Кучегон

  • 22 907
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 800
Двама от племенниците ми бяха ухапани от 2 различни домашни кучета(на бабите им). Децата са по на 1-2 години. Кучетата са в семействата от години и до тогава никой не бяха хапали.
Как можете така сляпо да вярвате, че кучето е добро и няма да ме нападне, зависи как е гледано и подобни...радвайте се, че не ви се е случило.

едно време се радвах и аз на уличните кучета, докато не хванах някаква екзема от тях, която с месеци не можеше да изчезне. Лекарите тогава направо си ми забраниха да пипам уличните кучета...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 508
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...

Не, по закон е само за агресивни, има даже определение за агресивни - които нападат, без да бъдат предизвикани. Животно, което напада при самозащита или за защита на стопанина си, не се смята за агресивно. Справка - Закон за ветеринарномедицинската дейност - http://www.mzgar.government.bg/NacSlujbi/NVMS/ZVMD-New.pdf

# 47
  • Мнения: 1 612
...

....

Все още вярвам, че ще дойде деня, в който кучетата ще се разхождат само на каишка, за които трябва и намордник и то на конкретните за това места, бездомни няма да има, а ако от някъде се появи, ще бъде прибирано в приют и осиновяване, ако става, ако не - приспивано. Пак се размечтах ...

Съгласна съм с теб, но само до някъде.

Аз имам куче - немска овчарка. Ваксинирано, обезпаразитявам го редовно, има си чип, плащам му данъка.
Кучето си играе с деца, чиито родители нямат нищо против. Ако не го извикаш няма да дойде до теб.

Но да ти кажа честно чувствам се малко дискриминирана заради него.
По закон трябва да го разхождам на синджир и с намордник защото е голямо.
Нямам нищо против това, но тук идва и моето недоволство.
Не веднъж ми се е случвало докато се разхождам с него, улично куче да се спусне да хапе моето. Какво трябва да направя аз. Да оставя уличния пес да нахапе моето куче ли? Едва ли.

На запад кучетата се разхождат с намордници и на каишка, но само до местата определени за тази цел, където стопаните могат свободно да пуснат животните да потичат.
Къде са тези места у нас? Никъде. Във Варна няма такива. Предполагам и в другите градове е така.

Щом плащам данък за домашното си животно трябва и да получавам нещо от държавата.

За всички ще е най-добре, ако има специални места за разхождане на кучета, за да няма конфликти. И ще е добре парите от данъка на кучетата да отиват по предназначение (в закона пише, че с тези пари трябва да се строят приюти за бездомните кучета, или поне да ги прибират за кастрация и обезпаразитяване), а не да потъват някъде в небитието.

В един спор винаги има две гледни точки. Всеки си мисли, че е прав за себе си. Според мен истината обаче е някъде по средата.

# 48
Ами местата за разходка на домашни кучета е навсякъде и повсеместно. Кучета има къде ли не - в парка, на улицата, в мазето на блока и т.н. и т.н. Серат и пикаят навсякъде, разнасяйки кучешка тения и други болести.
Един приятел ръзчиства кучетата в периметър от около 100 метра от дома му, като ги държи да разстояние с въздушно оръжие. Като забележи някое куче в периметъра му и като го изпържи един път - и кучето се отдалечава с "квиик, квиик, квиик". Няма и помен от злобно лаене или ръмжене. Също им се създава и условен рефлекс по Павлов - да не наближават този периметър.  Laughing Laughing Laughing #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 49
  • Мнения: 1
Спрей с лют пипер също би свършил работа, но ефекта му е на късо разстояние и не бива да се ползва при насрещен вятър. А един кучегон като този : Средство за самозащита Кучегон Ulstrasonic ще се справи по-добре.

# 50
  • Мнения: 122
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не. 

# 51
  • Мнения: 902
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не. 
Не съм много сигурна в това. Поне от собствения си опит. Кучето се подчинява на инстинкти преди всичко - могат да станат непридвидими. Както е и с хората. В тази тема в началото ме обвиниха колко съм ужасна, че искам да пръскам куче със спрей (впрочем, лют пипер се счита за най-безобиден) и даже ми отправиха "добри"  пожелания...Отгледала съм 2 кучета - не е приятна мисълта, че някой може да го напръска, но е далеч по-неприятно да те нападне някое голямо куче. За глутница кучета - едва ли ще можеш да се спасиш ooooh! http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=475410
http://www.dnes.bg/crime/2010/01/14/glutnica-kuchata-naryfa-do-s … -kaloianovo.84120

# 52
  • Мнения: 8
Някой да има такова чудо newsm78? помага ли срещу кучетата това или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking
[/q
uote]

силно мотивираното куче неможе да бъде спряно чрез ушите му.Направете аналогия с човек.
спреят с капсацин е малко по-ефективен, защото ослепява кучето временно и притъпява нюха, но ако непоследва ритник или удар с каквото е възможно може да не се разколебае и да се настърви повече.Дългата електрошокова палка е най-ефективна но зависи от модела и самообладанието на нападнатия

# 53
  • Мнения: 0
  или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking
Ако си вземеш спрей с лют пипер и го използваш срещу куче искрено се надявам да съм някъде наблизо да видя гледката. И каквото ти направи кучето ще е на 100% заслужено!
а ти нормална ли си?злобарки като теб с лопата да ги ринеш
 Joy hahaha
А ти нормална ли си? Кучетата се озлобяват именно заради такива хора!  tantrum

# 54
  • Мнения: 373
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не.  

Едва ли ако куче нападне мен или детето ми ще тръгна да се интересувам от психологическия профил на кучето и как по-точно е възпитавано. И ако имам пушка, първо ще гръмна него , после стопанина му, честно.  За каква хуманност говорим, когато глутници бездомни кучета тормозят цели квартали? Кучетата имали права...ами моите права къде са? Къде е правото ми да не се страхувам, че ще ме наръфат озверели от глад помияри ? Ами правото ми да не газя в кучешки изпражнения на всяка крачка? Ами правото на моето дете да играе в чист пясъчник , без да хване 1000 болести оттам? Знаете ли , че малка България е на едно от първите места по заболеваемост от кучешка тения при децата, м? Айде стига с тая кучешка хуманност, моля ви се и стъпете малко на земята, като внимавате да не цопнете в някоя от купчинките...все пак снега се топи.

Относно кучегона- работи. Моя приятелка си ползва от години и е доволна  Peace

# 55
  • Мнения: 122
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не.  

Едва ли ако куче нападне мен или детето ми ще тръгна да се интересувам от психологическия профил на кучето и как по-точно е възпитавано.  И ако имам пушка, първо ще гръмна него , после стопанина му, честно. 


Мисълта ми беше, че ако кучето е възпитано да не хапе, няма да напада детето ти или хора въобще. Така че ,няма да ти трябва пушка , да стреляш. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 0
Лично за мен нещата са прости - града е за хората т.е. уличните кучета нямат място в него, защото са заплаха за хората.Изобщо не ме интересува хуманноста на средствата, с които могат да бъдат контролирани, след като създават проблем то трябва да се направи нещо и след като общината си пита ушите хората имат право да решават проблема както намерят за добре.И всяка една жена тук е права за това, че иска да защити детето си след като отговорните за това пет пари не дават.
Аз съм гледал куче, а и в момента в семейството има 4 кучета, но едно е домашното куче, което се контролира и се наблюдава какви ги върши, а съвсем друго е уличен помияр оставен сам на себе си и на инстинктите си.

# 57
  • Мнения: 621


Мисълта ми беше, че ако кучето е възпитано да не хапе, няма да напада детето ти или хора въобще. Така че ,няма да ти трябва пушка , да стреляш. Mr. Green

а уличните псета кой ги възпитава Thinking

# 58
  • Мнения: 1
Аз взех на жена ми ето от тук Средство за самозащита Кучегон Дейзър . Няколко пъти го е пускала превантивно и действа, кучетата се отдръпват,
ако решите да го ползвате моя съвет е да не ги изчаквате да дойдат близо, а да се пуска колкото може по-отдалече.Хубавото му е, че е съвсем безопасно, докато всички други средства рискуват да се самонараните или да нараните кучето.

# 59
  • Мнения: 0
Според мен използването на лют спрей върху кучето е рисковано.То може само да се ядоса повече и да ви ухапе.Кучегонът е много по-безопасен и не наранява кучето!А от лютия спрей кучето може да ослепее и т.н.Опитвала съм с лют спрей и нямаше никакъв ефект.Дори кучето стана още по-агресивно и ме ухапа по ръката.А преди няколко месеца купих Кучегон ДЕЙЗЪР или какво беше то там...и съм страшно доволна!Само с едно натискане и вече сте в безопасност.Пробвах го на кучетата пред блока ни.Когато го насочих срещу тях и натиснах бутона те просто се обърнаха и си заминаха.Повярвайте ми това е най-безопасния начин да се отървете от кучешките зъби!А като гледам коментара на boto ...просто нямам думи...А и защо ще използваш спрей?Това хем ще нарани кучето,хем може да го изнервиш още повече и да стане лошо...Но това си е само моето мнение!Имаме право да изразяваме личното си мнение,нали?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт