За жените изобщо

  • 3 062
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620

Понякога, може да си мислиш, че " на теб никога няма да се случи ",
" аз не  мисля така " и т.н.т.


Именно, де.  Laughing
Имам предвид клишетата, насадени ни от детство. Момичето трябва да се омъжим непременно и младото семейство трябва да живее при свекър и свекърва, че е по-лесно. Татко носи, мама меси, снахата щрака пръсти. За сметка на това ще разнообрази живота си с интрижки, късане на нерви, плюене по свекървата и прочие "екстри". Удоволствието от облекчения финансово живот и  безплатните детегледачи трябва да се платят. Вярно, с цената на нерви и безсънни нощи, ама на кой му пука...  Whistling
След време започва да ни пука, защото младостта отлита, нервните клетки не се възстановяват и единствената компенсация е да втълпим на синчето, че трябва да доведе снаха вкъщи, за да има на кого да си върнем за опропастената младост...
Това имах предвид. Когато един човек е склонен да си усложнява живота с излишни проблеми, както и да го завърти съдбата, все ще си ги търси и ще си ги измисля даже, само и само да има с какво да се прави на интересен на останалите и най-вече на себе си.
Всяко излизане от това клише за мен е проява на интелигентност и въпрос на домашно възпитание - независимо за коя  от двете страни на барикадата става въпрос.  Peace

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

 Когато един човек е склонен да си усложнява живота с излишни проблеми, както и да го завърти съдбата, все ще си ги търси и ще си ги измисля даже, само и само да има с какво да се прави на интересен на останалите и най-вече на себе си.
Всяко излизане от това клише за мен е проява на интелигентност и въпрос на домашно възпитание - независимо за коя  от двете страни на барикадата става въпрос.  Peace

До болка си права Confused

# 17
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Да, има насаден модел... Около мен свекърви се оплакват от снахи, снахи от свекърви и само около 5% от случаите, наистина са сериозни. Имам чувството, че от малки се настройваме с/у свекървата и само чакаме да ни я представят за да я намразим.
 Ама, явно, наистина си е до пол. Аз, например, почти не съм чувала за лоши отношения между тъст и зет.
  Моята колежка се зарече, видите ли, да не си погледне внучето, щото майка му я е пренебрегнала, като не го  кръстила на нея.  Чудя и се на акъла! #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
До човек е, не до жена/мъж! Какви мъже мърморати съм виждала...не е за приказка ooooh! Сутрин света му е крив, следобед на себе си се сърди Twisted Evil
Човек като си е готин - готин си е. Не че съм сляпа и не виждам недостатъците на свекърва си, не че тя е глупава и не вижда моите, но...взаимно се имаме за готини Hug Че кой пък е идеален?

# 19
  • Мнения: 2 498
Има една приказка НА ЖЕНА УГОДИЯ НЯМА, независимо дали е тъща, свекърва, снаха, зълва и прочие....

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Има една приказка НА ЖЕНА УГОДИЯ НЯМА, независимо дали е тъща, свекърва, снаха, зълва и прочие....

 Peace

# 21
  • Мнения: 226
И аз смятам, че си е до характер. Има хора, които от мухата слон правят и други, които са си абсолютни непукисти  Crazy. Хора разни, характери различни, и все си мисля, че безпроблемни отношения няма. Все за нещо ще се намери да не сме доволни от свекървите или те от нас.  Rolling Eyes Наречете го хормони, наречете го женски манталитет, но на всеки му се е случвало да му падне пердето, по един или друг повод. Whistling

# 22
  • Мнения: 2 803
Аз съм на принципа "по-рядко и по-сладко".

# 23
  • София
  • Мнения: 397
 Абе все жените лоши, но пък от мъжете идват повечето злини- войни, убийства, тормоз, катастрофи ... На нас мрънкането да ни е кусура!

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Абе все жените лоши, но пък от мъжете идват повечето злини- войни, убийства, тормоз, катастрофи ... На нас мрънкането да ни е кусура!

заметресения ...

# 25
  • София
  • Мнения: 397
 Съжалявам, не съм го аз измислила, такава е статистиката. Но нали знаеш, че присъстващите са изключение. Wink

# 26
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Отдавна се убедих ,че е от възраста . Минат ли 50г  просто изчимиряват. Всичко което мислим и правим е според възрастта , както сега си се чудя на акъла когато бях на 16г , така като стана на 50г ще си се чудя на сегашния Laughing

# 27
  • Мнения: 127
За мен не е до жена или мъж,всичко си опира до възпитанието,поради което търпиш до определено време,но стигнеш ли точката на кипене... #Cussing out
За отношенията с моите свекър и свекърва мога романи на ужасите да напиша.Но по важното е,че аз не бях лошо настроена към тях в началото,просто те ме принудиха да ги намразя.Влязох в домът им изпълнена със страхопочитание и уважение,излязох с омраза в сърцето и усмивка на устата.

# 28
  • София
  • Мнения: 53
Според мен проблемът е наистина "женски", и той се корени в кухнята - две жени в една кухня много рядко успяват да нямат разногласия, независимо в каква роднинска връзка са. И колкото повече "домакински" опит имат - по-зле става

# 29
  • Мнения: 2 448
Ми тъй, ами зет и тъст за какво да се карат, като освен да седнат да си пият заедно ракийката , друго не правят.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт