Кучегон

  • 22 906
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 902
Някой да има такова чудо newsm78? помага ли срещу кучетата това или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking

# 1
  • Мнения: 183
Има ефект, но има и опция само да озлоби въпросните кучета...

# 2
  • Мнения: 8
Имам такова нещо, не помага особено, но си го нося. Ако има спрей пробвай го него.

# 3
  • Мнения: 2 197
  или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking
Ако си вземеш спрей с лют пипер и го използваш срещу куче искрено се надявам да съм някъде наблизо да видя гледката. И каквото ти направи кучето ще е на 100% заслужено!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 009
Спрея хич не е добра идея. Само ще ядосаш кучето. Ако преди е искало да те подуши, сега със сигурност ще те ръфне.

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Виждала съм нещо като електрошокова палка за отбрана от нападения на улични кучета. Действала. Ако търсиш средство с тази цел, можеш това да потърсиш.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз търся нещо такова. Наскоро четох, че разработили някакво устройство, дето им влияело по някакъв начин чрез честоти, недоловими за човешкото ухо. Като видиш куче да идва към теб, натискаш някакво бутонче и това устройство го отпъждало. Сега съжалявам, че отначало статията ми се стори като научна фантастика и не запомних къде я гледах.

# 7
  • Мнения: 206
Аз имам кучегон и съм доволна и спокойна с него. Сега лятото рядко го взимам с мен, но щом захладнее не излизам без него. Имам го от 10години и наистина върши работа.Не мога да ти кажа от къде да си го купиш, но на него пише DAZZER.

# 8
# 9
  • Мнения: 511
Моя колежка има кучегон и е доволна от него,когато сме били заедно и сме го използвали наистена е действал.От нея знам,че си го е купила от оръжеен магазин за 20лв.

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

А, същото! Още утре отивам да го купя, защото ми омръзна да не смея да си покажа носа навън без да има някой с мен. Ура! Да му мислят кучетата!  Twisted Evil

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Оф, сега прочетох, че не действа на глухи кучета. Ами ако попадна на такова?

# 12
  • Мнения: 24 467
Имам, ползвам и съм доволна. Препоръчвам от личен опит.
При излизане слагам в раницата, особено когато съм с децата е много по- сигурно.

# 13
  • Мнения: 902
  или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking
Ако си вземеш спрей с лют пипер и го използваш срещу куче искрено се надявам да съм някъде наблизо да видя гледката. И каквото ти направи кучето ще е на 100% заслужено!
а ти нормална ли си?злобарки като теб с лопата да ги ринеш
 Joy hahaha

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 16:44 от smurfette

# 14
  • Мнения: 902
Оф, сега прочетох, че не действа на глухи кучета. Ами ако попадна на такова?
Явно спрея е по-добро решение. Обаче какъв спрей Thinkingима разлика за спрей срещу човек и такъв срещу куче. едно и също нещо не действя еднакво на животни и хора newsm78

# 15
  • Мнения: 1 518
а ти нормална ли си? злобарки като теб с лопата да ги ринеш Joy hahaha
Cepиозно?! Значи по твоята логика хората, които ежедневно биват нападани и хапани от агресивни псета нямат право да се отбраняват, така ли?

# 16
  • Мнения: 902
а ти нормална ли си? злобарки като теб с лопата да ги ринеш Joy hahaha
Cepиозно?! Значи по твоята логика хората, които ежедневно биват нападани и хапани от агресивни псета нямат право да се отбраняват, така ли?
не съм аз тази, която го смята! Нека въпросната жена( с ник boto) да дойде на моята улица да видим дали ще се прибере вкъщи жива и здрава без да е нахапана. А кучегонът е едно приемливо решение. даже като го видиш това куче да се приближава само и го гониш с кучегона, а спрея newsm78 вече трябва да е доста скъсена дистанцията, което става опасно. общината няма да се сети да ги прибере тея кучета, а те от своя страна са се озлобили много #2gunfire

# 17
  • Мнения: 2 197
а ти нормална ли си? злобарки като теб с лопата да ги ринеш Joy hahaha
Cepиозно?! Значи по твоята логика хората, които ежедневно биват нападани и хапани от агресивни псета нямат право да се отбраняват, така ли?
не съм аз тази, която го смята! Нека въпросната жена( с ник boto) да дойде на моята улица да видим дали ще се прибере вкъщи жива и здрава без да е нахапана. А кучегонът е едно приемливо решение. даже като го видиш това куче да се приближава само и го гониш с кучегона, а спрея newsm78 вече трябва да е доста скъсена дистанцията, което става опасно. общината няма да се сети да ги прибере тея кучета, а те от своя страна са се озлобили много #2gunfire
Първо за smurfette - да, нормална съм и не съм злобарка.
Няма живо същество (различно от човек), което да заслужава да бъде напръскано с лют пипер. И ако някой мисли обратното има нужда от помощ. Другите неща от рода на кучегоните са абсолютно нормални за използване ако има нужда от тях. Но спрея си е издевателство и жестокост. С удоволствие мога да дойда на въпросната улица. Мен куче не ме е хапало досега и мога да ти кажа, че това се дължи на факта, че никога не съм се страхувала. Изключително се радвам, че и дъщеря ми не се страхува от кучета и първата и работа е да отиде да ги погали. И домашните и уличните. Нито едно куче не е залаяло срещу нас. Давай адрес и да видим пък тия кучета какви са. Може би са по 2-3 метра високи, знаеш ли...

# 18
  • Мнения: 46 572
Кучегоните не действат на всички кучета.

... Мен куче не ме е хапало досега и мога да ти кажа, че това се дължи на факта, че никога не съм се страхувала ...

И мен не ме е хапало, даже не се е и обръщало след мен, въпреки, че като видя почервенявам цялата, сърцето ми бие ужасно и треперя като лист. За разлика от мен обаче, доста мои познати пострадаха, затова си нося спрей, не е хуманно, но ако ме ухапе (още по-малко хуманно), ще го напръскам.

Детето ми не се страхува.

Майка ми я изяде, куче, сравнително дребно, порода помияр, ако беше 2-3 метра или от породите с по-яка захапка, не знам дали въобще щеше да оцелее.

# 19
  • Мнения: 902
Първо за smurfette - да, нормална съм и не съм злобарка.
Нито едно куче не е залаяло срещу нас. Давай адрес и да видим пък тия кучета какви са. Може би са по 2-3 метра високи, знаеш ли...
да ми говориш, че искаш да гледаш как ме хапе куче и т.н., замисли се колко е хуманно!не си злобна, да, освен... съдистична!  Rolling Eyes

на другите ще кажа, че номера "мен не ме е страх, значи и кучето няма да ме ухапе" не минава винаги. Свидетел съм, как човек така си мина покрай едно куче и уж нищо не стана, а кучето взе че го издебна наи-спокойно отзад и го захапа без да го лае или да даде някакъв явен сигнал, че ще нападне. То тук важи идеята, че тези дето много лаят- не хапят и обратното Thinking

 ooooh!ооофф сега се сетих за виковете на детето, което нападнаха пред блока "милите кученца"

# 20
  • Мнения: 2 197
Първо за smurfette - да, нормална съм и не съм злобарка.
Нито едно куче не е залаяло срещу нас. Давай адрес и да видим пък тия кучета какви са. Може би са по 2-3 метра високи, знаеш ли...
да ми говориш, че искаш да гледаш как ме хапе куче и т.н., замисли се колко е хуманно!не си злобна, да, освен... съдистична!  Rolling Eyes

Скъпа, научи се да пишеш първо. Садизъм се пише с "а".
Аз искам да гледам как те хапе куче СЛЕД като си използвала лютив спрей срещу него. Защото както написах да използваш кучегон е добре, но да използваш лютив спрей това вече не е нормално. Кучетата нападат хора ако усетят страх или заплаха от тяхна страна. Достатъчно кучета познавам, злобно куче просто няма. Даже и дресираните такива са злобни към кучета, не към хора. Случая, който даваш за пример с нахапаните деца - е няма начин да са ги нахапали просто така. Децата са ги дразнели или закачили. Това също е въпрос на възпитание.

# 21
  • Мнения: 4 369
Преди 5 дни приспаха кучето ми -тигров боксер. CryКазваше се Сара и беше много внушителна на външен вид,но по характер беше много дружелюбна даже и наивна.  animal037Много деца-познати и непознати са си играли с нея и нищо лошо не се е случило.Едно момиченце на 4 години всеки ден минава с майка си по нашата улица и веднъж каза:Колко СЛАДКО ме лае кучето.Гласът на Сара се чуваше на другата улица.Сега ако ме види и пита за кучето,трябва да го излъжа защо го няма кучето. Мъчно ми е като чета някои изказвания. Човек е най-висшето същество и има разум,а животното има инстинкти.Човек с поведението си предизвиква животното да прояви един или друг свой инстинкт.Дори и страха на човека кара кучето да усети повишения адреналин и съответно да реагира адекватно.Който го е страх нека да си купи този кучегон,но какви са тези лютиви спрейове и тем подобни Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 46 572
... Кучетата нападат хора ако усетят страх ...

Аз съм красноречив пример, че това не е вярно, колкото и да се набляга на това като причина. При толкова песове в София, с които се разминавам на всяка крача и едва не припадам от страх, нито едно дори не се е обърнало да ме погледне  Rolling Eyes чист късмет му викам аз, защото сума ти мои приятели, които обожават кучета и нямат страх от тях са нахапани и то без да видят кучето, напада ги от някой ъгъл или скрито под кола  Crazy пред блока ми има 2, които наблюдавам отгоре и ги гледам как буквално се забавляват, когато решат, че са в настроение Sick не винаги нападат, само когато им е скучно Tired

# 23
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Кучетата нападат хора ако усетят страх или заплаха от тяхна страна. Достатъчно кучета познавам, злобно куче просто няма. Даже и дресираните такива са злобни към кучета, не към хора. Случая, който даваш за пример с нахапаните деца - е няма начин да са ги нахапали просто така. Децата са ги дразнели или закачили. Това също е въпрос на възпитание.

Това е абсолютно невярно! Била съм хапана от куче, без изобщо да подозирам, че го има наблизо. За каква заплаха и дразнене от моя страна към него може да се говори тогава? Просто си вървях по тротоара и изобщо не разбрах, че зад мен е имало куче, докато не се впи в крака ми. Повярвай ми, шокът е страхотен, защото нападението става подмолно и без никакво предупреждение понякога. Тоест, не съм имала време да заплаша или подразня животното. И въпреки това бях наръфана. Затова оттогава не мога да преодолея страха си от кучета, а още повече ме е страх, когато децата са с мен. И това за възпитанието звучи чак грозно - значи ако двегодишно е нападнато, непременно е дразнело кучето и не е възпитано добре. Причината в повечето случаи е в самите кучета - те са си животни и човек никога не може да предвиди какво ще им скимне в даден момент. Според думите ти излиза, че и онова момиче, което преди време беше разкъсано от немски овчарки, си е нямало друга работа и зорлем си е търсело белята, като нарочно е дразнело кучетата.

# 24
  • Мнения: 24 467
Кучета понякога нападат дори собствените си стопани, без каквито и да било видими причини. Определено последните едва ли са изпитвали страх. На животно лично аз нямам доверие- то си е животно, точно като човека.
Веднъж само ми се е случвало куче да ме ухапе- вървях си по пътя, то се измъкнало от някакъв двор и съвсем безмълвно ме захапало по крака отзад /добре, че бях с ботуши под панталона/- дори не съм го видяла. Усетих, че нещо ме дърпа и чак когато се обърнах, разбрах, че е куче! То пък избяга обратно в дворчето си, от където вероятно се беше появило. Лично аз не се плаша от кучета, притеснено ми е когато съм с децата.

# 25
  • София
  • Мнения: 708
Boto, изумяват ме изказвания като твоите!  Sick
Ще ми се да видя ако няке куче тръгне към теб или не дай Боже към детето ти, дали няма да се молиш да имаш няколко спрея под ръка или дори оръжие! Или какв, ако имаш ням да го използваш, а ще се чудиш с какво сте предизвикали инстинкта му ли?!
И какви са тия глуости че кучетата не нападали без да са подразнени?! Ами бесните кучета, ами гладните кучета, които се събират и на глутници, ами злобните домашни кучета?
Аз безкрайно много обичам животните- кучета, котки... всякакви животинки. Обожавам ги! Редовно храня разни бездомни кучета и ги галя. Обаче ако почувствам заплаха към мен, или към друг човек, ако имах пистолет бих застреляла на място животното!

# 26
  • Мнения: 902
Първо за smurfette - да, нормална съм и не съм злобарка.
Нито едно куче не е залаяло срещу нас. Давай адрес и да видим пък тия кучета какви са. Може би са по 2-3 метра високи, знаеш ли...
да ми говориш, че искаш да гледаш как ме хапе куче и т.н., замисли се колко е хуманно!не си злобна, да, освен... сАдистична!  Rolling Eyes

Аз искам да гледам как те хапе куче СЛЕД като си използвала лютив спрей срещу него.
Joy hahaha Joy и аз искам много неща, ама нейсе
да, усетих се аз как се пише садист, ама късно за поправка.

Така и не разбрах дали наитина кучегонът върши работа newsm78 Въпроси като : не дразни ли някои кучета? въобще градските кучета, свикнали на токова звуци и дразнения, повлияват ли се? - си остават за мен

 Peace нека темата върви в разумни граници и без спорове! И бъдете по-хуманни към другите човешки същества.

# 27
  • Мнения: 2 197
Boto, изумяват ме изказвания като твоите!  Sick
Ще ми се да видя ако няке куче тръгне към теб или не дай Боже към детето ти, дали няма да се молиш да имаш няколко спрея под ръка или дори оръжие! Или какв, ако имаш ням да го използваш, а ще се чудиш с какво сте предизвикали инстинкта му ли?!
Естествено, че ако тръгне към мен ще намеря начин да го спра. Нямам спрей, но ще намеря как да се справя. В интерес на истината в един от предишните ми квартали, където имаше много кучета са нападали моето куче (защото е с каишка) и аз съм разгонвала глутница кучета. С ритници. Хапало ме е и домашно куче, защото се опита да захапе моето и аз го вдигнах, за да го спася.
По принцип темата се измести съвсем от първоначалната си насоченост. Моето гневно изказване беше само и единствено по отношение на лютивия спрей. И то не само защото е нехуманно, но и защото ефекта би бил абсолютно обратен. Иначе разсъжденията за кучешкото поведение и нашето към тях вече излязоха от контрол. Така или иначе си държа на мнението, че страха от кучета е глупав и трябва да се преодолява. А децата не трябва да се учат на агресия и/или страх към животните. Защото съвсем скоро, когато направих забележка на едно момченце, което риташе ...коте то ми каза "мама каза, че може".

# 28
  • Мнения: 4 770

    И аз искам да си взема нещо за защита от кучета, този "кучегон" сега за пръв път чувам за него. Действа ли наистина и как се ползва? Дали могат да се намерят в по-малките градове?  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 24 467

    И аз искам да си взема нещо за защита от кучета, този "кучегон" сега за пръв път чувам за него. Действа ли наистина и как се ползва? Дали могат да се намерят в по-малките градове?  Rolling Eyes

Мисля от ловно рибарския магазин беше.

# 30
  • Мнения: 4 770

    И аз искам да си взема нещо за защита от кучета, този "кучегон" сега за пръв път чувам за него. Действа ли наистина и как се ползва? Дали могат да се намерят в по-малките градове?  Rolling Eyes

Мисля от ловно рибарския магазин беше.
   Ами по-нагоре пишеше от оръжеен, но ще проверя при първа възможност... (тоест след около 40 дни... Cry), а дотогава ще ми трябва. Лоша работа...
  Благодаря! Ти имаш ли го и какви са ти впечатленията?

# 31
  • Мнения: 24 467
Нашият със сигурност не е от "оръжеен".
Ами писах- общо взето работи, безшумен е /за мен/, натискам едно копче и светва едно малко червено индикаторче, което трябва да сочи към края от към кучето. То не бяга, само си поема по друга посока.

# 32
  • Мнения: 4 770
Нашият със сигурност не е от "оръжеен".
Ами писах- общо взето работи, безшумен е /за мен/, натискам едно копче и светва едно малко червено индикаторче, което трябва да сочи към края от към кучето. То не бяга, само си поема по друга посока.
    Много ти благодаря!  Hug Чудесно ми звучи. Аз днес прочетох за това нещо и ми звучи невероятно, толкова съм доволна, че са измислили това нещо... направо не мога да повярвам.  Grinning
    Последен въпрос - колко струва горе-долу /гледам, че посочват различни цени/ и трябва ли да се подновява често или си работи дълго време?  Rolling Eyes
   
    П.П Ужас, току що прочетох, че на някои кучета действа, на други не, а трети стават даже по-раздразнителни и агресивни... знаех си, че е прекалено хубаво, за да е истина... ами сега?

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 11:57 от Петенце Цветенце

# 33
  • Мнения: 24 467
Ако искаш първо вземи на заем да опиташ. Не са скъпи иначе. Аз, напр., не съм сигурна дали ще действа на всички, действа на тези, с които сме пробвали до момента.

# 34
  • Мнения: 4 770

  Благодаря за съвета!   Hug

# 35
  • Мнения: 940
Аз лично ще си купя спрей. Тъкмо ще се пазя и от песовете, които ме лаят злобно всяка вечер през зимата, и от ненормалниците които искат да ми отнесат чантата....
Използвали сме един път спрей срещу доста агресивно куче, действа безотказно.

# 36
Мен лично ме е страх от кучета и бях взела кучегон назаем от една колежка и смело мога да твърдя, че това чудо не е за "страхливи". Кучегон-а не действа на стари и глухи кучета, има по-добро действие ако си на разстояние до 5 метра от кучето, а аз ако се доближа на 5 метра до някое куче, че мина без проблем. И още нещо пробвахме го от колата за да видя реакцията на кучето и за мен не беше задоволителна, кучетата вместо да бягат се изправяха и започваха да се оглеждат какво ги смущава.

# 37
Кучета понякога нападат дори собствените си стопани, без каквито и да било видими причини. Определено последните едва ли са изпитвали страх. На животно лично аз нямам доверие- то си е животно, точно като човека.

Тези стопаните едва ли са знаели как се гледа и възпитава куче
Аз имам кучета, бих оставила детето си при тях без грам притеснение, че нещо ще му направят. Честно казано им имам по-голямо доверие, отколкото на много хора, защото знам, че са гледани и възпитавани с любов и отвръщат на това със същото.
Как обикновено се озлобява едно животно? Като го малтретираш? Поне според мен в 99 на 100 от случаите, когато куче нападне човек, вината за това е на човека /дали на жертвата, или на някой, малтретирал кучето преди това/.
Искрено се надявам, че не втълпявате на децата си, че ги е страх от кучета

# 38
  • Мнения: 24 467
Ами не ме интересуват точно тези стопани. Нито мога да нагледам всеки стопанин, нито да видя как наистина си гледа той пък животните, нито ми е работа. Важни са фактите. И в моя случай аз нямах нищо общо с кучето, което е очевидно от преразказа на ситуацията. Страх не втълпявам, възпитавам нормално отношение към животните по принцип, което включва и внимание при контактите с тях. Децата ми още по- малко могат да знаят кой как се грижи за кучето си.

# 39
Само не го приемай лично, не визирах теб конкретно  Wink Просто се опитах да кажа, че обикновено кучетата не са злобни по природа, а по един или друг начин ние /не визирам никой конкретно/ ги озлобяваме.
А за втълпяването на страх - виждала съм майки, които "не го правят" - по този начин не помагат ама грам на децата си, та затова го казах.   Давам пример /защото визирах такива случаи/ - племеника на мъжа ми. Детето го ухапа куче и майка му започна да обяснява как той нищо не направил, как го е страх от кучет, как още има белег и тн и тн. От собственика на кучето /пък и детето после си призна пред мен/ разбрах, че той много го е тормозил. Та така - това дете го беше страх доста дълго време. Ми накрая ми писна да слушам за тази така "трагична" история и да гледам как майка му ме гледа възмутено предвид кучкарските ми наклонности. Точно за 2 месеца го "излекувах" от страха. Сега не мога да го изкарам от нас - така кат го гледам, май и от него ще стане кучкар  Mr. Green

пп - а какви коментари от загрижени мами и баби съм чувала ................. техните деца как не сънуват кошмари по цяла нощ не ми е ясно  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 46 572
възмутена, аз куче нямам, съответно не мога да поема отговорност за поведението на чуждите кучета, бити и малтретирани примерно. Защото, ако някое ухапе мен или детето, ще ми е все тая, че не било злобно по природа, а после станало ...

Крайно време е да се затегне положението с животните, за да живеем с тях, без да се стига до инциденти, а от друга страна и те да живеят без малтретиране, да получават лекарска помощ и т.н.

Не втълпявам страх на детето си, но и искам аз да избирам дали да има контакт с животното или не, а не самото животно като дойде до нас.

Все още вярвам, че ще дойде деня, в който кучетата ще се разхождат само на каишка, за които трябва и намордник и то на конкретните за това места, бездомни няма да има, а ако от някъде се появи, ще бъде прибирано в приют и осиновяване, ако става, ако не - приспивано. Пак се размечтах ...

# 41
  • Мнения: 902

Все още вярвам, че ще дойде деня, в който кучетата ще се разхождат само на каишка, за които трябва и намордник и то на конкретните за това места, бездомни няма да има, а ако от някъде се появи, ще бъде прибирано в приют и осиновяване, ако става, ако не - приспивано. Пак се размечтах ...
честно казано аз не вярвам, че това ще се случи в Б-я. Бездомни кучета не трябва да има по улиците, както и хората трябва да си гледат добре техните(с наморник) за да няма инциденти. Имала съм 2 кучета (едното женско) и като излизах с нея на разходка познай какво ставаше коло мен от разгонени песове. вдигах я на ръце и бързо въщи #Cussing out

# 42
  • София
  • Мнения: 1 508
За да няма инциденти, е достатъчно кучетата да са вързани, както е по закон. Намордник се слага само на агресивните кучета, или по преценка на собственика, на кучета, които имат навика да ядат боклуци от земята.

За едно куче намордникът е по-голям кошмар, отколкото строгият нашийник, който според Закона за защита на животните се смята за жестокост към животното.

# 43
  • Мнения: 46 572
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...

# 44
  • Мнения: 2 229
...ако някое ухапе мен или детето, ще ми е все тая, че не било злобно по природа, а после станало...

 Peace

# 45
  • Мнения: 1 800
Двама от племенниците ми бяха ухапани от 2 различни домашни кучета(на бабите им). Децата са по на 1-2 години. Кучетата са в семействата от години и до тогава никой не бяха хапали.
Как можете така сляпо да вярвате, че кучето е добро и няма да ме нападне, зависи как е гледано и подобни...радвайте се, че не ви се е случило.

едно време се радвах и аз на уличните кучета, докато не хванах някаква екзема от тях, която с месеци не можеше да изчезне. Лекарите тогава направо си ми забраниха да пипам уличните кучета...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 508
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...

Не, по закон е само за агресивни, има даже определение за агресивни - които нападат, без да бъдат предизвикани. Животно, което напада при самозащита или за защита на стопанина си, не се смята за агресивно. Справка - Закон за ветеринарномедицинската дейност - http://www.mzgar.government.bg/NacSlujbi/NVMS/ZVMD-New.pdf

# 47
  • Мнения: 1 612
...

....

Все още вярвам, че ще дойде деня, в който кучетата ще се разхождат само на каишка, за които трябва и намордник и то на конкретните за това места, бездомни няма да има, а ако от някъде се появи, ще бъде прибирано в приют и осиновяване, ако става, ако не - приспивано. Пак се размечтах ...

Съгласна съм с теб, но само до някъде.

Аз имам куче - немска овчарка. Ваксинирано, обезпаразитявам го редовно, има си чип, плащам му данъка.
Кучето си играе с деца, чиито родители нямат нищо против. Ако не го извикаш няма да дойде до теб.

Но да ти кажа честно чувствам се малко дискриминирана заради него.
По закон трябва да го разхождам на синджир и с намордник защото е голямо.
Нямам нищо против това, но тук идва и моето недоволство.
Не веднъж ми се е случвало докато се разхождам с него, улично куче да се спусне да хапе моето. Какво трябва да направя аз. Да оставя уличния пес да нахапе моето куче ли? Едва ли.

На запад кучетата се разхождат с намордници и на каишка, но само до местата определени за тази цел, където стопаните могат свободно да пуснат животните да потичат.
Къде са тези места у нас? Никъде. Във Варна няма такива. Предполагам и в другите градове е така.

Щом плащам данък за домашното си животно трябва и да получавам нещо от държавата.

За всички ще е най-добре, ако има специални места за разхождане на кучета, за да няма конфликти. И ще е добре парите от данъка на кучетата да отиват по предназначение (в закона пише, че с тези пари трябва да се строят приюти за бездомните кучета, или поне да ги прибират за кастрация и обезпаразитяване), а не да потъват някъде в небитието.

В един спор винаги има две гледни точки. Всеки си мисли, че е прав за себе си. Според мен истината обаче е някъде по средата.

# 48
Ами местата за разходка на домашни кучета е навсякъде и повсеместно. Кучета има къде ли не - в парка, на улицата, в мазето на блока и т.н. и т.н. Серат и пикаят навсякъде, разнасяйки кучешка тения и други болести.
Един приятел ръзчиства кучетата в периметър от около 100 метра от дома му, като ги държи да разстояние с въздушно оръжие. Като забележи някое куче в периметъра му и като го изпържи един път - и кучето се отдалечава с "квиик, квиик, квиик". Няма и помен от злобно лаене или ръмжене. Също им се създава и условен рефлекс по Павлов - да не наближават този периметър.  Laughing Laughing Laughing #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 49
  • Мнения: 1
Спрей с лют пипер също би свършил работа, но ефекта му е на късо разстояние и не бива да се ползва при насрещен вятър. А един кучегон като този : Средство за самозащита Кучегон Ulstrasonic ще се справи по-добре.

# 50
  • Мнения: 122
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не. 

# 51
  • Мнения: 902
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не. 
Не съм много сигурна в това. Поне от собствения си опит. Кучето се подчинява на инстинкти преди всичко - могат да станат непридвидими. Както е и с хората. В тази тема в началото ме обвиниха колко съм ужасна, че искам да пръскам куче със спрей (впрочем, лют пипер се счита за най-безобиден) и даже ми отправиха "добри"  пожелания...Отгледала съм 2 кучета - не е приятна мисълта, че някой може да го напръска, но е далеч по-неприятно да те нападне някое голямо куче. За глутница кучета - едва ли ще можеш да се спасиш ooooh! http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=475410
http://www.dnes.bg/crime/2010/01/14/glutnica-kuchata-naryfa-do-s … -kaloianovo.84120

# 52
  • Мнения: 8
Някой да има такова чудо newsm78? помага ли срещу кучетата това или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking
[/q
uote]

силно мотивираното куче неможе да бъде спряно чрез ушите му.Направете аналогия с човек.
спреят с капсацин е малко по-ефективен, защото ослепява кучето временно и притъпява нюха, но ако непоследва ритник или удар с каквото е възможно може да не се разколебае и да се настърви повече.Дългата електрошокова палка е най-ефективна но зависи от модела и самообладанието на нападнатия

# 53
  • Мнения: 0
  или по-добре спрей с лют пипер(или какъвто е там спрея за кучета)? Thinking
Ако си вземеш спрей с лют пипер и го използваш срещу куче искрено се надявам да съм някъде наблизо да видя гледката. И каквото ти направи кучето ще е на 100% заслужено!
а ти нормална ли си?злобарки като теб с лопата да ги ринеш
 Joy hahaha
А ти нормална ли си? Кучетата се озлобяват именно заради такива хора!  tantrum

# 54
  • Мнения: 373
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не.  

Едва ли ако куче нападне мен или детето ми ще тръгна да се интересувам от психологическия профил на кучето и как по-точно е възпитавано. И ако имам пушка, първо ще гръмна него , после стопанина му, честно.  За каква хуманност говорим, когато глутници бездомни кучета тормозят цели квартали? Кучетата имали права...ами моите права къде са? Къде е правото ми да не се страхувам, че ще ме наръфат озверели от глад помияри ? Ами правото ми да не газя в кучешки изпражнения на всяка крачка? Ами правото на моето дете да играе в чист пясъчник , без да хване 1000 болести оттам? Знаете ли , че малка България е на едно от първите места по заболеваемост от кучешка тения при децата, м? Айде стига с тая кучешка хуманност, моля ви се и стъпете малко на земята, като внимавате да не цопнете в някоя от купчинките...все пак снега се топи.

Относно кучегона- работи. Моя приятелка си ползва от години и е доволна  Peace

# 55
  • Мнения: 122
Ти как би се чувствала с намордник?  Wink  Не кучето е виновно че хапе, ами тези , които го възпитават.   Има  кучета, които по природа са доста агресивни, но чрез дисциплина и правилно възпитание, не се държат агресивно, защото са научени, кога да хяпят и кога не.  

Едва ли ако куче нападне мен или детето ми ще тръгна да се интересувам от психологическия профил на кучето и как по-точно е възпитавано.  И ако имам пушка, първо ще гръмна него , после стопанина му, честно. 


Мисълта ми беше, че ако кучето е възпитано да не хапе, няма да напада детето ти или хора въобще. Така че ,няма да ти трябва пушка , да стреляш. Mr. Green

# 56
  • Мнения: 0
Лично за мен нещата са прости - града е за хората т.е. уличните кучета нямат място в него, защото са заплаха за хората.Изобщо не ме интересува хуманноста на средствата, с които могат да бъдат контролирани, след като създават проблем то трябва да се направи нещо и след като общината си пита ушите хората имат право да решават проблема както намерят за добре.И всяка една жена тук е права за това, че иска да защити детето си след като отговорните за това пет пари не дават.
Аз съм гледал куче, а и в момента в семейството има 4 кучета, но едно е домашното куче, което се контролира и се наблюдава какви ги върши, а съвсем друго е уличен помияр оставен сам на себе си и на инстинктите си.

# 57
  • Мнения: 621


Мисълта ми беше, че ако кучето е възпитано да не хапе, няма да напада детето ти или хора въобще. Така че ,няма да ти трябва пушка , да стреляш. Mr. Green

а уличните псета кой ги възпитава Thinking

# 58
  • Мнения: 1
Аз взех на жена ми ето от тук Средство за самозащита Кучегон Дейзър . Няколко пъти го е пускала превантивно и действа, кучетата се отдръпват,
ако решите да го ползвате моя съвет е да не ги изчаквате да дойдат близо, а да се пуска колкото може по-отдалече.Хубавото му е, че е съвсем безопасно, докато всички други средства рискуват да се самонараните или да нараните кучето.

# 59
  • Мнения: 0
Според мен използването на лют спрей върху кучето е рисковано.То може само да се ядоса повече и да ви ухапе.Кучегонът е много по-безопасен и не наранява кучето!А от лютия спрей кучето може да ослепее и т.н.Опитвала съм с лют спрей и нямаше никакъв ефект.Дори кучето стана още по-агресивно и ме ухапа по ръката.А преди няколко месеца купих Кучегон ДЕЙЗЪР или какво беше то там...и съм страшно доволна!Само с едно натискане и вече сте в безопасност.Пробвах го на кучетата пред блока ни.Когато го насочих срещу тях и натиснах бутона те просто се обърнаха и си заминаха.Повярвайте ми това е най-безопасния начин да се отървете от кучешките зъби!А като гледам коментара на boto ...просто нямам думи...А и защо ще използваш спрей?Това хем ще нарани кучето,хем може да го изнервиш още повече и да стане лошо...Но това си е само моето мнение!Имаме право да изразяваме личното си мнение,нали?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт