Мами моля за съвет-да дам ли сок?

  • 2 952
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 829
ivonska, много си права че се водиш по детето. За всяко нещо си идва подходящото време. И моето диване пиеше мляко нощем доскоро (сучеше), но преди месец-два сам спря-вече не се събужда нощем, а дори да се събуди заспива без да суче. Сам си промени навиците, без аз да направя каквото и да е. Същото нещо и с твърдата храна-до към година и половина си караше главно на мляко, постепенно сам започна да хапва повече твърда храна. Просто трябваше да съм търпелива и да се вслушвам в нуждите му. Природата се грижи за останалото Hug

# 46
  • Мнения: 1 080
Моят син на 3 месеца тежеше почти седем кила и ядеше 180 мл.
Дебели ли ни наричат!!!???   
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моят син на 3 месеца тежеше почти седем кила и ядеше 180 мл.
Дебели ли ни наричат!!!???  
 Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Сигурно!  hahaha
То и аз попитах същото няколко поста по-напред!  Hug

# 48
  • Мнения: 171
И аз мисля че сте малки за сок а че сте едри вярно е моята дъщеря е  на 4 месеца и е 5 600 и е доста злояда по добре увеличи млякото то детето само си показва.

# 49
  • Мнения: 171
То големият ми син ядеше мляко(2 кофички за вечер)до 2 и половина ама си е жив и здрав почти на 6 години е сега а е едва 18 кг. Води се по ДЕТЕТО то си знае най добре.

# 50
  • Мнения: 1 512
Мамчета добре че има вас и този сайт иначе щях да направя страхотна грешка да давам сок на бебчо по съвет на педито,която я изкара дебелаче #Cussing out Ама и аз глупачката така се впрегнах,че е дебеличко за възрастта,че стигнах до там да надничам по чуждите колички и да сравнявам моето бебче с другите. Направо ми идва да се  #2gunfire Благодарности на всички newsm51

# 51
  • Мнения: 2 829
Моя син пък беше 7100 кг на 3 месеца, не знам по колко е ядял...
И аз съм засегната че ни наричат дебели Joy Joy

# 52
  • Мнения: 1 080
Мамчета добре че има вас и този сайт иначе щях да направя страхотна грешка да давам сок на бебчо по съвет на педито,която я изкара дебелаче #Cussing out Ама и аз глупачката така се впрегнах,че е дебеличко за възрастта,че стигнах до там да надничам по чуждите колички и да сравнявам моето бебче с другите. Направо ми идва да се  #2gunfire Благодарности на всички newsm51
Моля, пак заповядай.
И най-добре смени педиатъра!!!
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 53
  • Мнения: 35
az zapo4nah da davam sok4e ot qbalka i morkov(az si go praveh)sled parviq mesec.mn i haresa.a ve4e kato stana na 3 meseca sprqh,za6toto zapo4nah s piuretata.vse pak ti si re6ava6.vsqko bebe e samo za sebe si.uspeh Wink

аз запо4нах да давам сок4е от ябълка и морков(аз си го правех)след първия месец.мн й хареса.а ве4е като стана на 3 месеца спрях,за6тото запо4нах с пюретата.все пак ти си решаваш.всяко бебе е само за себе си.успех

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 19:58 от Vivi

# 54
  • Мнения: 2 587
Не бих бързала със сока.
А относно педиатрите - моята за същите кг все ме упрекваше че е слабичко детето,нямало гривнички и т.н.За лечение или ваксина й имам пълно доверие,но когато става въпрос за захранване само се правя че слушам.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Аз също не бих дала сок. По добре го храни на поискване отколкото да даваш сок.

# 56
  • Мнения: 1 217
И аз не съм фенка на сокчетата.Лекарите казват,че не бива да се дават много,защото предизвиквали кариес,да не говорим,че са си и калорични.Давай на бебето АМ,колкото му дуща иска,не я слушай педи. Peace

# 57
  • Мнения: 129
Аз започнах да давам сок на дъщеря ми от 40-тия ден . Никога не съм имала проблем , а пък и прясно изцедения сок е много полезен за бебо. На 3 месеца започнах и с плодовите пюрета ,много и харесват и ги папка с охота. Сутрин сок следобед пюре.Това е моят съвет

# 58
  • Мнения: 1 187
моят беше на тези килиграми на 2 месеца и отслабна на 3 заради некачествената ми кърма, но честно казано това дали сте едри зависи и от дължината ви, от структрата, защото както споменах при едно друго питане ние бяхме едри, но не и дебели, по-висок ми е от всичките му връстници, давай му сок, който ти си приготвила, но няма да успееш да залъжеш глада, а само ще отложиш с около час храненето, спокойно при нас беше същото, ядяхме на 2 часа, а педиатърката ми каза че за моят мъж е нормално

# 59
  • Мнения: 417
Много е малко бебето още.Защо да го мъчиш с тези сокове,после да го боли корема.Моят син в момента е на два месеца и тежи толкова,но също така е доста дългичък.Не мисля,че е дебел не мисля,че и твоето дете е дебело.Просто първите няколко месеца качват повечко,после вече по малко.Давай му на детенцето мляко и не ги слушай толкова тия педиатри.

Общи условия

Активация на акаунт