НОЕМВРИ идва, наближава, коремчето на мама расте, а тя все повече надебелява!

  • 12 281
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 130
Кукувица добре дошла в отбора! welcome
Мишле страхотно добри новини радвам се за теб! Hug
Ели, заповядай в Бургас ще се радвам newsm53, ама вече хладно нема smile3516 - уви и при нас така напече че не е истина... sweating

# 241
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
При нас се умира от студ, а нямам никакви дрехи където да ми стават сутринта беше 12 градуса а сега е 16 и не спира да вали.

# 242
  • София
  • Мнения: 72
Привет на всички тумбаци   bouquet

Не съм се включвала от почти месец, но ми оставаше време само да ви попрочета набързо. Много работа, много нещо за разлика от други години, когато през лятото е относително спокойно при нас.

Нямам с какво да се похваля. Не съм си виждала бебчето от 1 месец, а на консултация съм чак в средата на август. Тогава ще ми правят и микробиология. Сега съм замислила да правя детска стая на малката, че после с бебето хич няма да ми е до това. Трябва да се организирам, че времето до ноември ще се изтъркули, а стаята е нестандартна и всичко ще бъде по поръчка. За целта трябва да измисля кое къде ще сложа, че на всичкото отгоре няма и място. Та задачката ми е супер трудна. Поне с цветовата гама съм наясно. Mr. Green

Сега да взема малко отношение по последните коментирани теми  Wink:

За раждането - твърдо съм за естествено раждане без епидурална, ако няма медицински противопоказания разбира се. По принцип съм на мнение, че природата го е измислила по най-добрия начин. За епидуралната съм против не за друго, а защото ме е страх да ме бодат в гръбнака, а и не съм сигурна, че ще я дозират правилно и след това ще мога да напъвам ефективно. Иначе като ти дойде напъна, просто няма как да не напъваш, то си идва отвътре. Интересно ми е дали неправилното напъване не се получава само при епидурална  newsm78. Ако има някоя мама с подобен опит, нека да сподели.
Много се надявам бебето да не е по-голямо от 3 300 гр. (толкова със сигурност минават през тесния ми таз  Mr. Green) и да си заеме нормална позиция за раждане, за да го родя нормално. Пък и ще бъде грехота да ме режат при второ раждане, което по принцип би трябвало  Praynig да е по-леко от първото. По принцип дълбоко вярвам в това, че нещата, които ни се случват винаги са за добро, така че ако се наложи секцио, просто явно така е трябвало да стане.

За кг - аз съм +4, които качих предимно през последния месец Embarassed. Изяждам огромни количества и стомахът ми много се е разширил. Добре че засега не ми се лепи много. Ще видим как ще е докрая.

За детските дрешки - на мен най-удобни ми бяха комплектчетата ританки + блузка по-възможност с копченца отпред. Бодитата също е добре да могат да се разкопчават отпред. Просто е много по-лесно за обличане на бебето. Няма да забравя как щяхме да удушим малката, когато беше на 3 дни  Embarassed. Събличаме я за къпане и стигаме до бодито с 2 копчета на гръбчето. Разкопчаваме ги и дърпаме, дърпаме и аз, и баща й - не става. Накрая се оказа, че просто копчетата  са били три Embarassed. Като разкопчахме и третото, успяхме да я съблечем съвсем лесно. Но докато се усетим се бяхме припотили 100 пъти, а тя вече се дереше  Embarassed. Така че сега ще си купя 5-6 бодита, които отпред се разкопчават до долу.

За нуждата от бодита с къс ръкав - наистина зависи от температурата. У нас държим по-хладно през зимата, някъде около 20 °С и я обличах с боди с дълъг ръкав и отгоре плючено / ватинирано памучно комплектче. Върху ританките слагах къси чорапки да държат топло на крачетата. Боди с къс ръкав сложих чак през пролетта. Плетени елечета не съм обличала, за да не я изнежвам, въпреки че моите баби бяха оплели.

И аз смятам, че памучните пелени са страшно удобни за постилане на повивалката, за забърсване, за намятане, за постилане когато я слагах на дивана или нашето легло и т.н. През първия месец беше започнала да се изпишква при всяка смяна на памперса и намокряше и цялата пелена на повивалката. За два дена ми отиде целия запас от пелени и напълних цяла пералня, а преди това се карах на майка ми Embarassed, че е накупила толкова много и даже бях прибрала една част.

За помпата - тук мисля, че пак е индивидуално. Аз от 2-рия месец се цедях и давах от шише, защото тя се отби. Преди това цедях, за да стимулирам лактацията, че ако трябваше да разчитам на нейното сучене, кърмата ми щеше съвсем да изчезне. Така с цедене през 4 часа и на двете гърди успях да кърмя 8,5 месеца, като до 6-тия месец беше изцяло на кърма. Помпата ми беше най-обикновена тип спринцовка и струваше 4 лв. Ако знаех, че ще я използвам толкова дълго обаче сигурно щях да си купя авентската, че е по-щадяща за бюста. Моята доста го "засмукваше" и предполагам, че заради това малко поувисна. То след 6-часово дърпане всеки Божи ден в продължение на 8 месеца и на мъжа ми гърдите щяха да увиснат  Joy Joy Joy. Този път се надявам  Praynig Praynig Praynig кърмата да тръгне по-лесно и бебето да суче по-настървено, за да не губя толкова време с помпата, че е адски досадно.

Друго, което на мен изобщо не ми беше удобно, беше шезлонг за ваничката. Ние си купихме силиконова възглавничка, върху която й слагахме главичката, а дяното на ваната постилахме с памучна пеленка, за да й е мекичко.

Бейбифон купихме едва, когато я отделихме в нейната стая (беше на около 6 м.)

Юле, май не е добре да има такива болезнени контракции. Доки какво казва?

Ако знаете какво ми се случи онзи ден. Прибирам се от работа и се качвам в рейс 604 (онези малките със супер резки спирачки). Една жена ми отстъпи място. 10 мин. по-късно шофьорът наби такива спирачки, за да не се забие в колата пред него, която не даде мигач, че един човек от средата на рейса падна в цял ръст почти до шофьора, където допреди 10 мин. бях стояла. Женала, която ми отстъпи мястото си удари лошо ръката. Да е жива и здрава тази жена  Heart Eyes, че ако не беше тя или щях и аз да падна, или някой да ме смачка. Бебето ми просто сега едва ли щеше да го има. Затова на бременните трябва да се отстъпва място в градския транспорт, защото такава ситуация за бебето може да е фатална. Обаче малко са хората, които се замислят  Naughty.

Щях и още нещо да пиша, но забравих, пък и стана много дълго. Дано по-късно да успея пак да се включа.

Целувки на всички и приятна срещичка  Hug.

# 243
  • Мнения: 398
При нас се умира от студ, а нямам никакви дрехи където да ми стават сутринта беше 12 градуса а сега е 16 и не спира да вали.


 newsm52 Отлитам за Монтана

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3892 много интересен сайт за имената

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 17:45 от tsvetkova_elica

# 244
  • Мнения: 77
Здравейте, мамчета!Няколко часа вече ви чета, а ме няма от петък вечер.Мимето, отиди на консултация и при друг специалист, за да чуеш второ мнение.Толкова бързо да се променят нещата, малко странно ми се вижда.Оооо, вече се диша спокойно.На мен ми е екстра, хич не искам да се затопля.И аз съм за нормално раждане, страх ме е, но това е нормална реакция от моя страна.Аз съм в Пазарджик, тук какви ли не слухове и легенди се носят за докторите и ражданията...та ще видим.Искаше ми се в Шейново да родя живот и здраве, но милото казва че няма да ме кара той,как така ще тръгна да раждам и два часа ще пътуваме до София.Мои приятелки раждаха в Шейново без да плащат, на случаен принцип и всички са много доволни-4.Последно една роди и си плати за избор на екип 800лв.
Аз още не пазарувам, не смея, нещо ме спира.Иначе купихме за бъдещето племениче много подаръци и общо взето имам представа какво ще ми е нужно.Всички казват, че бархетните и тензухените пелени са много удобни.Продават в комплект по две от двата вида с размер 90х90 и 50х90, ако не се лъжа-5лв.Ние купихме такива и отделно на метраж тензух по 1.50 и гоносихме да го минат на оверлог.Ние спорим на каква температура ще се отглежда бебо живот и здраве, но не повече от 22 градуса.И те ми се виждат множко, но аз съм много зиморничава.
Относно изчисляване на обезщетението за майчинство-взимат се 6 пълни месеца преди 45 дневния първи болничен.Ако сте били преди това в болничен, то при изчисление на майчинството за база се взима осигурителния доход, а не размера на болничния.
И да се оплача, ходих на зъболекар.От доста време ме наболва чат-пат един зъб по 5 мин вечер или от топло и студено-Ходих на зъболекар, нищо не се вижда, трябва снимка ,ч еима пломба, но не може.Отивам днес-същата картина.Аз обаче обясних, че съм опипала мека част на зъба, тя провери повторно и каза да да, ще отворим.И като отвори, като ме заболя, подскочих от стола, сълзи ми потекоха от очите-пулпит, не се трае.Аз и май по-чувствителна съм станала.Сложи ми арсен да се умъртви и не ми се мисли какво ме чака.На всичкото отгоре не познавам тази зъболекарка, тя е нещо като семейна на мъжа ми.Имах си много готин зъболекар в София.Дупе да ми е яко.
Утре съм на ЖК.Дано ми пуснат изследвания, ще искам.От вчера ми става лошо, нямам сила, като погледна навън и от светлото ме болят очите.Мерих кръвното-добре е, то по принцип ниско, но сега беше височко за мен 116/75.За килограмите-не ми се мисли, вече гоня +15, а не ям никак много повечето дни.Била съм висока и съм носела.
Мамички, обърнете си внимание и ходете на зъболекар.Ще питам да пия калций ли, флуор ли, че ще се разпаднат зъбките ми, четох мног опротиворечиви мнения.
Вита, Верич, някой бешеписал че има специална рецепта за сусамовия тахан с нахут, моля да я напишете.А нашето бебе си е едро-обиколката на главицата в 22ра седмица беше като за 25 и тежеше повечко.Добре че бях на ФМ, че утре не се надявам да микажат нито сантиметри, нищо.
Аз сънувам много.Сънувам често и баща ми, той почина миналата година.В събота вечер се събуждам и ми се вижда, че някой стои д омен и се стреснах малко та казах на милото  да ме гушне.А емоциите-чувствителна съм, ама гледам да се владея.Преди три седмици си похлипах цял час тук.Хайде лека вечер ви желая!

# 245
  • Мнения: 17
И аз да добавя за срещата,беше доста полезна  Naughty много майки научихме полезни неща за привилегиите които трябва да ползваме.Но за които ЗК рядко информира  Thinking
Абе варненци къде се изпарихте ,да не отплавахте с някой кораб  newsm78 ,че нема никой на хоризонта  Heart Eyes
Недей Ели само ти ми остана  Hug  не ни напускай   Joy
Софиянки ,желая ви приятна срещичка  Simple Smile и да  позабавлявате тумбаците.

# 246
  • Попово
  • Мнения: 687
сега съвсем се оплетох с имената  Crazy преди има няколко фаворита, сега са няколко десетки  Crossing Arms

# 247
  • Мнения: 398
Ама Ани тая жега не се трае, а в Монтана им трябват дебели дрехи.Трябва да питам мишката дали ще ми заеме метлата за по-бързо.
Пепи нямах това за цел, но наистина е много интересно.А името дето аз съм си избрала го няма, а и моето собствено. Crossing Arms

# 248
  • Мнения: 34
Здравейте мами!

Стискам палци утре за прегледите.  Peace Нелчо, Мими... и ако има още.  Peace

Кукувица  welcome

Пепена кога спиш?  kaffeetrmker_2 Като те видя рано сутрин и страх ме хваща какво ще е като дойде бебо.  Rolling Eyes smile3541

Нелчо нали знаеш да искаш коронка за умъртвения зъб, ако е дъвкателен, а не пломба. Понеже, ако е с пломба се чупи в корена и го вадят(максимум 1-2 години).

Комарче, лекаря казва че е нормално.  Thinking За последния месец ме гледаха 3-ма лекари и все ми обясняват, че е нормално. Crazy

Момичета гледах списъци с необходими неща за новоодено( в бг мама не успях нещо не се отваря страницата, но намерих други подобни). Струва ми се, че има много излишни неща.  newsm78  Ще се придъжам към списъците на мамите с опит.  yes

Да ви се оплача,  smile3518  тези дни хич не ми върви.  newsm45 Миналия петък мъжа ми се прибра болен-грип.   yu5 Засега още не съм се разболяла, но съм в очакване.  Angry От 2 дена ремонтират улицата и точно сутрин, когато най- много ми се спи като се разработят  smile3512 и край - няма спане. smile3507 За капак от вчера пак започна да ми се гади и пак глааааааааааааад.  smile3511 smile3511 smile3511 smile3518

Софиянки, приятна срещичка  lalalala

Ей, не ме дразнете, ако имате повече идеи за имена давайте насам.  smile3521

# 249
  • София
  • Мнения: 167
Вита, Верич, някой беше писал че има специална рецепта за сусамовия тахан с нахут, моля да я напишете.

Това ми звучи ама тооочно като хумус.
http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/sauce_dipp/Hummus/

Ние лично си го правим по първата рецепта. Много е важно нахута да се накисне хубавичко - около 12 часа примерно. Така му падат голяма част от люспите, които иначе подуват стомаха. След което се вари в тенджера под налягане известно време ... Трябва да е много мек, като го стиснеш между пръстите и да става на пюре. След което всичко в блендера и готово.
Сервира се като по средата на чинията се прави кладенче и се спива зехтин/олио според вкуса, а самия хумус се поръсва с червен пипер и кимион. Ммммм ... лигите ми потекоха.

Между другото може да пробвате и печени патладжани поляти с тахан. Не е лошо, но аз лично не съм ум фенка.  Peace

Добър апетит Wink

Кой каза, че ходи на ЖК в Токуда при д-р Евтимова?  Wink  И аз съм при нея. Обсъждали ли сте раждането вече? Там нещо много солено е станало, всичко отива към 2000 лв и аз нещо съм почнала да се замислям толкова ли са добри, че да им ги дам  Crossing Arms Но като чета темите в Здравния справочник за Токуда и все доволни мами пишат... Thinking  Вие какво мислите момичета? newsm78

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 130
Здравей NELCHO! Понеже съм супер чуствителна на тема зъби (разбирайте страхлива) - общо-взето и най-глупавата пломба ми я правят с упойка наложи ми се вадене на мъдрец в началото на 4-тия месец! И обиколих за 2 дни сума ти зъболекари, хирурзи, гинеколози и анестезиолози в Бургас. 95% от всичките бяха категорични - ако нямам контракции никакъв проблем да ми сложат упойка - така че с една по-лека упойка без адреналин в нея можеш спокойно да си направиш зъб! Моят го извадиха с нормална улойка и за сега всичко с бебо е ок (дано да продължи така и по-нататък Praynig Praynig Praynig)! От тук нататък избора си е твой, но когато теб те боли и си напрегната до колкото знам не е добре за бебето! Успех!

# 251
  • Пирдоп
  • Мнения: 127
Аз сега чак погледнах, че не ни е отбелязан пола.
Лейди Бейби, може ли да отбележиш, че чакам момче.

# 252
  • Мнения: 3
Добро утро момичета.
Кафенцето днес е от мен  food010
Хайде мамчета качвайте снимки от срещичката снощи.

# 253
  • Попово
  • Мнения: 687
Дубрутруууу, от мен закуската  Mr. Green  food002

# 254
  • Мнения: 483
Добро утро и от мен!  Simple Smile

Благодаря на Тинка, че се е сетила, че и аз бях на преглед вчера  Hug

Миме, дано е станала някаква грешка при теб.Мал;ко странно е така изведнъж да остарее плацентата.Стискам палци всичко с бебчо и с теб да е наред. Praynig

Моят бебо е добре, много е активен, развивал се нормално.След 2 седмици пак ще ходя на запис на тонове и да ми пускат новите изследвания.Увеличиха ми Магнерота на 3*2, защото си имам доста честички контракции, понякога и болезнени.Ще си пия витаминчетата, които чакам да ми донесат.В общи линии това е.

Браво на всички, които се отчетоха с хубави резултати вчера  Peace

За кошниците за кола...аз лично съм супер доволна от тази на Макси Кози.Като бях бременна с каката се рових доста из нета и тогава четох някъде, че те били най-обезопасени за пътните условия в БГ.То да пази господ де, ама все пак за мен беше решаващо, а и не съжалявам.Вътре бебка седеше основна част от времето, имаше един период, през който само там заспиваше през деня, а и аз я слегах вътре и я полюшвах до мен на пода, докато аз върша нещо.Пък и по заведения колко сме я водили с нас по този начин  Wink

Успех на всички, които днес ще се срещат с бебо  Peace

Лек и слънчев ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт