В седми месец ний сме вече – ОКТОМВРИ чака ни с човече

  • 11 734
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 089
Хайде и аз да се разпиша в края на работния ден - че ме чака някакво семейно парти, уф как не обичам  Thinking

Привет на всички новопридошли и ЧРД на рожденичката!
На aliss3 специално искам да кажа, че ми е любимката в отчетната тема и я чета винаги с удоволствие Simple Smile Малко си приличаме по здравомислие, обикновено като седна да пиша постинг тук, винаги е с намерението да утеша някоя развълнувана мама.

Мен обаче при цялото хладнокръвие днес ме изнервиха последователно новата хазайка (съчувствие на Майлили и ко!), системният ми администратор и кой ли още не. Пък и кръстът се обажда, ооох...

Пробвам за пръв път лентичка, не ми се смейте много на невежеството Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 193
За кошарките с възможност за люлеене-за жалост всички такива са в големия размер-70/140, а ние ще купуваме от 60/120, които нямат тази екстра-или поне не срещнах досега. Второ-креватчето ни го търсим да е с колелца, че ще се налага да го побутваме тук-там и на такива-с колелца, нямат люлеещ се механизъм
Има сгъваеми кошари на Бертони с колелца - 60/120 с колелца и става на люлка и струват 130-140 лв
Гери, не искаме сгъваема, а легло с решетка-но за мен не е проблем липсата на люлеещ механизъм

Госпойца Димитрова, първото ми раждане беше в Окръжна и останах страшно доволна от отношението на всички, бях без никакви уговорки и на никой не съм плащала. . Иначе горещо препоръчвам Скочев, ако се чудиш към кого да се насочиш.
Мерси че сподели впечатление Grinning, доктор Скочев е и моя избор, скоро се надявам да се запозная с него. Ако някой му има координати-освен в Окръжна, може да ми ги прати на ЛС, да не товарим с ненужна информация,тези които не са от Варна

# 17
  • Мнения: 817
Пуки, виждала съм само два вида кофи за пелени, но не пише дали предпазва от миризми. Ето ги да ги видиш:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=4236
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1947

Искам и да благодаря на Пуки за буквичките!  bouquet

# 18
  • Мнения: 132
Госпойце днес гледах в едно списание легло дървено, много сладко и на колелца ама магазина е в София Rolling Eyes

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 723
Zlatinaber добре дошла  bouquet
Бургаските мами вече сме ДВЕ!
Момичета утре ще ходя до социалните и ако някой иска да зададе въпрос да ми пише  на лични и аз ще си запиша и ще попитам.
Аз отивам щото съм с Плевенска лична карта,не сме женени с таткото  и имам няколко въпросчета към съответнота институция!
Решила съм каквото мога да го ползвам newsm53

# 20
  • Мнения: 558
Пуки, ако живеете в апартамент и на балкона става да държите едно торбе, или обикновена кофа с капак за наакани дайпери, поради простата причина, че може да ги изхвърлите в боклука когато си пожелаете. При нас невоняща кофа се налага, щото ни събират боклука 2 пъти в седмицата и е жега целогодишно, та е воня ужасна.

За люлките:
 това нещо- bouncer вибрира, може би пее и песнички с него опит нямам, но смятам да имам.
 това нещо- се люлее в посока настрани (наляво- надясно) и пее- колебая се дали пък да не взема него, защото при баткото една подобна люлка
 имаше огромен ефект през коликовия период и за приспиването, проблема ми с нея беше, че няма легнало положение, та не смеех от съвсем рано да го слагам там, въпреки най- полегналата позиция и като цяло не беше уютна и безопасна за новородено.
Добре, че ползваме гаража за склад  Mr. Green...
 Притежаваме и такова чудо- джъмпару- купихме го когато беше на около 7 месеца и съжалявах после, защото Данни така се пристрасти към подскачането вътре, че го вадех оттам с рев, а по едно време редовно само там заспиваше прав, че и подскачаше насън по малко... Мисля, че и досега го държи любовта към подскачането, благодарение на тая измишльотина... не бих я пробвала със сестричката... много е досадно после все да иска да ти подскача в ръцете, сякаш няма друго, по- голямо забавление на света...

# 21
  • Мнения: 275
Zlatinaber, добре си дошла Simple Smile   bouquet

Параход-че, много стряскащо ти звучи това "само десет седмици". Чак паникьосващо  Grinning

Госпойце, нещо такова ли търсиш :



Северинка, много красива темичка. Благодарности Simple Smile

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 723
Вижте какво си избра моята приятелка с бебето за подарък http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4723
Мисля ,че е сладко и това ще е нашият поздарък за малкият Вики

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Да, такова-може и да е цялото с решетки, може и с три плътни стени, може всякакви да са  Laughing . Има такова легълце в магазин Бебчо, но е на една гръцка фирма -Pierro, и е от масивно дърво, за приятните 570лв Grinning ,които на мен на са ми особено приятни Laughing, знам че и Арбор правят такива, даже това,което си пуснала като снимка е май тяхно произведение.

Моя оглед досега е бил в Образцов Дом и Хиполенд, като в първия магазин си харесах повече модели-макар и продавачките да предизвикват контракции на бременните, поне легълцата им са хубави Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Вижте какво си избра моята приятелка с бебето за подарък http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4723
Мисля ,че е сладко и това ще е нашият поздарък за малкият Вики

Неди, ама това не се люлее. Ако ще е това, по-добре направо един стол за хранене да се вземе.

Поправям се.сега видях че се люлее, но като гледам ще е много леко.

# 25
  • Мнения: 132
Аз имам подобно и ми беше много полезно и сега пак ще го използвам  Peace
Люлее се ама не само Laughing

# 26
  • Мнения: 48
Да се отчета и аз ще си имаме момиченце.Слагайте ми розов щъркел.Много съм щастлива.Прегледа при д-р Даскалов беше много подробен.Всичко ни е наред, огледа ни отвсякъде.Бебка се усмихваше и си търкаше оченцето, вече вижда и си отваряше очичките.
Хубава вечер сладурки Hug

# 27
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен. Вчера бурята и проливния дъжд насилствено ме отделиха от компа  Mr. Green И да си кажа за болничните, че специално си запазих поста, който не успях да публикувам  WinkПринципа на изчисляване е следния
1, Събирате да 6 месеца назад осигурителния ви доход (брутното трудово възнаграждение)
2, Събирате за същия период нетното ви възнаграждение
3, Събирате за същия период броя на работните дни
4 Делите съответно брутното и нетното възнаграждение на броя работни дни, като по този начин получавате средно дневно нетно и средно дневно брутно възнаграждение.
5, При обикновен болничен смятате 80 % от среднодневното брутно възнаграждение и го сравнявате със среднодневно нетното възнаграждение. По-малката сума я изплащат от НОИ.
6, При болничен за бременност и рождане смятате 90 % от среднодневното брутно възнаграждение и го сравнявате със среднодневно нетното възнаграждение. По-малката сума я изплащат от НОИ.
Имайте предвид, че в брутото се включват и изплатените през периода премии и други добавки.
Периода, който се взема за база се изчислява от месеца, предхождащ месеца в който сте излезли болничен, т.е. ако излизате в болнични през август, то периода, който вземате е юли - февруари 2008 г.
Успех с изчисляването  Mr. Green
За шкафа за повиване - нашият от трите страни има ограничител и в него  съм поставила мек повивалник. Още си го ползваме, а малкия съвсем не е дребен (цели 86 см.  Joy)
За космонавта - с радост го купувахме с майка ми и ще ползвам същия, тъй като не можахме с баткото много да го ползвам, но сега ще е по-дълга зимата за бебето  Grinning Определено ми беше удобен за обличане, особено когато ходехме на консултации и трябваше да чакаме пред кабинета.
Шезлонга - на мъжът ми колегите ни подариха такъв и бях много доволна. Скъсахме го от употреба - малкия, колко пъти е наблюдавал форума от него  Wink
Добре дошли на новите мами   bouquet
Честито на разбралите пола   bouquet
Зори пожелавам ти новата година да ти донесе дни изпълнени с емоции, от които да останат красиви спомени
   bouquet

# 28
  • Мнения: 817
ninka maslinka , Честито момиченце! Не си спомням ти какво искаше да е бебето, ама някак си мисля, че дъщеричка ще ти "отива" повече  Hug
manana, полезна както винаги. Аз лично много ти благодаря за тази информация, че все се чудя колко ли ще ми ги изчислят от НОИ майчинските.

# 29
  • Мнения: 899
Най-после и до нас стигна хладното. Само че вътре си е все така горещо, а климатика е развален, снощи не съм спала от задух, уж отворено, обаче....Май и тази вечер се очертава подобна, опитвам да направя течение да се поразхлади....
За гърдите споменахте. Моите се бяха кротнали поне 2 месеца, но от 2-3 дни наблюдавам, че поизпъвам сутиените повечко, явно има пак прогрес. Дано не е толкова голям, че да се набутвам с нови сутиени за оставащото кратко време. Мисля, че скоро след раждането ще започнат да спадат по малко, поне такъв опит имам.
Еленце, и аз получавам болезнени удари от бебка понякога, при мен не са отдясно, а ниско долу и в най-горната част на корема. И толкова е силно понякога, че се чудя корема ли ми се втвърдява (прословутите контракции неизпитани от мен още) или беби бушува  Thinking. Притеснявам се леко, то такива сме загубени - ако не го усещаме се стресираме, ако пък прекалено яко и често удря пак същото   Confused
Мис спомена за йога, та се сетих за shivani. Къде изчезна, много отдавна не е писала, замина ли нанякъде?
Браво, Нинка, честита сладуранка  Hug
И специално   Wink на Параход да кажа, че още първия й пост ме изкефи със свеж стил, мисля, че още тогава си казах.  Дотук с четките, да не досадим  Mr. Green. Пък лентичката си ти е съвсем наред
Лека нощ от мен, утре отивам да разглеждам болници, ще си правя кастинг за мястото за раждане!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт