Мами моля за съвет-да дам ли сок?

  • 2 949
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 662
Вчера нашето педи ме посъветва да започна да давам сокчета от ябълка и морков,защото сме 5800 ( според нея това е много за тази възраст и ако продължаваме така щяло да стане много дебело бебе ) , а и вече не можем да дочакаме 3 часов интервал, а се храним на 2,5 часа, дори и на 2 часа с Фризолак по 130 мл. Та да започна със сокчета да залъгвам глада и да отдалечавам часовете за хранене и постепенно да премина към плодово пюре. Но на мене ми се струва още рано да давам сокове, а и се колебая да не започнат пак колики от сокчетата. Много съм объркана и не знам какво да правя.Вие какво ще ме посъветвате.

Чак сега видях темата, при нас е абсолютно същото. На 3 месеца и половина, 5700г, иска да яде през 2,5 часа,по 130, понякога и по 150. На Фризовом сме. На всчикото отгоре нашето педи, искаше да почнем със соковете още на вторият месец Shocked. Въобще не се съгласих, защото точно тогава имаше зверски колики. Утре съм решила да пробвам ябълка или морков, но видя ли, че не и понася спирам веднага.

# 31
  • Мнения: 1 512
Благодаря ви мами.Успокоихте ме,че бебето ми не е дебело.Мисля да си сменя педито.Толкова ме шашна ( като се прибрахме така се наревах че ,бебчето ми ще стане дебелаче, цял ден я тормозих и не и давах да яде докато не изминат 3 часа, че сега така ме е яд) че ако не беше този форум и вашите мнения направо щях за започна да давам сокчета и да и върна отново може би ужасните колики и заедно с нея да рева и аз.

# 32
  • Мнения: 22 457
Бебето си е съвсем нормално за 3месеца с това тегло. Тя колко иска да е, 4кг ли при положение че се е родило 3кг.

Не давай никакви сокове, това е пълна простотия - да му залъгваш глада.
Увеличи количеството на млякото.

Някой по-напред се беше изказал, че даже и пюрета трябва да му даваш на 3месеца - е по-голяма простотия не съм чувала.
Дъщеря ми след няколко дни става на 11месеца, сок още не е пила.

# 33
  • Мнения: 308
   И моето мнение е, че сте малки за сокче. Ако сте на АМ мисля, че е нормално след около месец да започнеш с пюретата. Ако сте на кърма май е по-добре поне при навършени 5месеца. За сокчетата моето мнение е, че е нормално да се започне към осми месец. Това е моето мнение.

# 34
  • Мнения: 2 334
Аз също мисля че е много рано за сокчета и все още не съм давала на Вики и не мисля скоро и да и давам.Аз лично мисля към осми месец да давам сок Peace

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моята дъщеря на 3м, (преди 2 седмици) беше 6кг. - много ли е дебела?  Mr. Green
Никакви сокове, не си мъчи детето, не му причинявай това!  Naughty
Сокове, най-рано след 5 месец!  Peace

# 36
  • Мнения: 9 973
не давай...коликите ви са вързани

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
не давай...коликите ви са вързани
И не е само това! Тоя сок е като камък за бебешкото стомахче........

# 38
  • Мнения: 4 447
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

Да, направо да почне да дава месо, а?  ooooh!

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

Да, направо да почне да дава месо, а?  ooooh!
А от другия месец и ядки.......  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 3 034
синът ми тежеше 5.800 на 3 месеца и няколко дни. не слушай теории, че ако е на АМ трябва да захранваш по-рано! няма такова нещо, съвременните адаптирани млека спокойно хранят бебето до 6 месеца без добавки на други храни. увеличи количеството и аз ще ти кажа, води се по детето и ще ти е по-спокоен и на теб живота -  от опит ти го казвам. като се нахранва, ще прави по-дълги паузи (постепенно, не веднага) и ще си спестиш и ти нервите, и на бебето си неприятните усещания. никой не обича да седи гладен.

# 41
  • Мнения: 4 447
Време си е за соковете, даже е време за плодови пюрета вече...

Да, направо да почне да дава месо, а?  ooooh!
А от другия месец и ядки.......  Crossing Arms

Месец?! Аааа по-рано, даже вече и мед да дава!  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 4 335
Не бих дала сок толкова рано NaughtyНе и преди 6-7 месеца поне Peace

# 43
  • Sf
  • Мнения: 978
увеличи количеството и аз ще ти кажа, води се по детето и ще ти е по-спокоен и на теб живота -  от опит ти го казвам. като се нахранва, ще прави по-дълги паузи (постепенно, не веднага) и ще си спестиш и ти нервите, и на бебето си неприятните усещания. никой не обича да седи гладен.

по-добре увеличи количеството АМ  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 3 099
Най-важното: смени педиатъра! Повярвай, такъв специалист още много безсънни нощи ще ти докара...

Това е поредният пример, как ние самите можем да станем инквизитори на собствените си дечица. Храни малкото пате колкото иска! То лакомията още не я познава - въпрос на организъм и метаболизъм е как и колко се храни в тази възраст.

Моят син (1 г. и 7 м.) още не е пил сок, няма и да пие скоро. На него водата и АМ са му важни. Това се старя да поема в достатъчни количества. Мен питаш ли ме, като не може да изяде повече от 190 гр. пюре (манджа)??? А гони двете годинки... Тормозех се и аз, но в крайна сметка природата си знае работата...

Успокой се, не оставяй детето си гладно и слушай майчиното си сърце преди всичко!  Hug

ПП. Моят син, преко вси "правила" ОЩЕ яде и нощем (мляко)! Аз бебето си пищящо от глад нЕма да оставя, та ако ще педката да застане на мигли!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт