Отговори
# 210
  • Мнения: 936
И въпреки, че сме по-бавни - ето че в най-старата АГ болница у нас - "Света София" (бивша Тина Киркова) стартира проект за естествено активно раждане: http://1agb.com/news/single/id/48

Най-после!!! Кучето скача според тоягата... Разбира се, че ще са готови да приемат почти всичко, като губят пациентки.
И все пак, това е една голяма първа стъпка към нормалните неща.

# 211
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз още не им вярвам много-много на приказките.  Whistling На думи са големи, ама на практика... дела трябват, дела... (абе имайте си едно наум, тия, които са решили да се възползват, старите кучета казват нови номера не учели, дано не е вярно)
Иначе определено си е голяма стъпка, в това спор няма.  Peace Все от някъде трябва да се започне.

# 212
  • Мнения: 251
Първото ми раждане беше изцяло в духа на бг болница-овързване,окситцин,атропин,скачане върху ребрата-пукнато ребро,епизиотомия...

Сега се надявам да е различно.Поне смятам да ида в болницата по-късно от предния път.

# 213
  • Мнения: 722
Да се запиша в темата, да следя по-лесно  Mr. Green
 За момента няма да гласувам в анкетата, ще го направя малко по-натам. За момента събирам мнения, нямам още много време, но все пак...

 Да питам за Арниката- по колко зрънца са в опаковка? Никъде не видях да пише.

Последна редакция: ср, 04 май 2011, 12:20 от dinora1605

# 214
  • Мнения: 3 869
Да питам за Арниката- по колко зрънца са в опаковка? Никъде не видях да пише.

Много повече отколкото ще ти трябват Simple Smile Като започне раждането правиш разтвор в чиста вода (филтрирана, трапезна...) на 3-5-6 зрънца - без значение, но да са поне 3. Ако раждането е много болезнено и болката не се повлиява от смяна на поза, масаж, вода, тогава може и по време на контракциите да се отпива по малко, иначе вършу чудесна работа за възстановяване веднага след раждането. Целта е да отиваш по малко, не да изпиш половин литър вода!

# 215
  • Мнения: 722
Meg!, благодаря за инфрмацията!  Hug
 Мисля си да си купя и малинови листа, и босилек, и арника. Имам още десетина дни да пия Магнерич и като го спра да почвам с чайчетата. Ще раждам в държавна болница, без избор на екип и искам да мога да си улесня нещата доколкото мога. Първо раждане ще ми е, надявам се да устискам по-голямата част от контракциите и разкритието вкъщи. В нашата болница не пускат външни лица в стаите, тоест таткото няма да е до мен, а вкъщи ще ми е по-спокойно.

# 216
  • Мнения: 3 869
Динора, много добър план си си направила!! Наистина вщъки ще имаш най-много свобода, а след като си в държавна болница, няма да ти позволят да пиеш вода. Затова може би по-добрия вариант е да направиш отделен разтвор за болницата в малко стълено шишенце от 30-50 мл и само да си капваш под езика при нужда.
Бих ти предложила когато контракциите станат на 3-4 мин. и продължават повечо от 40 сек., да си вземеш душ или вана (ако водите не са изтекли, иначе никакви вани). Ако контракциите се разредят - може да си постоиш още вщъки; ако не се разредят, ти ще прецениш кога да тръгнеш за болницата. Този метод се излозва доста на запад от нашите граници и е известен като "акушерска проверка", защото контракции на 3-4 мин може да има както при 4 см, така и при 8 см, а разликата е голяма! Simple Smile

# 217
  • Мнения: 722
Нямам вана, та ще съм на душове. Водите... виждала съм как се "лисват" /имам аборт между 3 и 4 месец, тогава си лежах и се чудех пика ли ми се, а бях ходила на тоалетна 2мин. по-рано, или е нещо друго... При ставането част от чаршафа, краката ми и пода бяха поляти от водите ми.../

 А за болницата- в нашата си като в затвор  ooooh! ! Не може да пиеш течности, не можеш да имаш посетители /дори и след раждането- можете да се гледате само през прозореца откъм улицата/, не може таткото да присъства /дори и със заплащане/. Затова- вкъщи докато мога да устискам!

# 218
  • Мнения: 2 401
dinora, къде е това чудно местенце където така добре се грижат за бременни и родилки?
Специално като си припомня за това условие да не дават вода на раждащата жена и като се има предвид, че особенно първото раждане обикновенно продължава доста часове, тръпки ме побиват от този метод на мъчение характерен за нашите болници!

# 219
  • Мнения: 1
Здравейте настоящи и бъдещи БГ мами Simple Smile
Нова съм във форума, но ще споделя и аз опит по темата. Преди 3 месеца родих нормално първото си детенце - момче, 4150гр се роди - голям мъж с други думи!  Laughing

Два месеца преди раждането започнах да пия Арника 5CH - 2 пъти дневно по 3 зрънца. Пих и в деня на раждането, както и няколко дни след това .... През цялата бременност спортувах - гимнастика за бременни, плуване, йога, голеееееми разходки и т.н. Ходих и на страхотни масажи за бременни Simple Smile)) Храних се здравословно, не съм пила почти никакви допълнителни витамини, с изключение на желязо заради ниския хемоглобин и фолиевата киселина....

Та с други думи - пострах се, но в никакъв случей не мога да кажа, че раждането мина леко и безболезнено. Болеше си, тия пусти контракции ми разказаха играта. В последните два часа беше ад!  Sick Имаше и епизиотомия..... В крайна смета се разминах с 3 шева и мога да кажа, че действително много добре и бързо се възстанових. На 10 ден след раждането си правех коремни преси Wink

Не знам кое помага и кое не, но като цяло ми прави впечатление, че лекарите в Бг не са никак въодушевени от хомеопатията и от нетрадиционните методи за обезболяване ..... Не дават информация и не само че не дават, ами и като питаш, изразяват супер скептично мнение....
И може би с право ?!

 Истината за мен е, че всичко което правех, не знам доколко помогна за безболезненео раждане, но със сигурност ме накара да се чувствам добре психически и физически по време на бременността:) Без болки в гърба, с добър тонус и настроение Simple Smile

# 220
  • Мнения: 722
Звездичке, става въпрос за Кюстендил  Rolling Eyes

Да питам за чайовете и отварите се сетих нещо: може ли да се подслаждат със кафява захар или мед?

# 221
  • Мнения: 26
Здравейте отново от мен,

Аз искам да насоча вниманието ви към предстоящата Световна семица на раждането - http://www.estestveno.com/node/1889. Организацията като гледам програмата засега е само в големите градове, но пък със сигурност ще публикуват после отзвук и в сайта си.
Мисля като авторката на темата, че колкото повече се говори по въпроса за естествено раждане, без излишна лекарска намеса, толкова повече жени ще се интересуват и съответно ще раждат така. Дано това събитие да има някакъв ефект.

Лека от мен и до скоро! Hug

# 222
  • Мнения: 3 869
Да питам за чайовете и отварите се сетих нещо: може ли да се подслаждат със кафява захар или мед?
По-добре е да не ги подслаждаш, така или иначе се пият охладени до стайна Т и по 2 чаени чаши на ден.
Захарта (макар и кафява) има свойството да пречи на белите кръвни телца да си вършат работата (т.е. човек става по-податлив на инфекции), а от друга страна е любима храна на гъбичките, които нормално живеят в човешкото тяло, но при благоприятни условия започват да се размножават неконтролируемо и да създават проблеми.
Ако съвсем не може без подсладител, малко мед е по-добре.
Стевия не използвайте - има уникално свойство да намялява произвоството на кърма и не се знае дали няма да забави процеса на лактогенеза.

# 223
  • Мнения: 722
Meg!, благодаря за изчерпателния отговор! Ще последвам съвета ти за меда, защото аз си обичам сладкото и щом това е най-добрият подсладител в този случай ще ползвам него.

# 224
  • Мнения: 3 743
Бих ти предложила когато контракциите станат на 3-4 мин. и продължават повечо от 40 сек., да си вземеш душ или вана (ако водите не са изтекли, иначе никакви вани). Ако контракциите се разредят - може да си постоиш още вщъки; ако не се разредят, ти ще прецениш кога да тръгнеш за болницата. Този метод се излозва доста на запад от нашите граници и е известен като "акушерска проверка", защото контракции на 3-4 мин може да има както при 4 см, така и при 8 см, а разликата е голяма! Simple Smile

Ще ми при първото раждане да имах вана за "акушерската проверка", със сигурност нямаше да отида в болницата с 3см разкритие.
Този път живот и здраве мисля да се възползвам от този метод Peace
Ще пробвам и чаят от босилек в 9-ти месец. Можете ли да ми кажете точно как се приготвя. Колко с.л. от босилека се слага в колко вода и по колко чаши на ден се пие? Ако успея да си намеря малинови листа и коприва може и тях да пия Peace

Общи условия

Активация на акаунт