Най- добрият ексфолиант за лице

  • 45 626
  • 170
  •   1
Отговори
# 60
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Моят май е на Лореал, това което е 3 в 1, и съм доволна много. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 23
В момента ползвам Гарниер Пюр 3 в1, който се ползва и като почистващ продукт и като маска 2-3 пъти седмично. Освен това веднъж седмично към хидратираща маска прибавям сода. От Гарние съм доволна, но се чудя дали това е достатъчно, тъй като през лятото кожата на лицето ми е по-мазна, а зимата много суха, не знам май това се определя като чувствителна кожа. Дори и козметичката ми не се нае да определи точно типа ми кожа, за нея беше странен...
Та след толкова излияния да кажа, че от Гарние съм доволна Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 708
Аз ползвам Clean&Clear, ексфолиана за черни точки. Доволна съм,  но го ползвам сато за носа, че там кожата мие по-мазничка. Можете ли да ми препоръчате нещо за суха кожа?

# 63
  • Мнения: 371
непрочетох някой да е ползвал на Euserin,а аз мисля да го пробвам Rolling Eyes
незнам дали е най-добрият,но аз най често купувам на VICHI

# 64
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ползвам ексфолианта на Регал и седефените трици на Христина.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 010
В момента ползвам Clean&Clear и никак не го препоръчвам на дами с по-мазна кожа, за мен не върши никаква работа. Частиците му са много фини и почти не ги усещам. Преди използвах на Avon, но този от младежката серия, а не този с бял чай, закойто говорите и бях страшно доволна, даже не знам защо го смених. newsm78  За мен ексфолианта е много важен, защото когато го ползвам 2 пъти седмично забравям за черните точки  Peace

# 66
  • Мнения: 93
Аз ползвам гел за почистване на Niva - синия за нормална кожа , а за ексфолиант - тоалетни трици от кестен и съм доволна!

# 67
Добър вечер дами, момче съм на 19, имам малък проблем и виждайки колко обширно и ентусиазирано обсъждате начините да изглеждате красиви, съм сигурен че ще ми дадете адекватен съвет .
От време на време по лицето ми се появяват една две пъпки, които махам със зинерит за има няма ден два.... по сериозното е че кожата ми е некси неравна, грапава без да има пъпки.... доколкото съм чувал тва се дължи на увеличена секреция на мастните жлези която си стои под кожата без да прави пъпки ама вече почва да ме дразни... та в моите разбирания ексфолиант е нещото което би трябвало да помага в такива ситуации и четейки темата оставам с впечатление че най-доброто в бранша е Нормадерм на Виши ... то става ли за мъжка кожа или е само за жени? ако става кви пари е и кой от трите Normaderm Daily Exfoliating Cleansing Gel, Normaderm Purifying Astringent Toner или    
Normaderm Night Chrono-Action Anti-Imperfection Hydrating Care (тия видях в сайта на виши) е най подходящ ? Благодаря предварително  Simple Smile !

# 68
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Госте, от трите които си написал само първото е ексфолиант. Ако искаш трайно да премахнеш тези грапавини/подкожни пъпки отиди на дерматолог. Зинерит-а помага, понеже излющва горния слой на кожата, след това обаче трябва хидратираща грижа, а за лятото и крем с фактор.

# 69
  • Мнения: 2 804
Аз си почиствам лицето с бебешки крем правя си го на пяна върху ръцете и след това прибавям лъжичка захар .
След като се измия изплаквам с хладка вода и се мажа с подходящ крем подхранващ .

# 70
  • Мнения: 1 844
Наскоро попаднах на ексфолиант,който е евтин,а в същото време е много сполучлив-Пилинг крем Евтерпа-така пише на тубичката.Направо е страхотен,ползва се вечер,мирише много приятно и наистина върши работа.Моя колежка го пробва и също е очарована.Струва само 1.60лв.

# 71
  • Мнения: 294
Аз използвам на Avon и съм доволна, ама не мога да се сетя как се казваше..

# 72
  • Smallville
  • Мнения: 994
Знам, че е споменаван този или онзи ексфолиант в различни теми в КМ, но сметнах, че ще е добре да има отделна тема по въпроса. В случая на мен лично би ми била много полезна. От доста време използвам Крема с прах от пемза на Др Рьоно, но скоро ми се наложи да си пръскам Биопарокс, а миризмата му толкова ми напомня сега за този гаден Биопарокс, че сега не мога да го използвам. Взех си на Фрийман с малина, но изобщо не съм впечатлена, единствено миризмата му е приятна.
Ще съм благодарна на всички, които споделят ексфолиант, от който са много доволни. Моята кожа е комбинирана и чуствителна.
Не изчетох цялата тема,а само първата страничка.Мога само да кажа,че колкото и гадно  да мирише,ексфолиантът на д-р Рьоно е най доброто,което съм ползвала и всичко останало,което е изброено,не се и доближава до него.Просто всички козметики,които се споменават,да изключа Виши само, са класи под този продукт.Не зная как ще си намериш заместител,ще се получи нещо като от кон,на магаре да слезеш.И не ми се гневете,това е моето мнение.При наличието на мазна и чувствителна кожа,съм измазала тонове ексфолианти и имам доста опит.

# 73
  • Мнения: 187
Скоро си взех на REGAL- cleansing scrub. Много добре по4иства лицето, съдържа меки 4астици от кайсиеви костилки.

# 74
  • Мнения: 3 641
След какви ли не опити, този най-добре ми действа -Clean&Clear  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт