Кучегон

  • 22 923
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 770

    И аз искам да си взема нещо за защита от кучета, този "кучегон" сега за пръв път чувам за него. Действа ли наистина и как се ползва? Дали могат да се намерят в по-малките градове?  Rolling Eyes

Мисля от ловно рибарския магазин беше.
   Ами по-нагоре пишеше от оръжеен, но ще проверя при първа възможност... (тоест след около 40 дни... Cry), а дотогава ще ми трябва. Лоша работа...
  Благодаря! Ти имаш ли го и какви са ти впечатленията?

# 31
  • Мнения: 24 467
Нашият със сигурност не е от "оръжеен".
Ами писах- общо взето работи, безшумен е /за мен/, натискам едно копче и светва едно малко червено индикаторче, което трябва да сочи към края от към кучето. То не бяга, само си поема по друга посока.

# 32
  • Мнения: 4 770
Нашият със сигурност не е от "оръжеен".
Ами писах- общо взето работи, безшумен е /за мен/, натискам едно копче и светва едно малко червено индикаторче, което трябва да сочи към края от към кучето. То не бяга, само си поема по друга посока.
    Много ти благодаря!  Hug Чудесно ми звучи. Аз днес прочетох за това нещо и ми звучи невероятно, толкова съм доволна, че са измислили това нещо... направо не мога да повярвам.  Grinning
    Последен въпрос - колко струва горе-долу /гледам, че посочват различни цени/ и трябва ли да се подновява често или си работи дълго време?  Rolling Eyes
   
    П.П Ужас, току що прочетох, че на някои кучета действа, на други не, а трети стават даже по-раздразнителни и агресивни... знаех си, че е прекалено хубаво, за да е истина... ами сега?

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 11:57 от Петенце Цветенце

# 33
  • Мнения: 24 467
Ако искаш първо вземи на заем да опиташ. Не са скъпи иначе. Аз, напр., не съм сигурна дали ще действа на всички, действа на тези, с които сме пробвали до момента.

# 34
  • Мнения: 4 770

  Благодаря за съвета!   Hug

# 35
  • Мнения: 940
Аз лично ще си купя спрей. Тъкмо ще се пазя и от песовете, които ме лаят злобно всяка вечер през зимата, и от ненормалниците които искат да ми отнесат чантата....
Използвали сме един път спрей срещу доста агресивно куче, действа безотказно.

# 36
Мен лично ме е страх от кучета и бях взела кучегон назаем от една колежка и смело мога да твърдя, че това чудо не е за "страхливи". Кучегон-а не действа на стари и глухи кучета, има по-добро действие ако си на разстояние до 5 метра от кучето, а аз ако се доближа на 5 метра до някое куче, че мина без проблем. И още нещо пробвахме го от колата за да видя реакцията на кучето и за мен не беше задоволителна, кучетата вместо да бягат се изправяха и започваха да се оглеждат какво ги смущава.

# 37
Кучета понякога нападат дори собствените си стопани, без каквито и да било видими причини. Определено последните едва ли са изпитвали страх. На животно лично аз нямам доверие- то си е животно, точно като човека.

Тези стопаните едва ли са знаели как се гледа и възпитава куче
Аз имам кучета, бих оставила детето си при тях без грам притеснение, че нещо ще му направят. Честно казано им имам по-голямо доверие, отколкото на много хора, защото знам, че са гледани и възпитавани с любов и отвръщат на това със същото.
Как обикновено се озлобява едно животно? Като го малтретираш? Поне според мен в 99 на 100 от случаите, когато куче нападне човек, вината за това е на човека /дали на жертвата, или на някой, малтретирал кучето преди това/.
Искрено се надявам, че не втълпявате на децата си, че ги е страх от кучета

# 38
  • Мнения: 24 467
Ами не ме интересуват точно тези стопани. Нито мога да нагледам всеки стопанин, нито да видя как наистина си гледа той пък животните, нито ми е работа. Важни са фактите. И в моя случай аз нямах нищо общо с кучето, което е очевидно от преразказа на ситуацията. Страх не втълпявам, възпитавам нормално отношение към животните по принцип, което включва и внимание при контактите с тях. Децата ми още по- малко могат да знаят кой как се грижи за кучето си.

# 39
Само не го приемай лично, не визирах теб конкретно  Wink Просто се опитах да кажа, че обикновено кучетата не са злобни по природа, а по един или друг начин ние /не визирам никой конкретно/ ги озлобяваме.
А за втълпяването на страх - виждала съм майки, които "не го правят" - по този начин не помагат ама грам на децата си, та затова го казах.   Давам пример /защото визирах такива случаи/ - племеника на мъжа ми. Детето го ухапа куче и майка му започна да обяснява как той нищо не направил, как го е страх от кучет, как още има белег и тн и тн. От собственика на кучето /пък и детето после си призна пред мен/ разбрах, че той много го е тормозил. Та така - това дете го беше страх доста дълго време. Ми накрая ми писна да слушам за тази така "трагична" история и да гледам как майка му ме гледа възмутено предвид кучкарските ми наклонности. Точно за 2 месеца го "излекувах" от страха. Сега не мога да го изкарам от нас - така кат го гледам, май и от него ще стане кучкар  Mr. Green

пп - а какви коментари от загрижени мами и баби съм чувала ................. техните деца как не сънуват кошмари по цяла нощ не ми е ясно  #2gunfire

# 40
  • Мнения: 46 641
възмутена, аз куче нямам, съответно не мога да поема отговорност за поведението на чуждите кучета, бити и малтретирани примерно. Защото, ако някое ухапе мен или детето, ще ми е все тая, че не било злобно по природа, а после станало ...

Крайно време е да се затегне положението с животните, за да живеем с тях, без да се стига до инциденти, а от друга страна и те да живеят без малтретиране, да получават лекарска помощ и т.н.

Не втълпявам страх на детето си, но и искам аз да избирам дали да има контакт с животното или не, а не самото животно като дойде до нас.

Все още вярвам, че ще дойде деня, в който кучетата ще се разхождат само на каишка, за които трябва и намордник и то на конкретните за това места, бездомни няма да има, а ако от някъде се появи, ще бъде прибирано в приют и осиновяване, ако става, ако не - приспивано. Пак се размечтах ...

# 41
  • Мнения: 902

Все още вярвам, че ще дойде деня, в който кучетата ще се разхождат само на каишка, за които трябва и намордник и то на конкретните за това места, бездомни няма да има, а ако от някъде се появи, ще бъде прибирано в приют и осиновяване, ако става, ако не - приспивано. Пак се размечтах ...
честно казано аз не вярвам, че това ще се случи в Б-я. Бездомни кучета не трябва да има по улиците, както и хората трябва да си гледат добре техните(с наморник) за да няма инциденти. Имала съм 2 кучета (едното женско) и като излизах с нея на разходка познай какво ставаше коло мен от разгонени песове. вдигах я на ръце и бързо въщи #Cussing out

# 42
  • София
  • Мнения: 1 508
За да няма инциденти, е достатъчно кучетата да са вързани, както е по закон. Намордник се слага само на агресивните кучета, или по преценка на собственика, на кучета, които имат навика да ядат боклуци от земята.

За едно куче намордникът е по-голям кошмар, отколкото строгият нашийник, който според Закона за защита на животните се смята за жестокост към животното.

# 43
  • Мнения: 46 641
По закон не се ли слага намордник на кучета над определени килограми, защото при определени ситуации, не могат да бъдат удържани с каишка newsm78 имам предвид дори при кротки до сега кучета, може да стане нещо, което да ги уплаши/предизвика ...

# 44
  • Мнения: 2 229
...ако някое ухапе мен или детето, ще ми е все тая, че не било злобно по природа, а после станало...

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт