Мами моля за съвет-да дам ли сок?

  • 2 947
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 512
Вчера нашето педи ме посъветва да започна да давам сокчета от ябълка и морков,защото сме 5800 ( според нея това е много за тази възраст и ако продължаваме така щяло да стане много дебело бебе ) , а и вече не можем да дочакаме 3 часов интервал, а се храним на 2,5 часа, дори и на 2 часа с Фризолак по 130 мл. Та да започна със сокчета да залъгвам глада и да отдалечавам часовете за хранене и постепенно да премина към плодово пюре. Но на мене ми се струва още рано да давам сокове, а и се колебая да не започнат пак колики от сокчетата. Много съм объркана и не знам какво да правя.Вие какво ще ме посъветвате.

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 10:30 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 380
Давай...това е моят съвет. Peace
Пробвай НО НЕ С ГОТОВИ...А  ТИ СИ ИЗСТИСКВАЙ.....
Започни с ябълки...има всякакви сортове сега.
Ако приема добре и няма колики, продължи, ако се появи проблем ги спри.....
И не се притеснявай....всички сме минали по тази пътека на принципа ПРОБА-ГРЕШКА.
Наистина сте малко едрички, ама така е по-добре, защото не знаеш и се надявам да не разбереш никога каква мъка е със злоядо дете.  bouquet

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Аз пък казваме да не даваш Simple Smile

 Плодовите киселини активират коликите със страшна сила.Не си мъчи детето, нека му почива корема.Не бих дала сок, уча се от грешката си.

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз  дадох сок от ябълка около 3м.Нямаше никакви проблеми.Щом педито ти е казал да даваш,пробвай. Peace

# 4
  • Мнения: 154
Моя съвет е да не даваш сокчета. Дори и сега да е по-едричко бебе не е задължително да стане "много дебело". Когато започне да се движи повече, ще компенсира.
Аз например не съм давала изобщо сокчета и сега не давам. Започнах с пресните плодове след 6м. А ако решиш да даваш все пак, по-добрия вариант е да почнеш с готови.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 22:20 от Noisia

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 589
Ако все пак решиш да даваш сокче, не го давай концентрирано, а го разреди с вода (напр. 1:1) Peace
Аз още не сам давала сокчета. Може да пробваш да залъжеш глада с някое бебешко чайче. Хип имат много голям избор от такива.

# 6
  • Мнения: 2 131
А с какво тегло е родено бебето ти и с какви темпове наддава?
Защо му даваш да яде през два часа - може би, плаче  newsm78? Ако е така, може би, не плаче от глад, а поради друга причина.  newsm78
Ако е гладно, спокойно, според мен, можеш да вдигнеш количеството с 10-20 мл.
А пък за сокчетата.... аз не бих бързала.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 735
НА толкова малко беб сок ..... Naughty

# 8
  • Мнения: 756
не бих му дала сок на тази възраст независимо колко наддава -разрови се из форума , има много теми за и против соковете и си прецени .

# 9
  • Мнения: X
 Да залъгваш глада със сок ooooh!
Пробвай първо на себе си, за да видиш какво ще стане.
Категорично съм против сока, много агресивен за стомаха на бебето, чудя се как изобщо го препоръчват.
На каката съм давала 3 -4 пъти, на бебето няма да дам поне до 8м.
Ако детето не се засища с млякото, а не може да приеме по-голямо количество, намалява интервала между храненията и е удвоило теглото при раждането, можеш да почнеш захранване със зеленчуково пюре или каша. По 1 -2 лъжички за начало, бавно, не насилваш, увеличаваш с по 3 -4 лъжики всеки ден количеството.
Препоръчва се картоф или оризова каша, аз лично започвам с тиква, тъй като тя се харесва повече на бебетата и после я добавям в пюрето от морков/картоф, което не е много любимо.

# 10
  • Мнения: 1 512
А с какво тегло е родено бебето ти и с какви темпове наддава?
Защо му даваш да яде през два часа - може би, плаче  newsm78? Ако е така, може би, не плаче от глад, а поради друга причина.  newsm78
Ако е гладно, спокойно, според мен, можеш да вдигнеш количеството с 10-20 мл.
А пък за сокчетата.... аз не бих бързала.

Роди се 3050,в началото на 1 м. вече беше 4кг,  на 2 м. 5кг, и сега вече е 5800.Плаче от глад,защото като му дам да яде и след това спира да реве истерично.Педито ми каза да не увеличавам дозата на млякото ,защото ще я направя дебеланче и точно за това ми каза да започна първо със сокове, а после с пюрета.Но след прочетеното във форума въобще не ми се дава сок.Пандора е права, че със сок глад не се залъгва.Ще започна направо с пюренце от  морков.Дано да го хареса.Въпреки че ми се искаше да започна захранване през 5 месец.Педи така ме шашна с тези килограми , че направо съм  #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Рано е за сокчета още

# 13
  • Мнения: 2 829
На мен пък ми се струва, че бебето ти си е съвсем в нормите-откъде накъде пък го набедиха за дебело?
Изчакай още малко със захранването-правилото е бебето да си е удвоило теглото (има и други признаци).
Детето си наддава в границите на нормата, явно педиатърката ти просто се чуди какъв проблем да измисли за да те накара да захранваш-вероятно е привърженичка на старата схема.
Радвай се на здравото си, нормално наддаващо бебе, храни си го според нуждите му и потърси за успокоение мнението на още един лекар. Също може да поровиш в таблиците с норми за наддаване, за да се увериш, че детето ти е нормално!

# 14
  • Мнения: 2 132
Ние се родихме 3120. Вчера се мерихме и сме 5840 - педито е много доволно. Изобщо не е споменавало, че сме дебели. (ние сме на кърма). Как го измисли това твоята педи не знам Crazy

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Когато дъщеря ми беше бебе послушах майка ми и педиатъра и на почти 4 месечното си бебе предложих сок от ябълка. Такива колики и докарах от 2 лъжички ябълка, че ще помня този рев сигурно до края на живота си.  Естествено това беше, веднага го спрях. Та така от опита на минала вече по този път, не бих дала сок на толкова малко бебе. На твое място бих започнала направо с пюрета, но на навършени 4 месеца.

# 16
  • Мнения: 46 545
... защото сме 5800 ( според нея това е много за тази възраст и ако продължаваме така щяло да стане много дебело бебе ) ...

Как може такива лекари да практикуват? Детето е на 3 м.!!! Колко трябва да тежи според нея  Shocked

Дъщеря ми беше 5.400 кг. на 1 месец! И какво от това? Съотношението кг./ръст беше идеално, не е дебела и сега, нито тогава лекарката ми е давала безумни съвети за мъчения.

Храни на поискване, то си знае кога има нужда, децата минават през фази на бърз растеж, когато паузите м/у храненията се смаляват, при нас и до 1 час са стигали, но това не е никакъв проблем.

# 17
  • София
  • Мнения: 9 517
5800 хич не е много за тази възраст. Според мен вдигни количеството на млякото и детето ще изкарва 3 часа. На вашата възраст и моята беше толкова, но след това спря едно хранене и сега е слаба според педито, така че спокойно. Аз също съм против сокчето на тази възраст, че и по-късно - до сега сок не съм давала - има си плодови пюрета, защо да го мъча детето със сок.

# 18
  • Мнения: 1 763
И на мен не ми се струва дебела, но и да беше, със сокчета нямаше да се реши проблема. НА 3 месеца моят син ядеше по 150-180мляко и тежеше 6кг, но той се роди 3.950. По принцип не одобрявам практиката на гладно бебе да се дава сок или вода.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Аз  дадох сок от ябълка около 3м.Нямаше никакви проблеми.Щом педито ти е казал да даваш,пробвай. Peace
и аз така, но ефект - да яде по-малко нямаше и до сега си ми качва по 1 кг на месец Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 259
Абе, тези педиатри съвсем са се побъркали. Забрави за сокчето поне до 6-8 месец и увеличи млякото, явно детето си е гладно. Моята дъщеря още не пие сокове, на година и три месеца е, към 8 месец почнах да и предлагам, но не ги пие, само вода и мляко признава от течностите.

# 21
  • Мнения: 1 168
Със сока можеш идеално да постигнеш обратния ефект - вълчи глад. Ако трябва да залъгваш с течност - по-добре вода или чайче.
Не мисля, че имате проблем с теглото, но ако много се притесняваш защо не увеличиш водата в млякото т.е да правиш млякото малко по-разредено /не много де/, примерно на 130 мл. стандартно приготвено да прибавиш още 10 мл. вода.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
http://www.karmene.greatnow.com/normi.html
Ето таблица за нормите в килограми по месеци на бебетата. Peace

Само да ти кажа,че не виждам връзката м/у предложението на педката ти със сокчетата и килограмите на бебо? newsm78 Аз сок не съм давала ,а сме на почти 6 месеца.За сок ще помисля към 8-10 месеца чак.
Ние бяхме 8830 гр. на пет месеца. Wink ,което абсолютно не ме притеснява. Hug Важното е детето да е физически и психически здраво. Peace


# 23
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Тази лекарка ме срази  #Crazy!
Ние се родихме 3450 гр. и сега сме на два месеца и сме 5600 гр. Ми качва си по 1 100 гр. на месец, което си е нормално. Колко да бъде детето? То според нея ние ще сме слончета, а то не е така  Peace!
Ние сме на Фризовом. Правя му по 150 мл и го оставям да изяде колкото иска. Най-много веднъж на ден ги изяжда. Иначе си оставя по 30-40 мл., но аз си му ги правя,  защото не знам кога ще реши да изяде всичко и трябва пак да тичам да го приготвям  Wink!

Май е рано за сокчета  newsm78!

# 24
  • Мнения: 569
  Писала съм го и друг път- толкова се радвам , че мами като теб се допитват тук , преди да послушат поредния малоумен съвет - за жалост на педиатър...
  Другото мамите са го написали вече- радвай се че детенцето ти има апетит , не е никак дебело , сега ще расте ,а после като започне да пълзи , ходи и т.н. всичко ще си дойде по местата, важното е да го храниш правилно и здравословно!
  Сокове не са му нужни и няма да съжаляваш ако ги оставиш за много по- късен етап. Не бързай и с захранването(според мен)
  Ние бяхме точно обратния случай на вас- просто не искаше да пие мляко , тоест не искаше количеството , което всички бебета на неговата възраст пиеха , наддаваше по малко , но беше и е много жизнено , усмихнато бебе...
  Е и това не е добре... и мен ме посъветваха да започна захранването рано , за да започне да наддава-като другите бебета...
  Въпреки това изчаках до 5-тия месец, и след захранването нещата не се промениха, нито кашите , нито пюретата, нито месцето...
  Просто детето си е дребно и слабо, а няма какво да е - и ние с баща му не сме огромни.
  Затова , дали се движите по-най-горната крива на таблицата за тегло или по- най-долната, на тази възраст според мен няма
  значение, стига да няма здравословен проблем-просто децата са различни! Успех!

# 25
  • Мнения: 219
Не му давай сокове ,особено ако е имало колики! Не ти е дебело бебето! Само давай редовно вигантол да не си докараш рахит.
Моят син също наддаваше много първите месеци , а сега качва само по 300гр. С възрастта бебо ще се движи повече и ще си свали излишните килограми.
Успех и се хранете както бебо иска! Peace

# 26
  • Мнения: 2 172
Ми той сокът няма да го нахрани,нито пък залъже.По добре мляко вместо сок.Увеличи милилитрите мялко за сметка на сухото вещество.Това според мен е по-разумен вариянт.Например 150 мл мляко с 4,а не с 5 мерителни лъжички.Аз така почнах да правя по съвет на педиатъра,след като беба беше наддала 0.900 кг за един месец  Peace Всичко се оправи,сега качва по 200 гр

# 27
  • Мнения: 1 473
Моят син е на 2 месеца и 2 седмици, роди се 3.630 кг, сега е 5.700 кг. , пие АМ по 190 мл. 4 до 5 пъти на 24 часа.
Докторът не ни е казвал, че е дебел, напротив каза, 4е  трябва да яде по 5 пъти на ден, обаче аз не го насилвам и когато яде 4 пъти не се притеснявам.
Не мисля, че бебето ти е дебело, това са глупости.
Не бих давала сок, а вода или чай ако не е време за млякото

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Според мен е малко бебето още за захранване с каквото и да било.Нека си пие АМ колкото си иска.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Много съм объркана и не знам какво да правя.Вие какво ще ме посъветвате.

Не давай сокове. Увеличи дозата на АМ. Нека пие, колкото иска, но да пие мляко!

# 30
  • Мнения: 662
Вчера нашето педи ме посъветва да започна да давам сокчета от ябълка и морков,защото сме 5800 ( според нея това е много за тази възраст и ако продължаваме така щяло да стане много дебело бебе ) , а и вече не можем да дочакаме 3 часов интервал, а се храним на 2,5 часа, дори и на 2 часа с Фризолак по 130 мл. Та да започна със сокчета да залъгвам глада и да отдалечавам часовете за хранене и постепенно да премина към плодово пюре. Но на мене ми се струва още рано да давам сокове, а и се колебая да не започнат пак колики от сокчетата. Много съм объркана и не знам какво да правя.Вие какво ще ме посъветвате.

Чак сега видях темата, при нас е абсолютно същото. На 3 месеца и половина, 5700г, иска да яде през 2,5 часа,по 130, понякога и по 150. На Фризовом сме. На всчикото отгоре нашето педи, искаше да почнем със соковете още на вторият месец Shocked. Въобще не се съгласих, защото точно тогава имаше зверски колики. Утре съм решила да пробвам ябълка или морков, но видя ли, че не и понася спирам веднага.

# 31
  • Мнения: 1 512
Благодаря ви мами.Успокоихте ме,че бебето ми не е дебело.Мисля да си сменя педито.Толкова ме шашна ( като се прибрахме така се наревах че ,бебчето ми ще стане дебелаче, цял ден я тормозих и не и давах да яде докато не изминат 3 часа, че сега така ме е яд) че ако не беше този форум и вашите мнения направо щях за започна да давам сокчета и да и върна отново може би ужасните колики и заедно с нея да рева и аз.

# 32
  • Мнения: 22 455
Бебето си е съвсем нормално за 3месеца с това тегло. Тя колко иска да е, 4кг ли при положение че се е родило 3кг.

Не давай никакви сокове, това е пълна простотия - да му залъгваш глада.
Увеличи количеството на млякото.

Някой по-напред се беше изказал, че даже и пюрета трябва да му даваш на 3месеца - е по-голяма простотия не съм чувала.
Дъщеря ми след няколко дни става на 11месеца, сок още не е пила.

# 33
  • Мнения: 308
   И моето мнение е, че сте малки за сокче. Ако сте на АМ мисля, че е нормално след около месец да започнеш с пюретата. Ако сте на кърма май е по-добре поне при навършени 5месеца. За сокчетата моето мнение е, че е нормално да се започне към осми месец. Това е моето мнение.

# 34
  • Мнения: 2 334
Аз също мисля че е много рано за сокчета и все още не съм давала на Вики и не мисля скоро и да и давам.Аз лично мисля към осми месец да давам сок Peace

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моята дъщеря на 3м, (преди 2 седмици) беше 6кг. - много ли е дебела?  Mr. Green
Никакви сокове, не си мъчи детето, не му причинявай това!  Naughty
Сокове, най-рано след 5 месец!  Peace

# 36
  • Мнения: 9 973
не давай...коликите ви са вързани

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
не давай...коликите ви са вързани
И не е само това! Тоя сок е като камък за бебешкото стомахче........

# 38
  • Мнения: 4 447
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

Да, направо да почне да дава месо, а?  ooooh!

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

Да, направо да почне да дава месо, а?  ooooh!
А от другия месец и ядки.......  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 3 034
синът ми тежеше 5.800 на 3 месеца и няколко дни. не слушай теории, че ако е на АМ трябва да захранваш по-рано! няма такова нещо, съвременните адаптирани млека спокойно хранят бебето до 6 месеца без добавки на други храни. увеличи количеството и аз ще ти кажа, води се по детето и ще ти е по-спокоен и на теб живота -  от опит ти го казвам. като се нахранва, ще прави по-дълги паузи (постепенно, не веднага) и ще си спестиш и ти нервите, и на бебето си неприятните усещания. никой не обича да седи гладен.

# 41
  • Мнения: 4 447
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

Да, направо да почне да дава месо, а?  ooooh!
А от другия месец и ядки.......  Crossing Arms

Месец?! Аааа по-рано, даже вече и мед да дава!  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 4 335
Не бих дала сок толкова рано NaughtyНе и преди 6-7 месеца поне Peace

# 43
  • Sf
  • Мнения: 978
увеличи количеството и аз ще ти кажа, води се по детето и ще ти е по-спокоен и на теб живота -  от опит ти го казвам. като се нахранва, ще прави по-дълги паузи (постепенно, не веднага) и ще си спестиш и ти нервите, и на бебето си неприятните усещания. никой не обича да седи гладен.

по-добре увеличи количеството АМ  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 3 099
Най-важното: смени педиатъра! Повярвай, такъв специалист още много безсънни нощи ще ти докара...

Това е поредният пример, как ние самите можем да станем инквизитори на собствените си дечица. Храни малкото пате колкото иска! То лакомията още не я познава - въпрос на организъм и метаболизъм е как и колко се храни в тази възраст.

Моят син (1 г. и 7 м.) още не е пил сок, няма и да пие скоро. На него водата и АМ са му важни. Това се старя да поема в достатъчни количества. Мен питаш ли ме, като не може да изяде повече от 190 гр. пюре (манджа)??? А гони двете годинки... Тормозех се и аз, но в крайна сметка природата си знае работата...

Успокой се, не оставяй детето си гладно и слушай майчиното си сърце преди всичко!  Hug

ПП. Моят син, преко вси "правила" ОЩЕ яде и нощем (мляко)! Аз бебето си пищящо от глад нЕма да оставя, та ако ще педката да застане на мигли!  Wink

# 45
  • Мнения: 2 829
ivonska, много си права че се водиш по детето. За всяко нещо си идва подходящото време. И моето диване пиеше мляко нощем доскоро (сучеше), но преди месец-два сам спря-вече не се събужда нощем, а дори да се събуди заспива без да суче. Сам си промени навиците, без аз да направя каквото и да е. Същото нещо и с твърдата храна-до към година и половина си караше главно на мляко, постепенно сам започна да хапва повече твърда храна. Просто трябваше да съм търпелива и да се вслушвам в нуждите му. Природата се грижи за останалото Hug

# 46
  • Мнения: 1 080
Моят син на 3 месеца тежеше почти седем кила и ядеше 180 мл.
Дебели ли ни наричат!!!???   
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моят син на 3 месеца тежеше почти седем кила и ядеше 180 мл.
Дебели ли ни наричат!!!???  
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Сигурно!  hahaha
То и аз попитах същото няколко поста по-напред!  Hug

# 48
  • Мнения: 171
И аз мисля че сте малки за сок а че сте едри вярно е моята дъщеря е  на 4 месеца и е 5 600 и е доста злояда по добре увеличи млякото то детето само си показва.

# 49
  • Мнения: 171
То големият ми син ядеше мляко(2 кофички за вечер)до 2 и половина ама си е жив и здрав почти на 6 години е сега а е едва 18 кг. Води се по ДЕТЕТО то си знае най добре.

# 50
  • Мнения: 1 512
Мамчета добре че има вас и този сайт иначе щях да направя страхотна грешка да давам сок на бебчо по съвет на педито,която я изкара дебелаче #Cussing out Ама и аз глупачката така се впрегнах,че е дебеличко за възрастта,че стигнах до там да надничам по чуждите колички и да сравнявам моето бебче с другите. Направо ми идва да се  #2gunfire Благодарности на всички newsm51

# 51
  • Мнения: 2 829
Моя син пък беше 7100 кг на 3 месеца, не знам по колко е ядял...
И аз съм засегната че ни наричат дебели Joy Joy

# 52
  • Мнения: 1 080
Мамчета добре че има вас и този сайт иначе щях да направя страхотна грешка да давам сок на бебчо по съвет на педито,която я изкара дебелаче #Cussing out Ама и аз глупачката така се впрегнах,че е дебеличко за възрастта,че стигнах до там да надничам по чуждите колички и да сравнявам моето бебче с другите. Направо ми идва да се  #2gunfire Благодарности на всички newsm51
Моля, пак заповядай.
И най-добре смени педиатъра!!!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 53
  • Мнения: 35
az zapo4nah da davam sok4e ot qbalka i morkov(az si go praveh)sled parviq mesec.mn i haresa.a ve4e kato stana na 3 meseca sprqh,za6toto zapo4nah s piuretata.vse pak ti si re6ava6.vsqko bebe e samo za sebe si.uspeh Wink

аз запо4нах да давам сок4е от ябълка и морков(аз си го правех)след първия месец.мн й хареса.а ве4е като стана на 3 месеца спрях,за6тото запо4нах с пюретата.все пак ти си решаваш.всяко бебе е само за себе си.успех

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 19:58 от Vivi

# 54
  • Мнения: 2 587
Не бих бързала със сока.
А относно педиатрите - моята за същите кг все ме упрекваше че е слабичко детето,нямало гривнички и т.н.За лечение или ваксина й имам пълно доверие,но когато става въпрос за захранване само се правя че слушам.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Аз също не бих дала сок. По добре го храни на поискване отколкото да даваш сок.

# 56
  • Мнения: 1 217
И аз не съм фенка на сокчетата.Лекарите казват,че не бива да се дават много,защото предизвиквали кариес,да не говорим,че са си и калорични.Давай на бебето АМ,колкото му дуща иска,не я слушай педи. Peace

# 57
  • Мнения: 129
Аз започнах да давам сок на дъщеря ми от 40-тия ден . Никога не съм имала проблем , а пък и прясно изцедения сок е много полезен за бебо. На 3 месеца започнах и с плодовите пюрета ,много и харесват и ги папка с охота. Сутрин сок следобед пюре.Това е моят съвет

# 58
  • Мнения: 1 187
моят беше на тези килиграми на 2 месеца и отслабна на 3 заради некачествената ми кърма, но честно казано това дали сте едри зависи и от дължината ви, от структрата, защото както споменах при едно друго питане ние бяхме едри, но не и дебели, по-висок ми е от всичките му връстници, давай му сок, който ти си приготвила, но няма да успееш да залъжеш глада, а само ще отложиш с около час храненето, спокойно при нас беше същото, ядяхме на 2 часа, а педиатърката ми каза че за моят мъж е нормално

# 59
  • Мнения: 417
Много е малко бебето още.Защо да го мъчиш с тези сокове,после да го боли корема.Моят син в момента е на два месеца и тежи толкова,но също така е доста дългичък.Не мисля,че е дебел не мисля,че и твоето дете е дебело.Просто първите няколко месеца качват повечко,после вече по малко.Давай му на детенцето мляко и не ги слушай толкова тия педиатри.

# 60
  • Мнения: 583
Не виждам да имате проблем с килограмите. Дъщеря ми на 2 месеца беше 5.200, на три 6.200/ нормално е първото тримесечие килограмите от раждането да се удвоят/. Бебето ти няма да стане дебело / що за глупост/, второто тримесечие вече ще качва по- малко. Лично аз съм твърдо против глада да бъде залъгван с вода или сок. Можеш да даваш сок / ако държиш/, но след хранене по 30 мл, два пъти на ден. На 3 месеца дъщеря ми ядеше по 150 мл. АМ, случвало се е да огладнее след 2 часа давала съм мляко.

# 61
  • Мнения: 155
   Това сигурно е някаква "модна" no тенденция в захранването на бебетата. Когато бебка навърши два месеца и моето педи поиска да дам сокче от ябълка и морковче и аз глупачката, нали ми е първо, дадох Sick. Тогава не бях влизала в нито един форум. Не прави такава грешка! Embarassed Иначе килограмите ви са супер. Ние само си мечтаехме на вашата възраст да тежим толкова. Ама сега се захранваме бавничко и скоро ще ви стигнем. Щото моето глупаче не обича АМ и мама всеки ден измисля алтернативи Thinking. Сега пийваме по 100тина грама АМ само сутрин и вечер. Но пък готвим пюренца и ядем готова каша на Милупа - банан. eat Освен това аз на своя глава захраних първо с кисело мляко. На 4 навършени месеца. Да отбележа - домашно и от проверен в ДВСК източник! Naughty И моля, някоя мама да не ме "линчува" за това! Mr. Green Давам го на втората закуска в 10:00 часа и е единственото "ястие" което Дари папа с апетит (по цели 200 гр на порция Crazy)!!!
   А ти, преди да се похвалиш с "дебелаче", помисли за нас майките на злоядковци... Mr. Green Peace
   Никога не дръж детенце гладно!
   Ето ти да се посмееш. И на теб някой ден ще ти доиде до главата. Mr. Green
        

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 12:11 от mamaVladi

Общи условия

Активация на акаунт