За хладилниците с два компресора

  • 22 910
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 462
Сега пак ще се поразровя да разгледам...може би и аз говоря наизуст.

# 16
  • софия
  • Мнения: 376
Нашия е двукомпресорен и не се заледява, защото периодически се саморазмразява и водата изтича през една дупка отзад върху компресора. Но това за фризер който не замръзва не ми се струва реално. Разбира се в 21 век всичко е възможно. Освен да е на принципа на хладилника - да се затоплят периодически изпарителите и водата от тях да окапва и да се извежда.

така мисля и аз  Peace
ние предпочетохме двата компресора пред но фрост системата и вече втора година не съжаляваме,нито пък сме имали проблем

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1 компресор - 1 проблем
2 компресора - 2 проблема.
А сега - решавайте Wink

# 18
  • Мнения: 606
1 компресор - 1 проблем
2 компресора - 2 проблема.
А сега - решавайте Wink
А така! Подкрепям това мнение. В пещера си е най-безпроблемно.  Wink

# 19
  • Мнения: 834
Брат ми е хладилен техник. Когато преди 4г. аз бях пред същата дилема, той отсече: с 2 компресора, за нищо на света но фрост, да е Горение или Кьортинг и задължително с компресори Данфос /май така се пишеше Rolling Eyes/. Да, произвеждат се в Словения, но с немски части. По нищо не отстъпват на АЕГ, БОШ и др.
Купихме Горение,механичния /не електронния/ вариант и съм адски доволна. Фризера ми работи на 1степен дори през лятото и прави - 18 градуса.
 Peace с две ръце за 2 компресора! Разликата в цената е около  70-80лв.

# 20
  • Мнения: 513
Благодаря на всички за отговорите и съветите  Hug
Пак ме вкарахте в размисъл.
Бях решила да търся по-голям литраж и система но фрост,
в комбинация с два реотана цените отиват над 1500...
Мога да отделя 1000 за момента.
 Crazy
Чуденката е кое да жертвам...но фроста или компресорите.

   Peace  Аз пък ще ти кажа друго-можеш да имаш хладилник с фризер без да е двукомпресорен и с нофрос система, но да  се регулират поотделно хладилника и фризера. Ние имаме от 3 години Аристон, с нофрост система, на който макар,че е с един компресор можеш да си изключиш или хладилника или фризера когато поискаш-това е новото решение. не си мисли,че е скъп. Купихме го от магазин с транспортни дефекти/има само 5-6 сантиметрова драскотина отстрани-леко одраскване/ съвсем нов  с лепенките даже беше само за 620 лв, като същия тогава в Технополис струваше 1300лв. Висок е 2,10м.  Има си и режим"на море"-като тръгваш на почивка го слагаш на тази функция понеже няма да се отваря и гори  по-малко ток. Работи идеално/да не го урочасам/.
 Naughty Затова виж и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283998.0;all.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
1 компресор - 1 проблем
2 компресора - 2 проблема.
А сега - решавайте Wink
А какво ще кажеш за варианта-2 компресора-0 проблеми  Mr. Green Защото аз съм така-имам Фагор с два компресора от 1998 година и не е мръднал изобщо. Никога не ми е правил абсолютно никакви проблеми, работи си прекрасно и тихо при това! Жалкото е, че вече не е мой, а в Бургас няма вече Фагор  Tired

# 22
  • Мнения: 19 485
мисля че нямаше нищо общо със съхраняването на продуктите, но от към натоварване на компресорите май беше по-добре да са два. А и за чистенето не е нужно да размразяваш и двете части едновременно. Ние си взехме миналата година на  Gorenje с два компресора и съм доволна. Хладилната част се размразява автоматично, а фризерната е с ръчно размразяване
Peace
Освен това обаче, ако ти се повреди хладилника например, фризера ти продължава да си работи, ако са два компресора. Представяш ли си докато се установи повредата и отремонтира да останеш и без двете?! Според мен това е най-голямото предимство.
В тази връзка, ако сте чели темата за моите патила за хладилник Самсунг и Пан сервиз, поддържам това мнение, защото на практика от края на юни съм без хладилник, само с фризер. А и започвам да следя темите за хладилници, че май ще си хвърля Самсунга, нищо че е на три години, ако няма кой да го оправи.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние имаме Бош с два компресора, много съм доволна. Хладилника и фризера се управляват отделно, това вече ти стана ясно. Хубавото е, че освен, че не размразявам хладилника, не размразявам и фризера, а може да замразява до минус 36 градуса! Не знам технически как да го обясня, но е факт, че го ползваме четвърта година и лед във фризера няма.
Ето на този прилича, но нашият, разбира се, е по-стар модел вече:
http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p2_c2&pid=18

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
Да си похваля моя 6-годишен еднокомпресорен LG с "no frost" система. Хладилната и фризерната част се регулират отделно, няма нужда от размразяване, т.е. откакто е включен преди 6 години, не е изключван, не го изключвам дори когато го почиствам, никога не е мирисал на каквото и да е. Има си и бутони "vacation" и "quick freeze"(прави лед за 10-15 мин). Какво повече да искам от машинката.

# 25
  • Мнения: 47
Ето тук в тоя форум има доста информация за хладилниците  - дали с 1 или 2 компресора, мнения, препоръки и оплаквания от марки и т.н.http://forum.setcom.bg/index.php/topic,20650.0.html . Ние лично избрахме хладилник с фризер Ariston, понеже като дизайн е много добър, но е с 1 компресор. И въпреки, че в Техномаркет беше изложен с бразилски компресор (не беше Embraco), нашият като го докараха  беше с  ACC (италианска марка). А в темата ще видиш, че особенно при Danfoss има много ментета и е доста трудно да ги различиш, ако не си технически грамотен. Не знам дали сте се спряли на някаква марка, но гледайте да е нещо наложило се като марка сред хладилниците - Liebher, Electrolux, AEG, Bosch, Ariston и др. На мен в магазина ми предложиха като алтернатива за хладилник с фризер и то с 2 компресора следните модели Whirpool ARC 5564 - 829 лв., Liebher CP 3503 - 899 лв. Цените не знам дали са все още са актуални.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1 компресор - 1 проблем
2 компресора - 2 проблема.
А сега - решавайте Wink
А какво ще кажеш за варианта-2 компресора-0 проблеми  Mr. Green Защото аз съм така-имам Фагор с два компресора от 1998 година и не е мръднал изобщо. Никога не ми е правил абсолютно никакви проблеми, работи си прекрасно и тихо при това! Жалкото е, че вече не е мой, а в Бургас няма вече Фагор  Tired

във Варна има, ако си тъжен за марката Фагор. Която не е с най-леката поддръжка в БГ.  Tired
Маринова, какво им обясняваш, като няма вдяване  Whistling

И мен не ме мислете. Аз имам сервизна поддръжка 24/7.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Знам, че има там, но как пък да не кандилкам хладилник/фризер от Варна до Бургас  Whistling  За поддръжката не знам-както казах, досега не ми се е налагало да търся такава, тъй като съм нямала никакви проблеми. А пък за вдяването-малко грубичко прозвуча-като че ли сме се събрали тука разни малоумнички и вие се скъсвате да ни вкарате в правия път, пък ние не поемаме и туй то  ooooh! Темата не е едно- или двукомпресорен хладилник, а за мнения за двукомпресорните и ние си изказваме впечатленията. Много ясно, че има доволни както от единия вариант, така и от другия, но пък затова недоволни от двата компресора аз не познавам. От твоя пост

1 компресор - 1 проблем
2 компресора - 2 проблема.
А сега - решавайте Wink
не научих някаква информация, нито имаше някакви доводи в защита на мнението, нито някакви лични впечатления...а и честно казано, не съм те мислила изобщо как си с поддръжката  Rolling Eyes Нооо хора разни, мнения всякакви-нека да е шарено  Peace

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bradata - ако искайте вдявайте, бре...  Whistling  Ваша воля.  Simple Smile

Колкото до Фагор-а. Добре е, че досега не ти се е налагало да търсиш нищо, свързано с резервните части за таз марка. Иначе наистина щеше да оправдаеш ника си.

# 29
  • София
  • Мнения: 462
Добро утро на всички Simple Smile
Размислите при мен продължават, лошото е , че нямам много време да
да обикалям, а и честно казано други магазини за бяла техника освен Техномаркет
не знам.
Шани, точно ти исках да се включиш, явно ремонтите на бяла техника са свързани с работата ти.
Благодаря за информацията за марките (или видовете, не знам как е правилно) компресори.
Идея си нямах че и това се гледа.

Общи условия

Активация на акаунт