Януарското човече в коремчето на мама ритa

  • 13 827
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 30
pepi_slanchogledche да си призная нищо не съм очаквала относно пола на бебето. Общо взето за мен нямаше значение. Баща ми примерно беше убеден, че ще е момче - и позна, незнам как, но позна. Още много отдавна, колеги и приятели са ми казвали, че според тях ще имам момче. Аз до вчера не вярвах честно казано.

Но пък, за мамите, които още не са разбрали пола на бебока, ще видите, много е странно, когато ти кажат вече момиче или момче, вече е съвсем различно усещането. Някак си вече съществото в теб придобива одухотвореност. Вече не е ТО, а е ТЯ или ТОЙ. Усещането е, че в теб има живо човешко същество. Поне при мен е така. Може би и защото ми е първо.

А относно глада и аз не изпитвам такъв. Но усещам, че хапвам малко повече от обикновено.

Ох, още не съм казала на колегите и на шефката. Чудя се как да го сервирам  newsm12.


# 226
  • Мнения: 6
Момиче4та какво ще кажете за Клотримезола, изписаха ми го за мазане а не съм сигурна дали е безопасен за бременни newsm78

# 227
  • Мнения: 641
artexa, честита ти девойка!

доня КОПРИВА
, не се чувствай безполезна – ти в момента си най-полезна с това да се грижиш за себе си и да си добре, за да е добре бебето. Това е най-важното!

Ние сме на обратно - моят мъж все се оплаква, че се чувствал безполезен – аз съм вършела цялата работа по мътенето на беболинката, а той виждаш ли нищо не правел! За това сега, за да се чувства съпричастен, той си говори с докторът ми за всяка болежка дето имам, уговаря часове, и присъства на прегледите. Сигурна съм, че аз ако се обадя на собствения си гинеколог няма да ми познае гласът даже. Обаче мъжът ми вече води разговори от сорта – ами ние смятаме да раждаме нормално, ами на нас ни става лошо, и повръщаме сутрин, от време на време имаме контракции и много ни се яде месо. кълне се, че и на него му се гади когато на мен ми е зле  Laughing Абе откачена работа, но ми става много мило като го слушам Heart Eyes
соня82, знам че Нистатин може да се ползва, една приятелка обърна София преди 2 години да търси че нямаше, а докторът и беше казал – нищо друго. Ама де да знам тя тогава беше в 2ри месец, може би след 3 тия вече може и друго освен Нистатин. Защо не питаш доктора си? Той ще ти каже най-добре

# 228
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз знам, а и доки вчера ми каза, че всякакво лечение долу-след 5-я месец. При предишната ми бременност друга докторка пак ми беше казала същото. Какви са тия лекарства дето ви ги изписват...
Еспа, а кой от двама ви наддава повече? Предния път мъж ми спря в 5-я месец и сега започва от висок старт hahaha
Аз нощем за сега не ставам-само когато малкия ме викне иначе да ям не...

# 229
  • София
  • Мнения: 146
Espa за малко да събудя малкия от смях. Просто си представям съпругът ти колко се е вживял милия само, за да не се чувства безполезен и как му се гади. Много мило, че толкова се вживява. 

Имаме си вече момче и момиче в редиците, страхотно! Честито на Сладурчеста и Артекса


Аз съм на преглед в понеделник и се надявам и на мен да ми кажат какъв е пола. Въпреки че надали ще повярвам, защото сина ми щеше да е момиче и ми го казах трима различни доктори на 3D. За това докато не се роди ще си имам едно на ум.

Айде чао за сега!

# 230
  • Мнения: 2
Охо, нашата темичка май придобива розови оттенъци Peace И аз искам да се включа с новина за девойка, но да видим  Peace Иначе, честито на всички разбрали пола на бебо, без значение дали е юнак или девойка  Hug
Espa, поздравления за всеотдайността на мъжа ти. Да му се не начуди човек. Май другите мъже трябва да взимат пример от него. И моят е на 7мото небе от щастие, ама е някакси по-сдържан. Нали знаете, че ние жените сме по емоционални. Да ама като видя как се радва на котарака ни и как му говори на "сина ми" веднага си представям до каква степен ще обожава фъстъка....!!! В началото когато взехме котарака дори се "карахме" кой да го държи повече, ревнувахме се един друг, ако писан предпочиташе някой от нас за сметка на другия..Чудя се как ще разделим дребосъка  Mr. Green
За хапването да ви призная до скоро не можех да понасям храна и се тъпчех на сила, за да не ме съсипе гаденето..Постепенно обаче забелязвам, че апетитът ми започна да се възстановява. Ям по много малко, като по време на гаденето, но на често. Иначе до скоро бях с не повече от 1 кг +. Любопитното е, че за 5-6 дни качих още 1. Не съм изненадана- започнах да си хапвам с кеф пък и коремът ми се изпъна много през последните няколко дни. Абе с две думи започна хубавата част от бременността  Whistling или поне така се надявам!!

# 231
  • Мнения: 211
Здравейте мами! Simple Smile  Честити розови и сини гащи!
И на мен вече ми се иска да се говоря за бебо с той или тя, но ще почакам поне до 19 август, че чак тогава съм на преглед.
Като става дума за ядене и аз почвам да ям вече като хората. Килограмите са +2 . Пък ще видим за напред.
Приятна почивка, а на тези като мен, дето ще работим и  утре лека работа! Simple Smile

# 232
  • Мнения: 7
espa- точно супа от гъбки станах да ям тая сутрин, голям кеф, а за дюнерите вече казах ; за кг+ не ми се говори ..Sadно аз винаги съм се ограничавала , а сега не..
artexa жените кози са екстра Wink питай мъжа ми Wink

# 233
  • Мнения: 656
Мариана, и аз не знам какво да кажа - мислех, че вече сме извън опасност... явно не - уви...  Cry
Пожелавам ти кураж и смелост... И драскай по някой ред да те видим как си   bouquet  Hug   bouquet  Hug

Момичета, аз не успях да ви дочета, а нямам и време (още съм на работа  #Cussing out)... Само видях, че тук се отвори дума за козите - еми няма как да не подкрепя Стела, че сме си екстра Stuck Out Tongue Winking Eye  Все пак - коза в нужда се познава hahaha

Мацки, аз другата седмица няма да имам нет, че отивам на  grinning039   Mr. Green  Надявам се, че като се върна и понаваксам с четенето (поне донякъде, понеже съм сигурна, че ще изпишете адски много Wink ) няма да виждам вече лоши новини..  Praynig

Айде, до след седмица, момичета, и да се пазите!  bouquet

# 234
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте момичета и благодаря за подкрепата! Аз физически съм добре.Нищо не ме боли още след кюртажа. Питате ме какво се е случило... в Понеделник отидох на преглед и аз със свито сърце,както всеки път, но този път имаше за какво. Лекарката каза, че бебето е умряло преди 1-2 седмици. Приеха ме в Майчин дом.Във Вторник ми сложиха две таблетки и две системи за предизвикване на контракции, защото бебето не искаше да излезе.След като изхвърлих плода ми направиха кюртаж под пълна упойка.От тогава нищо не ме боли.Сега съм на антибиотици и хапчета за спиране на кърмата. Искам да изкажа  благодарността си на всички от МД, от лекарите до санитарите,които бяха много мили и ми съчувстваха. Благодаря за грижите! Между другото имам час при Марков за 01,09 от 18,30, ако иска да се възползва, но не знам дали презаписват часовете от клиниката.
Пожелавам успешна бременност на всички и здрави бебета през Януари!

# 235
  • Мнения: 1 102

Мариана, искрено ти съчувствам.
И аз скоро се присъединявам към лежащите .
Вчера бях на преглед и лекаря каза че имам скъсяване на шийката и ми предложи серклаж.
На 4-ти пак ме извика и ще реши окончателно.
Иначе бебо много е пораснал, рита и маха с ръчички.
Поздрави

# 236
  • Мнения: 63
Марианче, мила, много е гадно. Погледни с надежда напред и никакво отаяние!
Аз също ще узная пола най- вероятно към края на август. Другата седмица съм на преглед, но мисля ,че ще е рано да се види нещо, защото тъкмо ще съм влязла в 4 месец.
Смайлинг Сиси, хубаво да си прекараш на морето!

# 237
  • Мнения: 656
Момичета, сега се сетих да ви питам нещо - къде ви видяха пола?  Т.е. на обикновен двуизмерен ехограф може ли да се види? Или ще си чакам ФМ-то през септември... ?
Айде, мерсаж за инфото, пък ще се накъпя в морето и за вас! Mr. Green  Hug

# 238
  • Измир
  • Мнения: 650
ЧестИто на момИчетата, коИто вече знаят пола!

Smiling_Sisi, аз лИчно Изчаках ФМ, заЩото е най_сИгурно. Даже не съм И пИтала предИ това.  ПрИятно Изкарване на морето!

ИсторИята с прегледа прИ Мазнейкова направо ме шокИра. Чесно казано И другИ подобнИ ИсторИИ  с нея съм чувала. 150 лв са мнооого парИ. Shocked

Да споделя, че И на мен все оЩе сутрИн мИ се гадИ, но като хапна се успокоявам.
С кг съм много напреднала +5  Crazy

ПрИятен уИкенд на всИчкИ!

# 239
  • Мнения: 63
Полът може да се види и на обикновен ехограф!

Общи условия

Активация на акаунт