Редки и изчезнали парфюми

  • 180 435
  • 1 830
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 35 985
30 и 50 мл са плоски/подобни на ЗЧ на ЕА/, 100 мл е многоъгълна бутилка

# 421
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Последната версия е плоско(сплескан цилиндър).
Новите издания могат да бъдат едт или едп

Винтижите са цилиндрични или както е писла bubanka с ръбове. или.квадратни.
Те са само ЕДТ или чист парфюм

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 22:43 от sl

# 422
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
. Яна . това Jacomo ли имаш предвид https://www.fragrantica.com/perfume/Jacomo/Jacomo-for-Her-1457.html или това https://www.fragrantica.com/perfume/Jacomo/Paradox-1453.html?
Синия съм го имала и си спомням, че беше много популярен.А на първия много ми харесваше аромата.
https://www.fragrantica.com/perfume/Jacomo/Silences-Purple-1551.html всъщност това

Първото показано го имам и много го харесвам, второто не си го спомням. Лилавото е съвсем различно, сладко, шлейфово, оприличават го на Адикт.

# 423
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Eто този сайт го заглеждам от дълго време. https://kokudankokuya.com.tr/orijinal_parfumler.tummarkalar.html .Обаче така и не се престрашавам да си поръчам нещо.В нета има противоречиви изказвания.Един потребител казва ,че парфюмът му бил изпратен,но не бил траен като прототипа си,друг казва ,че му миришели на оцет,а трети пък разказват ,че Мажи Ноар бил просто омайна  прелест.

# 424
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Черната Магия в този сайт е  "втора генерация"
Има разлики с първа.
Това са четитите известни ми версии на парфюма.
От които имам първа и втора, четвъртата съжалих, че пробвах.
Съдейки по кутията, показаната в сайта е сплаш  от първата реформулация(сплашове има и от първото издание).Останалите две версии нямат.
Особенно красив парфюм в първо издание, концентрация чист парфюм
(Веднъж получих от размяна концентрация ЕДП, в която парфюма никога не е бил правен " менте" и друга бабичка "менте" съм получавала чист  парфюм...Така, че колкото и да е странно има и ментета на "бабички:.
Странно защото ценителите , които биха ги купили, ги познават, а тези които не ги познават, едва ли биха ги купили.




четвъртата е тази, която се продава в момента

Последна редакция: чт, 21 мар 2019, 10:55 от sl

# 425
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Аз пък си купих от ОЛХ две от тези за 20 лв Heart Exl Аромата си е съвсем ОК и съм супер доволна. Иначе имам мини на Must, но в този флакон и го обожавам

# 426
  • Мнения: 53
Привет и честита пролет! Simple Smile Някой може ли да помогне със съвет от къде мога да купя този парфюм?

Gianfranco Ferre Gieffeffe Унисекс тоалетна вода



# 427
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Яна, това, което си показала от ОЛХ е винтиж, а  другото е  по нова версия..Имат разлика.
Моето менте чист парфюм беше точно Мъст.
Имам версии от различни години и чист парфюм.
Нямаше общо нито един.Иначе кутията шишенцето си бяха ок.
Ако поне имаше бегла прилика с парфюм не бих го върнала, защото удоволствирро по връщането излезв към 25 евро.
Преполагам  , че е бил  придобит като шише с кутия (пълно с течност) продават ги в ибей за колекционери .
Виждала съм развален парфюм вунтиж   на Картие(Со прити)и дори той не беше толкова гаден.
Предполагам, че дамата не е била наясно с това, което предлагаше, защото накрая, макар и неохотно  ми върна парите , които беше получула.

# 428
  • Мнения: 7 076
Последната версия е плоско(сплескан цилиндър).
Новите издания могат да бъдат едт или едп

Винтижите са цилиндрични или както е писла bubanka с ръбове. или.квадратни.
Те са само ЕДТ или чист парфюм

Бубанка, сл, благодаря ви. Днес ще намина до там да го видя. И душна, разбира се.  Laughing

# 429
  • Мнения: 7 076
Докладвам набързо.  Шишето е ръбесто, 100мл. Цената е 89 евро. И има доста, доколкото видях.

# 430
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Допадна ли ти аромата?
Ако не греша си в Щатите
тук има новия вариант стотица  на симвилична цена
https://www.fragrancenet.com/fragrances?f=b-cabochard

# 431
  • Мнения: 7 076
Да. Учудващо, но да. Може би вкусът ми към парфюми се е променил, защото някога ми ставаше лошо от него. Усещам най-вече муск и кожа, но е страхотен.  Heart Eyes

# 432
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ако не търсиш винтиж, сайта  , който постнах е с оригинални парфюми.До преди десетина години им бях редовен клиент, и ми правеха добри отстъпки ,но им хрумна  брилянтната идея да начисляват ДДС за Испания  и от тогава имам само една покупка, на "музейна рядкост"
.Можеш да избереш между двете (или и двете) кинцентрации
Вонтижите в зависумост от версията  обикновено са от 70 нагоре.

Последна редакция: пт, 22 мар 2019, 20:16 от sl

# 433
  • Мнения: 7 076
Не, не съм в Щатите, в Европа съм и аз, в Германия. Но ще погледна сайта, благодаря. Не търся непременно винтидж, но се оглеждам за нещо интересно.  Simple Smile

# 434
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Версията, която е в американския сайт по европейските сайтове и Ибей, може да се намери за 20 или 30 евро максимум.Не е от всеобщо любимите парфюми по кото хората припадат.Виж припаднали от него , може и да има Blush
Помня, че бях взела и двете концентрации(ЕДП и ЕДТ, и двете стотици, пуста лакомия) и тогава не открих някаква  съществена разлика.Родителите ми  по онова време  живееха при нас . Мама  го  хареса и  ЕДТ автоматично  си смени собственика.

Общи условия

Активация на акаунт