Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 42

  • 36 660
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Сливен
  • Мнения: 295
момичета помощ, пресечи ми се крема за торта трюфел, какво да го правя, от шоколада стана на едни бобчета. Охладих го повече от 5 часа, студен е ,незнам защо се пресече. Помогнете, че посреднощите къде да ходя.

# 271
  • Мнения: 461
Здравейте момичета страхотни торти сте направили.Ето и тортата която направих на сестра ми за рождения ден.От горе цялата е с фондан,но не ми хареса как станаха розите.
http://petiaga.multiply.com/photos/album/2#7

Ееее, в тази жега и да искаш едва ли ще стане по-добре - браво! Hug
И моята сестра беше рожденничка - да са ни живи и здрави!
Понеже сме фенове на шоколада, а не можах да докарам шоколадови рози, тортата придоби бутафорен вид -  с изостанали захарни пеперудки от фризерO Laughing
На вкус е бишкоти леко сиропирани  с ... пакетче кафе 3 в 1  Sick в малко гореща вода, натрошени целувки и лешници, кремът  -  разтопен натурален шоколад 2 бр, разбити с масло и малко гъста сметана.
Продуктите слагам "на OкO"  Crazy, докато ми  хареса на гъстота и вкус.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=123493&pid=6594386&lp=-1794

Поздравления и за другите "потърпевши" рожденници на форума и майсторките на тортите им!



# 272
  • Мнения: 484
Estell,много е нежна тортата ти!

badem,многооо шоколад-както беше в една реклама.Много обичат торта Гараш  Grinning

Пепи,Медовика е страхотен!А пчеличките-много сладки!Честит рожден ден на половинката ти!Много,много да се обичате и......едно момиченце да празнува с вас следващият муе рожден ден!  bouquet
А за Пух и приятели-знам,че ще се справиш! Peace

Petia,честит рожден ден и на сестра ти!!!Тортата много хубава!
това за нечетните-и аз го знам,слагат се нечете брой цветя

KRIVONDELA,честит рожден ден и на твоята сестра!!А тортата е много оригинална!

Забравих(старост,старост) днес правих едни мини-тортички парфе


ЕТО ГИ,и следващите няколко снимки

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 22:59 от irinka28

# 273
  • София
  • Мнения: 2 671
...
Руми, абе аз цеха и да го отворя , ама ако клиентелата е от Сф как ще доставям до там не знам  newsm78
...
Aз за пловдивска клиентела ти говоря, беее - нали знаеш, че съм предвидлива Wink Ще ти разкажа като се видим в Градската, скоро надявам се. И ЧЕСТИТ ти РОЖЕННИК!

# 274
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Много ви благодаря за пожеланията.За броя на цветята и аз го зная но от боята тестото много започна да се рони и да се разпадат и аз се отказах.А и го оцветявам със степче и може би за това се рони толкова.KRIVONDELA да е жива и здрава и твоята сестра.Намерих от бонбоните за ММВ чисто бели в магазин 345 (дано да не прозвуча като реклама).А колко ви струват боите които купувате от Кадемлия.Аз нямам бои и ми се искаше да си купя,но ако са скъпи ще ми се размине за сега.

# 275
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
badem - много апетитна тортичка  bouquet

Пепи -  да ти е жив и здрав съпруга и да се грижи за вас!Много са хубави пчеличките и цветята /мечтая си и аз за тези формички.../.Ако може да споделиш и с колко блата и какъв крем е вътре?

Petia - браво на тортичката и ЧРД на сестричката ти.Добър цвят на розите и ако може би ли споделила къде се намира този магазин 345?

# 276
  • София
  • Мнения: 2 113
Само да пусна снимките на "кученце в панер" Simple Smile)) Утре повече, защото главата ми в такива дни само сън я оправя и му дойде ред и на него:)) Благодаря ви за съчувствието, момичета, ако по-рано бях влязла, може би и да ми е минало главоболието вече:))) Малко недовършена изглежда, но не ми остана време да мисля и действам повече...


Вътре е Династия, покритие, фигурка шоколадов фондан

# 277
  • Мнения: 2 185
Браво Дими, супеееер сладка тортичка  Peace Поздравления. Лека нощ ти желая, а утре да ни разкажеш как се пребори с блатовете на панера и как постигна шарката отвън на панера.
Момичета благодаря на всички за съветите, ще видя какво ще измисля  Confused

# 278
  • София
  • Мнения: 2 113
...как се пребори с блатовете на панера и как постигна шарката отвън на панера.


Ето малко снимки по работата 1 2 3 4 5
за блатовете -  мисля, че тортата стегна добре, извадих я лесно, като не работех по нея, я прибирах в хладилника и така...боднах и няколко сламки преди да я извадя. Самите блатове ги кроих в движение, пърлия го отбелязах на лист, пъхнат във формата, после като намазах кремовете, сложих фолио отгоре и пак лист и пак отбелязах и си изрязах шаблон и така - 4 блата. Последният слой стърчеше над формата, но изправих фолиото и то го задържа, докато стегне.
за релефа по чаршафа - такова ми е силиконовото килимче от едната страна:))) Не ми се рискуваше с плетки, може би и тестото нямаше да ми стигне, времето със сигурност и така - моята мечта да направя фонданова плетка остава да виси и чака реализация:)))

pеtia, тортата за сестра ти (да е жива и здрава!) има много хубав дизайн, единствено тестото те е предало, но като си нацелиш "любимо" тесто за работа ще ти е удоволствие, личи си:))

krisps, някой писа ли ти, виждам че не, видях въпроса ти снощи, ама пусти и трюфел, като не съм го правила...сутринта пак видях въпроса ти и се замислих - това момиче какво направи посред нощ и как никой не се нацели с отговор...съжалявам, че не мажах да съм от полза, дано си се справила. Hug

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 07:59 от dimitrina73

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Димитрина, тортата е станала много сладка. За имитазия на кошница, можеше да вземеш един нож и с обратната страна да направиш вдлъбнатини Wink
Честито на сестрите на Петя и Кривондела. Браво за ентусиазъма с който правите тортите си.
Иринка, много сладки парфенца. Мерси за споделената идея

Момичета, много ви благодаря за пожеланията. Съжалявам, че не е поименно, но не мога да запомня всички честитили, а сутрин докато не изпия кафето си с главата ми не сме най-добри приятелки  Tired
Докладвам, че медовика се прие на УРА. На всички много им хареса, а по-късно и снимка на парче ще ви пусна. Мързеше ме да точа много тънко и ми станаха само 7 блата.... а като се сетя че по 10-12 съм правила. Рецептата ще ви я пусна по-късно, че ме мързи да пиша и превеждам  Blush
Лек и спорен ден от мен  Hug

# 280
  • у дома
  • Мнения: 1 581
dimitrina73, браво, мнооооооого ми харесва smile3501
irinka28 метни едно парфенце насам  Blush smile3501
KRIVONDELA ЧъРъДъ на сестра ти   bouquet тортата е много апетитна  Hug
krisps, дано си успяла да се справиш  Praynig аз видях въпроса ти, но не съм правила трюфел и нямам никакъв опит  Tired
pеtia ЧъРъДъ и на твоята сестра   bouquet van444eto ти е дала добри съвети  Wink
_Пепи_, то това твоето му се вика професионално изкривяване, една обикновена тортичка без украса не можеш да направиш  hahaha да е жива и здрава половинката ти  Hug  bouquet  Gift
badem, ГараШта си е Гараш  Hug  bouquet

другата седмица ще правя тортичка за годишнина, но няма да е тематична. още не съм решила каква да е, но нещо леко и лесничко най-вероятно  Mr. Green ще докладвам   Peace

# 281
  • На небето
  • Мнения: 5 530
dimitrina73 страхотна тортичка. Браво!

# 282
  • Мнения: 1 965
Димитрина - Много сладко палето беееееей! Едно такова невинно..... Идеално си се справила със задачката! Браво на тебе!!!!!
Аз пак ще разбуня духовете с разни приспособления..... Помните ли  ТАЗИ ПРЕСА. Сигурна бях че я имам някъде прибрана и я търся от доста време. Оказа се че съм я дала на баба ми. Естествено, веднага експериментирам. СНИМКИТЕ  са малко кофти, но добре се получи.  По този повод имам питанка. Някой има ли оригинална рецепта за пресата? Помня че беше невероятна вкусотия, но не помня рецептата на тестото. Благодаря ви предварително!!!   bouquet

# 283
  • Мнения: 22 867
.......  По този повод имам питанка. Някой има ли оригинална рецепта за пресата? Помня че беше невероятна вкусотия, но не помня рецептата на тестото. Благодаря ви предварително!!!   bouquet

van444eto, сетих се, че имаше тема за сладки-орехчета с крем, правени с подобна преса, прегледай я, може да ти свърши работа - ТУК

# 284
  • Мнения: 1 965
labrex - Мнооооооооого ти благодаря, наистина.....  smile3525Защо ли не насочих въпроса директно към теб????  Grinning Както винаги знаеш къде да бръкнеш и да подадеш точната информация. Извадих си няколко рецепти. Незнам коя ще е най-вкусна, но ще видим.....  Сега остава да извадя и подвижния котлон, че ме е шубе на керамиката......   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт