Лятна Канадска тема -28

  • 20 180
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 386
Здравейте, аз пък искам да споделя впечатленията си от екскурзията ни. Беше страхотно, Ванкувър е много красив град, наистина! По форумски препоръки на г-жа Броненосец и Милена прекарахме по-голямата част от времето в Stanley Park - Prospect Point, Totem Poles, ... Bay (забравих му името  Blush), Aквариума (прекрасно място - шоуто с морските лъвове и амазонските птици и пеперуди ми взеха ума)! Даунтаун, Чайнатаун, Robson.. Малко страшнички ми се видяха хората по улиците, особено вечер, но пък храната е много вкусна.  Heart Eyes  Последният ден посетихме Capilano Suspension Bridge - едно е от най-красивите места, които съм виждала! Страхотна емоция! Гостувахме и на прекрасното семейство на Millena, срещата бе повече от приятна..   bouquet   Grinning

# 256
  • Мнения: 3 271
Eва, радвам се много за споделените ти положителни емоции, благодаря ти и за милите думи, удоволствието беше наше, наистина! Чакам с нетърпение да покажете и снимки, "Ванкувър през твоя поглед", както ти се изрази  Hug

# 257
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Здравейте и от мен !

Бързо адаптиране на малките и по-големи дечица в градините и у-щата !   redecoration

Аз имам питанка към майките пътували скоро :

Какви пюрета носихте в ръчния багаж в самолета? Как бяха опаковани ? Каква вода давахте на бебетата ?
Сигурно са ми смешни въпросите, извинявам се   Embarassed




# 258
  • Canada
  • Мнения: 231
Еми, през деня прочетох за Ина - дето ходела нещастно между леглата със заспалите деца, - и после доста пъти се сещах за нея, милата душица. Дано да няма вече такива случки.  Hug
Раян е добре, явно му е интересно. Но в момента, в който ме види на вратата и започва да хленчи. Надявам се да отмине скоро.
Тази сутрин когато татко му си тръгвал, Раян малко плакал, баща му останал пред вратата да слуша Simple Smile и чул, че детето бързо се успокоило, сигурно са го занимали с нещо. Като отида, виждам, че се закача с жената, усмихва й се, изглежда спокоен, опитва се да милва другото малко детенце с "о-о-о" Heart Eyes... Simple Smile Жената казва, че си изяжда всичко, изключая плодовете. Много се учудвам, тъй като той ги обича. Едва днес се сетих, че може би тя им ги дава директно от хладилника, а той обича нещата да са със стайна температура. Утре ще я питам дали им ги дава студени.

escorial, и за Дани ми стана мъчно... Той пък винаги е бил с брат си, сега му е толкова различно. Със сигурност ще намери и много предимства на това да е сам.  Hug

Millena, и двете ти деца ли са в училищна възраст?

Ели, не съм сигурна, че разбирам какво точно питаш. Как какви пюрета? Нормални. Не бяха опаковани специално, все пак са в ръчния багаж. Вода му носехме от вкъщи преварена /щото още беше малък Wink/. Ако се чудиш за бутилираната, виждала съм в Жан Кутю специална бебешка. Нямаше ограничения за течности, що се касае за бебе.

Поздрави за всички ученици!

# 259
  • Мнения: 3 271
November Rain, (страхотен ник!) да, и двамата ми са ученици - Вики е във 2-ри клас, директно пропусна първи и ме е страх да не му е много трудно сега тук. Щерката е в kindergarden, няма какво толкова да се налага да знае, но тя пък все още е само 1-во ниво на английски и се притеснявам, че това може да я стресира.

# 260
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Какви пюрета носихте в ръчния багаж в самолета? Как бяха опаковани ? Каква вода давахте на бебетата ?
Сигурно са ми смешни въпросите, извинявам се   Embarassed
Всякакви пюрета и течности можеш да пренасяш за бебето - няма ограничения освен откъм количества - може да се заядат на влизане някоя страна - аз от БГ носех пюрета за насам и тук на границата просто ми ги прибраха - каквото беше останало. Вода ние не пиехме особено та бях взела нормална бутилирана за всеки случай. Можеш да си носиш и бебешките шишета пълни с преварена вода. Опаковка колкото да не се изсипе нещо нанякъде.

# 261
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Мисълта ми беше за стъклените шишета (с които пие вода) и за пюретата в стъклените бурканчета..Нали в ръчния багаж не може да се внася стъкло  Rolling Eyes Какво знаете за това ? Или щом е за бебе няма проблем  ?Rolling Eyes

Мерси !

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 16:35 от Еli===

# 262
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ели няма проблем щом е за бебе не се притеснявай - казваш че не носиш нищо от забраненото имаш само бебешка храна а как е опакована малко ги вълнува.

# 263
  • Мнения: 96
November Rain Simple Smile Интересна промяна в ника, аз винаги се чудя как хората си избират никовете, но както по-рано сме обсъждали Г-жа Броненосец просто ми скри шапката  bowuu
Ина е по-добре, спи около час в градината, плаче за около 5-10 минутки сутрин когато я оставя баща и, но после се оправя. Храната е малък проблем, защото там децата са по-големички и се хранят сами, само тя и още 2-3 са дребчовци и не могат сами. Намирам я омазана цялата, учат ги да ядат сами "явно". Не е останала гладна обаче, тя е лакомница Simple Smile
Щом Раян си обича плодчета, сигурно е въпрос на време да се отпусне да си ги яде където и да е, а може и да е температурата. Дано само с тия дребни неща да минеме!!  Heart Eyes

Ели, за пътуването и бурканчетата, най-странното нещо ми се случи в Лондон където ме накараха да отворя 1ното бурканче и да го опитам.  Shocked Аз се бунтувах, че ще се развали и не искам да го отварям, но не успях да спечеля.  Sad Ина е пътувала много пъти със самолет и независимо от възрастта и (под 10 месеца всичките пъти) основно искаше да пие мляко и отказваше храна.

# 264
  • Мнения: 1 216
Здравейте, момичета!

Виждам, че темата е ''отново на училище''. И на нас ни предстои вероятно от октомври и също ми е притеснено малко, но пък тя вече е голяма на 3г 3м, но все още не е напълно самостоятелна, например в тоалетната винаги отивам с нея. Пускам я за 3 дена само, колкото аз да имам повече време с бебето и тя да е сред деца, а не е затворена вкъщи през дъждовната зима.

Ева, радвам се, че сте разнообразили приятно във Ванкувър, аз все още не съм била в Сиатъл, все не остава време.

НovemberRain, мерси, че питаш и за нас! Бебката е добре, расте, много е весела и все засмяна, последно снощи и суших краката със сешоар на шега, а тя направо се захласна.

Поздравления и за най-малките и смели ''ученици''- Ина на Еми в Отава и Раян.

Милена, не се тревожи за щерката, скоро ще говори по-добре от вас, а и не вярвам да им дават много зор!

Изчезваме на разходка


# 265
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ели няма проблем щом е за бебе не се притеснявай - казваш че не носиш нищо от забраненото имаш само бебешка храна а как е опакована малко ги вълнува.



Благодаря ти !   bouquet

# 266
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Монреалки, видяхте ли това

http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewtopic.php?t=32785
Някой ще ходи ли?

# 267
  • Мнения: 3 271
A oт Ванкувърските някой ще ходи ли на БГ събрането? Ние сме там, ако някой ще ходи, пишете ми да си разменим телефоните  Peace

# 268
  • Мнения: 224
Здравеите майчета! Аз отдавна не сам писала, но редовно преглеждам темичките..Пиша , защото ме вълнува един въпрос: Дъщеря ми е родена на 27. декември 2003.В момента е Сениор киндергатън. Догодина трябва да е първи клас.Но тогава тя ще е  на 5 години и 8п месеца.Аз искам да я запиша в 1клас когато ще е на 6 год. и 8 месеца, т.е. след 1 година. Аз и мъжа ми сме на мнение, че това ще е най-добре за нея.Сега е най-малката в класа и определено, когата децата са на 4-5 годинки разликата с няколко месеца е огромна. Та моят въпрос е ако не запиша детето догодина 1 клас и изчакам до следващата година, дали ще ме принудят да я запиша в 2 клас или ще си започне училището както подобава от 1 клас?
 
Millena , видях , че ти си писала че детенцето ти е започнало директно в 2 клас. Какъв беше вашия случай, че пропуснахте 1 клас и на колко  годинки е сега Вики?

# 269
  • Мнения: 3 271
Dot, доколкото се ориентирам тук не можеш май да избираш, януари им е времето в което делят децата и според кога са родени отиват в дадения клас. Щерка ми е родена март 2003, сега си е в kindergarden. А сина ми пропусна 1-ви клас, защото сега идваме от БГ. Той е на 7 и 3 месеца, завърши предучилищна в БГ, а тук трябва да е 2-ри клас. Тази седмица ще започва истинското учене и се надявам да не се напрегне много, че другите около него вече пишат и четат.
А ти попитай за дъщеричката си от сега, за да знаете какво ви предстои. Има ли други дечица около нея родени през дек? Иначе и с моята дъщеря има деца родени през дек, т.е. имат почти една година разлика.

Общи условия

Активация на акаунт