нов член на клуба

  • 4 151
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 799
След 4 годишен брак,след преодолени много трудности  и проблеми мъжът ми след скарване заяви, че искал развод.
Била съм егоистка и той вече не можел повече да ме понася и да прави компромиси.
Той не може да има деца,три години ходя по клиники преживях какви ли не неща,болка и депресии след неуспешните процедури.
Бях готова на всичко само за да останем заедно,да имаме деца и да бъдем истинско семейство.
Сега ми казва че било егоизъм да искам деца щом той не можел да има.
Не иска да уточни какви са другите ми егоистични прояви,винаги е изглеждал доволен и щастлив.
Често ми казваше че ме обича и че съм единствената му връзка със света .
До вчера мислехме да подаваме документи за осиновяване,а днес за развод.
И "най-хубавото" е че моят доскоро любящ и загрижен мъж иска възможно най-бързо с личните си вещи да се изнеса от общия ни апратамент и да си ходя "на село".
Не мога да го преживея това,до вчера се прегръщахме и правехме планове за бъдещето,днес ме подканва да не го затруднявам и да се разведем по взаимно съгласие..
Не иска да говорим повече,ще си делим сметките и после всеки по пътя си...
Не съм вярвала ,че има такава болка,унижение и обида...
Как да се съвзема и да продължа да живея все някак?

# 1
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 212
 Hug
Всичко звучи много тъжно!
Не е ли имало някакви индикации за подобно развитие?
Стискам ти палци, дано всичко се развие добре за теб!

# 2
  • Мнения: 3 799
Миналата година искаше пак да се развежда,защо той искал перфектна домакиня и аз не съм била такава...
Но реши че ме обича и не си заслужава да се разделим,аз  съответно промених нещата който не му харесваха.
Но сега не иска да говорим,нищо което казвам или правя няма да променяло нещата.
Как може да се държиш като най-влюбеният мъж,и за един ден вече дори да не искаш да говориш с някого...
Каза че не бил се преструвал че ме обича,но търпението му свършило.

# 3
  • Мнения: 9 990
Гъбке, с мъжки фактор сте били, казваш.Ти имаш ли някакви проблеми репродуктивни?
Болката ще отшуми, ако е опряло до развод наистина-изнасяй се.Откъсни се.
И ще установиш, че е на късмет това, че в процедурите не сте успели....

# 4
  • Мнения: 3 799
В началото всичко беше наред,но след 6 процедури и какви ли не лекарства развих автоимунно заболяване ,което определно ще е проблем ако някога поискам да имам деца.
Интересува ми наистина ли нямам никакви права над апартамента-все пак е на двамата на името,с общи пари го ремонтирахме и обзавеждахме,заедно плащахме кредита,но първоначалната вноска е с негови пари.
Болката и унижението ще преживея все някога,но да ме остави на улицата без нищо все едно съм ненужна вещ...

# 5
  • Мнения: 9 990
Би трябвало да имаш, имота е придобит след брак, нали така?Доказано с общи средства.Питай адвокат.И горе главата.

# 6
  • Мнения: 588
Оххххх, предгръдка и от мен.

Мила, знаеш ли моята най - голяма грешка каква беше, че се унижавах и се мъчех АЗ да се променя, за да угодя на някой си, който всъщност не ме заслужава и не може да ми стъпи на единия пръст.

Както виждам напоследък (не само по себе си, имам и други примери наоколо) - колкото повече се мъчиш да угодиш на някой, толкова повече му се струваш ненужна и досадна вещ.

Ами повече няма да съм, **** му!
И да ти кажа, откакто го разбрах - имам ново гадже, уважава ме и ме глези, хората ме харесват повече, въобще, работата се обърна на 180 градуса. Ами, кво да ти кажа, май съм щастлива най - накрая.
Ето - признах си Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 799
Лошото е че бях щастлива в този брак,бяхме сплотени и двата сме от разбити семейства и си обещавахме че никога няма да допуснем и да си причиним това.
След такава любов,разбиране,подкрепа-вярвах че това е идеалния мъж за мен,как да вярвам че ме чака нещо по-добро...

# 8
  • Мнения: 9 990
Ей така за ден нещата се променят понякога.Да.Или ако са трупани във времето и несподелени-пак изненадата е за теб.
И друго ще ти кажа понякога пък и майната му на материалното.Вземи се освободи психически.Работа-имаш ли?По-добре ли ще ти е да си вземеш половин стая от апартамента и да я делите?Живяла съм в нещо подобно,да е при теб в стаята, а да го няма, да не можеш да го докоснеш, да му кажеш нещо...няма смисъл така.

# 9
  • Мнения: 3 799
Имам болна и бедна майка на който помагам финансово,а и в апартамента родителите ми вложиха от собствените си пари.
Аз да мизерствам,заплата ми не е висока,да живея по квартири..не мисля че е честно.

# 10
  • Мнения: 9 990
Еми-той доброволно може да не иска.Следва-развод по вина.Там се вадят кирливи ризи яко,но си излагаш претенциите за половината имот.Той може парично обезщетение да ти даде за твоята част от жилището после-да ти изкупи дела.И с тези пари ти да започнеш да изплащаш друго жилище.

# 11
  • Мнения: 3 799
и аз не знам какво да правя-неговия довод е взех те без нищо- ще си тръгнеш пак така.
Все пак и аз съм работила пред тези години,всичко давах в къщи докато той даваше само част от неговите пари.

# 12
  • Мнения: 2 123
ами и ти доколкото виждамси го взела без апартамент - какви са тия глупости

# 13
  • Мнения: 3 799
Като се запознахме взимаше 200 лв заплата и още беше студент,но по време на брака реализира печеливша идея за която взе доста при и отидоха за първоначалната вноска на апратамента,което е около 50%.
И сега казва че тези пари са си негови аз имам право само на половината от внесените до момента вноски по кредита.
А това че сега апрат струва почти двойно повече...са подробности за него.

# 14
  • Мнения: 190
Бъди силна и не мисли,че всичко е пропаднало.В подписа на едно момиче тук пише следното =Когато господ е допуснал да изгубиш мъжа,които си смятала за страхотен,значи ти е подготвил по-добър=Какъв мъж ще е тоя,дето няма да помисли ,че ти оставаш на улицата ,да хората се разделят по най различни причини но ...Знам,че сега всичко ти изглежда много трудно ,но не се отчайвай,след време ще видиш,че е било за твое добро

# 15
  • Мнения: 9 990
За мен има причина да иска да те прогони по такъв начин.Ако имаш сили да ровиш и да търсиш отговорите-ще разбереш.

# 16
  • Мнения: 2 123
Какви са неговите виждания по въпроса е едно на ръка. Те обаче не съвпадат с вижданията на Семейния кодекс по същата тема. Негов бил апартамента - друг път.

Момичета, пътя на стерилните двойки е ужасно труден и изпълнен с болка. Според мен човека просто е бесен на света, мрази себе си, защото е стерилен и си го изкарва на Гъбката, та белким и той се покаже мъж в нещо. Много е гадно и самоунищожително това. Различните хора реагират различно ... да не съдим прибързано. Дано преодолеете и това препядствие

# 17
  • Мнения: 3 799
Утре си заминавам в родния град,дано тези няколко дни осъзнае какво ни причинява и размисли.
Но съм много наранена и обидена и дори и да стане чудо  и да му дойде здрав разум,не знам дали ще мога да простя.
Благодаря на всички-имах нужда от подкрепа и съвети!

# 18
  • Мнения: 2 123
Ако можеш и да заминеш изненадващо и без да се обадиш - може и да е по-добре...

# 19
  • Мнения: 3 799
Точно това мислех да направя ,ще изляза сутринта уж за работа и право към автогарата.

# 20
  • Мнения: 9 990
Знам го пътя на стерилните двойки...в момента стискам палци на близка моя приятелка, започна втора процедура.Знам и за случаи, в които при репродуктивни проблеми мъжа отива да се доказва другаде.
Принципно се славя с търпение и съветвам винаги за същото.Успех желая!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
Ужасно ме натъжи твоята история. Само не се давай. Не без бой. Бори се за апартамента - той е обща съпружеска съсобственост, щом е придобит по време на брака. Друг е въпроса, че е ипотекиран и вече не знам какво би могла да получиш при евентуален развод. Не звучи никак логично желанието на този мъж от днес за утре да се развежда. Не искам да бъда лош пророк, но има нещо друго тука - лоша домакиня, лоша съпруга ... дрън дрън ярина. Не вярвам аз. Ако имаш сили и възможност - рови бе момиче, виж какво го е накарало тоя човек така внезапно да реши да се развежда. Аз не проумявам - един брак не се съсипва за 1 ден, той се руши с години. Или ти си била сляпа за някои очевидни нещо.

# 22
  • Мнения: 4 380
Недей напуска жилището! Като иска развод, да те гони от там по съдебен път! Ти имаш права над жилището и не си мърдай задника от там! Naughty

Една съпруга не е безплатна прислуга, която един ден можеш да изхвърлиш като ненужен парцал от живота си. Crossing Arms Sick

# 23
  • Мнения: 2 099
Недей напуска жилището! Като иска развод, да те гони от там по съдебен път! Ти имаш права над жилището и не си мърдай задника от там! Naughty

Една съпруга не е безплатна прислуга, която един ден можеш да изхвърлиш като ненужен парцал от живота си. Crossing Arms Sick
Точно Ксения е казала мойте думи!Де гиди мамин дришльо гола си била,гола щяла да си идеш.Глупости.Стой там,да тръгне да те гони да видим!

# 24
Моят мил съпруг се консултирал с адвокат и с тъга ми съобщи че все пак ми дължи половината апртамент,та поне няма да може да ме изхвъли без нищо.
Уточни ми че причината за всичко било,че му омръзнало всичко-и прцедурите и моето отчаяние и депресии и не искал да осиновявява,просто избра лесния начин като избяга от всичко.
За него съм била затворена страница и да се оправям както искам.
Как да продължа да живея,да вярвам в хората и да мечтая за бъдещето..изпълнена съм само с гняв и болка.

# 25
  • Мнения: 13 800
Аз дори бих посъветвала да не заминаваш сега при вашите, защото той ще го приеме като сигнал, че си отстъпила. А може и бравата да е сменена като се върнеш.
Защитавай си правата.
А иначе, колкото и глупаво клише да е - може да се окаже за добро тази раздяла.

# 26
  • Мнения: 4 380
Моят мил съпруг се консултирал с адвокат и с тъга ми съобщи че все пак ми дължи половината апртамент,та поне няма да може да ме изхвъли без нищо.
Уточни ми че причината за всичко било,че му омръзнало всичко-и прцедурите и моето отчаяние и депресии и не искал да осиновявява,просто избра лесния начин като избяга от всичко.
За него съм била затворена страница и да се оправям както искам.
Как да продължа да живея,да вярвам в хората и да мечтая за бъдещето..изпълнена съм само с гняв и болка.

Не живей повече с миналото! Загърби го, забрави го! Както ти за него си затворена страница, така и ти го затвори и строй живота си отново! Млада си, ще имаш и деца и любим човек до себе си. Сега мисли за професионалната си и жизнена реализация! А останалото ще си дойде с времето когато чувствата отшумят. Ще бъдеш самостоятелна, независима и реализирана. Достатъчно за да се чувстваш удовлетворена, да гледаш смело напред и да не позволяваш никой повече да ти диктува собствени правила.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 132
 Гъбка  Hug - твоята история много прилича на историята на моя братовчед. И те имаха същия проблем. Само, че техния брак продължи 10г. Embarassed И той уж не можеше да живее повече така поради причените, които ти е изтъкнал твоя съпруг, само, че те живееха в апартамента на леля ми, заедно с тях. Започна да гони съпругата си, изнасяше и багажа - тя го молеше, плачеше, търсеше подкрепа във всички. Накрая най-демонстративно той спря да се прибира в къщи, защото не можел да я понася. ooooh! Всичко се оказа пълни глупости. Веднага след като се разведе, се събра с друга жена, че и за нула време се ожени и в същност това е била истинската причина. Много ме е яд на него и се радвам за бившата му жена, защото тя също се омъжи, че и детенце си има.

# 28
  • Мнения: 98
Гъбке, бъди силна, този човек се подиграва с теб - "искам - не те искам..." , сигурна съм че не заслужаваш това , а нещо по-добро. Всички тук сме минали през тежки периоди и всеки ще ти каже, че не съжалява за загубения "любим", защото после от разстоянието на времето вижда колко търпелива е била и колко компромиси е правила. Никой не решава така изведнъж , че иска развод от една караница - нещата винаги са по-дълбоки.

# 29
  • Мнения: 3 799
Не съм мрънкала скоро  Simple Smile.
Много ми е тежко,убива ме неговото безразличие -вече си планира бъдещия живот и сякаш не ме вижда ,приятелите ни/който бяха негови в началото/ не искат и да ме чуят..
Все повтаря как не бил щастлив,как всичко което правил било заради мен -как можеш да се преструваш 4 години че си влюбен не знам..
Чудя се на психоаналитик ли да ходя ..къде ли ..всеки ден ми изникват все нови и нови влудяващи мисли...
Накарайте ми се ..или ми препоръчайте психоаналитик или не знам и аз какво искам вече..

# 30
  • Варна
  • Мнения: 373
Накарайте ми се ..или ми препоръчайте психоаналитик или не знам и аз какво искам вече..

Не ти трябва психоаналитик, нито някой да ти се кара. Имаш крещяща нужда да останеш сама със себе си (но не за да се наревеш, а за да мислиш - позитивно), да си изградиш самочувствие и цел, да си повярваш и да намериш сили и кураж да продължиш напред. Може и банално да звучи, но е така. Знам, че сега всичко ти изглежда трудно и безсмислено, но силата е в теб. Обърни я в положителна посока и сама ще усетиш, че промяната е за твое добро. Можеш да се справиш. Махни с ръка на всичко, което ти създава допълнително напрежение - имоти, апартаменти, пари. Важната сега си ти, материалното само ще дойде, когато намериш душевен комфорт и успокоиш мислите си.

Препоръчвам ти да намериш книгата "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. Прочети я! После със сигурност няма и да си помислиш за психоаналитик.

# 31
  • Мнения: X
Еми-той доброволно може да не иска.Следва-развод по вина.Там се вадят кирливи ризи яко,но си излагаш претенциите за половината имот.Той може парично обезщетение да ти даде за твоята част от жилището после-да ти изкупи дела.И с тези пари ти да започнеш да изплащаш друго жилище.

който вземе жилището, дължи някаква сума на другия
развод по вина в такъв случай , ще го присъдят на теб жилището и ще трябва да му платиш нещо на него
препоръчвам ти този вариант пред другия - той да ти плати на тебе
ако така си тръгнеш, някой ден ще съжаляваш, не говорим за честно-нечестно, щом ти е важно, опичай си работите, кво - по квартири ли ще се влачиш, щото някой си му кефнало????

затова има закони създадени - за да защитят невинната страна, той се развежда, да си отива
и това му е трик - да излезеш от жилището - който излезе, после в съд трудно се доказва и се присъжда на него, излиза, че ти си избягала и ти си виновната страна и духаш таратора, само не се връзвай на това,
б... и хората, честно

# 32
  • Мнения: 3 799
За жилището се консултирахме с адвокат и се разбрахме че го продаваме,връщаме кредита и разделяме останалата сума.
Боли ме повече за предателството,за това че ме  е лъгал,за това че три години се борих за дете и си причиних какво ли не и то за нищо.
Адвокатката пита кого да пише за напуснал жилището в споразумението/ще е развод по взаимно съгласие/-това има ли значение?

# 33
  • Мнения: 4 380
За жилището се консултирахме с адвокат и се разбрахме че го продаваме,връщаме кредита и разделяме останалата сума.
Боли ме повече за предателството,за това че ме  е лъгал,за това че три години се борих за дете и си причиних какво ли не и то за нищо.
Адвокатката пита кого да пише за напуснал жилището в споразумението/ще е развод по взаимно съгласие/-това има ли значение?

Недей продава жилището гъбке, че ново може да не успееш да купиш. Rolling Eyes Прави-струвай, каквото и да става, да си останеш в жилището. Пък ще му върнеш колкото се полага. Предполагам оценката ще е по-ниска от реалната себестойност.
Съпругът ти се развежда с теб, значи той напуска- ти оставаш. Не се съгласявай на друг вариант! От морална гледна точка, той ти е длъжник прекалено много.

# 34
  • Мнения: 4 380
Цитат
Препоръчвам ти да намериш книгата "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. Прочети я! После със сигурност няма и да си помислиш за психоаналитик

Виж ти! Shocked Laughing Я марш веднага в ДиС да ме подкрепиш, че там заради интуиция и подсъзнание ме изядоха с парцалите. Mr. Green Цитирах им същата книжка, но на който не му се чете е Тома неверник. Mr. Green

Цитат
Не съм мрънкала скоро  .
Много ми е тежко,убива ме неговото безразличие -вече си планира бъдещия живот и сякаш не ме вижда ,приятелите ни/който бяха негови в началото/ не искат и да ме чуят..
Все повтаря как не бил щастлив,как всичко което правил било заради мен -как можеш да се преструваш 4 години че си влюбен не знам..
Чудя се на психоаналитик ли да ходя ..къде ли ..всеки ден ми изникват все нови и нови влудяващи мисли...
Накарайте ми се ..или ми препоръчайте психоаналитик или не знам и аз какво искам вече..

Гъбке, я се стягай, че сега аз ще се карам. Naughty
Първо, помисли реално кой е виновен. И се дръж с виновника като с такъв. От къде накъде ще те убива безразличието на някакъв си мизерник? Sick Повтаряй си, че той е господин никой. Не те интересува вече, човекът който те е вълнувал е умрял. Точка. Този мизерник ти е разбил живота, мечтите, надеждите и здравето. Неговите приятели не те вълнуват точно толкова, колкото и той самия.

# 35
  • Мнения: X
Съпругът ти се развежда с теб, значи той напуска- ти оставаш. Не се съгласявай на друг вариант! От морална гледна точка, той ти е длъжник прекалено много.
да
ама как кой да се пише напуснал - който напуска бре!!!!
той да си напуска, щом му се напуска, и да те съди да си взима парите, б..и наглите типове, брейййй
хем да напусне, па хем и пари да вземе, па и ти да останеш на улицата, още нещо???
ех, да позволяваха еднополови бракове, щях и аз да се оженя за тебе  Wink, че то после голям рахат да се разведе човек

# 36
  • Мнения: 3 799
Е то като погледеш апратамента е основно с неговите пари и разбирам защо го е яд...но да е мислил като ме мота толкова години  Mr. Green.
Разбрахме ме да се махне това от споразумението.
Каси съжалявам ама аз повече не мисля нито да се омъжвам нито да се женя  Sunglasses.

# 37
  • Мнения: 4 380
Е то като погледеш апратамента е основно с неговите пари и разбирам защо го е яд...но да е мислил като ме мота толкова години  Mr. Green.
Разбрахме ме да се махне това от споразумението.
Каси съжалявам ама аз повече не мисля нито да се омъжвам нито да се женя  Sunglasses.

Няма мои и твои пари в едно семейство. Да не се е женил като ще парадира после че били негови пари. Или да е сключвал брачен договор. Всичко придобито по време на брак ако няма договор указващ друго, се дели по равно. Това е. Ти като жена имаш правото да останеш в жилището и да му върнеш колкото му отреди съда. А той ако е мъж, не би трябвало да има никакви претенции.

Този адвокат който те съветва да продавате, просто го разкарай и си намери нормален!

# 38
  • Мнения: 13 800
Хеnia, съветваш малко от позицията на онези, зад океана Laughing Тук е трудничко и плашещо подобно изплащане на дял. Ако апартаментът е ипотекиран, заради кредит, а Гъбка е с малка заплата, трудно ще насмогне с вноските към банката + сумата за съпруга? Въпреки че зависи и колко голяма е внесената досега сума.

Иначе си абсолютно права - в едно семейство не трябва да има мои-твои пари! Дори и да не е работела жената, т.е. и да не е участвала със собствени средства в придобивките, тя е допринесла по друг начин - водила е домакинството, отглеждала е децата, когато има деца, спестявала е -т.е. ограничавала се е в името на това семейство. За заплата на детегледачка, чистачка, готвачка, счетоводител и закупчик и 1000 лв няма да му стигнат на благоверния! Но у нас малко трудно си пробиват път тези идеи, дори самите жени мислим порочно. Искаме да бъдем самостоятелни, да допринасяме поравно в семейния бюджет + се нагърбваме с цялата "женска" работа... и после се чудим защо не насмогваме и ни тежи.

Гъбка, никакво записване, че ти си напуснала апартамента. Утре в съда това ще се обърне срещу теб!
И защо с един адвокат? Този е негов, доколкото разбирам, той няма да защитава интересите и на двама ви!
Бъди внимателна и пресметлива, нищо, че звучи лошо. Мои близки се опариха от подобно великодушие, "честност" и доверчивост. Вие двамата вече не сте едно, неговите интереси не са твои - проумей го, приеми го и си защитавай правата Peace

# 39
  • Мнения: 4 380
Цитат
Хеnia, съветваш малко от позицията на онези, зад океана  Тук е трудничко и плашещо подобно изплащане на дял. Ако апартаментът е ипотекиран, заради кредит, а Гъбка е с малка заплата, трудно ще насмогне с вноските към банката + сумата за съпруга? Въпреки че зависи и колко голяма е внесената досега сума.

Именно. Тя ще му връща половината само от вече внесената сума. А тя може и да не е голяма. Освен това, съдът трябва да отчете нейния доход и възможности да връща. Би трябвало да и направят подходяща схема така че да не остава без средства за съществуване. Но това е работа на нейния адвокат, който реално да и защитава интересите.

# 40
  • Мнения: 54
 Naughty непременно си наеми адвокат!!! и се бори да не продавате жилището,а ако можеш да останеш в него. Беземоции и морални разсъждения-гледай само практично.

# 41
  • Мнения: 206
Гъбке , Гъбке , предал се е мъжа ти. Той си има своята болка - просто му е дошла в повече. А с приятелите е така , незнаят на чия страна да застанат и гледат да стоят на страни.  Всеки си казва "те утре ще си оправят взаимоотношенията , а после ние ще излезем виновни" , не им се сърди.
А по отношение на развода по взаимно съгласие :
"Вината има значение и за последиците от развода. Право на издръжка има само невиновният съпруг; вината е от значение при предоставяне ползването на семейното жилище. Виновният съпруг е този, който понася разноските по делото. "
Консултирай се задължително с адвокат ! Така както вече  те посъветваха без емоции !

Общи условия

Активация на акаунт