Гоблени-27

  • 58 592
  • 488
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте и от мен! Ето как се получава шиенето ми с ламе. Не е довършен обаче.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266194&pid=6575210
За съжаление немога да кача снимка как трябва да изглежда в оригинал.
(Дано съм качила нещо, че го правя за първи път)

# 31
  • Мнения: 434
Здравейте и от мен в новата тема.Всички шиете ,не е шега работа.Утре ще покажа моите отлежаващи 5 години коне  Grinning.Сериозно съм ги подхванала вече и напреднах доста.Веднъж да ги избутам........Заразихте ме с тези красоти на Дименшънс,които показвате.Хвърлила съм мерак на едни техни мечки,ма да видим кога ще е.Спорен ден  Hug

# 32
  • Мнения: 15
 Браво на Mai4eto  bouquet  bouquetРъцете са великолепен подарък и ще останат много мил спомен. Убедена съм! Аз самата имам гоблен много стаааара изработка-подарък за кръщенето ми ,преди близо 40 години е още не са ,де Wink.И гобленът днес си стои в хола ..  GrinningКрасив имил спомен Поздрави на всички майсторици..! И мен сън не ме лови от тази балерина. Но нещо и моделите на Ланарте много ми харесват. Кажете ми моля и те ли са комбинация от бодове

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 167



djuri - Пожелавам ти да намери това което искаш, да го познаеш когато го видиш,
да имаш щастието да го получиш и умението да го задържиш! Желая ти време за щастие, време за любов, време за промяна, време за наслада, време за мечти, време да опиташ от всички сладости на света и .... човек, с когото да ги споделиш! Честит рожден ден!




Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 11:59 от ilinayor

# 34
  • Мнения: 27 524
Мерси за мненията, момичета, чак сега четох. Ще го снимам как изглежда /вечерята/ и ще ви го покажа другата седмица, както и докъде аз съм стигнала с моя  Crazy Предполагам, че на Вилер са си най-хубавите, нали си е оригинал, ама 362 евро струва  Crazy , а аз го взех с ДМЦ за 180 лв.  Simple Smile Надявам се хубав да стане.
Гъркинята с трите пъти ме смая  Shocked браво на нея.

Аз ших Тайната вечеря,но ако трябла да я ушия още 2пъти не се наемам./отне ми близо 2-2,5год

Че за тайната вечеря това време не е ли бързо....

Майка ми го започна на 8 януари и вече е ушила 2/3  Grinning До Коледа ще ни е готов  Party

djuri, честит празник     bouquet

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 12:43 от Блонди

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Да се присъединя и аз, ако ме приемете  bouquet
В момента и аз съм на Тайната вечеря, но нещо ми е топло да се завивам с него през лятото и ще го продължа като захладнее. Но ще следя вашите Wink
Скоро ще ви пратя снимка на Възкресението. Голяма красота. Шил ли го е някой?
ПП Не мога да изчета всичко, много сте писали ooooh!

# 36
  • sf
  • Мнения: 10 138
ей го де-дано е станало

# 37
  • Мнения: 15
Elanka,хубаво се получава с ламето. Как точно го шиеш, има ли някаква тънкост? Аз бях чела някъде,че може леко да се натърка конеца със сух сапун и добре се получавало, но аз още не съм пробвала. Но и аз трябва да започвам, на гоблена, който шия в момента ,има доста ламе. Хубав ден на всички Hug

# 38
  • Мнения: 27 524
Донсита, много е красиво и нежно  Simple Smile

Майка ми е почнала Вечерята на 24-ти февруари  Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 418
cho4ka на мен ми е трудно, отзад много се оплита. Иначе шия гобленов бод. Това със сапуна не го знаех, ще пробвам и ще ти кажа. Доста е твърда нишката.
Donsita страхотни са черешите!

# 40
  • Мнения: 161
Лилия Проданова - имаш поща  Hug

djuri - Честит рожден ден ! Много щастие ти желая !


Леле, леле пак колко красоти сте показали.... Браво на всички вас  smile3501
А на Донсита от черешките направо ми иде да си хапна м-м-м...  Crazy

# 41
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета!
За първи път се включвам в тази тема. Търся схема на букви - иска ми се да избродирам инициали, но така и не откривамникъде схема  Confused Някой може ли да помогне  Praynig

# 42
  • Мнения: 129
Здравейте! Привет от още един начинаещ фен на гоблените. Макар и новобранец, веднага се запалих и не мога да оставя гоблена нито за миг. Ето и гоблена който шия в момента, това ми е първият, почти го завършвам и още от сега мисля какъв да е следващият.
http://picasaweb.google.bg/elichkaV/oNXCyG

Незнам дали шия правилно, мисля че има доста забележки по него, а и сега като започнах фона, нещо се изкривява, което ме притеснява.

# 43
  • Мнения: 131
ЧЕСТИТО НА РОЖДЕННИЧКАТА,да е здрава и усмихната!!!
Момичета аз когато ших "ИНДИЙКИТЕ" на "Ланарте" ламето се шиеше много лесно,но то беше доста дебело и за него имаше сложена игла с по-голямо ухо.
Не съм проверявала по магазините дали продават някъде такова.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 167
Мене ме впечатляват много пейзажите, портретите и цветята и сякаш все на такива гоблени налитам да разглеждам. Есентта и аз ще бъда кръсница на едно момиченце и това е страхотна идея да му ушия едно сладко гобленче на детето за спомен. Като ги гледам тия сладки бебешки картинки...

Голяма беля си хванах с това окомплектоване на фара, за което на дълго и широко говорихме. Гледам ги в къщи на спокойствие конците и се ядосвам. Цвета на пръв поглед уж абсолютно съвпада, но някак си седи по-остър. На всички гоблени на Дименшън, които съм виждала ушити, поне на мене ми прави впечатление, че цветовете са някак си по млечни, сакаш светлината се пречупва по-различно в тях, в сравнение с други от различни серии. Е, аз не съм толкова навътре в темата с шиенето, само съм любител без особен опит, но ... бих си позволила, да споделя своето мнение, че ако някой от вас си е харесал някой техен гоблен е много по-добре да си го купи комплектован, от колкото, да се мъчи сам да събере всичко. Още повече, че ако няма запас от различни конци и панама не може да се каже, че излиза по-евтино, шансовете да сбъркаш при конвертирането са....много. Тази сутрин се събудих още в 06,00ч. и започнах да шия роклята на балерината преди работа - ей така за кеф - въпреки, че е с ламе. ...и започнаха да ми се прокрадват едни "цветни" мисли, че е по-добре да отида и да си купя оригинала щом ще си губя толкова време. За същата тази балерина, на първа страница имаше въпрос към мене за някакъв бод - това си е най обикновен гобленов бод, а кръстчетата се "затварят" в посока, обратно на гобленовия бод.

Ако някой сериозно се интересува да си закупи балерината или някой от Дименшънките, мога да попитам в нашите магазинчета, дали имат такива примерно в град "Х" - мисля, че някоя дама се оплака от Пловдив. Още по-добре да се свържете с официалния дистрибутор Герика - имат телефони и направо с тях да си го изясни, да ви доставят избрания модел. Тук в Бургас и в двата им магазина, които знам ги има и казаха, че ако си харесаме нещо по каталога могат да ни го доставят и даже и ушият!  newsm78

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 17:25 от ilinayor

Общи условия

Активация на акаунт