Мами моля за съвет-да дам ли сок?

  • 2 939
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Когато дъщеря ми беше бебе послушах майка ми и педиатъра и на почти 4 месечното си бебе предложих сок от ябълка. Такива колики и докарах от 2 лъжички ябълка, че ще помня този рев сигурно до края на живота си.  Естествено това беше, веднага го спрях. Та така от опита на минала вече по този път, не бих дала сок на толкова малко бебе. На твое място бих започнала направо с пюрета, но на навършени 4 месеца.

# 16
  • Мнения: 46 517
... защото сме 5800 ( според нея това е много за тази възраст и ако продължаваме така щяло да стане много дебело бебе ) ...

Как може такива лекари да практикуват? Детето е на 3 м.!!! Колко трябва да тежи според нея  Shocked

Дъщеря ми беше 5.400 кг. на 1 месец! И какво от това? Съотношението кг./ръст беше идеално, не е дебела и сега, нито тогава лекарката ми е давала безумни съвети за мъчения.

Храни на поискване, то си знае кога има нужда, децата минават през фази на бърз растеж, когато паузите м/у храненията се смаляват, при нас и до 1 час са стигали, но това не е никакъв проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 9 517
5800 хич не е много за тази възраст. Според мен вдигни количеството на млякото и детето ще изкарва 3 часа. На вашата възраст и моята беше толкова, но след това спря едно хранене и сега е слаба според педито, така че спокойно. Аз също съм против сокчето на тази възраст, че и по-късно - до сега сок не съм давала - има си плодови пюрета, защо да го мъча детето със сок.

# 18
  • Мнения: 1 763
И на мен не ми се струва дебела, но и да беше, със сокчета нямаше да се реши проблема. НА 3 месеца моят син ядеше по 150-180мляко и тежеше 6кг, но той се роди 3.950. По принцип не одобрявам практиката на гладно бебе да се дава сок или вода.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз  дадох сок от ябълка около 3м.Нямаше никакви проблеми.Щом педито ти е казал да даваш,пробвай. Peace
и аз така, но ефект - да яде по-малко нямаше и до сега си ми качва по 1 кг на месец Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 259
Абе, тези педиатри съвсем са се побъркали. Забрави за сокчето поне до 6-8 месец и увеличи млякото, явно детето си е гладно. Моята дъщеря още не пие сокове, на година и три месеца е, към 8 месец почнах да и предлагам, но не ги пие, само вода и мляко признава от течностите.

# 21
  • Мнения: 1 168
Със сока можеш идеално да постигнеш обратния ефект - вълчи глад. Ако трябва да залъгваш с течност - по-добре вода или чайче.
Не мисля, че имате проблем с теглото, но ако много се притесняваш защо не увеличиш водата в млякото т.е да правиш млякото малко по-разредено /не много де/, примерно на 130 мл. стандартно приготвено да прибавиш още 10 мл. вода.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
http://www.karmene.greatnow.com/normi.html
Ето таблица за нормите в килограми по месеци на бебетата. Peace

Само да ти кажа,че не виждам връзката м/у предложението на педката ти със сокчетата и килограмите на бебо? newsm78 Аз сок не съм давала ,а сме на почти 6 месеца.За сок ще помисля към 8-10 месеца чак.
Ние бяхме 8830 гр. на пет месеца. Wink ,което абсолютно не ме притеснява. Hug Важното е детето да е физически и психически здраво. Peace


# 23
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Тази лекарка ме срази  #Crazy!
Ние се родихме 3450 гр. и сега сме на два месеца и сме 5600 гр. Ми качва си по 1 100 гр. на месец, което си е нормално. Колко да бъде детето? То според нея ние ще сме слончета, а то не е така  Peace!
Ние сме на Фризовом. Правя му по 150 мл и го оставям да изяде колкото иска. Най-много веднъж на ден ги изяжда. Иначе си оставя по 30-40 мл., но аз си му ги правя,  защото не знам кога ще реши да изяде всичко и трябва пак да тичам да го приготвям  Wink!

Май е рано за сокчета  newsm78!

# 24
  • Мнения: 569
  Писала съм го и друг път- толкова се радвам , че мами като теб се допитват тук , преди да послушат поредния малоумен съвет - за жалост на педиатър...
  Другото мамите са го написали вече- радвай се че детенцето ти има апетит , не е никак дебело , сега ще расте ,а после като започне да пълзи , ходи и т.н. всичко ще си дойде по местата, важното е да го храниш правилно и здравословно!
  Сокове не са му нужни и няма да съжаляваш ако ги оставиш за много по- късен етап. Не бързай и с захранването(според мен)
  Ние бяхме точно обратния случай на вас- просто не искаше да пие мляко , тоест не искаше количеството , което всички бебета на неговата възраст пиеха , наддаваше по малко , но беше и е много жизнено , усмихнато бебе...
  Е и това не е добре... и мен ме посъветваха да започна захранването рано , за да започне да наддава-като другите бебета...
  Въпреки това изчаках до 5-тия месец, и след захранването нещата не се промениха, нито кашите , нито пюретата, нито месцето...
  Просто детето си е дребно и слабо, а няма какво да е - и ние с баща му не сме огромни.
  Затова , дали се движите по-най-горната крива на таблицата за тегло или по- най-долната, на тази възраст според мен няма
  значение, стига да няма здравословен проблем-просто децата са различни! Успех!

# 25
  • Мнения: 219
Не му давай сокове ,особено ако е имало колики! Не ти е дебело бебето! Само давай редовно вигантол да не си докараш рахит.
Моят син също наддаваше много първите месеци , а сега качва само по 300гр. С възрастта бебо ще се движи повече и ще си свали излишните килограми.
Успех и се хранете както бебо иска! Peace

# 26
  • Мнения: 2 172
Ми той сокът няма да го нахрани,нито пък залъже.По добре мляко вместо сок.Увеличи милилитрите мялко за сметка на сухото вещество.Това според мен е по-разумен вариянт.Например 150 мл мляко с 4,а не с 5 мерителни лъжички.Аз така почнах да правя по съвет на педиатъра,след като беба беше наддала 0.900 кг за един месец  Peace Всичко се оправи,сега качва по 200 гр

# 27
  • Мнения: 1 473
Моят син е на 2 месеца и 2 седмици, роди се 3.630 кг, сега е 5.700 кг. , пие АМ по 190 мл. 4 до 5 пъти на 24 часа.
Докторът не ни е казвал, че е дебел, напротив каза, 4е  трябва да яде по 5 пъти на ден, обаче аз не го насилвам и когато яде 4 пъти не се притеснявам.
Не мисля, че бебето ти е дебело, това са глупости.
Не бих давала сок, а вода или чай ако не е време за млякото

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Според мен е малко бебето още за захранване с каквото и да било.Нека си пие АМ колкото си иска.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Много съм объркана и не знам какво да правя.Вие какво ще ме посъветвате.

Не давай сокове. Увеличи дозата на АМ. Нека пие, колкото иска, но да пие мляко!

Общи условия

Активация на акаунт