Гоблени-27

  • 58 585
  • 488
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 131
Amazing-гоблена ти е много хубав,продължавай в същия дух.Изкривяването винаги се получава когато се шие 1:4,но после при рамкирането се опъва и се изправя.
ДОБРЕ ДОШЛИ НА НОВИТЕ ГОБЛЕНАРКИ,НАДЯВАМ СЕ ПРИ НАС ДА ВИ Е ПРИЯТНО!

# 46
  • Мнения: 161

За същата тази балерина, на първа страница имаше въпрос към мене за някакъв бод - това си е най обикновен гобленов бод, а кръстчетата се "затварят" в посока, обратно на гобленовия бод.

ilinayor - Аз питах за този бод на първа страница. А за кръстчетата как се затварят знам - нали и аз ших Дименшънс, ама тоя бод просто не ми беше ясен... Sad  И все още се чудя защо е написан отделно - какво му е по-специалното... newsm78

В момента шия на балерината ми роклята с 1 нишка ламе и 2 нишки бял конец на бяла панама с кръстече!!!

искам още да те попитам  - точно кой знак шиеш с 2 нишки бял конец и една нишка ламе с кръстче, защото аз нещо не мога да го видя в моя ключ...  Shocked

# 47
# 48
  • Мнения: 129
Mims-Mims, разкошен е, поздравления  Hug Hug Hug Hug

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Благодаря Hug Ама на високо се прицелих точно с първия си гоблен Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 129
Това първият ли ти е?! smile3501
Много добре изглежда,страхотен е!  newsm10

# 51
  • ГР. ВАРНА
  • Мнения: 134
благодаря на всички,
момичета/аз мислех че сте ме забравили щото вече много отдавна нищо не съм показвала и не съм се включвала активно просто си имах един кандидатгимназисти покрай всички идпити и мъки не ми оставаше време.
но обещавам като дойдете на Варна на моренце да се почерпим.
аз си шия Детска целувка и вече съм към края ..................но незнам кога ще дойде той,защото започна варненско лято и гости колкото си щеш.

# 52
  • София
  • Мнения: 83
Момичета а къде в София може да се купи оригинал на Дименшиъс/дали го написах правилно?/?

# 53
  • Мнения: 643
Елидима,
на първа страница ,дето я е дала кетри с многото линкове,има и шрифтове и букви.

Донсита,много е хубаво за кухничката.

Пиша с прекъсвания,не мога да ви изчета.

Браво и на начинаещите мами !
Относно изкривяването,аз докато го пера още гоблена ,го разтягам в противоположната посока мокър и после с гладенето пак и се оправя.





Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 09:06 от ina221

# 54
  • Мнения: 131
ВАРНЕНКИТЕ, искате ли да си уговорим една среща и да потърсим онова ателие за рамки,което се намира на ул. Кюстенджа-3,а пък може и само на кафенце

# 55
  • Мнения: 316
Донсита много свежо е станало. Като го сложиш в кухнята ще грейне. И аз съм си го заплюла ама за кой живот не знам.
Добре дошли на новодошлите. Тук всички мами са прекрасни и ще се чуствате надявам се добре.  bouquet

# 56
  • Мнения: 129
добро утро на всички мами и добре дошли на новите гобленарки-много хубости сте ушили браво !!!!
Аз съм на работа по цял ден и не остава много време имам още малко от Евата като се прибера довечера ще показвам

# 57
  • Мнения: 730
Момичета, и тук да питам дали някой няма този вилеров гоблен- " Бой в кръчмата"- 3563-2. От много време го търся, но не мога да го намеря. Много ще съм благодарна , ако някой го има да го прати.  Hug
Ето го: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6595076

dayli1@abv.bg

# 58
  • Мнения: 5 679
Търся схема на букви - иска ми се да избродирам инициали, но така и не откривамникъде схема  Confused Някой може ли да помогне  Praynig
Освен указания на първа страница на темата линк
http://stitcher.ru/content/view/87/109/
мога да ти предложа и ето тази азбука

Схемата е ето тук:
Азбука

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 167


vvvitality - “Overlay Half Cross Stitch” - Вчера ти отговорих, че това трябва да е обикновен гобленов бод и несъзнателно съм те подвела. Моля за извинение. Разгледай на картинката с ключа, участъка, очертан в зелено. Там е изписан бода и двата цвята - бялото - 2 нишки (№ 11001) и ламето с 1 нишка (№ 032). Ламето има един такъв зеленикаво-лилав-сребрист отенък. Всички сте виждали воали, как блястят на светлината с различни отражения – та в случая се стараят да постигнат този ефект. Намерих подобно ламе, което се продаваше на метър и го купих за приятелката ми, на която дадох схемите. Тя дори го уши и стано хубаво. Аз го шия този бод “Overlay Half Cross Stitch” като кръстче, макар, че е показано някъде из схемата като гобленов бод - така ми харесва повече как изпъква. Ламето от комплекта ми е приложено на отделна макарка (като ибришимче) и освен ламяната нишка има и една съпровождаща – нещо като прозрачно тънко влакно. След като вземеш белия конец и отделиш от него 2 нишки, отмерваш същата дължина и от ламето. Можеш да ги усучеш като мартеница и да шиеш. Аз опитах и усукани и само заедно вдянати в иглата и сякаш втория начин ми е по-лесен.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 09:52 от ilinayor

Общи условия

Активация на акаунт