" прекроява изцяло образователната структура. Децата, които през учебната 2006-2007 г. ще са в пети клас, започват да учат по нова учебна програма и ще завършат основното си образование след седми, а не след осми клас. В осми клас ще се учат активно чужди езици и компютри, като министерството предвижда т.нар. подготвителен клас да стане масов за всички училища, а не само за езиковите гимназии. Пак същите ученици ще завършват първи гимназиален етап в десети клас и тогава ще получат диплома. За да могат да кандидатстват в университета обаче, те трябва да продължат до 12 клас и да държат матура."
"Учителите от езиковите гимназии недоволстваха срещу въвеждането на масовия подготвителен клас. Даниела Стойчева, която е представител на Дружеството на преподавателите по немски език в България и преподавател в Софийския университет "Св. Климент Охридски", обясни, че масовизирането на подготвителния клас ще свали качеството на обучение заради липсата на достатъчно подготвени преподаватели по чужд език."

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 16:52 от julialexpetkova

# 87
  • Мнения: 191
Момичета, благодаря за похвалите, но както вече казах - помощта е от НАС, всички МАЙКИ'2008!
 newsm03

Очаквам идеи за разширяване на страницата с полезна информация! Очаквам и други майки да се включат в анкетата. Само да завявят желанието си на ЛС и ще им изпратя въпросник.
Предварително им благодаря!!!!

# 88
  • Мнения: 438
Юлия - аплодисменти и от нас! smile3501
Сигурна съм,че всяка майка на бъдещ седмокласник има какво да намери за себе си и за детето си.

# 89
  • Мнения: 4 447
Прекрасна седмица ви пожелавам! Hug

Общи условия

Активация на акаунт