За жените изобщо

  • 3 068
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Под липата
  • Мнения: 620
 В този форум гъмжи от теми за свекърви, балдъзи, етърви, майки - кои от лоши по-лоши. Ако имаше подфорум на свекървите пък, какви ли ужасии щяхме да четем там, за нас, снахите?  Grinning
 Дали проблема не е в жените изобщо? Не търсим ли често " под вола теле" и не се ли взираме твърде детайлно в проблемите като правим от мухата слон? Защо свекърът фигурира в нашите теми изключително рядко, а "маминка" ни изкарва от равновесие дори с дишането си? 
 Замислих се наскоро за това, когато се бях разсърдила на свекърва ми. Бяхме я помолили да дойде у дома да стои при майсторите, които ни правят ремонта, докато сме на работа и жената , за да ми помогне, изпрала. Еееей, не спрях да мърморя! Брех! Защо го е прала на 50 градуса, че не сложила от единия омекотител , а друг; не простряла на този балкон, на който на мен ми щукнало - ужас! Чак сега се мразя ! Mr. Green  Вярно , че един път ми беше скопосала една жилетка, ама..., знам , че не го е направила нарочно. Вижда , че нямам време и винаги гледа да ми помогне. Ама от пуста кривотия женска - аз хем имам нужда от помощ, хем я отхвърлям, а после се разчеквам като жаба да свърша всичко.
 Не , че свекърва ми си няма кусури - уж , все не ми се меси, ама все се опитва да се налага, ама нали и тя е жена? Simple Smile  Добре, че живеем отделно, че тая черга дето я дърпаме иначе, няма да остане цяла Simple Smile
 Та, питам аз - дали е от пола и хормоните?  Wink

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
от водата е, откак зарязах чешмяната и пол забравих, и хормони, че съм и първа дружка с първата жена на мъжа ми-свекърва ми  Laughing

# 2
  • Мнения: 46 553
От разстоянието и честотата на контактите е, колкото по-далече и по-рядко се виждате, толкова по-добри ще са взаимоотношенията ви. И не се отнася конкретно за свекървата, а по принцип за роднини  Simple Smile

# 3
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Брях! От варовика ще е да знайш! Тц, тц... Явно онзи ден съм взела свръх доза  Mr. Green Да взема да мина и аз на минерална терапия!   Whistling  Ами тъй де! Една свекърва имам ! Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Не знам дали е до свекърва или снаха,или варовик,но искам да ви кажа,че като цяло жените сме големи мърморани по природа.Все се намира да мърморим за нещо,колкото и другия да се е стараел да ни угоди,не го оценяме всеки път по достойнство,но какво да правиш.Не можем да станем мъже и да искаме,затова ще продължаваме да си мрънкаме,докато може...

# 5
  • Мнения: 2 448
Ракиша, не се сърди , но умрях от смях.

С риск да ме мислят, че се правя на интересна и различна, защото напоследък ме обвиняват в това, всеки път щом изкажа лично мнение без заобикалки, само веднъж съм се карала със свекървата лично и почти до бой бях стигнала. За такива дреболии,каквито си описала изобщо не се впрягам. Скандала беше заради опита и да предпочете по много груб начин дъщеря си пред сина си / за мен нямам никакви претенции към нея / . А що се отнася до свекъра, с него съм имала доста повече спречквания, защото той командва парада в тяхното семейство и ако сме имали разногласия с родителското тяло на мъжа ми, той е човека, с когото трябва да се разправям, щото свекито е една малка безгласна буква там.
А това да откажа помощ изобщо не се е случвало, защото не ми е предлагана. Иначе с радост бих.

# 6
  • София
  • Мнения: 399
 Така е, ако беше извикала свекъра, да стои при майсторите нямаше да ти пуска пералня и да ти съсипва жилетката. Май всичко идва оттам, че главно жените обгрижват децата си и дори, когато тази функция вече е излишна, се опитват да продължават. Ако не друго, поне акъл да дадат! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 111
ох,разбихте ме с тази вода,варовик и котлен камък  Joy

аз съм съгласна с поста на Илияна 24   Peace И да вметна само по темата,че в един от разговорите ни за отношението жени - мъже, съпругът ми  изказа подобно мнение - че проблема е в жените - мъжете са си мъже и в компания си пасват идеално, докато ние жените винаги ще се настъпваме и хапем по между си...

# 8
  • Под липата
  • Мнения: 620
Ракиша, не се сърди , но умрях от смях.

С риск да ме мислят, че се правя на интересна и различна, защото напоследък ме обвиняват в това, всеки път щом изкажа лично мнение без заобикалки, само веднъж съм се карала със свекървата лично и почти до бой бях стигнала. За такива дреболии,каквито си описала изобщо не се впрягам. Скандала беше заради опита и да предпочете по много груб начин дъщеря си пред сина си / за мен нямам никакви претенции към нея / . А що се отнася до свекъра, с него съм имала доста повече спречквания, защото той командва парада в тяхното семейство и ако сме имали разногласия с родителското тяло на мъжа ми, той е човека, с когото трябва да се разправям, щото свекито е една малка безгласна буква там.
А това да откажа помощ изобщо не се е случвало, защото не ми е предлагана. Иначе с радост бих.
Не се сърдя  Laughing Точно в това е проблема, че виждам не само при себе си , но и при други жени около мен , как си усложняват живота за дреболии . Малко са тези от нас, които махват с ръка и гледат напред, към по сериозните проблеми.
 Прави ми впечатление, че независимо дали сме свекърви, снахи, етърви или каквито ще да сме, винаги помежду ни се зараждат драми - понякога малки, друг път като сапунен сериал.
 Наскоро моя колежка, която преди около месец стана баба, така оплю снаха си пред мен, само защото момичето кръстило детето си не на нея. Такава "покъртителна"драма, чак да се разплачеш! ooooh! Същата тази колежка твърдеше преди  раждането на снаха и , че не държи внучето и да носи нейното име, а сега... Абе - луда работа!  Ей, затова ми е думата!

# 9
  • Мнения: 2 448
Ракиша, ето ти още малко смях от мен - моето дете е момче и е кръстено на свекървата. Няма да споменавам свекъра как го прие или по точно все още не го е приел.  Mr. Green

# 10
  • Под липата
  • Мнения: 620
Ракиша, ето ти още малко смях от мен - моето дете е момче и е кръстено на свекървата. Няма да споменавам свекъра как го прие или по точно все още не го е приел.  Mr. Green

 Тоя, твоя, свекър вече си го представям с рога и копита  Mr. Green Бедната ти! Явно и сред мъжете има някои, на които и космосът им е крив

# 11
Аз тук като чета понякога някои жени какви теми пускат и ми става лошо. Сигурно имате много повече опит - на 22 съм само, ще ме прощавате, но много се надявам като стана на 30 да не истерясвам като повечето от вас и да не ме обхване злобата. Направо падам понякога като чета за какви глупости се вбесявате и правите скандали и проблеми и се чудя с възрастта ли така се получава или що - не знам.

Дано някоя не се е обидила, нямам предвид никоя от дамите, които пишат в тая тема. Просто ей така посещавайки форума си се чудя доста често.

# 12
  • Под липата
  • Мнения: 620
Стреса, стреса....!  Laughing Пък и щом масово се пише и коментира, значи има проблем и той си е в нас - жените Simple Smile
 Дано при теб нещата бъдат по- други и не изперкаш. Peace

# 13
  • Мнения: 25 695
Аз тук като чета понякога някои жени какви теми пускат и ми става лошо. Сигурно имате много повече опит - на 22 съм само, ще ме прощавате, но много се надявам като стана на 30 да не истерясвам като повечето от вас и да не ме обхване злобата.

Много грешиш, мила. Каквато си на 22, такава ще си и на 99. За жалост, акълът не винаги расте с годините.
А, между другото, повечето дами, които така са те впечатлили със злобата си, са на около твоята възраст, даже и по-малки.  Wink

# 14
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз тук като чета понякога някои жени какви теми пускат и ми става лошо. Сигурно имате много повече опит - на 22 съм само, ще ме прощавате, но много се надявам като стана на 30 да не истерясвам като повечето от вас и да не ме обхване злобата.

Много грешиш, мила. Каквато си на 22, такава ще си и на 99. За жалост, акълът не винаги расте с годините.
А, между другото, повечето дами, които така са те впечатлили със злобата си, са на около твоята възраст, даже и по-малки.  Wink

Как' Сийка ,

И си права , и не си Grinning

Понякога, може да си мислиш, че " на теб никога няма да се случи ",
" аз не  мисля така " и т.н.т.

Да, обаче като те завъртят безпаричието  и проблемите
 ( ама наистина проблеми), можеш да се промениш на 180 градуса.

Историята познава такива случаи. Пише го по дебелите книги.

Виждала съм го лично, за съжаление Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 25 695

Понякога, може да си мислиш, че " на теб никога няма да се случи ",
" аз не  мисля така " и т.н.т.


Именно, де.  Laughing
Имам предвид клишетата, насадени ни от детство. Момичето трябва да се омъжим непременно и младото семейство трябва да живее при свекър и свекърва, че е по-лесно. Татко носи, мама меси, снахата щрака пръсти. За сметка на това ще разнообрази живота си с интрижки, късане на нерви, плюене по свекървата и прочие "екстри". Удоволствието от облекчения финансово живот и  безплатните детегледачи трябва да се платят. Вярно, с цената на нерви и безсънни нощи, ама на кой му пука...  Whistling
След време започва да ни пука, защото младостта отлита, нервните клетки не се възстановяват и единствената компенсация е да втълпим на синчето, че трябва да доведе снаха вкъщи, за да има на кого да си върнем за опропастената младост...
Това имах предвид. Когато един човек е склонен да си усложнява живота с излишни проблеми, както и да го завърти съдбата, все ще си ги търси и ще си ги измисля даже, само и само да има с какво да се прави на интересен на останалите и най-вече на себе си.
Всяко излизане от това клише за мен е проява на интелигентност и въпрос на домашно възпитание - независимо за коя  от двете страни на барикадата става въпрос.  Peace

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

 Когато един човек е склонен да си усложнява живота с излишни проблеми, както и да го завърти съдбата, все ще си ги търси и ще си ги измисля даже, само и само да има с какво да се прави на интересен на останалите и най-вече на себе си.
Всяко излизане от това клише за мен е проява на интелигентност и въпрос на домашно възпитание - независимо за коя  от двете страни на барикадата става въпрос.  Peace

До болка си права Confused

# 17
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Да, има насаден модел... Около мен свекърви се оплакват от снахи, снахи от свекърви и само около 5% от случаите, наистина са сериозни. Имам чувството, че от малки се настройваме с/у свекървата и само чакаме да ни я представят за да я намразим.
 Ама, явно, наистина си е до пол. Аз, например, почти не съм чувала за лоши отношения между тъст и зет.
  Моята колежка се зарече, видите ли, да не си погледне внучето, щото майка му я е пренебрегнала, като не го  кръстила на нея.  Чудя и се на акъла! #Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
До човек е, не до жена/мъж! Какви мъже мърморати съм виждала...не е за приказка ooooh! Сутрин света му е крив, следобед на себе си се сърди Twisted Evil
Човек като си е готин - готин си е. Не че съм сляпа и не виждам недостатъците на свекърва си, не че тя е глупава и не вижда моите, но...взаимно се имаме за готини Hug Че кой пък е идеален?

# 19
  • Мнения: 2 498
Има една приказка НА ЖЕНА УГОДИЯ НЯМА, независимо дали е тъща, свекърва, снаха, зълва и прочие....

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Има една приказка НА ЖЕНА УГОДИЯ НЯМА, независимо дали е тъща, свекърва, снаха, зълва и прочие....

 Peace

# 21
  • Мнения: 226
И аз смятам, че си е до характер. Има хора, които от мухата слон правят и други, които са си абсолютни непукисти  Crazy. Хора разни, характери различни, и все си мисля, че безпроблемни отношения няма. Все за нещо ще се намери да не сме доволни от свекървите или те от нас.  Rolling Eyes Наречете го хормони, наречете го женски манталитет, но на всеки му се е случвало да му падне пердето, по един или друг повод. Whistling

# 22
  • Мнения: 2 803
Аз съм на принципа "по-рядко и по-сладко".

# 23
  • София
  • Мнения: 399
 Абе все жените лоши, но пък от мъжете идват повечето злини- войни, убийства, тормоз, катастрофи ... На нас мрънкането да ни е кусура!

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Абе все жените лоши, но пък от мъжете идват повечето злини- войни, убийства, тормоз, катастрофи ... На нас мрънкането да ни е кусура!

заметресения ...

# 25
  • София
  • Мнения: 399
 Съжалявам, не съм го аз измислила, такава е статистиката. Но нали знаеш, че присъстващите са изключение. Wink

# 26
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Отдавна се убедих ,че е от възраста . Минат ли 50г  просто изчимиряват. Всичко което мислим и правим е според възрастта , както сега си се чудя на акъла когато бях на 16г , така като стана на 50г ще си се чудя на сегашния Laughing

# 27
  • Мнения: 127
За мен не е до жена или мъж,всичко си опира до възпитанието,поради което търпиш до определено време,но стигнеш ли точката на кипене... #Cussing out
За отношенията с моите свекър и свекърва мога романи на ужасите да напиша.Но по важното е,че аз не бях лошо настроена към тях в началото,просто те ме принудиха да ги намразя.Влязох в домът им изпълнена със страхопочитание и уважение,излязох с омраза в сърцето и усмивка на устата.

# 28
  • София
  • Мнения: 53
Според мен проблемът е наистина "женски", и той се корени в кухнята - две жени в една кухня много рядко успяват да нямат разногласия, независимо в каква роднинска връзка са. И колкото повече "домакински" опит имат - по-зле става

# 29
  • Мнения: 2 448
Ми тъй, ами зет и тъст за какво да се карат, като освен да седнат да си пият заедно ракийката , друго не правят.  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 2 478
Проблема между жените е насаден с годините на свръх патриархалното ни общество.
Баба ми все се опитваше да се налага на майка ми.Било е война,когато не са ме кръстили на никой от свекърите.И резултата какъв е-те никога не се понасяха.
На моята свекърва ясно съм и показала,че всеки си командва у тях.Но въпреки това на нея и е заложено,че свекървата трябва навсякъде да си навира носа.Преди години при подготовката на сватбата на другия и син,тя казва:"Аз съм мъжката страна и мога да се наложа".Ами на това какво му казвате.Това е манталитет.И за този манталитет няма добра снаха.

Ама КакСийка е права за това,че когато младото семейство иска да спести от финанси и безплатна детгледачка,живеейки у новите "мама и тате",ами..... ще търпи приумиците на свекървата.

# 31
  • Мнения: 106
14 години живяхме при свекърва ми.Един път сме се карали и мога да кажа,че само си разменихме няколко реплики.Това беше кавгата ни.Винаги е помагала.И сега,макар,че е болнава пак не отказва помощ.Тя ми отгледа деца.Тя готвеше,переше,чистеше.Тя е прекрасен човек.Само хубави неща научих от нея.Аз също някога ще ставам свекърва и ще се старая да бъда като нея.Понякога не ми харесваха някои неща,а сигурно и на нея не са харесвали неща които аз правя,но никога не сме си го казвали.Човек трябва да знае кога и как да каже нещо.

# 32
  • Мнения: X
Аз по принцип не съм лош човек, поне така си мисля, но пък понякога съм доста тежка и нещо като ме дразни, направо си го казвам. Точно по тази причина моята свекърва ми е казала, че като майка и домакиня съм перфектна, но като човек имам още за дялане. Е, аз естествено не съм съгласна, пък и то кой ли си няма кусури. В семейството компромисите са градивна единица, но трябва да са взаимни. Не смятам, че проблемите между свекърва и снаха идват от женската им принадлежност- по-скоро съм съгласна с мнението, че всичко е въпрос на патриархални схващания от векове насам, че по-възрастният трябва да командва парада, а сега младите се чувстваме наистина доста самостоятелни, начетени, образовани, всезнаещи и съвети току-така не искаме. А те пък, милите, все си ги дават и ако не ги поискаме, се сърдят. Ми това е положението.
Майка ми е страхотна свекърва - никога не си позволява намеса, винаги защитава женската позиция на снаха си, за метка на това баща ми често не успява да си премълчи. Едва ли причината е, че женското в него надделява  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 740
А за мен е до човека.
Не сме живели със свеки, но всеки ден сме заедно на работа. Невероятен човек е. И като професионалист, и като човек, и като баба. Свекърът е същия.
Виж докато с моите родители...много си ги обичам и уважавам, но... доста често любовта ни е право пропорционална на разстоянието.
А мъжо пък обратно с моите родители се разбират по-добре отколкото със собствените си.

# 34
  • Мнения: 203
И аз си мисля че жените сме си виновни  smile3521....едната е майка и иска всичко да знае за сина..а другата му е жена и не иска никой да им се меси в семейството...а това колкото по надалеч толкова по-добре не действа всеки път...ние от софия дойдохме във варна и жената си купи комп. пусна си нет и сега всеки ден иска да си говорим по скайпа  smile3516...че ние няма какво да си кажем...как си? а бебто как е? а жожо как е? като се прибере от работа и  той да се обади да се чуя и с него... newsm45ужас някой път се чуваме за две мин. и после с милия се караме зарди нея (майка му) а мойта майка не смее да се обади да не ни притеснява ...с нея пък се чуваме веднъж месечно....ама тя е спокойна щом не се обаждаме всичко е наред...а не като свекървата ако днес не се чуем веднага е решила че е станало нещо лошо и започва да звъни на пожар smile3514. В цялата ситуация мисля че на мъжете им е най-зле smile3518....милия моя много го съжелявам някой път защото и той и се ядосва  и като и каже нещо тя се прави че не го е чула и пак по старо му Weary.
Няма оправия  smile3511

# 35
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Отдавна се убедих ,че е от възраста . Минат ли 50г  просто изчимиряват. Всичко което мислим и правим е според възрастта , както сега си се чудя на акъла когато бях на 16г , така като стана на 50г ще си се чудя на сегашния Laughing

Според мен проблемът е наистина "женски", и той се корени в кухнята - две жени в една кухня много рядко успяват да нямат разногласия, независимо в каква роднинска връзка са. И колкото повече "домакински" опит имат - по-зле става

Просто няма как по - добре да си изразя мнението. Напълно съм съгласна с marin4e и tedi-37

# 36
  • Мнения: 2 803
Не смятам, че проблемите между свекърва и снаха идват от женската им принадлежност- по-скоро съм съгласна с мнението, че всичко е въпрос на патриархални схващания от векове насам, че по-възрастният трябва да командва парада, а сега младите се чувстваме наистина доста самостоятелни, начетени, образовани, всезнаещи и съвети току-така не искаме. А те пък, милите, все си ги дават и ако не ги поискаме, се сърдят. Ми това е положението.


 PeaceЕто това е ключа към палатката. Свекървата винаги се налага. Гледа да покаже колко е властна над сина си и той колко много държи на нея и родата.

# 37
  • Мнения: 25 695

 PeaceЕто това е ключа към палатката. Свекървата винаги се налага. Гледа да покаже колко е властна над сина си и той колко много държи на нея и родата.

Амиии...  Laughing
Моите наблюдения говорят друго - в половината случаи свекървите са усойници, в другата половина - снахите са пепелянки.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 803

 PeaceЕто това е ключа към палатката. Свекървата винаги се налага. Гледа да покаже колко е властна над сина си и той колко много държи на нея и родата.

Амиии...  Laughing
Моите наблюдения говорят друго - в половината случаи свекървите са усойници, в другата половина - снахите са пепелянки.  Mr. Green

Всеки говори от своя опит!

# 39
  • Мнения: 2 448

Моите наблюдения говорят друго - в половината случаи свекървите са усойници, в другата половина - снахите са пепелянки.  Mr. Green

Подсети ме за един супер бисер, който брат ми като малък беше изръсил и падна голям смях.
Пита "бабо, ако се срещнат две пепелянки и се ухапят, коя ще умре?" 
Joy

# 40
Една млада жена като била снаха решила да си записва всичко, което не харесва в свекърва си за да не повтаря грешките и.
Минали години, станала свекърва и извадила списъка:
1. Да не се меся в отношенията на младите!
"Как да не се намеся, като се карат така лошо"-отпада от списъка
2. Да не поучавам снахата как да върши домакинската работа!
"Тя е млада и неопитна. Все някой трябва да я научи."- и това отпаднало.
И така, докато не задраскала целия списък.

# 41
  • Мнения: 226
Една млада жена като била снаха решила да си записва всичко, което не харесва в свекърва си за да не повтаря грешките и.
Минали години, станала свекърва и извадила списъка:
1. Да не се меся в отношенията на младите!
"Как да не се намеся, като се карат така лошо"-отпада от списъка
2. Да не поучавам снахата как да върши домакинската работа!
"Тя е млада и неопитна. Все някой трябва да я научи."- и това отпаднало.
И така, докато не задраскала целия списък.
Да, всеки си гледа от неговата страна и не се съобразява понякога с другия

# 42
Абе почти всичко, което прочетох до тук си е супер вярно.
Жените сме си странни птици по природа.
Обаче си има и мъже, които така си мърморят, че мога да надминат и най-опаката снаха и най-проклетата свекърва.

Пример: Скоро съпругът на една моя далечна позната ми се оплака от следното - не ги било срам тъст му и тъщата, да им построят къща, обаче да им дадат само апартамент от 100 кв.м. в който да живеят. Останалото си го давали под наем и те /тъста и тъщата/ си взимали парите. И на всичкото отгоре им заявили, че докато са живи, нищо на никого нямало да приписват. Тц, тц, тц ...
Колко са лоши  само - един нищо и никакъв апартамент от 100 кв. м. и то на морето. Ужас !

А той - забравил явно, че идва от дивата Индия и че ако не бяха тези лоши тъст и тъща, които му изгледаха децата, построиха му къщата и му подадоха ръка за работа - плюе ли плюе.

Е, аз на това му викам ПРОСТОТИЯ до ШИЯ.

Общи условия

Активация на акаунт