Редки и изчезнали парфюми

  • 180 787
  • 1 830
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 5 658
Привет и честита пролет! Simple Smile Някой може ли да помогне със съвет от къде мога да купя този парфюм?

Gianfranco Ferre Gieffeffe Унисекс тоалетна вода





От тук

# 436
  • Мнения: 2 883
Днес пазарувайки в магазин Lili в Themall видях изложен Opium Pour Homme Yves Saint Laurent for men 1995 г. - https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-Pour-Homme-562.html
И си е същият, направо не можах да повярвам.
Попитах една консултатнка от къде са го измъкнали, а тя се усмихна и каза, че или от някой магазин забутан в някой ъгъл или са разчиствали някой склад. Simple Smile
Имаше тестер и зад него още една бройка 100 мл. на цена 98 лв.

# 437
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много хубав парфюм.
Тук(Испания) едт се намира все още. Едп е   е сред фаворитите ми за мъжки парфюм.За мен си е точно опиум.
https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Opium-Pou … Parfum-28179.html

# 438
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Ох, а аз се чудя кой да си взема Jacomo FOR HER или Jacomo SILENCES моля, помогнете ми за избора.Кой е по силен и траен?

# 439
  • Sofia
  • Мнения: 7 011
Познаваш ли ги? Сайлънс е отровно зелено чудовище.

# 440
  • Мнения: X
И двата Jacomo са трудни. Първият е модерен шипър, много траен и присъствен, но има леек бабешки уклон. На мен ми допада, но иска тест.
Silences е зелен шипър от старата генерация, прилича на Chanel 19, но е по-носим и хубав.
Ако нямаш опит с трудни парфюми и ще вземаш без тест, определено препоръчвам първия.
Преди време на него ухаеше ароматизатора за въздух в магазин DANINI на Стамболийски срещу Върховния съд. Който не го познава, може да се завърти там и поне да добие впечатление, разглеждайки дрехи Wink
Много се кефех да влизам там - магазинът не е нищо особено, но ухае на лукс и красота.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 18:01 от Анонимен

# 441
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Vrabcho_ Благодаря за отговора.Точно това харесвам трудни парфюми и с  шипър.

# 442
  • Мнения: 53
Привет и честита пролет! Simple Smile Някой може ли да помогне със съвет от къде мога да купя този парфюм?

Gianfranco Ferre Gieffeffe Унисекс тоалетна вода





От тук

Сърдечно благодаря!

# 443
  • Мнения: 18
Момичета, някоя дали е виждала някъде EAU de Masumi?? Обожавам го, но от година-две го няма абсолютно никъде, обикновено се намираше по малки парфюмерии, а сега има само златния, който изобщо не ми допада като аромат. Cry
Скрит текст:

# 444
# 445
  • Мнения: 18
Да, този е златният, него намирам навсякъде, но аз търся другия (от прикачената снимка в предишният ми пост).

# 446
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте.
От доста време издирвам този парфюм  https://www.fragrantica.com/perfume/Celine-Dion/Belong-1056.html
Преди повече от 10г ми беше подарен,по това време живеех в Испания и там се намираше във всеки магазин и парфюмерия.
Преди време се сетих за него,но в нито един бг сайт не е наличен.
Давайте идеи от къде мога да го поръчам.
Благодаря.

# 447
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Може да се намери в Ибей или Амазон.
Ако имаш приятели в Испания могат да проверят в малки забутани  парфюмерии и деогерии , които за жалост лавинообразно намаляват.Все някъде ще е останал забравен и прашасал.

# 448
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
В Ибей и Амазон се предлага по 100$ нагоре....което е лудост,струваше 20евро.
Имам познати,но не ми е удобно да ги моля да си губят времето заради моите прищевки.

Спомням си ,че тогава го обожавах,но толкова години след това,даже не съм сигурна дали ще ми харесва пак толкова...но ми се иска пак да го имам.

# 449
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Нямам спомен за аромата, но помня, че не беше скъп и го имаше навсякъде.
Често правят "изчизтване" на даден парфюм, пускат го с намаление първо изчезва от физическите магазини, после  го пускат на ликвидация по сайтовете.
Следващата фаза е покачване на цената.
Всички спрени парфюми покачват цената си във времето, защото стават все по трудно откриваеми.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 20:03 от sl

Общи условия

Активация на акаунт