да се омъжиш за разведен с дете \деца\

  • 35 089
  • 457
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 71
Мен мнението на хората никога не ме интересувало и не е било причина да направя или да не направя нещо. По въпроса, мога да споделя собствения си опит и наблюдения върху подобни връзки на мои познати. Няма нищо лошо да се обвържеш за разведен човек, бил той и с деца. Може просто той да е ТВОЯ човек. Аз направих точно това и с точно същото убеждение. Положението при нас е почти същото, има разлика с възрастта на автора/авторката. Така и не разбрах кой пита. Мъжът ми има двама сина от първия си брак, момчетата са големи (в смисъл не са малки деца), живеят при баба си и дядо си, не при нас. Майка им не се интересува от тях, той е поел грижата. Аз нямам деца, общи също нямаме. Колкото и да мислех, че това положение няма никакво значение, защото го обичам и той мен, с времето се появиха някои проблеми. Най-големият е, че се оказа, че на него му е писнало от деца и не желае да има повече. Отначало беше съгласен, макар и неохотно, после размисли и се отказа. Аз - така  #Crazy ! Причината - освен, че вече просто не му се занимава, няма и как да храни още едно, при наличието на двамата юнаци. По-дребни, но не маловажни проблеми са, че финасите са съобразени с децата, не си позволяваме много неща, защото има още двама човека, които трябва да ядат, да се обличат, да учат..... Времето ни не е изцяло наше, защото трябва да се ходи да се контролират децата, жилището ни не е наше, а е общо, и ако те пожелаят да живеят в него - няма как, трябва да се примиря. В наше отсъствие (отсъствали сме няколко пъти за по няколко дена) големият е идвал вкъщи и намирахме къщата във фасон кочина. Няма как, хващам се и чистя. Ние няма да отидем на почивка, защото децата ще ходят. Няма пари за всички и за всичко. Трябва да изтърпя лошото настроение на мъжа си, по повод това, че единия син е получил двойка, че е мързел, че го е излъгал нещо, че другият пък се почерпил и вдигнал квартала на главата си, че се държал лошо с баба си и дядо си, че търсят баща си само за пари....... Много са нещата, които на първо време не пречат, когато човек е заслепен от любов. Но после ти се налага да живееш с тях, да се съобразяваш, да се стискаш, да делиш мъжа си, налага ти се да живееш живот, който не е точно твоя, не е това, което искаш да бъде. Вярно е, че като съм предприела тази стъпка, съм знаела и за децата и за всичко, но наистина не бях подготвена за последствията и много неща не бях предвидила. Мъжът ми е добър човек, свестен, отговорен, лично от него нямам никакви оплаквания. Въпросът е, че наистина животът ми не е такъв, какъвто си представях, че ще бъде и мъжа ми не е само мой. Втори път не бих направила обаче подобна грешка, защото, въпреки всичко, след две години и нещо съжителство, отчитам това като грешка. Поне при мен е така, при други хора може да е другояче. Не бих посъветвала младо, хубаво момиче с перспективи и възможности във всяко отношение, да се омъжва за човек с деца. За мен това е огромна грешка за момичето, не за мъжа, той би бил съвършено ОК! Трябва много добре да се обмислят много неща и да си даде сметка колко може да понесе и колко може да жертва тя в името на чужди деца. Не мисля, че това ще е добра стъпка. Но всеки си има глава на раменете, да си преценява. Никого не осъждам, споделих опита си. А за чуждото мнение, пак казвам - не ми дреме, ама въобще. Макар че............... трябваше да послушам един човек, ама........

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 18:28 от Grizanka

# 16
  • Мнения: 3 036
Моята майка е жена омъжена за баща ми ,който е бил разведен с дете.
Нейният баща преди сватбата й е казал да си помисли,
понеже взима мъж с доживотна полица.Моят дядо е бил много прав.Всяка една ваканция и зимна и пролетна и лятна първата съпруга на баща ми пращаше брат ми при нас.Той е е девет години по голям от мен.Всяко лято идваше с нас на море,преди септември го обличаха и приготвяха за учебната година.
Най - големия парадок е ,че докато е бил при нас,е спял с баща ми на спалнята.
Т.е. аз,баща ми и брат ми,а майка ми в хола.Да не би да се чувствал пренебрегнат.
Зимата,пролетта добре - за 10 дена ще се прежалиш,ама лятото за 3 месеца.  newsm78
Но това аз не си го спомням била съм малка.
По мои наблюдения повече случаи има на жени ,които вземат мъже с деца,а са по малко обратно.
Някак си мъжете не искат чужди деца около себе си.

# 17
  • София
  • Мнения: 71
Последното е вярно!!!
А защо ли така???
И да, дядото е бил мъдър човек, точно така е, както е казал. Ама кой да слуша.........

# 18
  • Мнения: 9 990
Извинявай, Деси, ама доведеният ти брат е имал все още баща.Да спре да съществува, така както е спрял да съществува и бракът с майката ли?Офф, в съседния подфорум изобилства от подобни смотаняци-без извинение-намерили Нова жена и създали Нови деца, и изтрили като с гума както Бившата, така и детето...децата бивши ли трябва да станат?Айде да не ми страдате как е трябвало да делита баща си.Не само вие...Прежалвали се били детето да е при баща си, пфу SickПървородното му дете сякаш се е чувствало перфектно в гореописаната ситуация, ма и след 3-те месеца с вас не му е било особено хепи ми се струва...защото баща му всъщност не е с него, а е с други.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 18:42 от пенелопа

# 19
  • София
  • Мнения: 174
Напълно подкрепям мнението на Grizanka и ми стана много мъчно за нея.Лично за себе си бих казала,че винаги съзнателно съм отбягвала по-близки контакти с този тип мъже,може би,защото познавам добре себе си и знам,че като отмине първоначалната еуфория,след това ще почнат много неща да ме дразнят.Имам няколко приятелки,които имат точно такъв тип отношения и никак не им е лесно.

# 20
  • Мнения: 3 036
Не не пенелопа,
Всичко е било нормално и откъм моя страна и от страна на баща ми,
но преди години говорих с майка ми и тя тогава ми каза тези неща.
Аз може да съм егоист,но не бих приела да спя като изгонена 3 месеца,
в другата стая.
Тогава живеехме в къща,на долния етаж бяха баба ми и дядо ми(родителите на баща ми)
Можело е и там да спи.
Поставих се на мястото на една семейна жена,лишена от съпруга си.
Може и да не съм права,усещам го,но пък ми е майка и ми е болно за нея.
Много се е лишавала заради брат ми.

# 21
  • София
  • Мнения: 71
Напълно подкрепям мнението на Grizanka и ми стана много мъчно за нея.Лично за себе си бих казала,че винаги съзнателно съм отбягвала по-близки контакти с този тип мъже,може би,защото познавам добре себе си и знам,че като отмине първоначалната еуфория,след това ще почнат много неща да ме дразнят.Имам няколко приятелки,които имат точно такъв тип отношения и никак не им е лесно.

Благодаря ти!!! smile3525
Пак казвам, не се оплаквам от мъжа си, нито съм в лоши отношения с децата, нито имам нещо против тях. Не предявявам глупави претенции баща им да не се грижи за тях, старая се да помагам, да бъда полезна и всичко да е ОК. Търпя си и си трая когато нещо не ми изнася или е в мой ущърб. Но............ наистина, не бих повторила това, колкото и да е свестен мъжа. Ако беше свободен от ангажименти, можехме да си имаме свои деца, семейство, всичко щеше да си е наше и за нас.... Обичам го, и той ме обича, но.....понякога само любовта не е достатъчна. Sad

# 22
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,извинете ме за отклонението от темата....
Гризанке,ти твърдо ли си решила да живееш без собствени деца....? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 9 990
Не не пенелопа,
Всичко е било нормално и откъм моя страна и от страна на баща ми,
но преди години говорих с майка ми и тя тогава ми каза тези неща.
Аз може да съм егоист,но не бих приела да спя като изгонена 3 месеца,
в другата стая.
Тогава живеехме в къща,на долния етаж бяха баба ми и дядо ми(родителите на баща ми)
Можело е и там да спи.
Поставих се на мястото на една семейна жена,лишена от съпруга си.
Може и да не съм права,усещам го,но пък ми е майка и ми е болно за нея.
Много се е лишавала заради брат ми.


В реда на нещата е да се е лишавала.Не се поставяй на мястото на изоставената жена.Постави се намястото на изоставеното дете.Ако една голяма, разумна жена-втората му-станала и майка освен всичко и знаейки що е родителска обич, не положи усилия и не търпи лишения/ въпреки, че да приемеш в даден момент поради такива и такива условия и детето от първия брак на мъжа си за мен не е Лишение/, за мен не е Човек.А да те кара теб да се чувстваш така, че чак да ти е жал, вместо да се обединят всички усилия за това да сте заедно и да се подкрепяте, то... Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 71
Момичета,извинете ме за отклонението от темата....
Гризанке,ти твърдо ли си решила да живееш без собствени деца....? Rolling Eyes
[/quote Не, разбира се. Ще почакам още малко, като се надявам мъжът ми да си промени становището по въпроса, и ако не - ще се наложи да си кажем чао. Нямам нито време, нито желание да го чакам да си оправи финансовото положение, да му изучат децата, да завършат университет, да се престраши..... Просто нямам време. Ще бъде жалко ако стане така, но..... Чак такава жертва не мога да направя. Примирих се с всичко останало, но с това -  Naughty!

# 25
  • София
  • Мнения: 71
Опппааа, нещо обарках. Но това е отговорът ми де....

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Опппааа, нещо обарках. Но това е отговорът ми де....
Аз лично не разбирам търпението ти- все пак не си на 27... но ти си знаеш.

# 27
  • София
  • Мнения: 71
Пенелопа, само да те питам - ти изпадала ли си в такава ситуация??? Била ли си някоя страна в такова едно положение? Не бих се изказвала в темата, ако нямах опит. Това, което мислиш ти, че трябва да става, е идеалният вариант за идеалните хора. Обаче - кой е идеален?  newsm78

# 28
  • Мнения: 9 990
Да, Гризанка, попадала съм.Току-що от такава се измъквам някак.Затова и пиша.Няма идеални ситуации, има такива, в каквито сами се поставяме.Отделно живея с овек, поставян в такава ситуация като дете и знам какво му коства в годините напред.Винаги се отразява.

# 29
  • София
  • Мнения: 71
Опппааа, нещо обарках. Но това е отговорът ми де....
Аз лично не разбирам търпението ти- все пак не си на 27... но ти си знаеш.
И аз се изненадвам от себе си чак....... Мъжът ми заслужава втори шанс просто. Но няма да е задълго, както казах. Много е трудно, повярвай ми!

Общи условия

Активация на акаунт