Литературен клуб - VІІ

  • 53 434
  • 550
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 617
Хареса ми една реплика от книгата:
"Ковалски се обърна.
-Не винаги се касае за визша наука,момчета.Понякога една врата си е просто врата" Peace
Утре мисля да си купя някоя книжка на Т.Пратчет:D
От С.Моъм съм чела само "Театър" и то преди години,но ако намеря "Цветният воал" ще прочета и нея.

Happy2, ако цитатът ти е точен, книгата очевидно ще е с отчайващ сюжет и още по-трагичен правопис.  ooooh!

# 31
  • Мнения: 1 387
 Embarassed Embarassed EmbarassedИзвинявам се грешката е моя...
Е,вече съм достойна да ме цитират в една друга тема във форума Laughing

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 22:45 от Happy2

# 32
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Момичета, можете ли да ми препоръчате някакви книги, уф ама как да го обясня...да не са романи, ами нещо като автобиографии на успели хора, нещо от сорта: http://www.book.store.bg/c/p-p/m-33/id-21252/101-veliki-lichnost … ydsyn-tajnyr.html

# 33
  • Мнения: 3 034
не съм влизала досега в темата ви. не зная защо. както не зная и защо влязох.  Grinning

може би, защото ми е криво, че си забравих книгата на вилата, а така ми се чете. започнах на дърти години "Мадам Бовари" на Гюстав Флобер.
попълвам пропуските, както се казва. Sunglasses

сега я замених с "На среща със сбогуването" - съвременна палестинска поезия. определено ми е интересно да се потопя в един толкова различен и непознат за мен свят.
като я прочета, ще споделя отзиви.

а, да - последната ми книга беше " Посестрими в занаята" на Тери Пратчет. обичам го този автор.

# 34
  • Мнения: 212
Започнах "Аутопсия на една любов" на Виктор Пасков, много бързо върви, но някак си не мога да я почувствам ...
Като приключа, ще споделя окончателното си мнение.

Чете ми се нещо за арабския свят, някой да препоръча нещо на арабски автор, изключвам - "Ловецът на хвърчила" и "Хиляди сияйни слънца, искам да е нещо арабско.

# 35
  • Мнения: 184
Чудех се как се приема Пасков от хора, които не са се занимавали с музика. Може би жаргонът идва малко в повече, започва да досажда.
Фреш, аз сега се сещам за поезията им, тъкмо след Ловецът може да ти дойде добре да прочетеш Фирдоуси, Хафез, Хаям и т.н. Има едно томче.

# 36
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
аз пък идвам от темата за новите книги. Mr. Green ама не съм наясно тук какво се прави.. обсъждате книги??  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 342
ама не съм наясно тук какво се прави.. обсъждате книги??  newsm78

Книги, и автори, и всичко покрай тях Laughing

# 38
  • Мнения: 11 314
Чудех се как се приема Пасков от хора, които не са се занимавали с музика. Може би жаргонът идва малко в повече, започва да досажда.
 
Aз го възприех по-скоро като образователен за мен лично. Не съм музикант, певица съм и съм далеч от джаза, но ми беше изключително интересно, а той толкова увлекателно описваше всичко, че дори чувах музиката, докато чета. Това за мен е изкуство!

# 39
  • Мнения: 181
Ох, страхотна новина е това за новата книга на Алиенде, обожавам испано-пишещите( израза си е моя приумица) автори. Последно четох " Бонбонените обувки" на Джоан Колинс, много ми хареса. Чух че имало и още по- нова нейна на пазара някой да знае нещо.
По- горе стана дума за Уилям Уортън и той ми е много любим, горещо препоръчвам на всички- " Последна любов", до сега не съм чела по- хубава книга за любовта.

# 40
  • Мнения: 3 034
"Последна любов" е предпоследната книга, която си купих. Laughing

# 41
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Четох последно на Джоан Колинс - "Петте четвъртини на портокала"...

... Последно четох " Бонбонените обувки" на Джоан Колинс...

Не се обиждайте, ама май четете книгите без имената на авторите. Laughing Иначе и Джоан Колинс пише, ама не точно тези книги... Wink

# 42
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
В момента чета "Тортила Флат" и "Родосто, Родосто" на Севда Севан.
Втората всъщност я препрочитам за 3-ти път. Много увлекателен разказвач е писателката.
Имам намерение да потърся и друго, ако има, от нея.
Иначе Маркес, да, не го намерих. Ще ми го заемат.
Много се разочаровах от издателствата. Confused

# 43
  • Мнения: 3 034
споделям един малък стих на Аниса Даруиш :

             ЛЮЛКА

Съдбата ми ме е създала песъчинка -
в прилива въртя се,
с отлива се скитам.

# 44
  • Мнения: 181
Четох последно на Джоан Колинс - "Петте четвъртини на портокала"...

... Последно четох " Бонбонените обувки" на Джоан Колинс...

Не се обиждайте, ама май четете книгите без имената на авторите. Laughing Иначе и Джоан Колинс пише, ама не точно тези книги... Wink
То това е от майчинското оглупяване, разбира се че е Джоан Харис

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 20:50 от VENIAND

Общи условия

Активация на акаунт