Италия: Милано и Венеция в началото на ноември

  • 16 247
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 417
С риск много да се изложа, все пак ще попитам - какво е "Тайната вечеря"?
картина на Л. Да Винчи изобразяваща сцена от Тайната вечеря на Исус Христос и 12те апостоли http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%8 … D1%80%D0%B4%D0%BE) Мисля, че във връзка със същата имаше някакви спорове относно присъствието и взаимоотношенията на Исус и Мария Магдалена.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 652
И аз за тази Тайна вечеря се сетих, но не знаех, че е в Милано  Embarassed Пък и не успях да съобразя, че е възможно интересът да е толкова голям, че да е необходимо чак записване на час.
Иначе темата за присъствието на Мария Магдалена на Тайната вечеря и взаимоотношенията и с Исус са в основата на  "Шифърът на Леонардо" - Дан Браун.

# 17
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Да ти предложа и аз един хотел в Местре. http://64.233.183.104/search?q=cache:3Cm3MfBHgTQJ:www.freereserv … mp;cd=6&gl=bg
Пролетта бяхме там. Стаята беше 90EUR със закуска. Има безплатен Интернет. До него има спирка на рейсовете за Венеция.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Във Венеция е красиво нощно време,но цените са наистина доста високи.Ние бяхме с кола и придвижването не беше проблем,ако изключим 20 еуро такса на паркинга във Венеция.Спахме в едно от предградията-Куарто Д Алтино,хотела беше приличен,с хубави стаи и закуска.Анкор май се казваше.Нещо специфично, през уикенда цените са повишени,вероятно си го забелязала.Втория път оставихме колата на паркинг и се придвижихме с градския транспорт,не е неприятно,усещаш атмосферата на истинския живот.Следващия път ще търся начин да отидем с корабче до града,предполагам,че ще е приятно.

# 19
  • Мнения: 2
здравейте, момичета!
с моята половинка си организираме разходка до Милано другия месец. Резервирахме си полет, но сега се оказа, че не можем да си намерим хотел... Имало панаир по това време и всичко, което е на поносима цена е заето.  Cry А ние хем искаме да е близо до центъра, хем да го бива все пак и да не е много скъпо. моля ви, ако знаете нещо подходящо.. а и с друга информация, ще сте ми много полезни!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
И ние плануваме на 23 и 24 септември да сме в Милано,дай повече информация,ако имаш за панаира,да не останем без хотел.Мъжа ми не е по предварителните заяки,не можах да го убеда и ще търсим на място.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Според мен е лудост да тръгнете да търсите хотел на място точно в Милано и точно по време на изложение, но може да опитате, а после ще разказвате  Simple Smile
Eто тук може да видите календар на изложенията в Милано:
http://www.fieramilano.it/portal/page?_pageid=36,38540&_dad= … mp;_schema=PORTAL
Точно от 20ти до 27ми септември е седмицата на модата в Милано, искрено Ви препоръчвам да си резервирате хотела предварително  Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Леле,къде съм се запътила по това време?Ще сменяме май маршрута,ще се разровя за малки градчета наоколо.Комо,Бергамо?
Приемам предложения!Със сигурност ще отидем във Венеция,но може и на влизане,и на края.За сега си мисля освен Милано и за Верона.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Belle Fleur, с кола ли сте?
Ако сте с кола и навигация, провери хотела, който съм препоръчала по-нагоре в темата. Разположението му е много удобно спрямо центъра и панаирите, но не е удобен ако си без кола.
За Комо съм чувала, че е много приятно малко градче, туристическо, но нищо особено. Много знаменитости почиват там  Flutter

# 24
  • София
  • Мнения: 1 402
здравейте, момичета!
с моята половинка си организираме разходка до Милано другия месец. Резервирахме си полет, но сега се оказа, че не можем да си намерим хотел... Имало панаир по това време и всичко, което е на поносима цена е заето.  Cry А ние хем искаме да е близо до центъра, хем да го бива все пак и да не е много скъпо. моля ви, ако знаете нещо подходящо.. а и с друга информация, ще сте ми много полезни!

пробвай за свободни места тук, има доста хотели: http://www.hotel-d.com/en/italy/milano/milan-hotels.html

мисля, че имате още време, защо не проучиш дали около Милано няма някакво малко селце или градче, където да отседнете на причлини цени и от което с транспорт лесно да достигате града, това си е практика, но не съм ходила до Милано, за да съм по-полезна

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
С кола сме,но няма навигация.Ще се полутаме,това си е част от приключението.Все ще си намерим хотел,тръгвам на сляпо,пък каквото стне.Купон да е!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 402
С кола сме,но няма навигация.Ще се полутаме,това си е част от приключението.Все ще си намерим хотел,тръгвам на сляпо,пък каквото стне.Купон да е!

Belle Fleur, купете си gps, няма по-полезно нещо от него в лабиринт от еднопосочни улички в центъра на непознат град:)

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Belle Fleur, дано имате късмет, но ми се струва, че ще страдате  Peace
Обиколила съм почти цяла Европа, но така както в Милано съм се губила, другаде не ми се е случвало  Peace Последния път беше май месец тази година, падна ни батерията на навигацията и чао, 3 часа обикаляхме като глухи кучки из Милано и околностите му, добре, че бензин имахме поне  Mr. Green Но пък аз повечето пъти съм била по работа и не съм разполагала с време за безцелни разходки, при вас може и забавно да е  Simple Smile Да не пропуснеш да разкажеш после  Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Май Милано ще е само маршрут за разходка,смятам да търсим хотел в Бергамо,разглеждах снимки,много красив,старинен град.Мисля,че не са на голямо разстояние.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 306
Здравейте, момичета!
Аз и съпругът ми също планираме пътуване до Милано и Венеция. От сега започвам да събирам информация за двата града, тъй като не сме били там. Ще помоля за повече информация по какъв начин може да се стигне от летището до града(съответно за Милано и Венеция)- прочетох, че има автобуси (предполагам и влакове), но имат ли номера, от сградата на летището лесно ли се ориентираш до спирката, каква е цената на билетите, за колко време се стига до града? Все още не сме решили дали първо да посетим Милано и след това Венеция или обратно. Вероятно между двата града ще пътуваме с влак.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 10:27 от vstan

Общи условия

Активация на акаунт