на вас ще ви бъде ли приятно ?

  • 3 524
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 654
боже , добре че не сте ми клиенти  Hug.

# 31
  • Мнения: 3 423
Нищо и никакво стихоплетство.
Може би би се развълнувала някоя
70-годишна бабишкера на път за
пенсионното. И толкова. Забрави!

Аз бих си казала: "Баси смотаняците!"
Да не вземеш да се разсърдиш сега.
Със сигурност има доста баби при вас.
Които биха си спомняли с умиление как
са дундуркали Гошко, преди снахата да
му изпие кръвчицата, чумата му с чума.
Едва ли за млада клиентела е атрактивно.

# 32
  • Мнения: X
На етапа на който се намирам в момента не мога още да оценя въпросното стихотворение.
 Предполагам,че като имам достатъчно големи деца, че и внуци, бих се трогнала да намеря подобно стихче някъде, осъзнала колко ми е самотно без децата ми, и колко много искам някой да ми обърне внимание най-накрая и на мен....или по-скоро бих написала едно такова Mr. Green (но сигурно щях да внимавам да не звучи прекалено комерсиално  Laughing)

# 33
  • Мнения: 654

Да не вземеш да се разсърдиш сега.

няма да се разсърдя.идеята е да видя вашето мнение,а не да споря.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Стихотворението е хубаво. НО докато го четях се питах къде е бляла (ще извинявате за израза) тази майка, че не е обръщала внимание на детето си докато то е имало нужда от нея? Кои са били тези по-важни неща за нея, че се е занимавала с тях? Ами, ще има да реве като е била сляпа и глуха за детето си!

Зная, че рискувам сега да ми наскача половината форум, но това е положението. Възрастни хора сме и всеки да си прави сметката колко време отделя на децата си. За да не рони после горчиви сълзи, че не си спомня как детето  е пораснало незабелязано.


Стихчето на МамиБлю ми харесва повече. Спокойно и лъчезарно чувство предизвиква.

# 35
  • Мнения: 2 018

Да не вземеш да се разсърдиш сега.

няма да се разсърдя.идеята е да видя вашето мнение,а не да споря.


 Joy Joy Joy Ама как то си беше провокация, как така няма да се разсърдиш!  Joy

# 36
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Знам го това стихотворение. Все някой ще го пльосне в отделна тема и ще има после двадесет страници с "ох, ах, просълзих се направо".  Mr. Green Признавам си, че и аз се просълзявам, колчем произведението изскочи отнякъде. Всеки път. Но аз сълзи имам бол, давайте - пускайте го пак и пак. hahaha
Отношението ми към мъдрите мисли по стените не се е променило от соц времето. Дразнят ме, въпреки че повечето са неизчерпаем източник за веселие.  Mr. Green
Клозетната поезия ряпа да яде.

# 37
  • Мнения: 502
  Виж какво,Звезделина.Ти разбери какво е мнението на повечето от нас,но все пак постъпи така,както ти намериш за добре.Щом като искаш да споделиш с клиентите  възторга си от това стихотворение-ами направи го!На някой ще му хареса,на друг ще му е безразлично,а трети ще каже-"Ама че тъпотия!".И какво от това.Важното е ,че ти не си от онези продавачки,които с втренчен поглед питат:"Нещо определено ли търсите?".
 Винаги ми става приятно,когато някой се опитва да разчупи стереотипите и да направи ежедневието по-различно.Независимо колко успешно го правят,такива хора ме карат да се усмихвам и ми е приятно.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 16:32 от maraidara

# 38
  • Мнения: 654
явно идеята ми не е добра  и няма да види бял свят.но ще почака още мнения.
аз уважавам клиентите   си и  не   бих искала нито да вменявам вина,нито да депресирам някой ,нито да подсказвам на някой че е лош родител.
просто исках да им подаря нещо според мен хубаво.

благодаря maraidara

# 39
  • Мнения: 308
На етапа на който се намирам в момента не мога още да оценя въпросното стихотворение.
 Предполагам,че като имам достатъчно големи деца, че и внуци, бих се трогнала да намеря подобно стихче някъде, осъзнала колко ми е самотно без децата ми, и колко много искам някой да ми обърне внимание най-накрая и на мен....или по-скоро бих написала едно такова Mr. Green (но сигурно щях да внимавам да не звучи прекалено комерсиално  Laughing)

   Аз май разбирам стихчето по различен начин. Според мен не е за това, че като остареем, ще сме самотни без децата ни. Те ще са до нас, ще ни радват, ще се караме и така. По скоро, вече станали на тези години ще ни е мъчно, че в забързаното ежедневие сме пропуснали много, ама много усмивки, рисунки и търсещи внимание погледи на нашите деца.

   Между другото стихотворението не ме кара да плача.

   А и мисля, че няма лошо да се дава в детски магазин с купените играчки. Понякога ни трябва напомняне. Какво му е лошото, като купиш играчката и се прибереш с детето да си поиграете заедно с новата придобивка и да забравиш за работата, която те чака в къщи.

# 40
  • Мнения: 2 448
Никак не ми харесва стихотворението, още по малко би ми било приятно да ми го дадат с някаква играчка в детски магазин или да виси написано там някъде.
Няма нищо общо с моята действителност, че някой да се опитва на ми натрапва неговата си вина спрямо детето си.

# 41
  • Мнения: 799
Като го прочетох, първо за това се сетих

Cats in the cradle
Lyrics

My child arrived just the other day
Came to the world in the usual way
But there were planes to catch and bills to pay
He learned to walk while I was away
He was talkin fore I knew it
And as he grew he said,
Im gonna be like you, dad,
You know Im gonna be like you.

Chorus
And the cats in the cradle and the silver spoon,
Little boy blue and the man n the moon.
when you comin home?
son, I dont know when. well get together then.
You know well have a good time then.

Well, my son turned ten just the other day.
He said, thanks for the ball, dad. come on, lets play.
Could you teach me to throw?
I said, not today. I got a lot to do.
He said, thats okay. and he walked away and he smiled and he said,
you know, Im gonna be like him, yeah.
You know Im gonna be like him.

Chorus

Well, he came from college just the other day,
So much like a man I just had to say,
Im proud of you. could you sit for a while?
He shook his head and he said with a smile,
what Id really like, dad, is to borrow the car keys.
See you later. can I have them please ?

Chorus

Ive long since retired, my sons moved away.
I called him up just the other day.
Id like to see you, if you dont mind.
He said, Id love to, dad, if I could find the time.
You see my new jobs a hassle and the kids have the flu,
But its sure nice talkin to you, dad.
Its been sure nice talkin to you.
And as I hung up the phone it occurred to me,
Hed grown up just like me.
My boy was just like me.

Chorus

Повече инфо

# 42
  • Мнения: 491
   Много ми хареса.

   Не би ме разстроило, ако взема играчка и на него е залепено това. Няма да ме накара да си задам въпроса дали съм добра майка, нито го възприемам, като намек, че времето лети или пък, че след като децата ни порастнат оставаме сами. По-скоро ще си задам въпроса, заслужава ли си да съм перфектна домакиня или пък служител, вместо да обърна внимание на детето си, на усмивките му и на въпросите му. Малко е тъжно, ама какво лошо има понякога да ни се напомнят важните неща и моменти, които със сигурност не можем да върнем и след време ни е тъжно.

   Мъчно ми стана, натъжи ме стихотворението,но прането със сигурност може да изчака до довечера.

И аз го усещам така!
Съвсем не съм "сълзлив" тип жена, по- скоро съм тип "каква кучка", но се усещам от време на време, че пренебрегвам детето си за сметка на служебните си задължения. И това от 2-3 години, откакто си смених работата. "Не сега мамо...", "Не ме занимавай, че съм изнервена..." и от този сорт са ми по- често в устата от преди. Докато детето ми беше по- малко не беше така, но откакто е по- самостоятелен (8 год.), нещата се промениха.
Разбира се, вината си е само и единствено в мен!!! Rolling Eyes
На детски играчки и торбички едва ли е удачно да се напише, но е хубаво от време на време да прочетеш нещо, което да те свали на земята!

# 43
  • Мнения: 1 259
Oх...просълзих се Cry
Обичам този стил на поета и с удоволствие бих си купила стоката която продаваш заедно със стихче... Hug

# 44
  • Мнения: 370
да,нямам против да купя играчка на детето си с подобно послание залепено на него.тези неща те карат да се замислиш над живота,за грешките,които правиме,да забавиме забързания начин на живот ,който водиме и да помислиме повече за децата си и хората,които обичаме.подкрепям! newsm10
немисля,че някой ми натрапва вината си, а че се опитва да каже на всички да се замислиме.
мъжът ми работи на място на ,което има болни дечица.няма да доуточнявам.та,той честичко  ми казва,след някакъв незначителен проблем,или след някоя беля на малката,казва-ей,нали сме живи и здрави?нали детето е добре,здраво,нахранено и си е при нас?!знаеш ли какви дечица виждам през деня?!сърцето ми се къса!няма по важно нещо от това детето ти да е здраво0макар и правещо бели. Sad
прав е.понякога ни тряват такива разтърсващи неща и приказки ,зада се усетиме и забавиме ритама си на живот. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт