Кръщенето

  • 11 040
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 525
задължителен ли е подаръка?


Мисля, че не е, но е жест все пак

# 16
  • Попово
  • Мнения: 687
цветя и икона Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз съм за икона  Peace.Има и други варианти , но този ми се струва най-подходящ наистина!

# 18
  • Мнения: 425
Извинявам се че не е много по темата, но да ви питам вие чували ли сте, че трябва майката и бащата на детето задължително да са кръстени, за да го кръстат и него? Аз в събота бях кръсница и в мнастира където беше кръщането не са ни казвали такова нещо - само, но една приятелка скоро ще кръщава детето си и в друг манастир са им казали че искат кръщелно на майката, на бащата и на кръстника. Това малко ми прилича на изнидване - ако някой от родителите не е кръстен (както е в техния случай) да му вземат и на него паричките за кръщавка.

А по темата - на нас ни искаха да носим питка, мед, вино, кърпа, сапун, здравец и чорапи тъй като кръщелницата ми е на 21 години,а аз и подарих едно кръстче и една блузка. Но от манастира предварително ни бяха казали какво е необходимо за кръщавката.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На нас ни искаха само две бели кърпи,сапун и олио

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нищо не сме подарявали на кръстницата

# 21
  • Мнения: 1 367
Извинявам се че не е много по темата, но да ви питам вие чували ли сте, че трябва майката и бащата на детето задължително да са кръстени, за да го кръстат и него? Аз в събота бях кръсница и в мнастира където беше кръщането не са ни казвали такова нещо - само, но една приятелка скоро ще кръщава детето си и в друг манастир са им казали че искат кръщелно на майката, на бащата и на кръстника. Това малко ми прилича на изнидване - ако някой от родителите не е кръстен (както е в техния случай) да му вземат и на него паричките за кръщавка.
Не съм чувала такова нещо.Ние скоро записахме час за кръщенето на сина ни и не са ни казвали за подобно изискване.Иска се задължително кръстникът или кръстницата да са кръстени,затова те носят кръщелното си свидетелство.
По темата-доколкото запомних от списъка /не е у мен/-букет цветя,две хавлии,сапун,май вино трябваше.Искат 40 лв за ритуала,още 30 ако има камера и още 10,ако се снима с фотоапарат.Само не разбрах кой осигурява оператор и фотограф евентуално,след като влизат в цената би трябвало от църквата,но ще питам допълнително.Но най-добре питай за изискванията там,където ще кръщавате детето.

# 22
  • Мнения: 9 814
Нищо не сме подарявали на кръстниците на детето ми.
Когато, аз бях кръстница обаче ми подариха много красив сервиз за кафе от слонова кост.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Нищо не сме подарявали на кръстницата на сина ми.
Два пъти съм ставала кръстница и на мен не са ми подарявали нищо.  Peace

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз не съм подарявала нищо. На мен също не подариха нищо.

# 25
  • Мнения: 770
Подарихме на нашия кръстник две икони и комплект луксозни химикалки.

# 26
  • Мнения: 1 372
ние на кума /кръсник на детето/ му купихме за сватбата икона, а сега за кръщенето му взехме фотоапарат

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Това пък за първи път го чувам.Аз бях кръстница,но нищо не са ми подарявали.
Както и ние ,на кръстника на дъщеря ми. newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 1 524
По традиция се подарява нещо за вкъщи.Ако искаш направо я попитай какво да и вземеш - хеми ти доволна( няма да си блъскаш главата какво да бъде и дали ще го хареса) ,хем тя ( ще получи това което и харесва, а не нещо което да се чуди къде да дене).
Ние и взехме картина ( тя си я хареса).

Аз днес точно това свърших, купих халат за баня с чехлички към халата - това си беше поръчала.
Аз много му се радвам - страхотен е, дано и на нея и хареса.

# 29
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ние нищо не сме подарявали  newsm78
За второто ми дете нещо много се двоумя дали да е същата кръстница  Blush

Общи условия

Активация на акаунт