Някой се подготвят за моренце, а ние се готвим за АВГУСТовското детенце

  • 14 804
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
Здравейте!
Запис и от мен!
Меги и аз не знам защо ми ги дажат при полоьение, яе ми казват, че бебяето вече е достатъяно разжито и мога да раьдам. Мисля да ги спирам тези хапове и когато си дойде момияенцето ни -тогава.
 Hug Praynig Hug

# 16
  • Мнения: 79
Запис и от мен.
ЧЕСТИТ МОМЪК НА МАМА ЗВЕЗДИЧКА !   smile3525

# 17
  • Мнения: 955
Здравейте момичета!
От вчера не съм влизала и вече сте в нова тема. Интрига, благодаря миличка   bouquet! Съжалявам много за приятелката ти, и аз настръхнах като го прочетох. Човек като влезе в 9-ти месец и си мисли, че всяка опасност остава зад гърба му, а то... Да ни пази Господ  Praynig !
Мама Галка, честита годишнина   bouquet ! Бъдете много щастливи и се радвайте на здраво семейство! Весел празник!
Звездичка, честито мъжленце   bouquet ! Да е жив и здрав и скоро да го изписват, за да си го гушкате в къщи!
Феб, кураж миличка, сигурна съм, че скоро ще си гушнеш Мони и ще можеш да се грижиш за него 24 часа в денонощието  Hug !
Боби, къде изчезна бе душко, недей така ни притеснява  Weary.
Аз гледам много да не се задържам в къщи. Вчера и днес ходих на "обекта" да контролирам ремонта, че не ме свърта вече. Днес започнахме с чистенето. Кухнята и нашата стая са готови, даже мебелите са наредени. Утре отивам да подреждам дрехите и другите глупости по секциите. Остава да се наредят плочките в коридора и още 2 стаи да се боядисат (едната ще се шпаклова също  smile3515). Абе дано свършат докато ме изпишат. А дано, ама на дали Crossing Arms...
Сега ще взема да си оправя багажа за болницата, че не знам утре дали ще имам време. Педикюра ми е готов, маникюра го изрязах почти от дъно и си махнах лака ( Бизу, мерси за разказа от лекциите мила). Сега се захващам за епилатора, мъка, мъка... В неделя ще ме приемат в 9 сутринта и мисля да стана по-раничко (и без това едва ли ще мога да спя) да се изкъпя и да си поемам пътя  Crazy.
Имам едно въпросче, предполагам опитните мами ще могат да ми помогнат. В нашата болница когато раждането е с операцията дават бебето на майката чак на 3-я ден. Аз имам огромно желание да кърмя, но не знам тези 3 дена, тъй като бебо няма да е при мен не трябва ли да правя нещо, за да задържа кърмата (ох, и аз не знам как да се изразя  Embarassed). Имам предвид примерно масажи или цедене с помпа или компреси, не знам. Аз мисля, че трябва да се цедя с помпа, от една страна да не ми се втвърдят гърдите, от друга да поддържам лактацията. Леле, как ли ще ми се смеете на тъпите въпроси, но наистина ми е тъмна Индия, а много искам да кърмя.
Това е за сега, лека вечер на всички  Hug !

# 18
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 519
ЧЕСТИТО НА МАМА ЗВЕЗДИЧКА, ДА Й Е ЖИВО И ЗДРАВО МАЛКОТО СЪКРОВИЩЕ РУМЕН.

Аз тази вечер май ще си легна на време, че от снощия купон, цял ден вървя като замаена.

# 19
  • Мнения: 955
А, аз докато се напиша, Бобито  се появило  Simple Smile! Радвам се, че всичко с теб е наред, миличка, отивай да почиваш.

# 20
  • Мнения: 3 423
Мама Галка, честита годишнина   bouquet
момичета, доста се очертават да родят до края на месеца, май за август ще останат съвсем малко мами  Crazy  Heart Eyes bobito81 , стискай, мила. Simple Smile бебо може да почака още Simple Smile
IntRiGa_GirL, много неприятно това за приятелката ти Sad аз днес също научих една лоша новина и цял следобяд ми е вкиснато  Confused бебо и той усети, и както беше много активен се укроти.  Confused
ellle, в нашата болница бебето не стои в стаята при майката, а тя ходи да го кърми  Rolling Eyes на първия ден след операцията раздвижват (12ч след операцията), а на другия вече можеш да ходиш при бебето. и аз си мислех по въпроса с кърмата и стигнах до извода, че не е сигурно ( дори е малко вероятно), че ще имам кърма още на първия или втория ден, така че спрях да го мисля.  Rolling Eyes

да се похваля- получих два колета подаръци за бебето от приятелката ми от Италия  Grinning има страшно сладурски неща  Heart Eyes повечето са плюшени гащеризончета за зимата и ми се виждат толкова големи в сравнение с тези дрешки, които купуваме за в началото  Crazy
сглобихме леглото за бебо, утре ще ходим за матраче и да поръчаме спалните комплекти и обиколник.
краката ме болят ужасно, особено глезените. Sad вече не ми издържат тежестта явно Sad стремя се основно да лежа  Confused
харесах си няколко неща от редут-а и сега трябва да намеря някой, на когото да ги поръчам  Confused нали имам проблем с моята кредитна карта ( на името на мъжа ми е, изтича в края на месеца, а той няма време да отиде да я смени. явно заради това, че изтича този месец сайта не иска да приеме регистрацията ми)

# 21
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен днес!
Наистина все по-бързо ни се изпълват темичките. Интрига   bouquet

Честито бебе на мама Звездичка. Да сте живи и здрави и скоро да се гледате в къщи!  Hug

Честита годишнина на мама Галка   bouquet

И на мен нещо ми е едно такова далечно раждането, а рално дугата седмица ще ходя и най-вероятно ще ми определят дата за края на този или началото на другия месец.Още не съм се притеснила, ама като ми кажат сигурно и това ще стане. И аз съм от тези без избран лекар за раждане или екип. Какво да правя, като гинеколога, който ми следи бремеността не изражда, а на никой не друг не ми се струва, че мога да се доверя ей така след 1-2 срещи. Божа работа  Praynig

За изписването аз също не харесах комплектче, боди, пелена и чорапки според мен ще са напълно достатъчни и съм ги купила вече.

Утре трябваше да ходим да си вземем новия кухн. ъгъл и сега ми се обадиха, че магазина няма да работи и чаак другия петък  Shocked Много ми стана криво, а на всичкото отгоре след 15 мин ми се обадиха и от другия магазин, от където поръчахме едни шкафчета, че няма да работят утре и остава за понеделник  smile3516, а така се надявах утре висчко да се сложи и да се подреди. Остава да ходим само за една друга дребна мебел, ама тя не ме прави хич щастлива.

Вие какви биберони мислите да ползвате - Каучукови или силиконови?  newsm78 Първите се износвали по-бързо, но вторите били по-твърди. Иначе и аз мисля 2 бр., залъгалки, че ще са достатъчни и то при нужда. За шише също първоначално мисля да взема само едно стъклено за зор заман, дано да не се налага за друго.

# 22
  • Мнения: 1 266
Имам едно въпросче, предполагам опитните мами ще могат да ми помогнат. В нашата болница когато раждането е с операцията дават бебето на майката чак на 3-я ден. Аз имам огромно желание да кърмя, но не знам тези 3 дена, тъй като бебо няма да е при мен не трябва ли да правя нещо, за да задържа кърмата (ох, и аз не знам как да се изразя  Embarassed). Имам предвид примерно масажи или цедене с помпа или компреси, не знам. Аз мисля, че трябва да се цедя с помпа, от една страна да не ми се втвърдят гърдите, от друга да поддържам лактацията. Леле, как ли ще ми се смеете на тъпите въпроси, но наистина ми е тъмна Индия, а много искам да кърмя.
Това е за сега, лека вечер на всички  Hug !

Изрично питах педиатърката в "Майчин дом" на лекцията за кърменето. Тя каза, че ако по някаква причина закърмването се забави с повече от 24 часа е добре да се цедиш с помпа - именно поради споменатите от теб причини.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 197
И аз да се запиша в новата тема. IntRiGa_GirL се е справила чудесно както винаги   bouquet
Честито бебе на мама Звездичка. Да е жив и здрав малкия Румен.
Много се радвам, че бебетата се увеличават  Party и следя с нетърпение всеки ден, дали нямаме ново бебче.
future_mama за новородено е по-добре каучукови биберони и залъгалки, поне така казаха на курса за бременни, който изкарах съвсем на скоро.

# 24
  • Мнения: 4
Честит син на мама Звездичка и от ме да и е жив и здрав и да и донесе много радост и щастие! newsm30 smile3501  ura

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
Честито бебче на мама Звездичка!!! smile3525

Пожелавам и скоро да гушне малкото човече Hug

# 26
  • Мнения: 955
caprice, Котката Марта, благодаря ви за отговорите. Ще се снабдя с помпа и ще се моля да имам кърма и акушерките да са така добри да ми обясняват какво трябва да правя.
Хайде лека!

# 27
  • Мнения: 2
здравейте и от мен  bouquet

1во честито бебенце на мама Звездичка! да сте живи и здрави и много щастливи newsm51

боби, радвам се че си по-спокойна, така трябва, само не им давай да те шашкат Naughty

Морскафея, и аз търсих сутиени за кърмене, има и бг и други, зависи от бюджета. ако искаш конкретно - вчера видях намалени Mothercare- 2бг за около 40 лв, също има на триумф по магазините за бельо. иначе аз си купих един бг за 10 лв с падащи презрамки-грозен но памучен и ще вържи работа, и още един не специално за кърмене, но ще го пригодя защото е много ластичен и лесно се "открехват" самите чашки и така. купих го от един малък магазин за бельо точно до входа на Мохито.

Коте ти отпращаш роднините,  а на мен майка ми ми се измъква от всякаква бабешка отговорност с думите" по-добре вие да си се оправяте.." не че не е права, ама ми е смешно как още отсега почнаха да ми бият отбой, явно внуци не им се гледат, а иначе беше голям зор кога най=сетне ние със сестра ми ще си седнем на дупетата и ще правим семейства  Mr. Green... / аз 28, сестра ми 31- видите ли време било Laughing/

Стелка, как ти се виждат акушерките- аз като ходя на тонове и вече ги знам горе-долу, но от някой ме е страх щото леко се карат Embarassed много мразя да ми се карат много се сдухвам. а иначе акушеркиите ми се струват най-важни по време на раждането и много ми се иска да са на моя страна и да са мили.
Стискам ти палци за кухнята, майсторите са супер изнервящо племе, само ти викат как всичко ще е наред и после винаги закъсняват, дано твоята кухня е точна, че няма време Heart Eyes

и полседно да се похваля - вече всичко съм изпрала, изгладила и подредила в шкафа. Утре ще сглобяваме леглото и вече сме ready to go Simple Smile тъкмо изгладих чаршафчетата и и ми изникна един въпрос  newsm78, моля помагайте:
нали в началото бебето не трябва да се завива с нищо за да не задуши, освен ако е с чувалче или бъркам??? тогава за какво са ми тия коплекти с горни пликове и възглавници newsm78 не разбирам, от кога мога да използвам горен чаршаф със или без завивка няма значение, в смисъл безопасно ли е или чакам да стане на 2-3 години??? Crazy
щото ако го завивам с пелена то е същото като с чаршаф..пак може да се заметне...а възглавница откога се ползва? на нас към матрака ни вървят 2 възглавнички-а той е изрично бебешки, няма грешка...дайте акъл че запецнах

пожелавам ви приятна нощ:) отивам да опъна крак и да врътна една ледена биричка Mr. Green Mr. Green

Ел, разгледай кърмаческия форум - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
 в Библиотеката има много статии и линкове за сайтове, не че е същото но все пак е някакво инфо Peace

# 28
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Хайде и аз да се тропна в новата тема.

Коте Марта, благодаря за отговора, който ми даде.

Звездичка, честито бебче Румен. Да е жив и здрав, румен и засмян.

Интрига гърл, темичката е супер, благодаря. И ...съжалявам много за приятелката ти, стана ми гадно много, не желая да си представям какво е.

Аз днес пак бях на лекар. Правих ЕКГ, уж е добро и ми взеха влаг. секрет. Бебко е 2005 гр. това не е ли малко за 34 г.с. Притеснявам се доста. Моя лекар само казва, всичко е ок. и никакви обяснения за нищо,  много се дразня. Имам контракции и ми каза да пия Магнерич 3 пъти / сутрин, обяд и вечер / по 2, това са 6 таблетки дневно, не са ли много? Rolling Eyes Нещо ми е едно притеснено такова.... Tired

# 29
  • Мнения: 2 376
Здравейте, влизам за малко и гледам ново бебе, нова тема Simple Smile Благодаря Интрига   bouquet и съжалявам много за приятелката ти  Cry

Честито бебче на мама Звездичка, да е живо и здраво и много щастливо! Hug

Влизам да се похваля, днес ходихме да търсим столче за кола, в магазина обаче имаше само два цвята, но подразбрахме, къде е вносителят на Макси Кози, отиваме там, успяхме в 18:59 , влизаме , виждаме нашия цвят и модел, скачаме, (събаряме леко витрината) , продавачката врътва след нас ключа. Оказва се, че с карта не можеш да платиш и хоп почва едно броене. Излязохме общо с един лев. И викам на мъжа ми, ако в Била не може с карта, имаме точно за един хляб. Simple Smile

Вързахме си го в колата и превозихме един пъпеш в него да го проверим:))) Нещо ми се струва, въпреки че го привързахме по инструкция, че не е 100 % неподвижно фиксиран  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт