Агресивни...родители в детската градина

  • 4 902
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • у дома
  • Мнения: 708
Ако аз съм учителка - на първо място са ми децата, за които отговарям и за които се грижа.
Бих ги защитила по всякъкъв начин от подобни посегателства на ЧУЖДИ хора, дори и ако трябва физическа саморазправа!
Дори и да знам че нямам шанс срещу разярения татко - бих скочила върху му и бих се опитала да задуша помията бълваща се от устата му! И бих застанала между детето и ръката вдигнала се да го удари! Нека удари мен, пък после да си носи псоледствията, ако му стиска!

Едва на второ място идва това да се съобразявам с чувствата и емоциите на някой от родителите..

И на трето място разни правилници, които ако не защитават адекватно децата и персонала изобщо не бих спазвала, особено в такива случаи.

Ето такова поведение очаквам от всеки един човек от персонала, който е поел отговорност да се грижи за деца..

Мисля, че и децата очакват и заслужават точно такова поведение от нас- възрастните. В противен случай ще възпитаме лошо поведение и неадекватни, несигурни в себе си и света хора.  Защото те виждат това което правим и се учат точно от него.
Утре-вдругиден ще изведнъж ще ни светне че подражават на отвратителното поведение на тези гневни родители и ругаят и удрят също като тях. Не на този който ги е защитил - защото такъв герой просто няма!!!!

# 31
  • у дома
  • Мнения: 708
Истината е, че понякога родителите са като големи непослушни деца и се държат лошо, защото им се позволява.

# 32
  • Мнения: 48 023
Добре, на момента ги защитава учителката.
После какво правим. На другия ден. На третия. Другата седмица. Просто му мятаме детето, пазим се да не ни удари и да не го ядосаме...
Детето е невинна жертва във всички случаи. Към единия родител има предприети мерки от институции отпреди, но мисля че не е редно да ги пиша, защото все пак е лична информация.

# 33
  • у дома
  • Мнения: 708
идеята е да няма 2ри път .. нито друга седмица..

не се пазим .. той се пази - от гнева си.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
детето е ударено веднъж- шамар. Това в момента дори се отрича от учителките по други причини...

Да не е заплашвал и тях с шамари таткото  Rolling Eyes?

# 35
  • Мнения: 48 023
По-скоро мисля че е заради това , което писа Вела- за да не ги накажат отново тях. Иначе заплахи имаше, то е ясно  ooooh!.

# 36
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
 Плодова фея, единственото, което ми хрумва в момента е да попитате директорката дали е уведомила съответните институции за закрила на детето. Ето част от  Етичния кодекс за работа с деца , който всички работещи с деца са длъжни да подпишат / че са запознати с него и че ще го спазват /:

Чл. 24. Когато ни станат известни действия или ситуации, които заплашват здравето и сигурността на детето, ние имаме моралната и законова отговорност да информираме органите по закрила на детето.

Към задълженията пише:

2. Да работя в най-добрия интерес на детето.

Освен това директорката е длъжна да докладва за всеки случаи на насилие в РИО на МОН. Ако родителите са по - настоятелни и покажат, че познават основните разпоредби директорката ще бъде принудена да вземе някакви адекватни мерки за ситуацията, а не да наказва учителките за неща, за които не са виновни само за да си измие ръцете от проблема. Това, че е наказала учителките най - доброто за децата ли е , което може да се направи?

# 37
  • Мнения: 48 023
Директорката я няма и нямаме контакт с нея. Заместничката й се е обадила в закрила на детето, имаме интересна информация от там, но мисля че е твърде лична, за да я пиша тук, макар че не споменавам имена и дори градина....
Въпросът е че и те не могат да ни помогнат с друго, освен да работят по случая за детето на агресивния родител, но за останалите...

# 38
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Мисля, че трябва да работят по случая с детето, на което е ударен шамар.

Общи условия

Активация на акаунт