Примерно захранване

  • 11 171
  • 160
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 15 261
аз имам друго питане: като се замести обедното хранене, нали в него вече няма АМ?

Иво никога не е ял чисти зеленчукови пюрета-винаги съм ги правила с кърма или АМ. До навършване на  1г. съм се старала във сяко негово хранене да има мляко-под една или друга форма.
За мен "заместено хранене" означава да махна кърменето или шишето, не и да елиминирам млякото.

# 106
  • София
  • Мнения: 17 594
Захранването трябва да е бавно и продължително - и това няма нищо общо с вида мляко, който приема кърмачето. Затова се започва от рано и по малко...

# 107
  • Мнения: 3 034

Иво никога не е ял чисти зеленчукови пюрета-винаги съм ги правила с кърма или АМ. До навършване на  1г. съм се старала във сяко негово хранене да има мляко-под една или друга форма.
За мен "заместено хранене" означава да махна кърменето или шишето, не и да елиминирам млякото.

благодаря ти, и аз така мисля да правя, защото нали до 1 годинка е хубаво всички яденета да са млечни, което няма как да стане ако е заместено обедното с чисто пюре.

# 108
  • Мнения: 991

Иво никога не е ял чисти зеленчукови пюрета-винаги съм ги правила с кърма или АМ. До навършване на  1г. съм се старала във сяко негово хранене да има мляко-под една или друга форма.
За мен "заместено хранене" означава да махна кърменето или шишето, не и да елиминирам млякото.

благодаря ти, и аз така мисля да правя, защото нали до 1 годинка е хубаво всички яденета да са млечни, което няма как да стане ако е заместено обедното с чисто пюре.

И аз така ги схващам нещата - заместено хранене за мен не е хранене, което не съдържа мляко, а хранене, което не е изключително млечно. Млякото си е основната храна за бебето. Всъщност това не е мое схващане - така четох в книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето". Тя смята, че пюрета и каши, които не съдържат мляко не са пълноценна храна за бебето и с тях не бива да се заменя млечно хранене. След 10-тия месец, когато детето постепенно преминавало към обща храна в менюто му задължително трябвало да има поне 1/2 литър мляко на ден и 30гр. сирене или кашкавал.

# 109
  • Мнения: 3 034
то и като калорийно съдържание би било супер ниско - все пак едно зеленчуково пюре тук има средно 40 ккал. ако давам две - 80 ккал, това е абсурдно малко за подрастващ организъм! а в сравнение с калоричността на АМ, което изпива сега на едно хранене, съвсем се губи. ще си слагам АМ в пюрето и това е.

# 110
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Чисто зеленчуково пюре не съм давала никога-винаги е било с АМ

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Чисто зеленчуково пюре не съм давала никога-винаги е било с АМ

И аз така. Или ако е чисто зеленчуковото пюре давам само половин бурканче и дохранвам след това с АМ.

# 112
  • Мнения: 1 080
А хубаво ли е да му давам с лъжичка или мога да смесвам АМ и пюрето в шише и да му давам да го пие?!?
 Thinking Thinking Thinking

# 113
  • Мнения: 3 034
не е хубаво да свързва пюрето с шише - вкусът. шишето си е за мляко/вода. пък и яденето с лъжичка изгражда навик, няма все от шише да яде  Wink

# 114
  • София
  • Мнения: 15 261
Не те съветвам да даваш пюрето с шише.
С шише се дават само течности-мляко, вода, сок, чай....
Една от целите на захранването е детето не само да започне да приема храни, различни от мляко, но и да се научи да се храни с лъжичка.
Освен това смятам, че една от причините някои от децата рано да отказват млякото, е че майките им са го смесвали с други храни (каша, пюре, сок.....) и след това детето не приема млякото в чист вид.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 08:25 от Vivi

# 115
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Запис Simple Smile

# 116
  • Мнения: 251
Аз също съм на мнение че с шишетата се дават само течности.Лъжичката се използва за да се приучи бебето след това и на твърда храна .За бебето най - важно е да се научи да дъвче.  Simple Smile

# 117
  • Мнения: 583
Според вас от кога да въведа глутена, как, колко и с какво? За какви реакции да следя.? Удачно ли е вече да захраня с месо и жълтък? Днес ми казаха да давам попара, но аз отказах. Дали е правилно?

# 118
  • Мнения: 3 034
аз ще въведа глутен на навършени 6 месеца с овесена каша, тъй като има ниско съдържание на глутен и ако има реакция, се надявам да не е много тежка. за самите реакции, много са разнообразни за съжаление и в общи линии се следи за едва ли не всякакво различие от нормалното поведение на бебето. ето накратко от един английски сайт: воднисти очи; зачервени очи; сълзене; носно запушване със среден до тежък характер; обрив на лице и/или тяло; стомашни неразположения - диария, болки, дискомфорт; температура.

с месо и жълтък тук се захранва на 6 месеца, да. това обаче май не е възприето другаде. аз ще дам трите вида месо на навършени 6 месеца, а жълтък ще давам, както ме посъветваха тук момичетата със зеленчуково пюре, след като въведа месата  Peace попара не знам дали ще имам нерви да правя, пък и за какво? сирене ще давам, но по-нататък. иначе много нови работи ще му се съберат наведнъж.

# 119
  • Мнения: 583
И тук педиатъра днес ми каза да започвам с месото, с жълтъка трябваше от миналия месец. Както вече споменах не съм дала нито едно от двете, но явно ще ядем месо тези дни, защото отказва зеленчуковите пюрета, а плодови яде само в каша. И въпреки това ми се струва рано.

Общи условия

Активация на акаунт