Агресивни...родители в детската градина

  • 4 894
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Явно само на възпитанието на родителите не може да се разчита
ами не може разбира се, то ако можеше на съвест да се разчита, нямаше да има закони
та, те са затова , да се пазят едните хора, от другите хора, които не им пука

# 16
  • Мнения: 114
следя темата с интерес. съвет не мога да дам, но се пуля и дивя как пак възпитателките са виновни в цялата история Shocked Shocked
хора, опомнете се! има гаменчете деца,гамени родители, а вие скачате върху жените,който за 300лв отговарят за живота,здравето и възпитанието на 30 деца(нашите деца!!!).или жената да беше скочила да се бие с идиота-баща?!?

# 17
  • Мнения: 884
Мразя такива родители, има ги после и в училище, и когато трябва да защитя детето си, се чувствам буквално безпомощна-не мога да крещя, да удрям, абе никога не съм знаела какво да направя в такава ситуация...

# 18
  • Мнения: 958
Никой не скача на учителките, аз доколкото разбирам и те са били нагрубени.
Ама след като има охрана, не разбирам, те какво правят, докато някой бие децата, или обижда преподавателките.
В крайна сметка ти си оставяш детето в градината, и очакваш да ти го пазят. Дали от други деца, или други родители, без значение.

Не искам да обвинявам никой, просто това е функцията на охраната.

# 19
  • Мнения: 47 992
охраната е прибрала децата от двора, след което е говорила  с майката и я е изгонила
но повече права казва че няма
при случката с бащата, децата бяха във филиала на градината , където няма охрана, а само учителка и леля

# 20
  • Мнения: 4 784
Въобще не се учудвам, че има такива агресивни родители. Как после да искаме децата им да станат и те хора!
Далече съм още от проблемите в детските градини, за да се изкажа с компетентен съвет, но все пак родителска среща, със задължителното присъствие на въпросния родител или по-сериозно настояване пред разните инстанции за наблюдение...нещо такова. Охраната да се оплаче пред когото трябва, че има проблем,  който е извън правомощията им да се справят...

# 21
  • Мнения: 9 814
Вариантът е да бъде повикана и полиция, когато въпросният баща направи поредната сцена в ДГ.
А относно охраната, обикновено те са възрастни мъже, "въоръжени" най-много с по някоя палка.
Харесва ми и идеята да има точка от правилника на ДГ, която да позволява изключване на детето при такива случаи.

С тази тема и това родителско поведение си отговаря ме на доста въпроси, свързани с агресията на децата.

# 22
  • Мнения: 2 732
Едно оффф .Добре е да има някаква точка в правилник -с това съм съгласна  Peace
Но какво предлагате ако едно и също дете системно тормози вашето дете ? Как бихте постъпили ,ако и след разговор с учителките все се стига до сбиване? newsm78

# 23
  • Мнения: 1 470
Ами колебая се, защото тук всички са ССФ и кой знае кой как ще реагира.Но пък то и това е полезното на форума- много мнения да има, различни.Пък дано измислим нещо.
И да извикат полиция, този родител нищо не могат да му направят, абсолютно. Най- много да накажат по някакъв начин учителката, че не е опазила децата, докато са на нейна отговорност.Нито могат да изключат детето, нито до му ограничат достъпа, нито нищо съществено.Само да се молим да не го ядосаме пак нещо... Crazy

Феичке не съм свикнала да чета подобни постове от теб...Знаеш че изход ще се намери...Той не трябва ли да е даден под съд?!От родителите на битото дете,със съдействието на лелките,експертиза на психолог,и ако има видими наранявания на лекар...И при положение че не е единичен случай?!Другото което можем ние с теб да направим,да изискаме в работната група да се гласуват правилници за ДГ и Яслите,върху точно тези проблеми-агресивен родител,или прекаленоагресивно дете...Ще помислим!При този недостиг на места,много родители ще се замислят за своето поведение,или на детето си...Тоест надявам се поне!!!ЗДащото това въпросно поведение се пренася след това и в училище,и нещата излизат извън контрол...Поздрави!!!

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Това с промяна в правилника е добра идея. Макар, че дори да приемете промяна в правилника за вътрешния ред в градината тя няма да важи със задна дата и въпросните родители не могат да бъдат санкционирани за деянията си. А защо родителите на потърпевшото дете не предприемат някакви по - решителни мерки?

# 25
  • Мнения: 47 992
детето е ударено веднъж- шамар. Това в момента дори се отрича от учителките по други причини...така че видими следи няма. Родителите на детенцето не са толкова ядосани като мен, поради някакви си техни причини, и аз не знам какви. По- лошото е че майката на няколко пъти прави скандал с много заплахи спрямо децата, което им се отразява зле. В момента всички деца са на двора, а явно трябва да ги държат вътре заради нея...
В другия случай детето не беше ударено, само заплашвано. Последваха много разговори, жалби, дори имаше наказание за учителките Shocked, всички родители написахме жалби че не желаем децата ни да бъдат тормозени от други родители в детската градина и т.н., имаше много шум и нищо...не бяхме подготвени като се случи отново.Искам някак си да си изясня какво точно да искам.Засега явно ще трябва:
1. Родителска среща с директорката
2. Промени в правилника на градината
3. изясняване ролята на охраната- явно декоративна(поне при нас)

Предполагам ви е ясно как се чувстват децата, след като някой възрастен е дошъл и им е крещял в лицето заплахи и нецензурни изрази.Всеки да си погледне детето и да си представи как някой го заплашва във ваше отсъствие. Как детето реве и хлипа,започва да си гризе ноктите.Чувствам се ужасно.След първия случай в градината доста говориха с децата, вкл и някакви експерти и т н.
В самата ни градина директорката е доста...зле, не контролира нещата и винаги бяга от проблемите, в първия случай беше много уплашена и реши за всеки случай да накаже учителките, общо взето беше неадекватна.Сега пък е в отпуск и е неоткриваема...всъщност е в отпуск отдавна, например още като течеше записването на деца по новият прием с електронната система и имаше нужда да е там. Общо взето не знам какво съдействие ще получим от нея. Освен това дъщеря ми вече е за последна седмица там, тоест аз повече няма да имам родителски срещи там, а и право да искам промени в правилника.
Не искам да влизам в подробности относно конкретно какво се е случило в двата случая, какви са родителите и т н, защото не е това важното.
на работните срещи все още обсъждаме само приема, иначе има доста въпроси, които трябва да се повдигнат! Не е само този, има още доста неща...иска ми се наистина скоро да изясним приема и да обсъдим и други неща.

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 09:28 от Плодова фея

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Директорката е наказала учителките , за да се застрахова, защото юридически те носят отговорност за здравето и живота на децата и са длъжни да ги опазят от всякакви посегателства. Практически учителките не са могли нищо да направят в случая и това е съвсем ясно, но родителите на засегнатите деца могат ако решат да търсят вината първо в поведението на учителките, защото не са защитили децата им. Директорката е решила за по - сигурно да ги накаже, за да е взела някакви мерки, ако случая се разчуе и има проверки. Друг е въпроса, че с това нищо не се решава. Тя не може да накаже родителите и наказва учителките, за да отчете някаква дейност по случая. Не се учудвам, ако учителките се опитат да покрият другия случай, след като знаят, че пак може да отнесат наказание без да имат вина.

# 27
  • Мнения: 47 992
Да, Вела , колко си права.За съжаление. И предполагам разбираш в каква безизходица сме.А и как се чувстват учителките също...щото все те виновни.

# 28
  • Мнения: 418
А какви са тези родители където заплашват децата?Да не е президента,че дори и да беше няма такова право.Мислех си,че вече не живеем в такава държава където имаме страх от някой си там,но явно нещата не стоят така.

# 29
  • Мнения: 118
Всеки проблем има две страни.Срещнете се с тези хора и ако са 'неспасяеми' действайте.Полиция,медии и т.н.
Недейте да забравяте обаче ,че тяхното дете един ден ще възприеме техният пример.То не е виновно за държанието на родителите си, и ако
бъде изключено,най-вероятно трудно ще е най- невинната жертва в случая.

Общи условия

Активация на акаунт