За първа година в детската градина!

  • 25 393
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 616
Хайде и ние да се включим  Mr. Green
Моята мома от септември ще е в градината. Вече не и се ходи на ясла, защото зне, че ще е в градината на батко при големите деца. Даже ще е в същата стая където беше батко и до миналата година (1 и 2 ра група карат в една стая на първия етаж, а следващите 2 години се качват на втория). Надявам се да нямаме проблеми с приспособяването, особено след като 90 % от децата в групата ги познава, защото са заедно от бебета  Laughing

# 16
  • Мнения: 8 505
А някой знае ли дали трябва да се правят наново пълни изследвания като се мести от яслата в детска градина. newsm78
В нашата градина не искат изследвания, ако детето веднага или в някакъв срок се прехвърли от яслата.
Моето не стоя и ден вкъщи.
От яслата-в градината.
И пак ни искаха пълни изследвания,включително чревни.

Най-добре ще е да попиташ в градината.И на дъщеря ми не искаха миналия септември.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Записвам се и аз, Симона също ще е от септември на градина, освен ако не се забавят с ремонт. Ще има едно много близко приятелче в нейната група. Притеснявам се единствено за това как ще свикне с новите деца, защото е малко по-дръпната и не се отпуска лесно. Една от госпожите й е от блока ни и се виждат всеки ден, така че поне с нея е свикнала.

# 18
  • Мнения: 114
Дъщеря ми днес беше за 2-ри ден на градина. По принцип ходи на ясла, но яслата юли месец е в ремонт, а аз започнах работа вчера и нямаше кой да я гледа. В петък ще тръгне пак на ясла, а от 15 септември ще си ходи на градина. Първият ден я взехме на обяд, а днес я оставих да спи там. Днес не искаше да си тръгва.

# 19
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Малката ми дъщеря от септември тръгва на градина. Ще е в групата на сестра й, която пък е първокласничка. Много й говоря и се надявам бързо да се адаптира.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


И като тръгне с тен на градина, веднага ще разберат какво е било разболяването .  Laughing
Rolling Eyes Само от морето през септември ли може да има тен. Хайде стига глупости.

# 21
  • Мнения: 511
В нашата градина,няма проблем детето да тръгне по-късно на градина,стига да сте предопредили.Ако детето се прехвърли в срок от 60 дни от яслата в градината,не би трябвало да ви искат да правите изследвания,освен от личния лекар,че детето не е в контакт с ОЗБ,която бележка е с годност до 3 дни.
За дете ,което ще тръгва за първи път на градина е по-добре да не е в сборна група,по-добре когато се сформират групите,а това става най-късно до 15 септ.,тогава започва и официално учебната година не само в училищата.
А някой знае ли дали трябва да се правят наново пълни изследвания като се мести от яслата в детска градина. newsm78
В нашата градина не искат изследвания, ако детето веднага или в някакъв срок се прехвърли от яслата.
Моето не стоя и ден вкъщи.
От яслата-в градината.
И пак ни искаха пълни изследвания,включително чревни.

Най-добре ще е да попиташ в градината.И на дъщеря ми не искаха миналия септември.

# 22
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Ние другия месец имаме родителска среща в детската градина и тогава ще попитам за изследванията.Но си мисля че при прехвърляне от едно детско заведение в друго.

# 23
  • Мнения: 511
Тук нещо не ми стана ясно Thinking
Каква е тази родителска среща преди,да започне учебната година?
Тази градина в София ли се намира?
От предишните ти постове останах с убеждението,че тази директорка не може да си сформира групите,затова ви претиска по този начин Naughty

# 24
  • Мнения: 2 467
И моята дъщеря тръгва на 15 септември на детска градина. Не е ходила на ясла, никога не се е отделяла от мен за 3 години. Много много  ми е притеснено как ще се справим  Sad 

# 25
  • Мнения: 645
От септември и синът ми ще е в първа група. Още юни имахме родителска среща. Стори ми се странно, че е толкова рано, но беше полезно. Хубавото при нас е, че повечето дечица от яслата преминават заедно в групата.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 260
От септември и синът ми ще е в първа група. Още юни имахме родителска среща. Стори ми се странно, че е толкова рано, но беше полезно. ...

И ние така.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 708
Хайде и аз тук, дъщеря ми септември трябва да тръгне на градина - първа група, а синът ми на ясля - втора яслена. Казвам трябва, защото персонал няма и може и да не тръгне там или въобще  Crazy  Притеснява ме факта,че дори и да намерят перонал (и учителки и пом. възпитателки) какъв ще е, градината/директорката няма да е имала опит, а за тези пари много трудно се намира нов читав такъв. Отделно дъщеря ми е ужасно стеснителна, не е ходила на ясла, не се е отделяла от мен за повече от 2 дни и страшно трудно контактува с непознати, няма да има и приятелчета в групата. Дано се адаптира по - лесно, защото не искам да я насилвам. Иначе за момента желание има, говорим си почти всеки ден как ще е, от време на време ходим в двора да играем и да свиква с обстановката.
Иначе на родителската среща казаха, че от 01 до 15 септември са сборни групи, а след 15 всички учители са налиния и децата се разпределят по групите си. Ако се намери персонал въобще не смятам да я пускам в сборна  група, това си е адаптация 2 пъти с различни деца и персонал за половин месец, ще я пропуснем едната такава Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 478
Още един аргумент в полза на пропускането на първите една-две седмици при постъпване в ДГ: това за повечето  е период на първоначална адаптация, съпътствуван с така мъчителните (като че ли повече за родителите) сутрешни драми и сълзи. Децата силно се влияят едно от друго и си предават емоционалното напрежение, а при едно малко по-късно тръгване вече са посвикнали с градината и атмосферата е доста по-спокойна и новодошлото хлапенце няма да бъде посрещнато от вратата с хоров плач.
( Е, при децата, на които не им е за първи път, нещата, естествено, са доста по-спокойни).
 Пожелавам на всички ни, защото и аз съм в групата, притесненията ни да са абсолютно напразни. Peace

# 29
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Тук нещо не ми стана ясно Thinking
Каква е тази родителска среща преди,да започне учебната година?
Тази градина в София ли се намира?
От предишните ти постове останах с убеждението,че тази директорка не може да си сформира групите,затова ви претиска по този начин Naughty
Не разбирам какво не е ясно.Просто казвам ,че ще има родителска среща преди започването на учебната година.И не -градината не е в София, а в провинцията,но не мисля ,че има някакво значение.

Общи условия

Активация на акаунт