Хей, има ли мами в Полша?

  • 84 345
  • 174
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9
Благодаря ви, момичета! Аз като че ли, се спрях вече на  нещо...

Значи, едното нещо е мускалчета с истинско розово масло, запечатани с червен восък и придружени със сертификат за оригиналност и автентичност. Скъпичко е, но си има предимствата, като това, че е ценено и е леко, не заема място и пр... Другото са ръчно рисувани стъклени съдове за сладкиши... те тежат малко повечко, ама ще рискувам...

Сега чета всичко, каквото намеря в нета за Полша - история, култура, икономическо и политическо развитие... Ще си купя и българо-полски разговорник и почвам да зубря... Моля, насочете ме към интересни теми, които обичат поляците или пък деликатни, по които човек е по-добре да си мълчи...Simple Smile))

# 121
  • Мнения: 2 192
Цитат
Другото са ръчно рисувани стъклени съдове за сладкиши..

Мисля, че много ще им хареса, впечтленията ми от полякините е, че са много добри домакини и че правят страхотни сладкиши Simple Smile

Относно темите за разговор - при нас спонтанно се получаваха разговорите, личното опознаване и интерес към бита, историята и културата на другите. При всички случаи обаче би ти било полезно да
прочетеш малко повече за папа Йоан Павел и канонизирането му за светец, тъй като болшинството са много религиозни и искрено го обичат.

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 18:24 от krasimilo

# 122
  • Мнения: 9
Еееей, верно, бе! Сърдечно ти благодаря,  krasimilo!! Simple Smile))

Непременно ще прочета! Някои неща така или иначе и сама зная, защото, макар и православна, се интересувам  от трите християнски деноминации... Също, знам някои полски автори и полски произведения, дори една полска песен знам от стар полски филм... А кои са им най-тачените национални герои, песни и произведения, някой знае ли!? Знам за Владислав Ягело, който се е бил против турците през 1444г. и е загинал във Варна, където има и негова гробница със саркофаг...

# 123
  • Мнения: 191
Моля, насочете ме към интересни теми, които обичат поляците или пък деликатни, по които човек е по-добре да си мълчи...Simple Smile))
Здравей Весела, според мен избягвай темата за Втората Световна Война. От моя приятелка, която живее там знам, че не обичат да говорят на тази тема. След войната се изместват границите на Полша на запад, вземат от Германия, а източните части ги дават на Украина.

# 124
  • Мнения: 2
Здравейте, на съпруга ми му предлагат работа в Полша. Ние сме с две малки  деца и ме интересува  за лечение, здравеопазване цени лекарства и т.н. благодаря ви предварително за информацията. Весели празници!

# 125
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Ние бяхме осигурени към заплатата на мъжът ми, а от фирмата му ни бяха застраховали към частна практика с всякакви лекари и ползвахме само тях. Цените на лекарствата са като в БГ.

# 126
  • Мнения: 2 192
Прегледите в частен кабинет са (поне) два пъти по-скъпи, отколкото в БГ,
а за специалист по здравна каса се чакало понякога с месеци (това  - от чужд опит, личният ми е само за частната практика); лекарствата са приблизително на същите или малко по-високи цени, като в повечето случаи са по-качествени. 

# 127
  • Мнения: 2
благодаря за бързите отговори. весели празници  bouquet

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 94
Здравейте мами. Имам нужда от помощ. Спешно трябва да напиша мил на полски, но не зная езика. Накратко- откраднаха ми шасито на детската количка. Още е в гаранция- нямам възможност да купя нова, а тук в магазина ми казват че не могат само шаси да ми намерят. Моля помогнете Ми- модела е Dante на coletto. Синът ми е на 5 месеца и сега не мога да мръдна никъде

# 129
  • Мнения: 2 192
Шошка, едва в сряда ще имам достъп до компютър за по-дълго време, ако това те устройва като срок, прати ми на лични текста за превод.

# 130
  • Мнения: 3 843
Здравейте!

С приятелят ми ще ходим за няколко дена в Гданск. Някой посещавал ли е този град? Ако може да сподели впечатления, ще съм много благодарна! Най-вече, какво си залужава да се види, кои са хубави и достъпни места за хапване и т.н.

# 131
  • Мнения: 38
Здравейте! Търсим преводач за 08-12 септември 2015 година от българи живеещи в Полша. Предстои командировка на  представител на българска фирма в гродовете Краков, Киелце и възможно Варшава .  При интерес пишете на  email : asoffice@abv.bg или на лични:)

# 132
  • Мнения: 3
Здравейте, прочетох всички коментари и получих доста информация за Полша, за което благодаря Simple Smile Предстои ми да живея в Полша в град Бидгошч за няколко месеца по програма Еразъм и се вълнувам много  Simple Smile ... Много ще се радвам ако някой сподели нещо интересно, актуално : )  ( тъй като основно информацията, която четох от темата е от 2008/2009г.)... Интересувам се относно цените на стоките, климата, отношението към чужденците ( по-скоро към българите) и т.н.

Благодаря предварително : )

# 133
  • Мнения: 2 030
Някой знае ли как може да се прати колет от Полша до България? Какви куриерски фирми и услуги имат?

# 134
  • Мнения: 39
Някой знае ли как може да се прати колет от Полша до България? Какви куриерски фирми и услуги имат?
Здравейте,аз съм пращала по пощата,но пак не е много евтино.

Общи условия

Активация на акаунт