Какво да нося в църквата за 40 дни?

  • 52 922
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: malina_m
Какво за мензиса? Че той ми липсва от една година вече и кой го знае кога ще дойде. Значи да не ходя в църква?? Или нещо недоразбрах Sad


Нее Laughing
смята се, че 40 дена след раждането жената по презумция кърви, чисти се от раждането. И докато това продължава тя не бива да влиза в църква, защото още не се е пречистила. Приема се, че на 40 ден тя вече е пречистена и затова отива с бебето в църквата където и на двамата се чете молитва за здраве. Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: malina_m
Какво за мензиса? Че той ми липсва от една година вече и кой го знае кога ще дойде. Значи да не ходя в църква?? Или нещо недоразбрах Sad


Нее Laughing
смята се, че 40 дена след раждането жената по презумция кърви, чисти се от раждането. И докато това продължава тя не бива да влиза в църква, защото още не се е пречистила. Приема се, че на 40 ден тя вече е пречистена и затова отива с бебето в църквата където и на двамата се чете молитва за здраве. Simple Smile


Ахаа, разбрах Grinning

# 17
  • Мнения: 4 176
Цитат на: malina_m
Какво за мензиса? Че той ми липсва от една година вече и кой го знае кога ще дойде. Значи да не ходя в църква?? Или нещо недоразбрах Sad


Za menzisa , che kogato imash techenie ne se hodi na curkva.

# 18
Аз като ходих 40 ден на църква ми казаха да нося птка и няколко малки купички с мед,лют пипер,чубрица и сол,като прочете попа молитвата ти държиш бебето на ръце и не влизаш вътре в църквата докато не прочете всичко,после той взима бебето и го носи пред иконата на богородица и исус и слага свещичките да си горят твоята и на бебто и ако искаш оставяш пари в касата на църквата .Но ан гости не съм ходила после защото в къщи ни чакаха гостите за 40 дни на бебето/само жени и деца/.

Общи условия

Активация на акаунт